Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#321 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 19:04

ARiMR-pytania chetnie odpowiem najlepiej udaj sie z tym problemem do siebie do agencji moze oni zciagna ci to.
a nabor na modernizacje najprawdopodobniej czerwiec lipiec...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 01:13
  •  

#322 Share farmerka19

farmerka19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 19:25

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Cześć,mam pytanie czy wiecie coś o programie na modernizację gospodarstw zajmujących się mleczarstwem bo ostatnio coś słyszałam przy ogłoszeniu jednorazowej pomocy dla młodych rolników,na jakich warunkach i od kiedy?

#323 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 19:29

ARiMR-pytania chetnie odpowiem to jest doplata do krow mlecznych w wybranych wojewodztwach..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share bekba

bekba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 20:35

ARiMR-pytania chetnie odpowiem a na czym dokładnie bedzie polegała ta pomoc dla mleczarzy i jakie będą sektory tej pomocy tzn czy na zakup jakis maszyn sprzetów związanych z produkcją mleczna bedą dotacje?

Drugie pytanie; Moze wiesz, obiło mi sie o uszy o takim programie w ktorym bedzie 100000 zł otrzymac na zakup sprzetu na usługi, wiem ze trzeba założyc osobną firmę usługową ale nic wiecej na ten temat nie wiem... np kiedy bedzie takowy nabór wniosków na ten program itd. wszystko co wiecie.

#325 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 20:54

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ja mam przyznaną premię dla Młodego Rolnika 50 tysięcy 11 grudnia, lecz mam 180 dni na złożenie wniosku o wypłatę Premii, czyli do około 6 czerwca muszę złożyć, co się stanie jeśli rozporządzenie wejdzie w maju?
Dadzą mi 75 tysięcy?
A może w nowych zasadach będzie możliwość złożenia wniosku dla rolników posiadających gospodarstwa nie dłużej niż 12 miesięcy? - dałoby mi to możliwość złożenia wniosku od nowa.

#326 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 22:33

ARiMR-pytania chetnie odpowiem co do tych dodatkowych platnosci do krow to juz gdzies wczesniej pisalem chyba ze dwie strony wstecz zobacz sobie.zadnej rewelacji tam nie daja...a co do tego dofinansowania to pewnie chodzi ci o dzialalnosc poza rolnicza...

kolego z tym MLODYM nie bardzo sie w tym orientuje ale raczej liczy sie kiedy zostal zlozony glowny wniosek czyli raczej nic z tego a poza tym nie wiadomo czy to w maju wejdzie nikt jeszcze nie podaje zadnych dat.. trzeba czekac.

#327 Share kamilek122

kamilek122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 18:00

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Czy łatwo jest dostać dopłaty do plantacji orzecha włoskiego??? i jakie trzeba spełnić warunki ?????

#328 Share mateuszpodyma

mateuszpodyma

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:14

ARiMR-pytania chetnie odpowiem kiedyś można było łatwo ale wybuchła wielka afera i mieli się tym zająć aby utrudnić

#329 Share zetor7245

zetor7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 19:07

ARiMR-pytania chetnie odpowiem teraz ja. Chce wziąść maszyny z 200 tyś . Z PROW. Ale nieposiadam płyty obornika ale zmodernizowałem obore i spełnia warunki . czy moge sie starac o zwroty na te maszyny, i pomyślne rozpatrzenie wniosku? ?

#330 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 20:09

ARiMR-pytania chetnie odpowiem W ostatnim naborze na MGR agencja nie interesuje się tym czy masz płytę obornikową, szambo itp. Wystarczy, że dostarczysz zaświadczenie od lek. weterynarii o spełnianiu minimalnych wymagań - z tym nie powinno być żadnego problemu, np. u mnie weterynaria nie wnikała czy mam płytę obor.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share zetor7245

zetor7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 20:15

ARiMR-pytania chetnie odpowiem być morze. Ale wiadomo trzeba się dowiedzieć.

#332 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 21:40

ARiMR-pytania chetnie odpowiem plyta obornikowa nie jest obowiazkowa, ale wydaje mi sie, ze szambo tak, choc do konca pewny nie jestem.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#333 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 22:05

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Chciałbym się dowiedzieć czy dostane kredyt z dopłatą do oprocentowania na zakup gospodarstwa. Dom drewniany z działka 0,15ha i 2ha pola. Za całość właściciel ceni 100000 zł. Dodam że posiadam własne już gospodarstwo 10ha z budynkiem gospodarczym.

#334 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 07:45

ARiMR-pytania chetnie odpowiem ja mam pytanie dotyczące programów rolnośrodowiskowych. coś wiecej na ten temat, był chciał skorzystać bo ONW dostaje 180zł do ha a tu można wyciągnoć 360zł. kolega tłumaczył coś o znianowaniu, natomias mi się to zawsze ten program kojarzył z orka wykonywaną wiosną z przedplonem, kolega tłumaczył że nie. dlatego zwracam się do was...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#335 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 08:31

ARiMR-pytania chetnie odpowiem możesz zaorać w sierpniu lub we wrześniu posiać np. gorczyce a na wiosne przelecieć agretatem i wtedy siejesz lub sadzisz bez orania. Czyli siew w mulcz.

#336 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 20:19

ARiMR-pytania chetnie odpowiem z tym rolnosrodowiskowym to nie tak jak mowi kolega poosa21 chodzi tu albo o plodozmian albo o poplony wsiewki itd.
o poplony to wiadomo siejemy cos do konca wrzesnia a potem po 1 marca musi to byc przeorane i na to siejesz owies lub motylkowe jak kto woli.
a plodozmian no to kazdy wie aby nie bylo co roku zboze np.1 rok zboze 2 rok ziemniaki 3 rok motylkowe itd.
kwestia zrobienia planu w ODR dodam ze korzystanie z tego wymaga zrobienia planu co sie z tym wiaze zobowiazania na 5 lat tego uzytkowania.za poplony to jest cos kolo 400zl/ha a za plodozmian trzysta iles nie pamietam dokladnie.

kolego co do tej plyty to dobrze tu napisali. nie jest ona obowiazkowa wystarczy zaswiadczenie z weterynarii ze gospodarstwo spelnia warunki do hodowli.

co do kupna ziemi to agencja nie udziela kredytow jako tko chyba ze preferencujny na zakup ziemi ale teraz raczej cienko z kasa ale dowiedz sie u siebie w oddziale.

#337 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 09:13

ARiMR-pytania chetnie odpowiem kamilek a po 1 marca ten poplon musi być przeorany obowiązkowo? czy np można agregatem(żeby nie orać) ?

#338 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 09:25

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ja już skończyłem program rolnośrodowiskowy i już drugi raz w niego nie wejdę. Strasznie utrudnia prace jak dochodzi nowe pole i trzeba z 2 pól zrobić 1 większe. A co zrobisz z tym poplonem po 1 marca to ARiMR nie interesujesz. Jak masz dużo siły to możesz nawet sztychówką przekopać :( Ja co roku jadę agregatem i po sprawie. :(

#339 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 12:34

ARiMR-pytania chetnie odpowiem a kto ci to sprawdzi?moze byc agregaem zrobione talerzowka czy czym chcesz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 12:36

ARiMR-pytania chetnie odpowiem czy do pakietu 3.1 łąki ekstensywne potrzebne jest dołączenie żaświadczenia z ochrony środowiska gdy pierwszy raz składamy na te dopłaty?