Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#241 Share slowik

slowik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 luty 2010 - 19:31

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Tak mam nadany numer. pani w agencji mówiła ze muszę ściągnąć wniosek ze strony ARiMR tylko ze nie mogę go znaleść

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 09:17
  •  

#242 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 15 luty 2010 - 21:07

ARiMR-pytania chetnie odpowiem przesuwają i bedą przesuwać bo kasy nie mają no chyba że uda im się pościągać z rolników np. ze mnie i wielu innych rolników którzy padli ofiarą nie kompetencji i głupoty co nie których pracowników ARiMR

#243 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 16 luty 2010 - 11:52

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam Pytaje. Proszę pomóżcie.Czy jeżeli się bierze Traktor i sprzęt z PROW to jak jest z tymi warunkami. Słyszałem że trzeba mieć oborę przystosowaną , pomieszczenie na paliwo i takie tam. Posiadam bydło i krowy mleczne ale nie mają stanowisk. Czy dostanę dofinansowanie?

#244 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 16 luty 2010 - 14:21

ARiMR-pytania chetnie odpowiem szczegółowo ciężko to wszystko opisać pogadaj o swoich uwarunkowaniach z kimś z ODR-u albo znajdź sprzedawcę maszyn który ma to obcykane, jeżeli masz atest na mleko i spełniasz warunki żeby brać dopłaty(CrossCompilance ) to i pa PROW powinieneś się załapać

a i stanowiska nie świadczą o dobrostanie bydła przecież jest wolno wybiegowe utrzymanie na głębokiej i inne
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#245 Share kamilek122

kamilek122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 luty 2010 - 17:52

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Czy w tym roku beda przyjmowane wnioski co do Rent Strukturalnych ?????
Jakie trzeba spełnić warunki żeby ja otrzymać ??? chodzi mi o ta osbe która ma otrzymać ziemie ???

#246 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 16 luty 2010 - 18:22

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Własnie czytam ze zmieniono wartosci zwrotu kosztow kwalifikowanych na MGR do 40% i 50 tys na gospodarstwo.Czy to prawda???

#247 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 16 luty 2010 - 18:38

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Co??? gdzie tak jest napisane?

#248 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 16 luty 2010 - 18:49

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Tak jest tylko w MGR ale w KRAJOWYM PROJEKCIE RESTRUKTURYZACJI. Związanym z utratą limitu buraka.

#249 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 16 luty 2010 - 19:02

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Wtedy ok... Dzięki za wyjaśnienie, bo już się martwiłem

#250 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 luty 2010 - 23:02

ARiMR-pytania chetnie odpowiem na mr ma byc 75000 wiec nie wiem o co wam chodzi a o ta kase to wez sie zastanow zanim napiszesz kolego,najpierw miej wszystko ok w papierach i w systemie irz a potem miej pretensje.agencja zmienia bank i dlatego sa opoznienia w platnosciach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 17 luty 2010 - 10:38

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Czy na zróżnicowanie działalności mogę kupić ciągnik z turem?Jeśli tak to czy tego nowego tura mogę założyć na mój stary ciągnik,czy raczej nie da rady tak zrobić.

#252 Share Ziemas

Ziemas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 luty 2010 - 14:20

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam pytanko dotyczące Młodego Rolnika. Mam przepisane gospodarstwo (od lutego 2010 r) o pow. większej niż średnia wojewódzka. Jednocześnie pracuję i jestem ubezpieczony przez pracodawcę w ZUS. Czy mogę się ubiegać o premię dla Młodego Rolnika i czy po jej przyznaniu muszę ubezpieczyć się w KRUS (czy jest możliwe jednoczesne opłacenie KRUS i ZUS jako pracownik).?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

#253 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 luty 2010 - 17:15

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mógłbym się dowiedzieć czy można usprzedać trochę ziemii w trakcie lub po skorzystaniu z PROWu?
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#254 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 22 luty 2010 - 18:16

