Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#501 Share hemia23

hemia23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 11:38

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Jak to jest z Modernizacją gospodarstwa rolnego wnioski można składać cały czas czy to jest program typu MR że wnioski można składać od ogłoszenia naboru? jaka to jest w tym roku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 17:35
  •  

#502 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 12:56

ARiMR-pytania chetnie odpowiem witam
Czy świadectwo ukończenia szkoły policealnej w zawodzie technik rolnik wystarczy jako dokument potwierdzjący kfalifikacje zawodowe, czy potrzebny jest dyplom technika rolnika jaki dostaje się po zdaniu egzaminu państwowego???

#503 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 13:12

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam.Kiedy będą przyjmowane wnioski na Zróżnicowanie Działalności (tzn.na usługi).Z góry dzięki za odpowiedź...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 14:41

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @adrian300895
Wnioski na Różnicowanie Działalności Nierolniczej będą przyjmowane od 24 sierpnia. Ogłoszenie będzie chyba 10 i wtedy na stronie ARiMR mają ukazać się nowe wersje wszystkich koniecznych dokumentów.

#505 Share lesio27

lesio27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 10:10

ARiMR-pytania chetnie odpowiem witam ,jestem zainteresowany programem
Różnicowanie Działalności Nierolniczej czy jezeli chodzi o działalosc usługową transport specjalny czyli pomoc drogowa ,pojazd musi byc nowy ,? czekam na odp ,pozdrawiam

#506 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 06 sierpień 2010 - 14:19

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam pytanie czy w tegorocznym naborze pieniądze które uzyskam z ,,Młodego Rolnika" mogę przełożyć na ,, Modernizacje gospodarstw " również która będzie w tym roku bo jeden koleś mnie postraszył ze nie

A dokładnie to wygląda tak ja składam wniosek 17 lipna na młodego pole przepisuje mi tata który 1 września będzie składał papiery na rentę strukturalną ja te pieniądze chce przenieś na modernizacje aby więcej kupić sprzętu ale ten koleś powiedział mi że nie bo w tym momencie kiedy ma być modernizacja (podobno w listopadzie)jeszcze nie będę miał pola na siebie
Proszę o odpowiedź
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#507 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 sierpień 2010 - 14:21

ARiMR-pytania chetnie odpowiem  Mam pytanie odnośnie jedej rzeczy. Ostatnio przyszli do mnie myśliwi szacowac rzepak i powiedzieli ze dostali pismo ze muszą składać do ARiMR ile dziki zniszczyły i tu sie nasuwa  pytanie czy bedzie za to co dziki zniszczyły niepłacone dopłaty?? 
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#508 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 05:34

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Przecież jak by ci dopłate zabrali do tego co ty uprawiałeś i zasiałeś ale dziki to zniszczyli to by było bez sensu. Teraz mozna brać dopłate do czarnego ugoru, czyli tez coś zasiać i przeorać bez zbierania plonu. Wg mnie to tylko straszą bo nie słyszałem zeby komuś dopłąty zabrali z powodu dzików.

#509 Share grzesiekkk

grzesiekkk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 20:11

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Z tym zabraniem doplaty przez ARiNR, czy pomniejszeniem jej o powieszchnie zniszczona przez dziki czy inna zwierzyne, to taki blew, wymysl mysliwych. Chca w ten sposob zastraszyc rolnikow zeby nie skladali do nich wnioskow za szkody w uprawach.Nie bierz sobie tego do serca co Ci mysliwi powiedzieli, za szkody maja placic a doplatami niech sie nie interesuja. Pozdrawiam.

