Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#441 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 09:59

ARiMR-pytania chetnie odpowiem nie mylmy własności z posiadaniem,
Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się :
3) w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo przed ukończeniem 18 roku życia i
kontynuowały naukę, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej
dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w
nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni – podjęcie nauki nastąpiło w roku
uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego;

z mojej subiektywnej interpretacji powyższego zapisu wynika, iż przerwa w nauce na poziomie studiów wyższych nastąpi tylko wtedy, gdy jedne studia zakończy się w innym roku kalendarzowym niż rozpocznie się kolejne,

ponadto proponuję nie prowadzić tego wątku w wielu tematach, gdyż powoduje to jak widzimy mnóstwo niejasności, co może spowodować wprowadzenie kogoś w błąd, nie wszyscy użytkownicy śledzą wszystkie wątki, więc mogą udzielać wskazówek na podstawie nie pełnej informacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 22:32
  •  

#442 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 11:35

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Jak widzimy jakies niejasnosci to musimy je rozwiklac po to jest to forum przeciez!!! :D:):) rodzina chce mi przepisac to gospodarstwo wiec nie ma problemu ze nie uzyskam srednia krajowa bo serdnia krajowa jest ok 10ha a ja mialbym 13.68ha mialem przerwe to fakt poniewaz nie chcialem chodzic na te studia i zamienilem je na inne te zaczynaly sie od marca prawie pol roku chodzilem na pierwsze studia wiec byla przerwa bo juz mnie skreslili z listy pierwszych studiow. Ale wedlug tych nowych przepisow gdy ziemia byla wydzierzawiona to nie prowadzi sie dzialalnosci rolniczej a wtedy ona byla wydzierzawiona umowa spisana w gminie prosze przeczytac i mi to wyjasnic jak ktos nie rozumie i napisac bo wedlug tego co pisze agencja to przerwa w nauce mi nie robi. A teraz caly czas ucze sie zaocznie. pozdrawiam.

Komisja Europejska przyjęła propozycję Polski w sprawie podwyższenia z 50 do 75 tys. zł premii dla "Młodych rolników", wypłacanej ze środków Programu Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Starania o podwyższenie premii prowadzone w Brukseli przez Ministra Marka Sawickiego trwały przeszło rok i przyniosły skutek dzięki czemu podwyższona premia przyznawana będzie już w najbliższym naborze wniosków o udzielenie wsparcia "Ułatwiającego strat młodych rolników".

Nowy nabór wniosków ARiMR planuje przeprowadzić w III kwartale 2010 r.

Minister Marek Sawicki poinformował także, że korzystnie zostały zmienione przepisy określające zasady przyznawania premii dla "Młodych rolników". Złagodzone zostały bowiem wymogi dotyczące minimalnej powierzchni użytków rolnych. ARiMR będzie mogła teraz przyznawać w całym kraju premię ułatwiającą start zawodowy "Młodym rolnikom", których gospodarstwa mają powierzchnię użytków rolnych nie mniejszą niż średnia "krajowa". To jest istotne, bo do tej pory w województwach, w których średnia powierzchnia gospodarstwa była znacznie wyższa od średniej krajowej, premię mógł o trzymać tylko rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni nie mniejszej od średniej dla tego województwa co oznaczało, że w niektórych regionach ten warunek był w zasadzie nie do spełnienia, gdyż średnia areału jest w nich wysoka, a kupno dodatkowej ziemi jest w zasadzie niemożliwe.

Kolejną dobrą informacją jest także rozszerzenie definicji "dnia rozpoczęcia działalności rolniczej" przez osobę ubiegającą się o premię ułatwiającą start zawodowy. W przypadku osób, które po raz pierwszy weszły w posiadanie gospodarstwa rolnego w drodze spadku i nie później niż w ciągu 12 miesięcy od nabycia tej nieruchomości przekazały ją w dzierżawę, podjęcie prowadzenia działalności rolniczej liczone będzie od dnia rozwiązania/wygaśnięcia umowy dzierżawy, pod warunkiem, że zawarta została w formie aktu notarialnego albo z datą pewną.

Departament Komunikacji Społecznej

#443 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 20:46

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam
1.Czy mógłby ktoś mi przytoczyć przepis lub jakieś wyjaśnienia ARiMR odnośnie tego, że bydło może zgłosić kupujący aneie muszą tego robić dwie strony.
2. Jaki jest okres przechowywania dokumentacji związanej z przemieszczeniem bydła/ świń w gospodarstwie rolnym
3. Czy w tym roku już trzeba mieć książke z datami iśrodkami które były zastosowane w gospodarstwie?
Z góry dziękuje za odpowiedź

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 03 maj 2010 - 11:36

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Czy do łubinu o kwiatach niebieskich, słodki należą się dopłaty JPO, UPO i ST? Pilne! Czy należą się te trzy płatności?

