Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:40

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Wyżej było coś o tej krzyżówce, bo mam taki przypadek ż euprawiam 3ha i nikt nie wie czyje to jest właściciel dawno zmarł nito do gminy nito do nadleśnictwa przeszło i sam nie wiem czy wystawiać to na dopłaty, bo jakiś tam krewny obok łąkę ma ale do tego pola się nie przyznaje i istnieje ryzyko że być może nie przyznaje się ale wystawia to on na dopłaty i jak to sprawdzić czy danej działki nie wystawia ktoś inny na dopłaty, oraz jakie konsekwencje by były gdyby się okazało że ja wystawie i ktoś inny, czy miałbym za to jakieś sankcje karne czy problemy, czy tylko zwykła korekta by była?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 09:46
  •  

#202 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 20:36

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

ja mam takie pytanie czy ta sama osoba może skorzystać z 2 programów na raz a mianowicie MGR i różnicowanie ,

Zasadniczo nie ma większego problemu jak łączysz te dwa działania. Jedyny problem - nie można wykazać maszyn z MGR jako zaplecza dla prowadzenia usług z różnicowania, ale jeśli napiszesz, że tymi maszynami nie będzie świadczył usług to wszytsko powinno przejść. Oczywiście konieczny warunek to ubezpieczenie w KRUS

#203 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 27 styczeń 2010 - 20:47

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzięki, inne maszyny nie będą w to mieszane z MGR gdyż na różnicowanie ma być kombajn tylko nie wiem kiedy oni to rozpatrzą bo na razie nic nie słychać a zMGR2009 była jedna poprawka i też cisza mam nadzieje że z kombajnem coś wymyślą do żniw bo po to po co ?

#204 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 22:37

ARiMR-pytania chetnie odpowiem do zniw powinni sie wyrobic raczj.
a co do tego "niczyjego pola" to najlepiej zapytaj u siebie w agencji tam napewno ci powiedza czy nikt tego nie wpisuje na doplaty

#205 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 08:21

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mogę zapytać u siebie w agencji, ale problem jest taki że osoba/osoby którą podejrzewam że mogły/mogą wystawiać te pole na dopłaty należą do innego powiatu a więc i innego biura powiatowego i co wtedy?

#206 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 16:07

ARiMR-pytania chetnie odpowiem ale to w systemie da sie sprawdzic bez problemu

#207 Share kamilek122

kamilek122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 luty 2010 - 22:09

ARiMR-pytania chetnie odpowiem jakie trzeba spełnić warunki aby otrzymać rente strukturalna na rok 2010 ???
wiem ze sa zawieszone przyjmowanie wnisków, ale chciałbym wczesniej o tym pomyślec.....

#208 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 03 luty 2010 - 15:40

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam,mam pytanie czy w tym roku bedzie nabor wnioskow MGR w woj.malopolskim bo slyszalem ze u nas wlasni jest nie wyczerpana kasa?Jeszcze nigdy nie skladalem a teras mam mozliwosci bo juz nie posiadam chodowli tylko uprawy zboz i warzyw i latwiej ze spelnieniem wymogow.Mam 11ha i chcialbym nabyc ciagnik 80km i przyczepe

#209 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 luty 2010 - 15:48

ARiMR-pytania chetnie odpowiem http://funduszeue.in...ne-w-2010-roku/ to do rent strukturalnych
a co do mlodego rolnika to wiem ze beda ale raczej bez podzialu na wojewodztwa w calej polsce tylko lepiej jeszcze poczekac az sie sytuacja ustabilizuje.premia wynosi 50000zl ale mozliwe ze bedzie to 75000zl takie plany no jezeli spelnniasz wymog sredniej gospodarstwa w swoim wojewodztwie to mozesz skladac.najlepiej pogadaj z kims u siebie w agencji to wtedy wszystko ci wytlumaczy jak zlozyc wniosek jak przepisac ziemie itd.

#210 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 03 luty 2010 - 21:59

ARiMR-pytania chetnie odpowiem a ja mam takie pytanie czy teraz gdy formularz wniosku o platnosc rolnosrdowiskowa bedzie poloczony z obszarowa to jesli 1 raz bede chcial zrobic poplony to musze miec zrobiony ten duzy wniosek i podpis doradcy?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 04 luty 2010 - 19:16

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam.Wie ktos ile czasu sie czeka na zwrot kasy z ARR za kwalifikowany material siewny jak wnisek juz mozna skladac? Jestem lysy w temacie bo pierwszy raz chce skorzystac z tego zwrotu na jeczmien.

#212 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 luty 2010 - 19:21

ARiMR-pytania chetnie odpowiem wniosek mozna juz zkładac pod warunkiem ze wysiałes ten materiał siewny bo inaczej bedziesz musiał wycofac ten wniosek i złozyc dopiero jak wysiejesz na polu

#213 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 04 luty 2010 - 19:21

ARiMR-pytania chetnie odpowiem ja składałem 3 razy ale teraz kiedy przyjmują wnioski to nie wiem bo nie kupowałem jesienią i nie składam a czeka się coś koło pół roku

#214 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 04 luty 2010 - 20:49

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Czyli lepiej poczekac do marca?Mam fakture z wrzesnia za pszenice i teraz mam kupic jeczmien to naraz zlozyc wnosek na obydwie faktury?Dzieki za info :blink:

#215 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 04 luty 2010 - 21:01

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Pytam w imieniu kolegi
Tak się składa, że mam "na stanie" dwie sztuki bydła, które zostały sprzedane wraz z paszportami w pierwszym okresie kolczykowania. Kupujący okazali się ludźmi nieuczciwymi i nigdy ich nie zgłosili do agencji jako kupione.
Czy wiesz w jaki sposób je wyrejestrować?
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#216 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 luty 2010 - 22:02

ARiMR-pytania chetnie odpowiem chodzi o to ze znajomy sprzedal te dwie sztuki i nigdzie nie sa one zgloszone tak?i teraz ma niespojnosc?bo jesli on nie mial ich zgloszonych u siebie na stadzie to nie ma zadnego problemu

#217 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 05 luty 2010 - 08:38

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Znajomy miał te sztuki na stanie(w pierwszym okresie kolczykowania) i je sprzedał (razem z paszportami),a Ci co je kupili nie zgłosili tego do agencji i teraz te szt. wiszą na stanie w jego gospodarstwie.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#218 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 05 luty 2010 - 08:53

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Miałem też przypadek z takimi kupcami i jeśli dobrze pamiętam to do uspójnienia zostały one zutylizowane, ponieważ po czterech latach nigdzie się nie pojawiły
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#219 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 05 luty 2010 - 09:13

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Jeśli nikt nie zgłaszał sprzedaży i "wiszą" na jego stanie, to można "poprosić" o kontrolę powiatową Inspekcję Weterynaryjną w kierunku IRZ i z protokołem pokontrolnym - brak takich sztuk w gospodarstwie, udać się do agencji w celu "zdjęcia" ze stanu :blink:
Jeśli np. zgłaszał sprzedaż a nie ma drugiego zgłoszenia o uboju w rzeźni, to już gorzej... . Właśnie tak "sprzedana" - bez drugiego potwierdzenia krowa "wisi" mi od 2004 roku ... . I co z nią zrobić? Paszport oryginalny leży w BP.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 luty 2010 - 20:02

ARiMR-pytania chetnie odpowiem to jest problem bo kiedys musialy zglaszac obie strony a teraz wystarczy tylko podpis kupujacego i zglasza przemieszczenie jedna strona...najlepiej zglosic uboj gospodarczy albo pogadac dobrze z pracownica irz zaniesc czekolade i bedzie lux:)