#510 Share brzoza0604

brzoza0604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:58

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam pytanie dlaczego do wykształcenia potrzebnego aby np. złożyc wniosek o premie dla młodego rolnika nie jest zaliczone wykształcenie w kierunku technik geodeta myśle ze ten zawód też jest związany z rolnictwem i równiez powinien byc zaliczony? A może sie mylę. W każdym razie jesli mozna to proszę o odpowiedz i z góry dziekuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share dew

dew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 20:39

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Macursus - z tego co wiem to spokojnie możesz zgłaszać i niczego się nie bać. Tak jak napisali koledzy od tego roku dopłata jest nawet do ugorów. Myśliwi to wały - ani pastuchów nie chcą dawać ani za szkody nie chcą płacić...

#512 Share fant25a

fant25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 18:41

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam pytanie na temat obowiązkowego utrzymania pokrywy roślinnej przez zimę na terenach zagrożonych erozją? Ile % powierzchni gospodarstwa musi być obsiane? W jakim terminie? Jakie sankcje grożą za niespełnienie tego wymogu?

#513 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 sierpień 2010 - 19:38

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @Dew masz racje dlaczego by rolnik miał być jeb**y z 2 stron. Teraz  lepiej niech dadzą dobrą kase za prawie 2 ha zniszczonej pszenicy w 100%
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#514 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 20:54

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam
Mam pytanie kiedy ruszy nabór wniosków na PROW???
Z góry dzięki za odpowiedz :)

#515 Share dew

dew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 21:45

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Czy przynajmniej pofatygowałeś się włączyć stronę arimr.gov.pl ?

#516 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 05:29

ARiMR-pytania chetnie odpowiem No czemu nie :)

#517 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 22:37

Witam
Mam pytanie kiedy ruszy nabór wniosków na PROW???
Z góry dzięki za odpowiedz :)

Uwielbiam takie pytania.

A teraz z innej beczki:

Na transport drogowy kasy na samochód nie ma. Zgodnie z "de minimis" Unia ogranicza finansowanie zakupów samochodów do firm transportowych.

Z Młodego można kasę przełożyc na Modernizację, a gospodarstwo możesz otrzymac jeszcze przed otrzymaniem decyzji administracyjnej przyznającej pomoc z Młodego. Warunkiem w Młodym jest wydanie 52,5 tys. na zakupy do gospodarstwa, co z pewnością zrobisz korzystając dodatkowo z Modernizacji. O wykształceniu i powierzchni gospodarstwa chyba nie muszę wspominac.

Jak dzikie zwierzęta zniszczą uprawy i to zgłosisz, to nie masz się czego obawiac ze starony ARiMR. A myśliwi? Każdy kituje na swoją korzyśc.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#518 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 06:03

Uwielbiam takie pytania.

A teraz z innej beczki:

Na transport drogowy kasy na samochód nie ma. Zgodnie z "de minimis" Unia ogranicza finansowanie zakupów samochodów do firm transportowych.

Z Młodego można kasę przełożyc na Modernizację, a gospodarstwo możesz otrzymac jeszcze przed otrzymaniem decyzji administracyjnej przyznającej pomoc z Młodego. Warunkiem w Młodym jest wydanie 52,5 tys. na zakupy do gospodarstwa, co z pewnością zrobisz korzystając dodatkowo z Modernizacji. O wykształceniu i powierzchni gospodarstwa chyba nie muszę wspominac.

Jak dzikie zwierzęta zniszczą uprawy i to zgłosisz, to nie masz się czego obawiac ze starony ARiMR. A myśliwi? Każdy kituje na swoją korzyśc.

ale mi chodziło o PROW bo już raz wziąłem na zwrot maszyny i mogę złożyć jeszcze raz tylko nie wiem kiedy rozpocznie się nabór wniosków :)

#519 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 21 sierpień 2010 - 07:37

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Łukasz, tobie chodzi o MGR a nie o prow. Kiedy będzie to wystarczy przeczytać posty wyżej i kilka stron w tył. Nie wiadomo czy w ogóle będzie :)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 08:07

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ojczulek chce na mnie gospodarke przepisać. Czy aby ubiegać się o rentę strukturalną ja jako młody rolnik muszę najpierw otrzymać premię??