Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#381 Share HUBERT22

HUBERT22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:myślistwo rolnictwo komputery sport motoryzacja

Napisany 30 marzec 2010 - 21:09

gospodarstwo musi byc prowadzone musisz byc ubezpieczony w krus nadac sobie numer gospodarstwa w agencji i 5 lat je prowadzic bez przerw aby twoi rodzice dostali rentę.

co do tego kombajnu to bez problemu na modernizacje to czy grunty sa na onw i jaki jest twoj wiek czy posiadacza gospodarstwa skutkuje wiekszym zwrotem kasy przez ARiMR.

platnosci zrównoważone to jest jeden z wariantow planu rolnosrodowiskowego chodzi tutaj o plodozmian dokladnie i to sa platnosci 360zl do ha.z tym ze trzeba do tego napisac plan na 5 lat w ODRze i robi sie badanie gleby przed programem i w 4 roku*.duzo zachodu a kasa mala..
*poprawka

a jaki kąbain mi by przysługiwał chodzi mi o parametry techniczne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 16:23
  •  

#382 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 31 marzec 2010 - 09:20

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Kilka lat temu moji rodzice dostali kwoe mleczną i ją sprzedali, poniezaż nieddawaliśmy mleka.

Czy jeśli teraz przestawiłbym się na produkcje mleka to dostałbym kwote mleczną???? Czy musiałbym ją kupić??????
Z góry dzięki za odpowiędź :)

#383 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 15:50

ARiMR-pytania chetnie odpowiem kwota mleczna nie obchodzi agencji modernizacji rolnictwa to sprawa agencji rynku rolnego.

kolego co do tego kombajnu to nie wiem jak to sie przelicza

#384 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 16:33

ARiMR-pytania chetnie odpowiem * kamilek0912
Musimy się uzupełniać, aby informacja była poprawna.

* HUBERT22
Proponuje zapoznać Ci się z tą stroną:

http://www.arimr.gov..._z_m_300309.pdf

Na stronie 63 masz dokładne informacje o przelicznikach dla kombajnów zbożowych. Podobno wystarczy dobrze umotywować we wniosku i wtedy pracownicy Agencji są bardzo elastyczni co do wielkości areału.

#385 Share HUBERT22

HUBERT22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:myślistwo rolnictwo komputery sport motoryzacja

Napisany 31 marzec 2010 - 17:30

ARiMR-pytania chetnie odpowiem dzięki

#386 Share marion86

marion86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 08:57

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Jak wygląda kontrola na miejscu podczas rozpatrywania wniosku o płatność na działanie modernizacja gospodarstw rolnych? Agencja informuje o przyjeździe kontrolerów?

#387 Share cyfral

cyfral

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 09:24

Jak wygląda kontrola na miejscu podczas rozpatrywania wniosku o płatność na działanie modernizacja gospodarstw rolnych? Agencja informuje o przyjeździe kontrolerów?

Tak, zostaniesz poinformowany o kontroli. Z reguły zajmują się tylko elementami wniosku o płatność czyli zgodnością ze stanem faktycznym (czy kupiłeś lub wykonałeś tak-ie jak napisałeś) - tzn - maszyny nr seryjne (faktura-tabliczka znamionowa), prace budowlane - pomiary placów, budynków - porównywanie kosztorysów oraz wykonania - np miałes 10 okien w kosztorysie a wymieniłes 9...to juz problem, dlatego warto zawsze zrobić kosztorys powykonawczy jeżeli cokolwiek sie zmieniło - a czesto tak bywa.

#388 Share zetor7245

zetor7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 18:26

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Znowu ja. Jaki termin ma agencja z wypłatą pięniedzy po podpisaniu umowy (Chodzi o PROW)
I w jakim terminie rolnik musi wykupić ten sprzęt co deklarował.
I ostatnie. Co z tymi pięnieędzmi co miała wypłacic agencja producentom mleka>? Jak to będzie wyglądać.

#389 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 18:58

ARiMR-pytania chetnie odpowiem zetor7245
Co do terminu wykupu deklarowanych maszyn powinieneś mieć tą konkretną datę zawartą w umowie (przynajmniej ja tak mam- od 1 do 10 kwietnia tego roku mam kupić maszyny) :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#390 Share nimmid

nimmid

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 19:02

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam

Mam pytanie odnośnie dofinansowania zakupu sprzętu marki husqvarna. Producent jakiś czas temu opublikował informację że jest możliwe uzyskanie dofinansowania na zakup jego produktów w ramach PROW.

Jakie warunki trzeba spełnić aby uzyskać takie dofinansowanie?

