X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni

124 odpowiedzi na ten temat

#61 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 09 kwiecień 2012 - 16:26

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Bo ty kolego ogólnie mało wiesz.Polewanie gorącą wodą rozgrzewa metal i powietrze w dolocie a więc ułatwia rozruch

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Dzisiaj, 11:19
  •  

#62 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 09 kwiecień 2012 - 17:38

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni O tym że ciepła woda rozgrzewa metal to chyba każdy wie ale nikt u mnie tego nie praktykuje. :P Ja jak ma problemy z odpaleniem w zimie to podłańczam prostownik 15min przed odpaleniem,później parę razy obruci i odpala i na dodatek ma lepszy rozrusznik to też pomaga.

#63 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 18:44

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni 25 lat temu robiłem tak nagrzewałem w piecu cegłe do czerwoności , wkładałem do metalowej misski wkładałem pod miske olejow i wlewałem wode cały silnik zaparowało ,
ropy wtedy były takie że poniżej -12 stopni scinało parafine a po takim grzaniu dało sie jechać nawet na - 30 stopni
zastawiałem tylko lewy bok maski kartonem

#64 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 09 kwiecień 2012 - 22:44

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ja dawałem karton na wentylator i drugi na cylindry, ale tej zimy, nie było takiej potrzeby, bo i tak się grzał

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#65 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 03 październik 2012 - 21:16

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Witam -na wszystko każdy ma swój sposób, zbyteczne są kartony- bo są orginalne dławice na wentylator, producent przewidział też i mrozy i zaleca w ujemnych temperaturach dodawać naftę do paliwa nawet 10 procent w stosunku do paliwa, aby się parafina nie wytrącała, dobre baterie,rozrusznik oraz opalarka i przy większych mrozach nawet poniżej minus 20 stopni Iwanek pali aż miło.Bardzo dobra rzecz jest opalarka ,koszt rzędu 40 zeta podgrzewasz opalarką cylindry ok 3 minuty i startujesz(ogień na tłoki) i nie ma bata pali! tak robię i nie mam żadnych problemów z odpalaniem :D Pozdrawiam

#66 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów

Napisany 06 październik 2012 - 16:07

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Wydaje mi się, że szybciej jest wsadzic opalarke w kolektor ssący, no i akumulatory 'dwunastki'.
Kilka tygodni temu zdobyłem dławnicę na wentylator. pełen oryginał
A jakie macie akumulatory w waszych T25?
Próbowałem pewnej zimy Twojego sposobu z grzaniem cylindrów, nawet olej grzałem za pomocą kuchenki (która miała przebicie :( ) pod misą. Powoduje to tylko, że silnik od razu ładnie pracuje, ma siłę i ze słabszej baterii zapali. Na jedną zimę miałem przygotowana 'ścieżkę zdrowia' dla Władka:
1. kuchenka
2. grzanie cylindrów
3. prostownik
4. ciepłe okrycie na cała maskę i aż do ziemi
Po 15 minutach paliłem.

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 06 październik 2012 - 16:08.

KPK Kumurun Team

#67 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 06 październik 2012 - 19:35

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ale pewnie ciągnik stał na polu nie w garażu? Ja tam mam tylko świecę płomieniową i grzałkę w misie olejowej ale jeszcze nie używałem bo palił tak. Akumulator jeden 12v 125ah chyba a jak nie daje rady to kablami podłączam taki duży to wtedy kręci jak głupi :D a rozrusznik zwykły polski taki jak w c-360 R11
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#68 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 06 październik 2012 - 20:15

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ja mam szybki rozrusznik i akumulator z autka 12v 72ah i drugi rok tak chodzi. Zimą jak więcej jak minus 15 to podłączam prostownik i palę z prostownikiem bo mały aku i świeca dużo prądu zabiera.

