Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#361 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 07:34

Co się robi z wnioskiem obszarowym przysłanym przez agencję jeżeli już sie oddało ziemię komuś innemu w dzierżawę i samemu nie bedzie sie ubiegać o dopłaty. I drugie pytanie: co trzeba zrobić żeby przejąć dopłaty zwierzęce brane wcześniej przez żonę która przed ślubem miała oddzielne gospodarstwo a teraz już mamy połączone?

1) powinienies oddać wniosek do do ARiMR lub nowemu właścicielowi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 15:51
  •  

#362 Share zetor7245

zetor7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 15:39

ARiMR-pytania chetnie odpowiem kamilek0920 jak w tym roku ze zwrotami PROW na maszyny rolnicze.? kiedy będzie sie składac wnioski?

#363 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 19:52

ARiMR-pytania chetnie odpowiem podobno kolo lipca z tym nowym prowem ma byc.
a co do wniosku to nikomu go nie oddajesz tylko zostaw sobie temu komus nie oddawaj bo sa tam Twoje dane on sobie swoj zlozy.jezeli cale gospodarstwo oddajesz w dzierzawe a jesli tylko czesc to wykresl te dzialki ze swojego wniosku.
co do przejecia platnosci zwierzecej to we wniosku sie wypelnia tam o wspolwlasnosc na pierwszej stronie zajdz do agencji to ci pomoga to rozwiazac.
co do przeliczika koni na hektar to tyczy sie chyba tylko ornych ale dokladnie nie wiem.
co do tego mlodego rolnika polaczonego z PROW to mysle ze sie da bo tez bedzie gospodarzyl.ale dopytaj aw agencji

#364 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 21:38

ARiMR-pytania chetnie odpowiem A może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie, jest na poprzedniej stronie ;)
Chłop ze wsi

#365 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 21:59

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Z tego co wiem MR mozna łączyc z PROW. Wypełniał ktoś z was kalkulator wielkosci ekonomicznej ten w exelu. Gdzie mam wpisac powierzchnie łąk a może nie wpisuje się? Przy przeliczaniu km na powierzchnię ile dokładnie km na jeden h liczyć. Z odpowiedzi na mój post powyzej wnioskuje że około 5 czy tak?

#366 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 28 marzec 2010 - 15:14

ARiMR-pytania chetnie odpowiem do kamilek0920 slyszales cos o zaliczkach pod prow podobno minister cos podpisal i ma to wejsc w zycie wiesz cos o tym?

#367 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 18:48

ARiMR-pytania chetnie odpowiem nic takiego nie slyszalem jeszcze... ;)

#368 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 28 marzec 2010 - 19:12

ARiMR-pytania chetnie odpowiem pisalo o tym w telegazecie

#369 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 20:25

ARiMR-pytania chetnie odpowiem A kiedy będzie nabór na różnicowania?? ;)
Chłop ze wsi

#370 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 14:15

ARiMR-pytania chetnie odpowiem wskażcie mi proszę czy w procesie weryfikacji wniosku dla działania Modernizacja gospodarstw rolnych" obowiązuje KPA aż do momentu wydania decyzji (zgody na podpisanie umowy bądź odmowy przyznania pomocy) czy też przez cały czas obowiązuje KC??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 29 marzec 2010 - 18:32

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Płatnośći zrównoważone ,co to jest? i czy takie coś istnieje?.Może ktoś wie szczegóły!

#372 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 19:34

wskażcie mi proszę czy w procesie weryfikacji wniosku dla działania Modernizacja gospodarstw rolnych" obowiązuje KPA aż do momentu wydania decyzji (zgody na podpisanie umowy bądź odmowy przyznania pomocy) czy też przez cały czas obowiązuje KC??

Zgodnie z ustawą z 7 marca 2007 o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ustawa) dla działań inwestycyjnych nie stosuje się przepisów kpa za wyjątkiem przepisów dotyczących właściwości miejscowej organów, wyłączeń pracowników organu, doręczeń i wezwań, udostępniania akt a także skarg i wniosków (art 22 pkt 2). Cały tryb obsługi wniosku jest opisany w rozporządzeniu MRiRW (strona z rozporządzeniami). Podstawowa zasada to dwukrotne wzywanie do uzupełnienia wniosku.
W przypadku odmowy przyznania pomocy przysługuje prawo wniesienia skargi do sądu administracyjnego, na zasadach z ustawy o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (art 22 pkt 4).
Kodeks cywilny zaczyna obowiązywać dopiero po podpisaniu umowy.

