Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#401 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 17:32

ARiMR-pytania chetnie odpowiem mam takie pytanie, czy mozna by bylo wziac maszyny i na MGR i na te dofinansowania do zwierzat (te co moga wziac rolnicy majacy ponad 20 tys. kwoty hurtowej i prowadza produkcje dluzej niz rok) co beda w III kwartale tego roku??
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 21:53
  •  

#402 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 18:59

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @david85
A co oznacza skrót JST
Jednostki samorządu terytorialnego, czyli gminy, starostwa.

#403 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 20:04

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Jak rozumiem chodzi o to że dzierżawca musi być wpisany do rejestru dzierżawców prowadzonego chyba w starostwie czy gminie. Wydzierżawić ziemie można od osoby prywatnej np: sąsiada. Z tego co wiem podobna procedura ma miejsce przydzierżawie gdy pobierasz dopłaty obszarowe.

#404 Share pawloss

pawloss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 18:05

ARiMR-pytania chetnie odpowiem mam pytanko
w moim projekcie wpisałem sobie tak -przyczepa rolnicza dwuosiowa 6 tonowa-
pytanie jest takie czy przyczepa dwuosiowa 6 tonowa w systemie tandem to będzie to samo czy możne wiesz jak jest wpisane w dowodzie rejestracyjnym
czy wymagane jest anektowanie bo dla mnie liczba osi się zgadza są dwie a ładowność jest taka sama

#405 Share Zetor12111

Zetor12111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 14:08

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam, chciałbym się dowiedziec czy są jakieś dotacje na zakup zwierząt i czy można kupic ładowarkę teleskopową na PROW ?

#406 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 14:16

ARiMR-pytania chetnie odpowiem O zwierzętach nic nie wiem, a co do ładowarki teleskopowej to na pewno możesz ją kupić na PROW (jeśli masz jakąś hodowlę).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#407 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 17:35

ARiMR-pytania chetnie odpowiem co do tej przyczepy to nie mam pojecia ale dwie osie a tandem to jest to samo.
co do ladowarki to bez problemu mozesz ja kupic a do zwierzat nie ma zadnych doplat.chyba ze o rodzime okreslone Polskie rasy.

#408 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 18:03

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @kamilek a znasz odpowiedz na moje pytanie kilka postow wyzej??

#409 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:58

ARiMR-pytania chetnie odpowiem kolego Agencja nie ma nic do kwoty mlecznej.jesli z niej dostaniesz kase to przyda ci sie przy kupnie sprzetu bo na modernizacje najpierw wykladasz swoja kase a potem dostajesz zwrot innego polaczenia nie widze.

#410 Share marcinzt323

marcinzt323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 09:28

ARiMR-pytania chetnie odpowiem ostatnio obiło mi się coś o uszy że w nowym PROWIE rolnicy mają kupować maszyny na kilka gospodarstw tzw. spółi np ciągnik na 3 gospodarstwa. Wiesz coś dokładniej na ten temat? Z góry dzięki za odpowiedz!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share marcin902

marcin902

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:KPK kumurun team ;))

Napisany 09 kwiecień 2010 - 19:20

ARiMR-pytania chetnie odpowiem mam takie pytanie , czy jak mój ojciec ma 53 lata i rentę , to czy może ubiegać się o dofinasowanie na ciągnik ??
moje filmy na youtube http://pl.youtube.co...r/marcinorolnik zapraszam :)

#412 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 21:58

ARiMR-pytania chetnie odpowiem podobno na te dofinansowania do mleka (to o czym wspomnialem wyzej) bedzie mozna kupic tylko maszyny typowo zwiazane z produkcja mleka czyli takie jak np. maszyny zielonkowe, prasa, tur, paszowoz, rozrzutnik i beczkowoz. to prawda?? bo chcialem jeszcze na to kupic agregat i nie wiem czy bym dostal, no i jak wtedy z ciagnikiem, czy przyznaja??