#69 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 07 październik 2012 - 22:56

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Witam- no racja zbyszekbrzuze, że opalarkę dać bezpośrednio w kolektor, bo tak robię zapomniałem tyko o tym nadmienić, cylindry nagrzewam dlatego że miałem nauczkę w mróz ok. -25stopni po uruchomieniu silnika pękł jeden cylinder u samej góry, i od tej pory przy większych mrozach nagrzewam cylindry co też nie bez znaczenia, na lepszy start silnika. :) Pozdrawiam

#70 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów

Napisany 10 październik 2012 - 12:55

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Wszystko zależy od zimy. czy jest naprawdę mroźna,czy tylko do max -20stC

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 10 październik 2012 - 17:39

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Rozglądam się za opalarkami ale koło mnie to nawet chińskie są po prawie 200 zł.Dziś zalałem silnik półsyntetykiem,może będzie
rzadszy na mrozie i łatwiej będzie zapalał.

Edytowany przez volvo, 10 październik 2012 - 17:40.

#72 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 10 październik 2012 - 18:12

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Może jutro będziesz miał okazję sprawdźić bo przynajmniej u mnie teraz już około 0 stopni jest także pierwsze zimne rozruchy się zbliżają :D
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#73 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 10 październik 2012 - 18:42

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni

Rozglądam się za opalarkami ale koło mnie to nawet chińskie są po prawie 200 zł.Dziś zalałem silnik półsyntetykiem,może będzie
rzadszy na mrozie i łatwiej będzie zapalał.

Jaki masz przebieg tego silnika
Parę lat temu dolałem półsyntetyk do oleju na zimę to wypłukało silnik i na wiosnę był kłopot z ciśnieniem

#74 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 10 październik 2012 - 19:29

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Witam-uważam że opalarka jest bardziej praktyczna niż świeca żarowa, bo nie wypala tlenu w kolektorze ,co jest nie bez znaczenia dla uruchomienia silnika ,oprócz tego daje temperaturę ok 500 st. C. a również można nagrzać olej w misie olejowej, cylindry, głowice i dlatego też opalarka do tego typu traktora jest jak najbardziej wskazana , ja korzystam z tych urządzeń od kilkunastu lat, odnośnie ceny to myślę że na alegro będą tańsze :) Pozdrawiam

#75 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 10 październik 2012 - 21:21

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Świeca żarowa chyba nie wypala tlenu w kolektorze?Tylko pobiera dużo prądu- za dużo. Bo świeca płomieniowa tak to prawda ale ludzie robią tzw. kopciuchy i pomaga przy rozruchu a po co się męczyć z kopciuchem jak można wcisnąć przycisk :D

#76 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 12 październik 2012 - 20:19

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Wał ma 400 mth od założenia, tuleje 500 mth.Jeździłem na turdusie,zmieniany co 100 mth. Silnik czyściutki.

#77 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 12 październik 2012 - 20:56

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Czyli polecasz turdus? Nic mu nie będzie jeśli zaleje się go odrazu po byłym superolu który z roku na rok jest coraz bardziej tragiczny..

#78 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 12 październik 2012 - 22:18

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Witam- tak to prawda, uważam że bardzo dobry jest turdus, ja z superolu zrezygnowałem już bardzo dawno ,przy wlewaniu w trakcie wymiany był rzadki jak woda ,zaczeło w silniku go ubywać pomimo że silnik praktycznie w bardzo dobrym stanie, w krótkim czasie po 10 mtg nawet miarka już się nie moczyła, wypuściłem to w h..i i zalałem turdusem i okazało się że nie ma żadnych ubytków w silniku.Olej ten jest zalecany do silników pracujących w bardzo ciężkich warunkach,mam o nim jak najlepsze zdanie i dlatego polecam z własnego doświadczenia :) Pozdrawiam

#79 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 14 październik 2012 - 17:01

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Witam panowie potrzebuje pomocy mam wladka i w tamtym roku moj wladek jak bylo do -10 po podgrzaniu swiecy odpalal ale jak juz bylo -20 stopni to nie chcial odpalic kumpel mi powiedzial zeby kupic samostart i ze to mu pomorze a co wy myslicie o tym i co proponujecie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 październik 2012 - 17:07

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Zapalić to na pewno pomoże , ale to nie jest dobre rozwiązanie ponieważ ten silnik ma duży skok tłoka i przy takim paleniu może coś urwać np wał