Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#341 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 18:23

ARiMR-pytania chetnie odpowiem nie to poprostu chodzi o to ze kosisz lake raz do roku a kwalek jej zostawiasz i tak co roku i co roku gdzie indziej na tej dzialce zostawiac kawalek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 09:11
  •  

#342 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 19:23

ARiMR-pytania chetnie odpowiem ja mam takie pytanko...
mianowicie jak składam wniosek na modernizację gosp. zakup maszyn za łączną kwotę ok 500 tyś. wiadomo żeby dostac zwrot trzeba się okazać fakturami zakupu tych maszyn... można zrobić to po części, ?? tzn czy mogę zanieść faktury że zakupiłem część maszyn i przeleją mi kwotę odpowiednią do złożonych faktur czy wszystko na raz trzeba złożyć i całą sumę dostać??

#343 Share kazo07

kazo07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 19:36

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Niewiem czy bylo juz takie pytanie bo nie chcialo mi sie czytac 17 stron ale zapytam gdy skladalem wniosek 2 lata temy i mialem 100h a teraz tesc przekazal na mnie 10h to czy moglbym sprzedac 2h dzialki ktora mialem przy skladaniu wniosku?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 18:36

ARiMR-pytania chetnie odpowiem możesz sprzedać ale pod pewnym warunkiem, otóż zapewne w umowie z ARiMR zobowiązałeś się do do prowadzenia działalności rolniczej w danym miejscu i czasie (5 lat na wskazanych działkach od dnia przyznania pomocy), czyli powinieneś teraz wystąpić do ARiMR o zgodę na sprzedaż a w uzasadnieniu wskażesz, iż powierzchnia gospodarstwa się zwiększyła

co do rozłożenia inwestycji w czasie to można zrealizować ją w maksymalnie dwóch etapach, chyba że w grę wchodzi leasing to może być 10 etapów (max 2 wnioski o płatność rocznie)

#345 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 20:20

ARiMR-pytania chetnie odpowiem przymierzam się do wykonania drenacii na najbardziej mokrym kawałku pola, wydatek będzie raczej duży, są może jakieś dotacje, dofinansowania unijne czy w ogóle jakiekolwiek środki unijne lub od samorządów lokalnych na tego typu inwestycje?

#346 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 16:30

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Jak myslicie na ile km max wyznaczyl by limit ARiMR na zakup ciągnika przy powierzchni gospodarstwa około 20 h na terenach równinnych bez hodowli. Ciagnik był by jedynym ciągnikiem w gospodarstwie. Czy są jakies ograniczenia odnosnie ceny czy powiedzmy mozna wybrac np zetor mf fendt o podobnej mocy.

#347 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 17:21

ARiMR-pytania chetnie odpowiem z tym drenazem to kolego do jakichs sluzb melioracujnych agencja nic do tego nie ma.bo to nie podnosi wartosci gospodarstwa wiec nawet modernizacja nie wchodzi w gre.

co do ciagnika to po co ci fendt jak mozesz to obrobic zetorem proxima?jest przeliczenie koni na hektary a ciagnik moze byc dowolnej marki.

#348 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 18:04

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Te marki to podałem przykładowo. Kiedys słyszałem że robi się jakieś zestawienia kosztory. Na taki areał fendt to przesada potrzebny jest ciagnik o mocy około 80 km taki jest teraz w gospodarstwie i maszyny dostosowane sa do niego. W gospodarstwie pomimo braku hodowli urzywany jest rozrzutnik (obornik i osady komunalne z poza gospodarstwa) Czy jest mozliwośc kupna ciagnika z turem pomimo braku hodowli.

#349 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 18:44

ARiMR-pytania chetnie odpowiem a jakie jest przeliczenie na KM na hektar??

#350 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 19:07

ARiMR-pytania chetnie odpowiem kolego do wziecia traktoru na modernizacje musisz zrobic wniosek biznesplan i tam ci wszystko wyszczegolnia mysle ze taka proxima z turem bylaby wystarczajaca a koszt okolo 140-150 tys.na taki areal to wychodzi taki okolo 100/105 koni.
bo brany jest pod uwage tez inny sprzet tj ciagniki w gospodarstwie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 19:17

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ciagnik był by tylko jeden a 80 -90 km to maks co było by potrzebne. dzieki za info.