Tutaj wspominana informacja:
http://www.husqvarna...arki-husqvarna/

edit: Jeśli to pytanie do tematu "W sprawie PROW", to proszę o przeniesienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:00

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Równiez dolanczam sie do pytania "@nimmid", dofinansowania mozna dostac od 40do 65%, od czego moze zalezec wielkosc dofinansowania, czy trzeba posiadać las? na jakich to zasadach wogole jest udzielane dofinansowanie?

>>>>>> 

#392 Share krzys8118

krzys8118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:01

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam mam pytanie odnośnie Premii dla młodego rolnika i MGR w tym roku . A więc 75 tys już weszło ale nabór będzie ok 3 kwartału roku a modernizacja w 3 lub 4 czy dam rade połączyć te programy w tym roku ???? Czy terminy nie będę się zgryzać bo po złożeniu wniosku na MR muszę czekać na decyzję i potem przepis ziemi a zaś na MGR muszę już mieć gosp na siebie ????? Czy mogę przedstawić że jestem w trakcie załatwiania MR

#393 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:33

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam takie pytanie odnośnie Młodego Rolnika czy dzierżawy długo letnie też wliczają się do powierzchni gospodarstwa tak jak w MGR i kiedy trzeba zawrzeć umowę dzierżawy bo rodzice mogą przepisać mi 7,5 ha i wtedy brakowało by mi do średniej krajowej 2,5 ha i chciał bym pokombinować coś z dzierżawą

#394 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 21:59

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam i przepraszam za dluga nieobecnosc.
w sprawie tego dofinansowania husqwarna to nic takiego nie slyszalem moze jest to mozliwe jak na normalne sprzety.
co do wysokosci zwrotu 40-60% to 40% jest normalnie zwracane Dodatkowo 10% jesli rolnik ma mniej niz 40 lat i 10% jesli ponad polowa gospodarstwa znajduje sie na gruntach ONW.mysle ze to tylko o to chodzi ze taki sprzet mozna wziac.

co do tego mlodego rolnika to lepiej byloby zalatwic najpierw sprawe z mlodym rolnikiem i dopiero ubiegac sie o modernizacje bo naprawde nikt blizej nie okreslil terminow i moze byc tak ze sie nie zejda.

pytanie o dizerzawe dlugoterminowa jest dosc trafne.w rozporzadzeniu ktore ostatnio czytalem byla mowa o dlugoterminowych dzierzawach o minimalnej umowie na 5 lat.

W zwiazku ze zblizajacymi sie swietami Wielkanocnymi Wszystkim Rolnikom i waszym rodzinom pragne zyczyc zdrowych wesolych swiat spedzonych spokojnie w gronie rodziny i mokrego Śmingusa Dyngusa.
Kamilek0912

#395 Share marcinzt323

marcinzt323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 06:00

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam pytanie odnośnie dopłat bezpośrednich, otóż chce wydzierżawić od sąsiada kilka hektarów ziemi, przez cały czas brał on płatność ONW, czy teraz muszę w agencji podpisać jakieś zobowiązanie odnośnie tego NW czy nie, bo gdzieś słyszałem że po upływie 5 lat to można wydzierżawić bez niczego?

#396 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 20:42

ARiMR-pytania chetnie odpowiem jezeli u niego skonczylo sie 5 letnie zobowiazanie to bez problemu chociaz nawet jak sie nie skonczylo to mozna jesli przejmiesz zobowiazanie i bedziesz pobieral doplaty onw.jesli nie chcesz pobierac onw co jest malo racjonalne to musi u niego uplynac 5 lat.

#397 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 20:56

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Znaczy że jak jest rozporządzenie to już raczej pewne z tymi dzierżawami, pozostaje jeszcze kwestia kiedy trzeba tą umowę spisać (podejrzewam że przed złożeniem wniosku bo jeżeli nie będę posiadał średniej krajowej to wo-gule wniosek nie przejdzie ale wolał bym się upewnić) jak sądzisz kolego KAMILEK 0912 i dziękuję z góry za odpowiedź

#398 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 09:32

ARiMR-pytania chetnie odpowiem konieczne jest pewne doprecyzowanie, otóż dla działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" ARiMR uznaje tylko umowy dzierżawy zawarte na okres dłuższy niż 5 lat tylko i wyłącznie z ANR oraz JST

#399 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 10:39

ARiMR-pytania chetnie odpowiem A co oznacza skrót JST bo nie spotkałem się z takim, ale wydaje mi się że powinno być tak jak na MGR tam normalnie są uznawane dzierżawy z prywatnymi osobami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share gawron

gawron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 16:36

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Czy można kupić gospodarstwo na prow?