Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki kombajn za 40-50 tys. zł?

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 17:11

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? ja caly czas myslalem ze masz 70ha swojego i do tego uslugi... :unsure:
dlatego wycofalem sie z bizona...
jak masz 20 ha swojego to bizon tutaj bez problemu da rade...tylko kupowanie Z056 to juz troche dzisiaj "nie ekonomiczne" dlatego jestem za tym rekordem z tymi wszystkimi bajerami co pisza wyzej tylko ze to juz trzeba kase wylozyc pozadna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki kombajn za 40-50 tys. zł? Dzisiaj, 21:10
  •  

#22 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 18:06

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? Akurat wyżej pisaliśmy o MDW :unsure: A na rekorda z takimi bajerami to trzeba miec dwa razy tyle kasy co ma @Daro81

KS Falubaz

#23 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 18:43

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? a może lepiej kupić new holanda z serii 8000 (sam o takim czymś myślę ) lub z tych starszych np.1540 budowę mają podobną do bizona większość części też z bizona dopasujesz a są od bizona dużo trwalsze bo bizon to wiadomo zazwyczaj popegerowska przeszłość lub zajeżdżanie w skr

#24 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 18 grudzień 2009 - 21:26

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? co do naprawy kombajnu to większość kombajnów za te pieniądze nie jest tak skomplikowana żeby ich samemu nie naprawić, po prostu trzeba się nie bać rozebrać tylko nic na siłę co do 514 z pewnością dasz radę, a moim zdanie jest to lepsza opcja od bizona bo nowocześniejsza i ludzie sobie chwalą te kombajny, a co do bizona to czy rekord czy super to wydajność będzie taka sama bo bebechy są te same

#25 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 22:34

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? Ja na taki areał brałbym supra bo rekorda jak pogonisz to ci się zagrzeje i nawet mniej skosi nież Z056 a więcej spali a forszaj ok ale jeśli masz blisko sklep. Ps Sam niedawno kupiłem supra w bardzo dobrym stanie dałem 45tys za 1989r z kabiną sieczkarnią i edzie on obkasywał jakieś 80ha więc ja jestem za bizonem

#26 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 10:59

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? co wydajnosci rekorda TO Z TEGO CO WIEM jest wieksza bo ma szersza mlocarnie na czym dosc duzo zyskuje wiec wydajnosc jest wieksza ale wiadomo ze bez porownania z claasem.

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2009 - 11:15

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? Gdzie Ci Supr omłóci więcej niż Rekord? Masz 20KM więcej w Rekordzie i przynajmniej z sieczkarnią ma lżej. :unsure: W dobrej pszenicy 8t/ha, Suprem 1ha/h nie uraczysz. Poza tym Rekord ma o 0,4m dłuższe wytrząsacze, czyli ich powierzchnia jest większa o 0,5m2.

#28 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 12:56

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? Ja mam inne zdanie bo rekordy się grzeją te czerwone oczywiście i mają tylko w książce napisane że mają większą wydajność a w praktyce jest inaczej

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2009 - 13:24

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? Napisałem czarno na białym, że ma większą powierzchnię i moc, a Ty nadal swoje, że się grzeje. Grzanie można łatwo opanować i nie jest to problem. Wujaszek niebieskim Rekordem na małej chłodnicy kosił 14 sezonów areał ponad 100ha i dawał radę. Jak się czyściło chłodnicę regularnie i jeździło z otwartymi klapami to dało radę kosić. Supr ma mało mocy w stosunku do swoich gabarytów i szczególnie przy pracy z sieczkarnią wyraźnie spada wydajność i to jest fakt, który wielu potwierdzi.

#30 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 19 grudzień 2009 - 15:20

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? Co myślicie o Laverdzie? Była za 42tys silnik 200KM, klima heder 4.5m i w bardzo ładnym stanie :unsure:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2009 - 16:21

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? Jaki model? Który rok?

