Zaloguj się, aby obserwować  
Daro81

jaki kombajn za 40-50 tys. zł?

Polecane posty

MartineZ    14

mialem tutaj na mysli pszenice gdzie zazwyczaj masa ziarna i slomy jest bardzo duza(biorac pod uwage bardzo wysoki plon)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Z tego co zdążyłem się zorientować w cenach bizona i rozmawiać z wieloma ludzmi i oglądać różne maszyny z ogłoszeń to za 40-50tys to można kupić ZO56 bo ZO58 to nic ciekawego za ta kase. Ale supra można kupić w stanie bdb z sieczkarnią. Jeździłem z medykiem od bizona i on twierdzi że lepiej supra kupić tak do 100ha bo spokojnie sobie poradzisz. Poszukuje supra z sieczkarnia i stołem do rzepaku do 60 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

W tej cenie to lepiej szukać z Bizonów Supra, ponieważ znajdziesz na pewno lepszym stanie niż Rekorda, lub jak koledzy wcześniej pisali Ernte Meistra. Ale wybór już należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Z tego co zdążyłem się zorientować w cenach bizona i rozmawiać z wieloma ludzmi i oglądać różne maszyny z ogłoszeń to za 40-50tys to można kupić ZO56 bo ZO58 to nic ciekawego za ta kase. Ale supra można kupić w stanie bdb z sieczkarnią. Jeździłem z medykiem od bizona i on twierdzi że lepiej supra kupić tak do 100ha bo spokojnie sobie poradzisz. Poszukuje supra z sieczkarnia i stołem do rzepaku do 60 tys.

 

W tej kasie, masz wypasionego E-514 MDW z sieczkarnią na elektromagnes, kabiną komfortową, rurą hydrauliczną, na stół do rzepaku też starczy


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Ja bym ci polecił Claasa Dominatora od 66 wzwyż np.76.Tylko cena powyżej 50 do 70 koła.My mamy Dominatora 66 jesteśmy zadowoleni daliśmy 45tyś.Na allegro musisz szukać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro81    2

w tym tygodniu mam zamiar coś obejrzeć, skupię się na bizonach suprach, rekorda jednego mam na liście do obejrzenia. I się okaże czy będzie coś ciekawego, czy trzeba się jeszcze wstrzymać. Może dam jakiś link, zobaczę co wy o tym sądzicie?

http://www.allegro.pl/item940031180_kombajn_bizon_zo_56_89_90.html

właściciel od 4 lat i sieczkarnia też od 4

http://www.allegro.pl/item941639492_kombajn_bizon_rekord_zo58.html

w rekordzie 3 lata temu remont silnika był, i właściciel ma ten kombajn od 13 lat

http://www.allegro.pl/item949500079_bizon_z0_56_super_89_90r_i_wlasciciel_sieczkar.html

2000mth, sieczkarnia od 6 lat

http://www.allegro.pl/item940235186_bizon_z056_89_90_w_orginale.html

właściciel od 2 lat, 2500mth, mówił że sita, cepy, podajniki i główne łożyska były wymieniane.

Co sądzicie o tych ogłoszeniach? dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Daro81

Jeśli masz kupować jakiś kombajn to staraj się to zrobić w najbliższym czasie, gdyż im bliżej żniw, tym maszyny rolnicze drożeją.

A co do tych kombajnów, których podałeś linki to wszystkie wyglądają bardzo ładnie, może nawet za ładnie. Ja bym na wygląd nie zwracał większej uwagi. Pooglądaj go dokładnie pod spodem, jakie są podzespoły itp. i najważniejsze żeby silnik nie był zajechany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro81    2

oglądałem te kombajny i one są ładne ale tylko na zdj w rzeczywistości jest dużo gorzej:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenon5072    0

Witam, obecnie posiadam na spółkę z wujem bizona Z056, ale ponieważ mam zamiar rozwiązać spółkę to zastanawiam się nad tym jaki kombajn zakupić. Myślałem żeby po prostu też kupić Z056, bo w cenie 40-50 tys. chyba nie warto szukać Bizona Z058 czy jakiegoś Claasa? Po lekturze forum zacząłem poważnie myśleć nad Fortschritt/MDW 514, ale nigdy nie miałem styczności z kombajnami tej marki.

Co byście mi doradzili? Kombajn będzie pracował na ok 70 ha. Interesują mnie również opinie użytkowników. Pozdrawiam

 

Ja bym Ci kolego doradzał kobajn bez zastanowiania MDW 524 ;] ja posiadam 514 ale rocznie wraz z uslugami kosze ok 50ha jak dla mnie wystarcza ale dla Ciebie troche wieksza maszyna bedzie lepsza, za 50 tys na pewno kupisz ladny model 524... bez obrazy dla posiadaczy bizonow ale ja tego w ogole nie uwazam za maszyne do pracy..pare moich znajomych ma to wiecej maja przestoi w sezonie niz koszenia i co nie ktorzy w rezultacie chca zebym ja im 514 kosil bo nie maja juz sily do napraw... czasem tez zjade na naprawe lozyska itp ale o norma..tak to lata juz od 5 sezonow;] silnik ma 4 cylindry IFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Ja poleciłbym ci 514 S MDW ale tą niebieską. Z kabiną akwarium są nowsze i sprawdzone konstrukcje. Ta wersja jest już z rozbudowaną hydrauliką czyli wszystko jak w dominatorze 86 ale części o wiele tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj