Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni

124 odpowiedzi na ten temat

#21 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:58

Co byście proponowali dolać do ropy żeby nie gęstniała, wczoraj wracałem do domu, brakowało mi jeszcze 1km i ciągnik zgasł, przyjechał sąsiad z linką, podczepił linkę i jego ciągnik też zgasł. Wszystkiemu winna była ropa która gęstniała przy -16 stopniach.

Nie ocet tylko denaturat!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Dzisiaj, 01:17
  •  

#22 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 14:01

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Denaturat leje się by związał wodę, na rozrzedzenie depresatory, nafta, benzyna.

#23 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 14:50

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Patent z żarówką przerabiałem dobrze się sprawdza. A uszlachetniacze do paliwa są do kitu, ostatnio stosowałem do zamochodu profilaktyczne jeszcze przed mrozami więc paliwo było dobrze wymieszane, a wczoraj przy -17 zamarzł. Lepsza jest benzyna.

#24 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 14:56

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni ja wczoraj odpalałem swoje było 21 i bez problemu. tylko na wlocie do kolektora ssacego opalarka i ciepłe powietrze jeden obrot wału i silnik chodzi

#25 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 12:22

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ja kupiłem ostatnio samostart bo nigdy wczesniej go nie urzywałem i chciałem wypróbować. Musze powiedzieć , że działa rewelacyjnie. Silnik kręcil, dym leciał ale nie zapalał wiec puściłem samostartu do filtra przez 3 sekundy i natychmiast zapalił.

#26 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 13:15

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Znajomy który wypróbował już wiele samostartów, mówi że najlepiej działą zwykły Plak do czyszczenia desek rozdzielczych.

#27 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 13:21

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ja do swojego władka kupiłem rozrusznik z przekładnią i wszystkim polecam w sobote było -17 i zapalił bez najmniejszych problemów.

#28 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 18:24

Denaturat leje się by związał wodę, na rozrzedzenie depresatory, nafta, benzyna.

NIGDY NIE NALEŻY DODAWAĆ NAFTY,
Nafta ma właściwości zacierające , nie wolno jej dodawać do paliwa ani do oleju.

#29 Share ruda

ruda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 14:05

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni ja ma wladymirca i mam problem z odpaleniem go przy mrozie ponizej 0 wogule nichce krecic rozrusznik jak na krutko chce zapalic to rozrusznik kreci ale bediks niezaskoczy i nw co sie dzieje jak temperatura jest powyzej0 to wtedy rozrusznik kreci

#30 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 11 grudzień 2010 - 16:16

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni U mnie po długiej przerwie zapalił w -18 ale mam nowy akumulator. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:57

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni mój pali do -19*C za pierwszym obrotem,a jak mu się nie chce przy -20*C to palnik albo nagrzewnica w kolektor i nie ma ch*** we wsi żeby nie zapalił ;)
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#32 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:01

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Sąsiad kiedy miał T 25 założył mu rozrusznik z przekładnią i na mrozy nie było bata - zapalał zawsze. Lecz kiedyś przy -27 po zapaleniu nie spojrzał na zegar od ciśnienia oleju i zatarł silnik.Lał do ruska superol a ten przy tak niskiej temperaturze jest jak smar i pompa nie dała rady zassać , po kilku minutach pracy na sucho zatarł się na wale.

#33 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 20:54

ja ma wladymirca i mam problem z odpaleniem go przy mrozie ponizej 0 wogule nichce krecic rozrusznik jak na krutko chce zapalic to rozrusznik kreci ale bediks niezaskoczy i nw co sie dzieje jak temperatura jest powyzej0 to wtedy rozrusznik kreci

Pytanie jak odpalasz na krótko, łączysz które śruby na rozruszniku? Bo jak ci nie zazębia to coś mi się wydaje że nie te łączysz.
Jeżeli temperatura spada a ty nie możesz odpalić to wina może leżeć po stronie akumulatora(rozładowany, stary), przy niższej temperaturze spada jego wydajność,Przewody jak ich łączenia(klemy). Kuleć może również i rozrusznik, wytarte tulejki powodują koszenie się wirnika i on sam stawia duże opory, oraz złe przyleganie szczotek do komutatora. A to wszystko przy mrozie się ujawnia, jak ciepło będzie jeszcze palił.

#34 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 18:30

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Na bank to będzie wina rozrusznik-akumulator ogólnie z elektryka coś nie halo. Ja mamnowy rozrusznik ale aku już do wywalenia nawet obrotu nie wykona :huh:
Mój Wladimirec podbija świat

#35 Share stachu1991

stachu1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 10:10

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Jakoś w swoim władku nie mam problemu z odpaleniem, aku już mam dobrych kilka lat stoi w garażu. Jak były te duże mrozy ponad 25stopni to rozpalałem go na dwa razy raz grzałem święcę i kręciłam na odprężniku niech go trochę rozbuja bo zimny. Potem za drugim razem już chwila na odprężniku i zapalił. Rozrusznik mam org i już swoje przeżył, ale nie mam problemu z odpaleniem. Jak bym miał lać wodę do ciągnika to bym chyba wolał płynem zalać (fakt ciężej jest zapalić) w moich warunkach nieraz odpalam ciągnik w zimę około 4-5 razy dziennie. A powracając do tematu idę go odpalić bo muszę bele przywieść hehe;)
Pozdro dla posiadaczy władków;)

#36 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 21:05

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Przydał by sie do ruska taki silnik spalinowy jak by na wom założyć :) Cos jak w DT tylko uniwersalny. Nie głupie by było
Mój Wladimirec podbija świat

#37 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:06

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.Moj władek ma rozrusznik z przekładnią czeski.
Do tego dwuletni akumulator 88ah.wczoraj przy -12 zapalił od strzała,bez zadnych tam odprężników,
samostartów.Pompa wtryskowa nie ruszana od nowości,6700mth.Ciągnik ma 23 lata

#38 Share kuba1221

kuba1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,

Napisany 30 grudzień 2010 - 22:33

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni U mnie obydwa palą na dotyk.Chodz raz jak było -20 zgasiłem, po chwili chciałem odpalić i obrucić nie mogł, podpompowalem pompką paliwo i odrazu zakręcił i złapał, ciekawe czemu heh.

Edytowany przez kuba1221, 30 grudzień 2010 - 22:36.

#39 Share slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 23:31

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Mój też pali teraz przy każdym mrozie ale w końcu nowy akumulator jest, w tamtym roku jak nie chciał zapalić przy wielkich mrozach to podgrzewałem mu miskę olejową ale teraz nie ma problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share peter83

peter83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Elektryka,Rolnictwo i Wędkarstwo

Napisany 31 grudzień 2010 - 15:22

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni UrsusCzesio ogólnie nie głupie to by było ale jak w przypadku mojego Władzia to mogą być mrozy i odpala.Ale zauważyłem ze akumulatory to podstawa.Jak obróci 2 razy wałem to odpali na bank.Ale jak by miał jakieś podgrzewanie w misce olejowej to wtedy nawet akumulatory nie musza być nówki.