Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#281 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 19:51

ARiMR-pytania chetnie odpowiem ja mam pytanie , (jak to mówili kolesie z monty pethona )zupełnie z innej beczki. skoro pracujesz w arimr to na pewno orientujesz się jak to jest z paleniem papierosów w budynkach agencji. wczoraj byłem w takowym i na dzień dobry wita mnie chmura gryzącego dymu, czyli kilka osób (pracownicy agencji) stoją w korytarzu i palą sobie fajki.nie pierwszy raz już to widzę . ciągle ktoś tam stoi i kurzy. czytałem paragrafy na ten temat i pisze że można palic jeśli jest palarnia odizolowana i dobrze wentylowana. niestety w naszej agencji dym unosi się na cały korytarz. jakie są rozporządzenia w waszej agenci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 17:55
  •  

#282 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 22:06

ARiMR-pytania chetnie odpowiem mlody rolnik bedzie napewno i modernizacja tez a razem mozna skorzystac bez problemu..

co do palenia...u nas malo osob pali i zazwyczaj robia to na dworze lub w przedsionku gdzie jest przewiew...nie ma tak ze jest napalone na korytarzu ja nie pale i nie przeszkadza mi to ze ktos pali wiec nie zwracam uwagi...

#283 Share nickfrey

nickfrey

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe

Napisany 03 marzec 2010 - 10:29

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam takie pytanie: czy osoba, która w 2006 roku otrzymała dofinansowanie na zakup maszyny może w tym roku ubiegać się o rentę strukturalną?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 03 marzec 2010 - 14:08

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Jakie są terminy rozpatrywania wniosków na różnicowanie złożonych w 2009?, I tak ogólnie jaki jest czas realizacji tego programu ?

#285 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 16:34

ARiMR-pytania chetnie odpowiem nie bardzo sie w tych obszarowych sprawach orjetuje...a co do tej renty to musi najpierw spelnic 5 letnie zobowiazanie

#286 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 04 marzec 2010 - 12:25

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Może nie w temacie ale od dzisiaj ARiMR ma nową stronę internetową, może będzie więcej informacji?
Jednak coś działają ;) :D
Szczerze to jest beznadziejna, nic nie można znależć, listy co złożyli wnioski PROW też nie widze :D

#287 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 18:51

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Mam takie pytanie: czy osoba, która w 2006 roku otrzymała dofinansowanie na zakup maszyny może w tym roku ubiegać się o rentę strukturalną?

Osoba taka może się ubiegać o rentę strukturalną dopiero po 5 latach od wypłacenia pieniędzy gdyż wtedy agencja zwraca weksel a razem ze zwrotem weksla przestaje cię obowiązywać umowa i można nawet sprzedać zakupione maszyny. Przy SPO z lat 2004-2006 nie można przekazywać gospodarstwa w czasie tych 5 lat. Co innego jest z PROW 2007-2013 przy tym programie już można, nie trzeba czekać 5 lat.

#288 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 05 marzec 2010 - 18:59

ARiMR-pytania chetnie odpowiem a czy wie ktoś kiedy będą przyjmowane wnioski na PROW w tym roku???

#289 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 09:35

ARiMR-pytania chetnie odpowiem prawdopodobnie kolo lipca

#290 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 06 marzec 2010 - 11:12

ARiMR-pytania chetnie odpowiem mam pytanie czy są dopłaty do cykorii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 12:35

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ja mam następujące pytanie. We wniosku o dofinansowanie (PROW) zawarłem opryskiwacz ciągany, rozsiewacz nawozów i zestaw uprawowo siewny- w sumie na wartość ponad 105 000 zł. Podpisałem już umowę itd. Jednak zdecydowałem się dołożyć do opryskiwacz belkę rozkładaną hydraulicznie oraz komputer i w sumie wartość wyjdzie jakieś 140 000 zł. Do tych 105 tys. zł agencja da mi dofinansowanie lecz tą nadwyżkę (czyli ok 35 000 zł) chciałbym zapłacić z własnej kieszeni (czyli bez dofinansowania. Specyfikacja maszyn się nie zmieniła (no chyba że hydraulika w opryskiwaczu) i tu właśnie mam pytanie czy ARiMR nie będzie się "czepiać" ???? Coś słyszałem, że nie można przekroczyć kwoty jaką się ma we wniosku (ja ją chciałbym przekroczyć ale pokryć koszty z własnej kieszeni) ????
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#292 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 14:09

