Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#421 Share ROBERT37A

ROBERT37A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 19:09

ARiMR-pytania chetnie odpowiem mam pytanko. jak to jest z ta ankieta monitorujaca. skorxzystalem z dofinansowania na modernizacje gospodarstw rolnych w tamtym roku.zwrotkosztow otrzymalem w pazdzierniku. czy musze ja skladac, . i co bedzie jesli niue zloze jej do konca stycznia.co mam w tej sytuacji zrobic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 07:30
  •  

#422 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 19:33

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @ROBERT37A

Ankietę składasz za pierwszy pełny rok kalendarzowy po otrzymaniu płatności, więc składasz ją dopiero w styczniu przyszłego roku. Agencja przysyła przypomnienie z wzorem ankiety, a większych sankcji za niezłożenie nie ma z tego co pamiętam, przeczytaj dokładnie w umowie.

#423 Share cie

cie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 09:52

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Jutro składam wniosek o płatnośc na modernizacje wymagana jest ewidencja środków trwałych czy wystarczy źe będzie wpisay srodek trwały czy musi być obliczona amortyzacja

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 10:17

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam pytanie dotycząca prowadzenia gospodarstwa ponieważ po śmierci ojca mam przyznana 1/3 ja matka i siostra w rownej czesci gospodarstwa mam 24 lata i nie opłacam krus nie pobieram dopłat bezpośrednich nie mam numeru gospodarstwa. Czy mam szanse na premie dla mlodego rolnika. Podkreslam iz caly czas sie ucze ale zaocznie. prosze o odpowiedz.

#425 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 15:12

ARiMR-pytania chetnie odpowiem kolego jak nie masz jeszcze przepisanj na siebie ziemi i jesli masz wyksztalcenie rolnicze minimum technik to tak.a jaka powierzchnia bedzie przepisana na Ciebie?

#426 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 15:50

kolego jak nie masz jeszcze przepisanj na siebie ziemi i jesli masz wyksztalcenie rolnicze minimum technik to tak.a jaka powierzchnia bedzie przepisana na Ciebie?

sluchaj ja mam sadowo przyznana ziemie po smierci ojca i mam 1/3 gsopodarstwa tak jak siora i matka
pozniej ziemia zostala wydzierzawiona ale od dwoch lat jest zerwana umowa i matka prowadzi gospodarstwo ja sie jeszcze ucze zaocznie. wiec pytam sie czy moge sie zalapac na premie pozdro.

#427 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:05

ARiMR-pytania chetnie odpowiem pawel6485 ja też nie dostałem jeszcze kasy za rolnośrodowiskowe, co to za traktowanie wogóle , my dla nich siejemy poplony a oni nie płacą w terminach?;)!!!

#428 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:17

ARiMR-pytania chetnie odpowiem w grę wchodzi jedynie współwłasność małżeńska musiałbyś przejąć pozostałe 2/3 gospodarstwa,

ja mam pytanie dotyczące ortofotomap, otóż dla południowej i południowo-wschodniej Polski już zostały zaktualizowane na podstawie zdjęć z 2009 roku, dla Polski północnej naloty trwają bądź będą w najbliższym czasie realizowane, natomiast co z Polską zachodnią? czy przetarg jest już ogłoszony/ rozstrzygnięty i kiedy będą naloty?

#429 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:58

w grę wchodzi jedynie współwłasność małżeńska musiałbyś przejąć pozostałe 2/3 gospodarstwa,

ja mam pytanie dotyczące ortofotomap, otóż dla południowej i południowo-wschodniej Polski już zostały zaktualizowane na podstawie zdjęć z 2009 roku, dla Polski północnej naloty trwają bądź będą w najbliższym czasie realizowane, natomiast co z Polską zachodnią? czy przetarg jest już ogłoszony/ rozstrzygnięty i kiedy będą naloty?

wlasnie jesli chodzi o to to rezte gospodarstwa zostalaby na mnie przepisana ale nie wiem czy moge starac sie o ta premie powniewaz chodzi o to ze mam ziemie na siebie w 1/3 i wedlug przepisow jestem posiadaczem gruntow i jak sie ucze zaocznie to dostane ta premie ?? moze mi ktos kompetentny odpowiedziec bo nic nie wiem jak do tej pory

