Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni

124 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motocross,motoryzacja :)

Napisany 02 styczeń 2011 - 09:47

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ja swojego palę w mrozy bez niczego rozrusznik z przekładnią litewskiej firmy Jubana jeden obrót na odprężniku i potem Władziu chodzi jak rakieta :P Świecę mało kiedy grzeje chyba że duże mrozy :):)
Polska moc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Dzisiaj, 01:52
  •  

#42 Share krzysiekg

krzysiekg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 20:04

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni U mnie rusek jest rzadko w zimie odpalany więc akumilatory na zimę wyjmuję. Gdy trzeba go odpalić, montuję akumulatory, w tym czasie opalarka grzeje miskę olejową, później trochę ciepłego powietrza w dolot, odpręźnik i pali, nie używam świecy żarowej, rozrusznik Jubana.

#43 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 04 marzec 2012 - 00:27

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ja z kolei brzydzę się odprężnikiem,on służy do awaryjnego gaszenia silnika.Świeca żarowa trochę pomoże.

#44 Share krzychu28055

krzychu28055

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 04 marzec 2012 - 08:37

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Podobno świeca żarowa dużo prądu ciągnie. U mnie jest odłączona.

#45 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 09:29

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni W czasie dużych mrozów najlepszy pomocnik to taki palnik http://www.pomet-wro...3d3fb&cms_id=10
Podgrzewam miskę olejowa,filtry,zdejmuję rurę od filtru powietrza i daję ogień w kolektor,musi zapalić.

#46 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 09:39

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Że nie zrobiłem filmiku jak mój pali w mrozy. I bez żadnej świecy, bez żadnego podgrzewania(chociaż mam grzałkę w misie olejowej). Mam rozrusznik szybkoobrotowy dobry akumulator i musi zapalić. Odpalał nawet powyżej -20 bez problemów.

#47 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 04 marzec 2012 - 11:08

W czasie dużych mrozów najlepszy pomocnik to taki palnik http://www.pomet-wro...3d3fb&cms_id=10
Podgrzewam miskę olejowa,filtry,zdejmuję rurę od filtru powietrza i daję ogień w kolektor,musi zapalić.

To chyba często w zimie Ci nie jest władek potrzebny. Mi by się znudziło grzać miskę olejową opalarką i zdjemować rurkę od filtra. Już bym wolał grzałkę podłączyć do misy a w kolektorze świeca płomieniowa i nie trzeba grzebać na mrozach. Ale jak komuś trzeba tylko raz na tydzień dwa to nie jest to uciążliwe. Ale codziennie lub co drugi dzień to jak dla mnie męka :)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#48 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 11:15

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ciągnik palę co drugi dzień.Takie środki pomocnicze robię gdy temperatura przekracza minus 15.Przy minus 10 pali od strzała,bez
żadnego rechtania na wyprężniczku.Magneton plus centra futura 72Ah mają kopa
Całe grzanie palnikiem trwa około minuty i nie zabiera prądu...

Edytowany przez volvo, 04 marzec 2012 - 11:17.

#49 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 20 marzec 2012 - 22:22

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Witam!
Wygląda na to, ze mój zdezelowany Władek najlepiej palił przy -21 (niżej nie próbowałem)
Mam 2 aku ZAP 12v 125Ah 690A równolegle i rozrusznik R11a od C360. Jako pomoc tylko opalarka elektryczna. Kiedyś używałem samostartu, ale od poprzedniej zimy przstałem go używać, bo już 3 lata jeżdżę z przegwizdem spod którejś głowicy :lol: teraz jest tak mocny, że strach psikac czymkolwiek w dolot...
dam 2 filmy z palenia. pierwszy bez niczego, a drugi z opalarką (nie nagrywałem przy -20, bo aparat nie chciał sie włączać przy takiej temp :lol:)

Bez opalarki to tylko przewijał kompresje jak głupi, a nie chciał załapać.....

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 20 marzec 2012 - 22:30.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#50 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 11:36

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ten przedmuch to spróbuj usunąć.Może ci się uda przy pomocy pasty do zaworów dotrzeć.
Gorące powietrza bardzo pomaga zimą,ja wspomagam palnikiem na gaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 21 marzec 2012 - 14:02

