Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni

124 odpowiedzi na ten temat

#1 Share odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Lubie sport a przedewszystkim jazde moimi ciągnikami

Napisany 17 grudzień 2009 - 14:11

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Witam mam takie pytanie dla posiadaczy i nietylko władimirców ja wasze władki zapalaja w mrozie -10 a -20 lub wiekszym Ja swojego dzisiaj sprubowałem zapalic przy mrozie -16 stopni i zapalił bezproblemowo bez odprężnika za 4 przekręceniem wału zreszto co sie dziwic akupulatory Centry 195-tki i rozrusznik z przekładnią planetarną (szybkoobrotowy) teraz wy napiszcie jak tam jest z waszymi papajkami może jakies udoskonalenia macie ?? Pisać B) :blink: Pozdrawiam całe AF :unsure: :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Dzisiaj, 13:10
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 14:32

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni zawsze mnie zastanawiało jak zapala rusek podczas duzych mrozów w porównaniu do ciapka, do takiego ursusa wlejemy gorącej wody i jakos zapalimy a taki władek chyba miałby mały problem
Ciekawo jakby Ci zapalił bez tego rozrusznika planetarnego :unsure:

#3 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 14:43

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni No wiesz tommy my mamy jeszcze świece żarowe wiec nei tak źle najlepiej miał nowy typ bo w głowicach a ja mam w kolektorze. W usmei więcej powietrza ogrzeje bo tak to tylko w głowicy. Ja mam aku 120Ah 12V i też pali jak trzeba Jedno przekrecenie z otwartmi zaworami i 1 z zamkniętymi i chodzi
Mój Wladimirec podbija świat

#4 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 14:52

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni ja miałem władka paliłem go przy minus 25 stopniach mrozu 2 razy przekręcenie wałem i chodzi zaś 330 puki zalałem wodą to trwało na koniec raz wody brat nie spuścił i blok pękł a ja miałem też wynalazek mały kolbę jak akumulatory padały raz więc raz i chodził Więc wolałem Władka odpalać do rannego obdawania niż 330
pozdrawiam

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 16:10

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni a ja mam problem z c 330 odpala w mrozy troche ciężej i jest taki problem że odpala na 1 tłok dopiero po czasie 2gi zaczyna pracować, co nie było dla mnie niczym nowym, gdyby nie fakt że gdy teraz postoi tylko z godzinkę i zapalam i znowu tylko na 1 tłok pracuje dopiero przygazówka i chodzi na 2 czyżby końcówka jedna padła ( 2 lata temu regenerowana pompa i nowe końcówki) czy wystarczy nalać nobrej ropy verwy lub jakiegoś doktora do czyszczenia wtrysków?

#6 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 16:55

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ferdek ta niby lepsza ropa i takie wynalazki chyba jemu ciapkowi nie pomoga... :unsure: Cyba cos nie tak jest z pompa bo wtysk chyba nie powinien miec takiego efektu z reszta spytaj mechanika i Ci znajdzie przyczyne.

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 17:17

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni tylko że co mechanik to mądrzejszy a pompe to mi robił dziadek 75 lat co mu się ręce trzęsły więc może coś źle ustawił, więc co wtrysk jest OK?

#8 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 17 grudzień 2009 - 17:48

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ja swoją c360 to wiadro gorącej wody i pali :unsure:
Case <3

#9 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 18:07

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ja też mam rozrusznik z przekladnią ale aku mają już 10 lat i dziś musiałem troche podładować żeby mi odpalił (-11 stopni). Jak odpalam to nie odłączam pompy oleju a dodatkowy opór stawia pompa wspomagania. Wy wyłączacie pompe? Dwa czy trzy lata temu jak była temperatura prawie -30stopni to odpalałem w ten sposób że aku od c-360 trzymalem w domu i podłączalem je wtedy dodatkowo do ruska. Do tego grzałka oleju,sprawna świeca żarowa i podgrzanie żeberek cylindrów palnikiem i wladek odpalal na dotyk. Wtedy miałem rozrusznik od ursusa. Zastanawiam sie jakie akumulatory kupić teraz jak mam ten rozrusznik z przekładnią. Jakie Wy macie w swoich ruskach?

#10 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 17 grudzień 2009 - 18:12

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ferdek u mnie w fergusonie 1 lub 2 (dokładnie nie pamiętam) wtrysk (końcówka wtryskiwacza) po pół roku poszła się jeb... :blink: ale wymieniliśmy wszystkie na nowe B)
Teraz te nowe części to szmelc :D
Kup nowe końcówki, oddaj mechanikowi do wymiany i oddaj pompę do sprawdzenia :unsure:
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 19:01

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni

tylko że co mechanik to mądrzejszy a pompe to mi robił dziadek 75 lat co mu się ręce trzęsły więc może coś źle ustawił, więc co wtrysk jest OK?

He he trzeba bylo dla dziadka polac conieco i by mu tak rece nie lataly To raczej wina pompy jest bo wtryskiwacz raczej by tego nie powodowal.

#12 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 19:47

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ja mam akumulator 120Ah centra 5 lat,jest problem na odprężniku kręci dobrze ,a gdy wbije odprężnik to zwolni i nie przeżuci ,
Pale go w taki sposób ,wypycham go z garażu tak aby stał tylnymi kołami na progu , kręcę rozrusznikiem w momencie gdy jest maksymalnie rozpędzony puszczam hamulec (Na 4 biegu)i zjeżdża (2 metry pochyłości)w tym czasie Jednocześnie Wbijam odprężnik i puszczam sprzęgło , wtedy przeżuci i zapali

#13 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 17 grudzień 2009 - 19:51

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Jakby to była pompa to by kulał cały czas,sprawdż sobie kolego końcówkę wtryskiwacza bo pewnie leje ,i załapuje po dodaniu gazu.

#14 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 20:54

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni u mnie sąsiad swojego Władka to pali przy pomocy silnika elektrycznego. Używa go przez całą zimę, do odśnieżania drogi dojazdowej i jak sam mówi tylko taki patent przy zapalaniu go ratuje aby utrzymać dojazd do domu. Jest to jego jedyny ciągnik.

#15 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 21:56

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Dzisiaj było 18 stopni ,chciałem zapalić ale się okadzało że odprężnik działa na jeden cylinder ,trzeba było pociągną,

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 00:04

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Ten cyngiel odprężnika kosztuje parę zł i wymiana prosta, a może spadło cięgło uruchamiające.

#17 Share markus1

markus1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 12:42

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Mój ciapek ogólnie pali dość lekko,ale jak mrozy sięgają -20 to wiadomo.Świeca żarowa jest,a dodatkowo wstawiłem grzałkę od parnika 2000watt w miskę olejową.Po 30 min grzania nie ma bata odpala jak ta lala.

#18 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:23

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Co byście proponowali dolać do ropy żeby nie gęstniała, wczoraj wracałem do domu, brakowało mi jeszcze 1km i ciągnik zgasł, przyjechał sąsiad z linką, podczepił linkę i jego ciągnik też zgasł. Wszystkiemu winna była ropa która gęstniała przy -16 stopniach.

#19 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:47

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Pamiętam jak kiedyś ojciec lał (chyba) ocet i pomagał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:56

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni Jest kilka sposobów na zamarzającą rope kupić uszlachetniacz do paliwa ja często w zimie dolewam do 10%benzyny a jak miałem ciężarówki to żeby dojechać do domu grzaliśmy paliwo w zbiorniku żarówką .Wiesza się żarówkę reflektorową w paliwie podłączoną do akumulatora najlepiej na jakiejś listewce i 200l zagrzeje w 2 godz.