#430 Share agrokrzys

agrokrzys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 13:17

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam .Kupiłem ciągnik z PROW ,miałem kontrolę ,wyszło ok.Po pewnym czasie okazało się że zaginą mi oryginał faktury VAT.Czy muszę zgłosić to do agencji i czy w przypadku drugiej kontroli pracownik ARiMR będzie honorował duplikat oryginału tej faktury ? (dodam że jestem vatowcem)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 19:18

wlasnie jesli chodzi o to to rezte gospodarstwa zostalaby na mnie przepisana ale nie wiem czy moge starac sie o ta premie powniewaz chodzi o to ze mam ziemie na siebie w 1/3 i wedlug przepisow jestem posiadaczem gruntow i jak sie ucze zaocznie to dostane ta premie ?? moze mi ktos kompetentny odpowiedziec bo nic nie wiem jak do tej pory

nie jestem na tyle kompetentny, aby udzielić wiążącej odpowiedzi ale zgodnie z definicją rozpoczęcia działalności rolniczej przedstawionej tutaj: http://www.arimr.gov..._informacje.pdf
Ty jej nie rozpocząłeś, ponieważ kontynuowałeś naukę (chyba, że wystąpiły przerwy), w celu uzyskania wiążącej odpowiedzi konieczne jest wystąpienie z zapytaniem do ARiMR, musisz wyczerpująco przedstawić swój przypadek i koniecznie uczynić to pisemnie, aby w razie błędnej wskazówki mieć dowód na ewentualne dalsze batalie

#432 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 20:00

nie jestem na tyle kompetentny, aby udzielić wiążącej odpowiedzi ale zgodnie z definicją rozpoczęcia działalności rolniczej przedstawionej tutaj: http://www.arimr.gov..._informacje.pdf
Ty jej nie rozpocząłeś, ponieważ kontynuowałeś naukę (chyba, że wystąpiły przerwy), w celu uzyskania wiążącej odpowiedzi konieczne jest wystąpienie z zapytaniem do ARiMR, musisz wyczerpująco przedstawić swój przypadek i koniecznie uczynić to pisemnie, aby w razie błędnej wskazówki mieć dowód na ewentualne dalsze batalie

dziekuje za odpowiedz ale chodzi mi jeszcze o to ze mialem ok miesiaca przerwy poniewaz po technikum poszlem na studia dzienne i w trakcie semstru pod koniec pierwszego zmienilem studia na inne ale to byl tylko miesiac przerwy ale w tym czasie byla ziemia wydzierzawiona. wiec czy ten miesiac przerwy decyduje ???? podkreslam ze nie bylo to wiecej niz miesiac. pozdrawiam licze na odpowiedz. dziekuje

#433 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 22 kwiecień 2010 - 14:08

ARiMR-pytania chetnie odpowiem witam, chciałbym się dowiedzieć, czy jak ojciec będzie przechodził na RS, i przepisze mi gospodarstwo to czy numer gospodarstwa siedziby stada, pozostaje ten sam, czy będzie inny, i inwestycje na MR, mogą być takie rzeczy jak np, tur do c 360, nowa kabina z maskom i błotnikami, czy to mają być jakieś konkretne inwestycje typu ciągnik rolniczy, jakaś maszyna,

i jeszcze jedno pyt, ojciec miał zarejestrowane 3 szt świniaków, gdy je sprzedał zapomniał je wyrejestrować, a teraz kupił 2 loszki i knura rozpłodowego nigdzie nie rejestrowane, jak z tego wybrnąć, niechciałbym mieć kłopotów gdy gospodarka będzie na mnie.

#434 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 05:44

dziekuje za odpowiedz ale chodzi mi jeszcze o to ze mialem ok miesiaca przerwy poniewaz po technikum poszlem na studia dzienne i w trakcie semstru pod koniec pierwszego zmienilem studia na inne ale to byl tylko miesiac przerwy ale w tym czasie byla ziemia wydzierzawiona. wiec czy ten miesiac przerwy decyduje ???? podkreslam ze nie bylo to wiecej niz miesiac. pozdrawiam licze na odpowiedz. dziekuje

czy ktos udzieli mi informacji na moj post ???