#445 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 03 maj 2010 - 20:21

Jak widzimy jakies niejasnosci to musimy je rozwiklac po to jest to forum przeciez!!! :):):) rodzina chce mi przepisac to gospodarstwo wiec nie ma problemu ze nie uzyskam srednia krajowa bo serdnia krajowa jest ok 10ha a ja mialbym 13.68ha mialem przerwe to fakt poniewaz nie chcialem chodzic na te studia i zamienilem je na inne te zaczynaly sie od marca prawie pol roku chodzilem na pierwsze studia wiec byla przerwa bo juz mnie skreslili z listy pierwszych studiow. Ale wedlug tych nowych przepisow gdy ziemia byla wydzierzawiona to nie prowadzi sie dzialalnosci rolniczej a wtedy ona byla wydzierzawiona umowa spisana w gminie prosze przeczytac i mi to wyjasnic jak ktos nie rozumie i napisac bo wedlug tego co pisze agencja to przerwa w nauce mi nie robi. A teraz caly czas ucze sie zaocznie. pozdrawiam.

Komisja Europejska przyjęła propozycję Polski w sprawie podwyższenia z 50 do 75 tys. zł premii dla "Młodych rolników", wypłacanej ze środków Programu Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Starania o podwyższenie premii prowadzone w Brukseli przez Ministra Marka Sawickiego trwały przeszło rok i przyniosły skutek dzięki czemu podwyższona premia przyznawana będzie już w najbliższym naborze wniosków o udzielenie wsparcia "Ułatwiającego strat młodych rolników".

Nowy nabór wniosków ARiMR planuje przeprowadzić w III kwartale 2010 r.

Minister Marek Sawicki poinformował także, że korzystnie zostały zmienione przepisy określające zasady przyznawania premii dla "Młodych rolników". Złagodzone zostały bowiem wymogi dotyczące minimalnej powierzchni użytków rolnych. ARiMR będzie mogła teraz przyznawać w całym kraju premię ułatwiającą start zawodowy "Młodym rolnikom", których gospodarstwa mają powierzchnię użytków rolnych nie mniejszą niż średnia "krajowa". To jest istotne, bo do tej pory w województwach, w których średnia powierzchnia gospodarstwa była znacznie wyższa od średniej krajowej, premię mógł o trzymać tylko rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni nie mniejszej od średniej dla tego województwa co oznaczało, że w niektórych regionach ten warunek był w zasadzie nie do spełnienia, gdyż średnia areału jest w nich wysoka, a kupno dodatkowej ziemi jest w zasadzie niemożliwe.

Kolejną dobrą informacją jest także rozszerzenie definicji "dnia rozpoczęcia działalności rolniczej" przez osobę ubiegającą się o premię ułatwiającą start zawodowy. W przypadku osób, które po raz pierwszy weszły w posiadanie gospodarstwa rolnego w drodze spadku i nie później niż w ciągu 12 miesięcy od nabycia tej nieruchomości przekazały ją w dzierżawę, podjęcie prowadzenia działalności rolniczej liczone będzie od dnia rozwiązania/wygaśnięcia umowy dzierżawy, pod warunkiem, że zawarta została w formie aktu notarialnego albo z datą pewną.

Departament Komunikacji Społecznej

moze ktos mi odpowie bo nic nie wiem .pozdro

#446 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 maj 2010 - 17:55

ARiMR-pytania chetnie odpowiem będzie o wiele prościej jeśli zadasz pytanie

natomiast do łubinu przysługują płatności JPO, ST (jeśli wnioskodawca nie jest beneficjentem programu rolnośrodowiskowego) oraz UPO dla łubinu słodkiego (kolor niestety o niczym nie świadczy, myślę, że po smaku też będzie ciężko poznać, najlepiej jeśli zna się odmianę)

#447 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 05 maj 2010 - 20:46

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ja mam pyanie co do Ułatwienia startu młdemu rolnikowi :)
W grudniu kończe 18 (będe w 3 kl technikum rolniczego) lat i planowalismy że ojciec przepisze mi 15ha i za te 75tyś postawie budeynek na bydło lecz miejsce gdzie chcemy postawić ten budynek jest ojca i tu moje pytanie czy mogłbym postawić budynek na ziemi ojca czy musi być to na mojej ziemi? i jeszcze jedno do kiedy będzie nabór wniosków załapie sie jeżeli złoże wniosek 15 grudnia 2010 roku??