#352 Share kaim33

kaim33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 19:54

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ja też chciałbym zasięgnąć opinii ekspertów. A więc mam gospodarstwo o powierzchni ok 10 ha + dzierżawy(30 ha) na które nie biore dopłat(nie mam spisanych umów, ale da się to załatwić), prowadze hodowlę zwierzęcą(bydło opasowe i tuczniki 15 macior w cyklu zamkniętym obecnie na stanie 200 sztuk)bydła nie jest dużo ok 20 sztuk ale w tym roku mam nadzieję zacząć budować nową oborę na ok 50 sztuk + cielęta. Chciałbym złożyć wniosek o dofinansowanie na ciągnik ok 100km z turem(do innego ciągnika) i kilka maszyn a mianowicie rozrzutnik, agregat ścierniskowy, prasę rolującą jeszcze nie wiem dokładnie. Jestem z województwa śląskiego, pola górki, gliniaste. Najbardziej boję się ewentualnej kontroli bo nie wiem czy moja stara obora przejdzie jest za blisko domu(15 m) jest w niej za mało miejsca na taką ilość byków. Ciągniki które posiadam obecnie to Zetory 7711(1989r.), 5320 (2001r.)i MF 225(1987r.) i nieopłacany C-330. Czy jest możliwe aby rozpatrzono pozytywie mój wniosek? I kiedy będzie nabór? I bardzo proszę o odpowiedź :)

#353 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 08:48

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Kiedys w tv słyszałem ze sprawdzili rolnikowi obore miał mało m2 na sztuke czy coś takiego i był problem.

#354 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 08:50

ARiMR-pytania chetnie odpowiem To w końcu jak jest z tymi łąkami ekstensywnymi ( pakiet 3.1) musi być zaświadczenie z ochrony środowiska lub parku narodowego jeśli łąki są w natura 2000 lub w parku krajobrazowym czy nie koniecznie?

#355 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 20:03

ARiMR-pytania chetnie odpowiem co do tych lak to musisz sie dokladniej dowiedziec u siebie w agencji na moim terenie czegos takiego nie ma.

co do modernizacji to bylby troche problem w razie kontroli masz troche balaganu.sprzet to by ci dali bez problemu na takie warunki ale do kontroli sa dosc uwazni i dokladni.zloz wniosek gdy zaczniesz budowac nowa obore i pogadaj z kims kto by pisal ci ten wniosek.

#356 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 20:11

ARiMR-pytania chetnie odpowiem przejąłem gospodarstwo dokładnie 15 mies temu. jest szansa ze dostane dofinansowanie z Tytułu Młodego rolnika bo kiedyś na złożenie wniosku było 12 mieś, zmieniło się coś odnośnie czasu złożenia tego wniosku nowej edycji "Młodego Rolnika"?

#357 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 16:48

ARiMR-pytania chetnie odpowiem nie dostaniesz mlodego bo nie mozesz miec na siebie ziemi przed zlozeniem wniosku

#358 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 19:03

ARiMR-pytania chetnie odpowiem A ja mam takie pytanie, otóż: Tato w tamtym roku brał na siebie maszyny na PROW, przyczepę, cyklop i agregat. I teraz chciał by mi przekazać część gospodarstwa żebym mógł uzyskać MR, czy jest to możliwe?? Proszę o odpowiedź :)
Chłop ze wsi

#359 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, żona i synek

Napisany 25 marzec 2010 - 20:32

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Co się robi z wnioskiem obszarowym przysłanym przez agencję jeżeli już sie oddało ziemię komuś innemu w dzierżawę i samemu nie bedzie sie ubiegać o dopłaty. I drugie pytanie: co trzeba zrobić żeby przejąć dopłaty zwierzęce brane wcześniej przez żonę która przed ślubem miała oddzielne gospodarstwo a teraz już mamy połączone?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 21:24

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Jak wpisac do kalkulatora wielkości ekonomicznej łąke na której kosi się siano i wypasa krowy lub konie. łąki i pastwiska uzytkowane intensywnie- zielonka, cczy łaki i pastwiska uzywane ekstensywnie - zielonka, czy tez nie wpisuje sie wcale. Czy jest jakis oficjalny przelicznik km na h ile wynosi, czy powierzchnia łąk jest brana pod uwagę przy wyliczaniu potrzebnej mocy.