#435 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 08:53

ARiMR-pytania chetnie odpowiem kolego masz ziemie na siebie a agencja slabo na to patrzy jesli jest to sadownie i nie minelo pol roku od przepisania ziemi to powinienes dostac,tu nie chodzi czy te pole uprawiasz czy nie poprostu masz je na wlasnosc to juz stwarza problem bo najlepiej jest zlozyc wniosek i dopiero po rozpatrzeniu przepisac ziemie sa wieksze szanse.

agrokrzys
najlepiej udaj sie do dealera i zrob za potwierdzeniam.

#436 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 09:43

kolego masz ziemie na siebie a agencja slabo na to patrzy jesli jest to sadownie i nie minelo pol roku od przepisania ziemi to powinienes dostac,tu nie chodzi czy te pole uprawiaz czy nie poprostu masz je na wlasnosc to juz stwarza problem bo najlepiej jest zlozyc wniosek i dopiero po rozpatrzeniu przepisac ziemie sa wieksze szanse.

agrokrzys
najlepiej udaj sie do dealera i zrob za potwierdzeniam.

Ziemia nie jest calkowicie w 1/3 czesci dla mnie dla siostry i mamy to bylo dlatego iz moj ojciec zmarl i sad tak
zadecydowal bo ja z siostra bylismy wtedy jeszcze nie pelnoletni. podkreslam ze ziemia zostala wydzierzawiona sasiadowi
gdy uczeszczalem do szkoly i gdy po miedzie studiami mialem miesieczna przerwe wiec nie moglem przeciez w ciagu tej przerwy przejac gosp. i wziac na siebie to jest przeciez bezsensu. po miesiecznej przerwie o ktorej wspomnialem poszedłem na studia zaoczne i do tej pory jeszcze na nie uczeszczam koncze teraz studia i zastanawiam sie czy bede mogl ustarac sie
o ta premie. wiec prosze o konkretna odpowiedz bo wedlug nowych zasad to sie lapie bo jak mialem przerwe w nauce to ziemia byla wydzierzawiona. jeszcze jedno pytanie czy liczy gdy mam niby ta ziemie szkola zaoczna ????? bo wedlug rozporzadzenia gdy sie uczysz to nie prowadzisz dzialalnosci. pozdrawiam

#437 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 17:52

ARiMR-pytania chetnie odpowiem A co to jest ta 1/3, na co nam to wiedzieć, powiedz lepiej ile ha, to bardziej coś przybliży to po pierwsze.
Po drugie, ważne jest czy macie sądownie wyprostowaną tą ziemie(tzn. notarialnie)
Po trzecie ta przerwa w nauce też nic nie zmienia.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#438 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 19:37

A co to jest ta 1/3, na co nam to wiedzieć, powiedz lepiej ile ha, to bardziej coś przybliży to po pierwsze.
Po drugie, ważne jest czy macie sądownie wyprostowaną ltą ziemie(tzn. notarialnie)
Po trzecie ta przerwa w nauce też nic nie zmienia.

cale gospodarstwo ma 13.68 ha i jest sadownie przydzielone 1/3 gosp. dla kazdego dla mnie dla siostry i mamy ale nie
ma podzialu fizycznego tak sad zadecydowal bo to bylo po smierci ojca a ja i siostra bylismy nie pelnoletni w tym czasie
po prostu nie ma tak ze sistra ma ta dzialke mama tamtą po prostu jest 1/3 tak jest w papierach sadowych nic wiecej nie ma. pozdrawiam i prosze o odpowiedz. jeszcze pytanie dotyczace tej przerwy czyli moglaby byc nawet dluzsza na przyklad 3 miesiace ????

#439 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 20:30

ARiMR-pytania chetnie odpowiem dla jasności w jaki sposób uczyniłeś w czasie studiów 1 bądź 3 miesięczną przerwę, skreślili Cię z listy w połowie semestru?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 21:43

ARiMR-pytania chetnie odpowiem kolego ta przerwa w szkole to nic do tego nie ma.Agencji wystarczy ze jestes wlascicielem ziemi wiecej niz pol roku przed zlozeniem wniosku i juz premii nie dostaniesz a czy ty ta ziemie uprawiasz czy ktos inny to nikogo to nie obchodzi.jesli te 13 ha masz podzielone na trzy czyli tobie przypada ponad 4 ha wiec itak tej premii nie dostaniesz bo areal jest za maly.chyba ze rodzina przekaze ci tamto jako darowizne.marnie to widze w twojej sytuacji:(