#448 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 maj 2010 - 16:42

ARiMR-pytania chetnie odpowiem kolego do lubinu slodkiego jest dodatkowa platnosc st i musi on byc zebrany na ziarno,
do lubinu gorzkiego nie ma doplat tzn jest tylko podstawowa.
KOLEGO 1210
1.na druku przemieszczenie bydla owiec albo koz sa na dole dwie rubryki w ktorej podpis sklada nabywajacy i zbywajacy i to zalatwia sprawe albo kartke zabiera gosc na skupie i zglasza albo rolnik bierze podpis na skupie czy od innego rolnika i zglasza.wprowadzono to aby ulatwic prace i nie wprowadzac dwa razy tego samego dokumentu.
z autopsji wiadomo ze lepiej wzaic podpis i samemu zglosic.
2.jest to okres 5 lat tak jak ze wszystkimi dokumentami.
3.bardziej sprecyzuj pytanie.
Chetnie pomoge.

Kolego od mlodego rolnika.
mysle ze raczej juz w tym roku nie zdazysz na kampanie wnioskow.
co do budynku to lepiej zeby byl na Twoim kawalku ziemi nie bedzie wtedy zadnego problemu.
najlepiej niech ojciec ten kawalek da ci zamiast innego.

matoperator7
kolego udaj sie do agencji u siebie bo naprawde nie umiem Ci pomoc.
tam najlepiej ci to wszystko wytlumacza i pomoga

#449 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 06 maj 2010 - 17:59

ARiMR-pytania chetnie odpowiem A w takim razie kiedy będzie nastepna kampania naboru wniosków?

#450 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 07 maj 2010 - 15:30

ARiMR-pytania chetnie odpowiem W 1999r wziąłem kredyt preferencyjny z linii młody rolnik, na który uzyskałem poręczenie agencji. Pani, która obsługiwała mnie w agencji powiedziała, że po spłacie 60% kredytu mogę ubiegać się o umorzenie ( w związku z posiadanym poręczeniem agencyjnym). 60% dawno spłaciłem, pani owej nie mogę odnależć, a moje pytania pozostają bez odpowiedzi- zarówno w banku jak i oddziałach agencji. Proszę o pomoc w tym temacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 maj 2010 - 17:08

ARiMR-pytania chetnie odpowiem przeczytaj dokładnie umowę kredytową, już się kiedyś spotkałem z zapisem, iż w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu pomoc przeznaczona na dopłaty do oprocentowania może zostać przeznaczona na spłatę kapitału

#452 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 07 maj 2010 - 17:09

ARiMR-pytania chetnie odpowiem :) "Pani, która obsługiwała mnie w agencji" jak to napisał @crystalzts i jak dobrze to robiła? :)
@crystalzts wątpię zeby takie coś było możliwe, niespotkałem sie jeszcze z takim czymś (przynajmiej w banku spółdzielczym którego jestem delegatem)

#453 Share damianjarosz11

damianjarosz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 maj 2010 - 19:47

ARiMR-pytania chetnie odpowiem usunonc

#454 Share rolnik9800

rolnik9800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 maj 2010 - 09:00

ARiMR-pytania chetnie odpowiem czy jest wymagany/potrzebny podpis współwłaściciela działki siedliskowej gdy chcę wystąpić do PROWU o dofinansowanie na zakup maszyn rolniczych??
posiadamy 2 odrębne gospodarstwa i mamy tylko działkę siedliskową wspólną

#455 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 maj 2010 - 17:13

ARiMR-pytania chetnie odpowiem ale uzytkujesz sam ta dzialke?
dobrze jak by byla jakas zgoda.

#456 Share przemek19900427

przemek19900427

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Zimne piwo i gorące dziewczyny... :D XD

Napisany 12 maj 2010 - 11:34

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam :lol: Mam ok 20ha z dzierżawami i prowadzę hodowlę. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę skorzystać z jakiegoś dofinansowania na modernizację budynku lub powiększenie go?? Jeśli tak to na jakich warunkach?? Z góry dziękuję za pomoc :lol:
Ridge zagrał w 2000. odcinku Mody na sukces. TurboDymoMan zawstydził Ridge'a, zagrał w 3000.

#457 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 12 maj 2010 - 13:33

ARiMR-pytania chetnie odpowiem chodzi mi czy od tego roku trzeba sobie zrobić książkę i w nią wpisywać dokladnie wszystkie zabiegi robione opryskiwaczem w polu?

#458 Share Andrzej89de

Andrzej89de

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 maj 2010 - 14:50

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam'
Skorzystałem z programu młody rolnik, moje pytanie to czy może także skorzystać moja siostra z tego programu mając szkołę rolniczą i odpowiednią ilość ha do przyjęcia od taty?
KPK Kumurun Team

#459 Share Bee

Bee

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 maj 2010 - 15:09

ARiMR-pytania chetnie odpowiem co z rentami strukturalnymi?? wiadomo juz cos kiedy ten program ruszy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 12 maj 2010 - 17:26

chodzi mi czy od tego roku trzeba sobie zrobić książkę i w nią wpisywać dokladnie wszystkie zabiegi robione opryskiwaczem w polu?

wydaje mi sie ze przynajmniej od 5 lat jak nie dluzej.

buk, humor ,seks ,rokendrol.