#373 Share HUBERT22

HUBERT22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:myślistwo rolnictwo komputery sport motoryzacja

Napisany 29 marzec 2010 - 19:51

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam pytanie do kamilek0912 mam 37ha ornej z których do dopłat obszarowych podaje 33ha gdybym wydzierżawił 10ha miał bym 47ha moje gospodarstwo ma od 4 do 6 klasy ziemi wiekszość 5 klasy i moje gospodarstwo leży na obszarze onw mam szansę uzyskać dofinansowanie z modernizacji gospodarstw rolnych na kąbain zbożowy jak tak to na jaki może być najmniejszy proszę o odpowiedź

#374 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 23:16

Zgodnie z ustawą z 7 marca 2007 o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ustawa) dla działań inwestycyjnych nie stosuje się przepisów kpa za wyjątkiem przepisów dotyczących właściwości miejscowej organów, wyłączeń pracowników organu, doręczeń i wezwań, udostępniania akt a także skarg i wniosków (art 22 pkt 2). Cały tryb obsługi wniosku jest opisany w rozporządzeniu MRiRW (strona z rozporządzeniami). Podstawowa zasada to dwukrotne wzywanie do uzupełnienia wniosku.
W przypadku odmowy przyznania pomocy przysługuje prawo wniesienia skargi do sądu administracyjnego, na zasadach z ustawy o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (art 22 pkt 4).
Kodeks cywilny zaczyna obowiązywać dopiero po podpisaniu umowy.

dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź, jestem pod wrażeniem urzędniczej kompetencji

#375 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 11:08

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Przegladajac nowe zasady ubiegania się o rentę struklturalną na stronie arimr znalazłem zapis
"zobowiązać się do prowadzenia osobiście działalności rolniczej na przejętych użytkach rolnych przez co najmniej 5 lat oraz do złożenia wniosku o wpis do ewidencji producentów, a w przypadku następcy również do sporządzenia planu rozwoju przejmowanego gospodarstwa"
Czy prowadzenie gospodarstwa prze 5 lat mam rozumiec jako ubezpieczenie w krus czy tylko sam fakt prowadzenia gospodarstwa o nie zmniejszonej powierzchni przez 5 lat

#376 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 15:24

ARiMR-pytania chetnie odpowiem gospodarstwo musi byc prowadzone musisz byc ubezpieczony w krus nadac sobie numer gospodarstwa w agencji i 5 lat je prowadzic bez przerw aby twoi rodzice dostali rentę.

co do tego kombajnu to bez problemu na modernizacje to czy grunty sa na onw i jaki jest twoj wiek czy posiadacza gospodarstwa skutkuje wiekszym zwrotem kasy przez ARiMR.

platnosci zrównoważone to jest jeden z wariantow planu rolnosrodowiskowego chodzi tutaj o plodozmian dokladnie i to sa platnosci 360zl do ha.z tym ze trzeba do tego napisac plan na 5 lat w ODRze i robi sie badanie gleby przed programem i w 4 roku*.duzo zachodu a kasa mala...

*poprawka

#377 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 16:31

ARiMR-pytania chetnie odpowiem I tu zaczyna sie problem w mojm przypadku pracuje i jestem ubezpieczony w zus. Zusu i krusu razem płacic chyba nie można?
Czy ktos zna jakies roziwazanie takiej sytuacji?

#378 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 17:00

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Badanie gleby robi się przed przystąpieniem do programu zrównoważonego, a potem po czterech latach.

#379 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 20:06

ARiMR-pytania chetnie odpowiem nie da sie zusu i krusu razem wiec albo masz ziemie i robisz na czarno prze 5 lat poza rolnictwem zeby dorobic albo legalnie ale nie masz ziemi.ciezko wybrac chyba ze masz dosc dochodowe gosp zeby utrzymac sie z niego przez 5 lat.

PL01 dzieki kolego za poprawienie pomylilem sie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 20:40

nie da sie zusu i krusu razem wiec albo masz ziemie i robisz na czarno prze 5 lat poza rolnictwem zeby dorobic albo legalnie ale nie masz ziemi.ciezko wybrac chyba ze masz dosc dochodowe gosp zeby utrzymac sie z niego przez 5 lat.

PL01 dzieki kolego za poprawienie pomylilem sie.

No to rzeczywiscie jest problem... nie myslalem ze tak jest... :)