#413 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 09:50

ARiMR-pytania chetnie odpowiem wskażcie mi proszę jak wyglądają kontrole ARiMR dla pomocy krajowej, czyli dla kredytów preferencyjnych, czy mają one podobny przebieg jak dla działań w ramach PROW czyli dla inwestycji budowlanych 100% kontrola, a w pozostałych przypadkach tylko kilka procent beneficjentów rocznie jest kontrolowanych? w jaki sposób przebiegają takie kontrole?

#414 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 11 kwiecień 2010 - 15:58

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam.Mozecie mi powiedziec czy na te trzy wojewódzctwa(Lubuskie,Wilekopolskie,zachodnio-pomorskie), ci którzy nie dostali dofinansowania na modernizacje gospodarstw rolnych ich wnioski bedą dalej rozpatrywane??

#415 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 18:41

ARiMR-pytania chetnie odpowiem PILNE- co zrobić gdy w umowie z ARiMR (PROW) miałem wpisane realizację maszyn od 1 do 10 kwietnia, jednak jeszcze z dealerem tego nie wykonałem, gdyż jedna maszyna (rozsiewacz) jest jeszcze na produkcji i będzie dopiero w tą środę do odebrania. W sumie ja nie zawiniełem tylko dealer lub producent ponieważ u nich zamawiałem. Jakie mogą być tego konsekwencje, że nie wypełniłem umowy w terminie, czy trzeba robić aneks, czy można stracić dofinansowanie ???????? Proszę o odpowiedź. :P
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#416 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 19:15

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @murtek3

Nie ma większego problemu jeśli nie złożysz w terminie to dostaniesz przypomnienie z Agencji, na które odpowiedzią może być złożenie wniosku o płatność lub wniosku o aneks do umowy. I tak dwa razy, więc jeśli dealer szybko się wyrobi składasz wniosek o płatność, a jeśli nie to piszesz wniosek o aneks.

#417 Share jozefff

jozefff

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 20:30

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam! Mam gospodarstwo rolne od grudnia 2004 roku. Złożyłem wniosek na "Młodego Rolnika" i pieniądze otrzymałem we wrześniu 2005 roku. Wszystkie warunki spełniłem. We wrześniu 2010 roku mija 5 lat od otrzymania premii. Hoduję krowy mleczne.Czy mogę w czerwcu zlikwidować stado i pracować w firmie jako zarejestrowany w ZUS-ie rezygnując z KRUS-u? Czy nie będę musiał zwracać otrzymanej premii? Ziemię będę uprawiać.

#418 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 21:45

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Kolejne PILNE pytanie. We wniosku (PROW) miałem wpisane 3 maszyny, tj: rozsiewacz nawozów, opryskiwacz przyczepiany oraz agregat uprawowo siewny (czyli siewnik + agregat). Jak rozwiązać sytuację, gdyż na fakturze mam 4 pozycje, tj: rozsiewacz nawozów, opryskiwacz przyczepiany, agregat uprawowy i siewnik zbożowy (jest to zestaw tyle że na fakturce mam je osobno). Jak rozwiązać ten problem ??? Czy trzeba robić jakiś aneks ??? Będą jakieś problemy ??? Parametry maszyn mi się nie zmieniły. Proszę o pomoc

#419 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 09:40

ARiMR-pytania chetnie odpowiem najprostszym rozwiązaniem byłaby korekta faktury, ale skutecznym wyjściem jest również aneks - inaczej śmiem przypuszczać, iż będą problemy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 15:59

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzięki @kissmy, jednak rozwiązałem to inaczej. Zadzwoniłem do ARiMR (pani która obsługuje mój wniosek) i przedstawiłem jej jaka jest sytuacja. Odpowiedziała odziwo, że nie ma żadnego problemu, tylko musi mi sprzedawca wystawić oświadczenie,że agregat i siewnik kupiony przeze mnie to to samo co agregat uprawowo siewny. Ale kombinacje :)