Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#41 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 21 grudzień 2009 - 19:09

ARiMR-pytania chetnie odpowiem A osoba fizyczna czyli rolnik może mieć nieograniczoną liczbę ha na siebie, jeśli nie to ile. A jak zarejestrujemy gosp jako firmę/spółkę to można mieć nieograniczoną ilość ha ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 05:28
  •  

#42 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 20:14

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam ma pytanko. Ile jest dopłaty do roślin motylkowych. Obsiałem u siebie ok 8ha koniczyny i ciekawi mnie wielkość dotacji. Podobno jest 350zł ale nie wiem i dlatego pytam :) A czy do tego dostanę jeszcze pieniądze za bydło jak to jest do pastwisk?
Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

#43 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 22 grudzień 2009 - 08:21

ARiMR-pytania chetnie odpowiem mam pytanie czy obowiązkowe są ubezpieczenia pul uprawnych żeby dostać dopłatę bo nie wiem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share grzesiekkk

grzesiekkk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 17:00

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Koledzy,czy ktos sie orientuje, jaki bedzie najblizszy termin skladania wnioskow z programu modernizacja gospodarstw.

#45 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 17:09

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @nhcr zgodnie z ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego osoba fizyczna może posiadać 300ha, natomiast osoba prawna 500ha (pytanie brzmi co się stanie jeśli ktoś posiada większą ilość gruntów - na co wskazuje obecna walka z dzierżawami wielkoobszarowymi)

@tomi382 do motylkowych można otrzymać JPO + UPO (jak do zbóż) bądź JPO + PZ (jest to nieco większa kwota jednak trzeba posiadać odpowiednią ilość zwierząt)

@tomacha001 ubezpieczenia upraw rolnych są obowiązkowe (tzn obowiązkowe jest ubezpieczenie 50% powierzchni upraw) natomiast jedyną karą za brak polisy to 2 euro/ha (jednak tę karę pobiera samorząd, który w rzeczywistości tego nie robi ze względu na nieogarnięcie ustawodawcy), warunki dotyczące płatności bezpośrednich znajdują się tutaj: ...::: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa :::... w kolejnych latach będą uzupełniane jedynie o CC (zasady wzajemnej zgodności)

#46 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 22 grudzień 2009 - 21:36

ARiMR-pytania chetnie odpowiem a osoba prawna czyli jaka i jak jest z firmą. A jak różne osoby mają po kilka set ha to co z nimi robicie?

#47 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 22:03

ARiMR-pytania chetnie odpowiem osoba prawna to przede wszystkim spółki kapitałowe (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjne oraz pochodne) osobowość prawną posiadają ponadto spółdzielnie, przedsiębiorstwa państwowe, kościoły, wyższe uczelnie, fundacje, instytucje kultury, partie polityczne, związki zawodowe itd, jak widać między innymi Kościół katolicki w Polsce posiada zasoby gruntów znacznie większe niż 500 ha i nie zapowiada się, aby ktoś uczynił mu krucjatę, podobnie jest z pozostałymi osobami prawnymi oraz fizycznymi, prawo prawem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie

#48 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 22:30

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @kissmy...to ze ktos dostaje PZ to nie zalezy od ilosci bydla wogule.tu chodzi o to ze ten dodatek dostaja rolnicy ktorzy w okresie 2004/2005 mieli zarejestrowane bydło i dana ilosc pastwisk to wtedy jest 502 z groszami do hektara wtedy zadeklarowanych lak.jesli przez ten czas zwiekszyla sie powierzchnia lak to nie dostanie wiecej tylko za tyle ile mial wtedy a moze nie miec teraz bydla a itak dostanie.co do powierzchni gosp to mkozesz miec nieograniczona ilosc ale wtedy liczba doplat jest mala a w pewnym momencie nie ma ich chyba wogule przeciez sa tacy ktorzy maja na siebie tysiace hektarow.jako spolka moze byc tak ale wtedy kazdy musialby miec na siebie po czesci ziemie i musialby skladac oddzielne wnioski o doplaty.

co do skladania wnioskow narazie jest realizowany termin 2007/2013 nic nie wiadomo o noewych terminach

#49 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 00:10

ARiMR-pytania chetnie odpowiem jak wskazałeś PZ zależy nie tylko od wielkości posiadanego stada lecz również okresu jego posiadania (wyjątek z tego co pamiętam stanowią młodzi rolnicy) natomiast w kwestii powierzchni gospodarstwa w przypadku płatności bezpośrednich nie mamy na razie do czynienia z żadną degresywnością (ma ona miejsce w przypadku programów rolnośrodowiskowych oraz m. in. dopłat do ubezpieczeń rolniczych)

#50 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 18:03

ARiMR-pytania chetnie odpowiem powiem tak osoby ktore posiadja wiecej niz 300 hektarow traca prawa do kredytow np na modernizacje gospodarstw i zakup ziemi itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 21:59

ARiMR-pytania chetnie odpowiem a co z rozliczeniem gospodarstw niskotowarowych po 5 roku, macie juz jakies wytyczne.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#52 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 22:49

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @kamilek0912 napisz mi jak wiesz albo inni jak ja np bym chciał wydzierżawić od ANR lub rolników ziemie rolną lub łaki i chciałbym na tym areale posadzić wierzbe energetyczną. Dało by się to tak? Dodam że nie jestem rolnikiem z wykształcenia.

#53 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:57

ARiMR-pytania chetnie odpowiem 1.o niskotowarowych jeszcze nic nie wiadomo narazie duzp ludzi o to pyta ale nic nie wiadomo.
2.Wniosek o doplaty sklada dzierzawca wiec mysle ze nie byloby z tym zadnego problemu

#54 Share farmer121

farmer121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 17:10

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Czy trzeba miec plyte na obornik by dostac prow i czy wogule sa jakies warunki

#55 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:57

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Czy trzeba miec plyte na obornik by dostac prow i czy wogule sa jakies warunki

PROW - 2007-2013

#56 Share Jakub992

Jakub992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze , Motoryzacja i wiele z tym związanych

Napisany 28 grudzień 2009 - 23:17

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam pytanie, czy można ubiegać się o jakieś dopłaty do kupna ziemi i czy wiesz jakie będą nowe zasady na MR

#57 Share farmer121

farmer121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 23:58

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Co to jest PROW to wiem ale jakie sa warunki by ja otrzymac

#58 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 00:05

ARiMR-pytania chetnie odpowiem A na moje pytanie ktoś odpowie? I mam jeszcze jedno jak nie jestem rolnikiem z zawodu a obsiewam ziemie zbożem, rzepakiem itp to dostaje pełne dopłaty + te na poplony jakbym siał?

#59 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 14:31

ARiMR-pytania chetnie odpowiem po pierwsze nie wystarczy być rolnikiem i produkować, należy spełniać określone warunki oraz złożyć wniosek (najkorzystniej za wczas), a przede wszystkim należy zapoznać się ze stroną ARiMR
...::: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa :::...
...::: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa :::...
dokładnie wskazuje ona wszelkie warunki oraz w przejrzysty sposób odnosi do poszczególnych rozwiązań legislacyjnych, stąd zapraszam do lektury i życzę powodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 15:49

ARiMR-pytania chetnie odpowiem nie ma doplat do kupna ziemi moze byc tylko kredyt preferencyjny na zakup ziemi.