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Człowieku coś ty z tym władkiem robił, że przy takim małym przebiegu wg licznika (1010 mth) wygląda jakby miał 10tys. mth :). Przedmuch można zlikwidować po zrobieniu szlifu głowicy - powinno się udać. Po drugie masz już mocno rozjechany rewers. Widać to po tym jak lata wajcha od rewersu na boki. Trzeba zajrzeć do skrzyni, bo w końcu wałek pośredni od rewersu pęknie. Poza tym zaraz po uruchomieniu zalecałbym raczej średnie obroty a nie najniższe. Zimą i tak na początku smarowanie jest utrudnione - gęsty olej.
Mój władek jak był nowy odpalał nawet przy -25 stopniach na fabrycznej świecy żarowej bez żadnego problemu. Raz przy -32 stopniach poddałem się po 3 próbach uruchomienia, bo wtedy wszystko robiłem zgodnie z instrukcją czyli kręciłem rozrusznikiem maks 10 sekund, potem 2 minuty przerwy, 40 sekund grzania świecy i ponowna próba ;). Teraz -10 to już problem, ale rozrusznik mam wciąż ten sam i akumulator ma już kilka lat więc nie ma się czemu dziwić. Na dodatek ostatnio mam problem z alternatorem. Wymieniłem płytkę i kilka dni ładnie ładował, a teraz znów wskazówka zaczęła skakać, więc doładowuję akumulator co jakiś czas.
Zapomniałem dodać - to trzecie światło!!!!!! :) Mógłbyś robić za lokomotywę :).

Edytowany przez Geo, 21 marzec 2012 - 14:08.

#52 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 00:11

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Licznik jest nowy wymieniony. Panie.
On kiedyś chodził w lesie(u poprzedniego właściciela), a teraz to brak tej blachy i stare gumki zrobiły swoje.

apropos ładowania: ja dorwałem oryginalny regulator zewnetrzny z przełącznikiem Z/L z 1984r
(te nowe też mają, ale oszukany)

Cieszę się, że komuś się podoba moja lampa, powiem, że bardzo sie przydaje, raz robiłem oprysk późnym wieczorem, to obróciłem na maskę i mogłem jak na stole odmierzyć środki.

To dobrze, że nie pokazałem go jak wygląda bez sniegu i szronu, bo to by był naprawdę straszny widok :lol:

Przedmuchu nie zamierzam usuwać (ponad 3 lata jest) W tym roku konczę szkołe, to może zrobię mu kapitalkę.

ktoś pisał o obrotach... Ja nie daję minimalnych, w taki mróz, bo to za mocne szarpania

Jeśli chodzi o wajchę to tulejka w lewarku jest wyklekotana i ta ostra śruba też znowu luzu dostaje
To było poprawiane, bo kiedyś, to najpierw trzeba było zabrac wajchę spod sprzęgła, a potem dopiero wciskac pedał :lol:

Kiedys miałem taki przypadek, że go mocno nagrzałem i zgasiłem, a po chwili chciałem odpalić, ale nie chciał zapalić, stukal, stukał, aż w końcu przy trzeciej próbie załapał....

Co się stanie jak pęknie ten wałek???
Czy to właśnie przez brak blachy nie mogę robić podorywki??? (tak mi się grzeje)

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 27 marzec 2012 - 00:16.

KPK Kumurun Team

#53 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 27 marzec 2012 - 07:01

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ta blacha jest właśnie po to żeby silnik był we właściwy sposób chłodzony tzn. aby powietrze omiatało całe cylindry a nie tylko ich część.
Jeśli to tylko rozklekotana wajcha to nic się nie stanie, ale jeśli rewers jest już rozklekotany to po pewnym czasie oddalają się koła zębate na wałku pośrednim od wałka atakującego i rosną opory na rewersie co w końcu prowadzi nieuchronnie do pęknięcia wałka. Objawem może być sytuacja kiedy przełączając biegi przód/tył czasami wajcha przeskakuje jakby za daleko i bieg się nie załącza a słychać lekki zgrzyt po puszczeniu sprzęgła. Ale to już jest ekstremalna sytuacja :). Czasami wałek pęka dużo wcześniej.

#54 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 23:43

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Czyli przy okazji remontu będę musiał dorobić blachę, bo nie mam.
Kolega 'Vladimir' podał mi już dawno wymiary.

KPK Kumurun Team

#55 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:18

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Mój po kapitalce przy tych morzach po -20 z nową pompą wtryskową pali jak ciepły:)

#56 Share DamianWladimirecT25

DamianWladimirecT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 08:22

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni wiadro gorąccej wody i powinien odpalić ja mam t-25 zrobiłem tak i odpalił

#57 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 14:17

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Gdybym kochał swoją elektrykę w tym ciągniku tak jak Ty, to też bym tak robił :lol:

KPK Kumurun Team

#58 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 09 kwiecień 2012 - 09:53

wiadro gorąccej wody i powinien odpalić ja mam t-25 zrobiłem tak i odpalił

Ale co z to wodą zrobić,do chłodnicy nie bardzo wlać bo nie ma gdzie. :D

#59 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:48

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Polać po głowicach,pompie i kolektorach.Pomaga.tylko że przy dużych mrozach szybko zamarza woda.
Mnie kiedyś w taki sposób woda się dostała na łopatki wentylatora i ten się przymarzł do obudowy.Coś mi gumą zaśmierdziało
i skończyło się wymianą rozwalonego paska klinowego.Lepsza metoda na mróz to opalarka lub palnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 09 kwiecień 2012 - 12:29

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Pierwszy raz słyszę o takiej metodzie ale i tak nie będę polewał bo na zimę wyjmę akumulatory a jak jest potrzeba to wkładam. :)