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Mam pytanko dotyczące Młodego Rolnika. Mam przepisane gospodarstwo (od lutego 2010 r) o pow. większej niż średnia wojewódzka. Jednocześnie pracuję i jestem ubezpieczony przez pracodawcę w ZUS. Czy mogę się ubiegać o premię dla Młodego Rolnika i czy po jej przyznaniu muszę ubezpieczyć się w KRUS (czy jest możliwe jednoczesne opłacenie KRUS i ZUS jako pracownik).?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

nie masz juz mozliwosci ubiegania sie o premie dla Młodego Rolnika, ponieważ najpierw skąłdasz wniosek na premie MR dostajesz decyzja a dopiero wtedy przepisujesz gospodarstwo. Chyba ze otrzymałeś gospodarstwo w spadku to mozesz w ciagu 6 miesięcy ubiegac sie o premie MR, ale wtedy musisz zrezygnować z pracy i ubezpieczyć sie w KRUS-ie na 3 lata od otrzymania premi, twoim jedynym źródłem dochodu musi być gospodarstwo. (przynajmiej oficjalnym na papierze)

#255 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 luty 2010 - 18:32

ARiMR-pytania chetnie odpowiem w kwestii Młodego Rolnika to proponuję znaleźć odpowiednią partnerkę wydzierżawić jej gospodarstwo, ubezpieczyć w KRUS i wtedy ona (o ile zapis o dzierżawach pojawi się w ostatecznej wersji rozporządzenie) będzie mogła otrzymać wsparcie (zapowiada się 75kzł)i spokojnie przez 3 lata wychowywać potomstwo, co zrobi dobrze całemu społeczeństwu,

natomiast w kwestii sprzedaży gruntów "obciążonych" 5 letnim okresem prowadzenia działalności rolniczej, na którą zostało przyznane wsparcie w ramach "Modernizacji Gospodarstw Rolnych" istnieje możliwość ich zbycia pod warunkiem zachowania celów, ale istnieje konieczność uzyskania zgody (pisemnej) dyrektora OR ARiMR

#256 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 luty 2010 - 21:40

ARiMR-pytania chetnie odpowiem A jak rozumiec to "pod warunkiem zachowania celów"?
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#257 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 luty 2010 - 22:05

ARiMR-pytania chetnie odpowiem to masz zapisane w umowie, czyli wszystkie poczynione inwestycje muszą w dalszym ciągu pozostać zasadne, czyli nie powinna zmienić się struktura upraw, dla przykładu jeśli zakupiłeś kombajn ziemniaczany to raczej nie powinna zmniejszyć się powierzchnia upraw ziemniaków, a przynajmniej nie w drastyczny sposób (tzn taki, na który zgodzi się dyrektor OR, proponuję zapoznać się z treścią umowy

#258 Share sowka

sowka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 luty 2010 - 22:51

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam pytanie dotyczące numeru gospodarstwa. Mianowicie czy możliwe jest to żeby w jednym gospodarstwie były dwa różne numery gospodarstwa? Tzn pod jednym adresem dwa różne numery z tym że jeden na mnie a drugi na szwagra??

Mam jeszcze jedno pytanie... Chciałbym założyć hodowlę zwierząt i domyślam się że stado (co by to nie było) musi być jakoś zarejestrowane. Więc gdzie to zrobić, jak, co w przypadku sprzedaży, kupna (gdzie zgłosić i w jaki sposób ewentualne manewry handlowe, jak znaczyć zwierzęta)...?? Czy stanowiska muszą spełniać jakieś wymogi?? (obory czekają i chciałbym po prostu to wiedzieć). Bardzo proszę o odpowiedź bo w przepisach jestem zupełnie zielony. Z góry bardzo dziękuję.

#259 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, żona i synek

Napisany 24 luty 2010 - 18:24

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Co do numerów gosp. to oczywiście że można, ja mam tak z ojcem. A żeby założyć hodowlę to musisz mieć numer siedziby stada który nadają w biurze powiatowym arimr. Tam też zgłaszasz wszystkie przemieszczenia. Wszystko powiedzą Ci na miejscu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 25 luty 2010 - 00:52

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Czy przy dofinansowaniu na tzw. różnicowanie można brać maszyny z wiekiem max 5 lat tak jak jest przy prow, czy jednak trzeba brać tylko nowe nieurzywane?