#32 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 16:57

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? guzik rekord zrobi więcej od supra te jego dłuższe wytrząsacze to jest śmieszne, bo co one dają jak się nie mieści na sitach, one są takie same w obydwóch kolego @MartineZ chyba mówisz o z040 a nie o suprze że twierdzisz że ma węższą mocarnie od rekorda, a co do mocy supra to trzeba dobrze zadbać o układ paliwowy bo jak pompa i wtryski są dobre to nawet z sieczkarnią, stołem do rzepaku i sprężarką klimy dawał radę bez problemów tylko że co, jak pszenica dawała 9 ton to na najwolnieszym przełożeniu nie było bata żeby nie sypał z tyłu bo nie mała moc silnika jest jego wadą tylko mała powierzchnia sit w stosunku do możliwości przerobowych ale czego chcieć od konstrukcji powstającej na przełomie lat 60/70 kto wtedy myślał plonach powyżej 5 ton.

#33 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 19 grudzień 2009 - 18:03

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? KOMBAJN LAVERDA 3850 NEW HOLLAND CLAAS BYDGOSZCZ (843768553) - Aukcje internetowe Allegro tylko troszkę młodsza i z sieczkarnią :unsure:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2009 - 18:54

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? @rafał13113 to wytłumacz mi czemu ojczulo Suprem młócił "w kolano", a Rekordem "w łydkę"?

#35 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 19:29

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? kolego wyżej w co młócił?

#36 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 19:55

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? No no ta Laverda to konkretna jest tylko ciekawe jak realnie wygląda i czy bedą do niej czesci chociaz jest ona chyba na podzespołach NH

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2009 - 20:20

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? To są odpowiedniki wysokości cięcia. :unsure: Suprem ojczulek kosił wyżej, bo niestety, ale silnik nie wyrabiał, jak kupił Rekorda zaczął młócić jakieś 15cm niżej, bo sieczkarnia dawała radę to pociąć, a silnik nie łapał zadyszki. Pisałeś o tym, że Rekord nie zrobi więcej, bo ma takie same sita. Jednak dzięki dłuższym wytrząsaczom masz mniejsze straty, bo na sita może pójść bardziej oddzielony materiał. Tym samym jest mniej śmieci przy podobnych prędkościach, co wpływa na wydajniejszy zbiór. W Suprze, jak masz krótsze to istnieje większe prawdopodobieństwo, że wydmuchnie, bo nie zdąży się oddzielić słoma od plew i ziarna, a na sita trafi więcej śmieci ze zbożem.

#38 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 20:22

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? a ja sie dalej bede upieral ze rekord jest wydajnieszy od Z056

#39 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 20:35

jaki kombajn za 40-50 tys. zł? kolego @ Bobek_Farmer nie mogę się z tobą zgodzić że w suprze leci brudniejsze na sita jak w rekordzie głównie z tego wzglęgu że większość ziarna jest oddzielana od grubych części niepożądanych już na klepisku a jest takie samo, a po za tym super ma krótsze klawisze czyli mniej wytrząsa a tym samym i mniej zanieczyszczeń przez nie przejdzie niż w rekordzie bo większa powierzchnia klawisza równa się lepsze odczyszczenie grubych części od drobnych ale nie tylko ziarna ale tak że słomy i plew, czyli masz więcej masy która trafia na te same sita ( a nie jak na odwrót), było by to uzasadnione gdyby super gubił ziarno na klawiszach ale mieliśmy bizona supra przez jakieś 16 lat, prędzej była 40 i powiem tyle ostatnią rzeczą jaką bym w nim zmienił to zwiększenie powierzchni klawiszy bo tam to on gubił najmniej, fakt przy bardzo dużej ilości słomy dłuższy wytrząsacz jest przydatny ale to przy bardzo dużej ilości słomy nie w normalnych warunkach

Ps: kolego @ MartineZ dlaczego wytłumacz mi to

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 23:35

jaki kombajn za 40-50 tys. zł?

KOMBAJN LAVERDA 3850 NEW HOLLAND CLAAS BYDGOSZCZ (843768553) - Aukcje internetowe Allegro tylko troszkę młodsza i z sieczkarnią :unsure:

Ciekawy kombajn, ja osobiście bałbym się zaryzykowac, za wiele osób go nie ma, więc nie jest popularny.

Części od NH podejdą?

KS Falubaz