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @tomacha001 do cykorii przysługuje wyłącznie JPO (czyli na pytanie należy odpowiedzieć twierdząco)

@murtek3 z lepszym wyposażeniem nie powinno być najmniejszego problemu, jedynym ograniczeniem może być wydajność sprzętu jeśli ARiMR nie zakwestionowała kwalifikowalności kosztu zakupu danego modelu opryskiwacza to nie będzie miała żadnych przeciwwskazań co do lepszego wyposażenia wpływającego na poprawę BHP oraz ochronę środowiska

#293 Share bolton13

bolton13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła,maszyny rolnicze

Napisany 06 marzec 2010 - 18:09

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam.
Chcialbym sie dowiedzies ile jest pieniedzy do wykorzystania w tym wniosku na uslugi i kiedy mozna skladac ten wniosek?.Kamilek zalamales mnie ze dopiero w lipcu ruszaja te wnioski,myslalem ze w kwietniu ;/

#294 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 18:19

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej będzie wcześniej niż w lipcu ale jest tu tylko 100tys dotacji i zawsze jest to 50% KOSZTÓW kwalifikowanych(czyli netto) czyli zwrócą ci max od 200tyś netto zakupu(możesz kupic za więcej ale to co ponad 200tys netto to bez dotacji)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#295 Share bolton13

bolton13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła,maszyny rolnicze

Napisany 06 marzec 2010 - 18:36

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzięki RolnikSprzedawca ;]

#296 Share johnybravo

johnybravo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 10:14

ARiMR-pytania chetnie odpowiem mam pytanie odnosnie wypelniania wniosku o platnosci obszarowe. w 2008 roku mialem podzil dzilki ewidencyjnej - nastapila zmiana jej numeru. od dwoch lat 2008, 2009 i w tym roku nie dostalem zalacznika graficznego na ta dzialke. W ubieglych latach skladalem tzw. oswiadczenie O - 1/01 ze na tej dzialce prowadzona jest uprawa jednego z czterech rodzajow zboz. Na stronie arimr w dokumentach do pobrania na 2010 rok nie ma tego oswiadczenia. Co mam zrobic w tej sytuacji prosze o pomoc

#297 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 20:19

ARiMR-pytania chetnie odpowiem najlepiej zglos sie do swojego biura agencji niech pomoga ci wypelnic wniosek i napewno rozwiaza wszelkie problemy co najwazniejsze jest to pomoc bez zadnych odplatnosci....

kolega ma tu racje jezeli model jest ten sam tylko jego wyposazenie inne to nie ma problemu...gorzej jak chcialbys zmienic model opryskiwacza np zamiast RAU bys wzial JOHN DEERE..a tak to bez problemu.

#298 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 18:03

ARiMR-pytania chetnie odpowiem ja to jest w prow jeśli chodzi o płyty gnojowe . czy restrykcyjnie podchodzi sie do zachowania odległości od granic działek czy nie. mam płytę ale znajduje się ona na granicy działki. jest oczywiście ściana betonowa. czy byłby z tym problem ?

#299 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 10:35

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Wie ktos czy jest jakaś dopłata do użytków zielonych jak sie wsieje motylkowe czy zrobi inną wsiewkę? bo na przeżuwacze chyba nie dostane za więcej hektarów niż złożyłem za pierwszym razem prawda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share kalu

kalu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 11:35

ARiMR-pytania chetnie odpowiem witam czy sa jzu jakeis informacje kiedy odbedzie sie pierwszy nabór na wnioski prow 2010? pozdrawiam