odyniec

Odpalanie Władimirca w mrozie -10 a-20 stopni

Polecane posty

zbyszekbrzuze    297

No i nastały mrozy, ostatniej nocy przycisnęło nawet -14*C

A oto film z odpalania:

Miłego oglądania:)

Wyciągnąlem rozrusznik (R11) na zimowy przegląd, a tam bałagan: śrubka prądowa jednej szczotki luźna, a druga pęknięta wzdłuż, jeszcze trochę i uległby uszkodzeniu.

No i zmieniłem alternator:


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Ja dzisiaj Władzia odpalałem o 7:00 rano -17 C bez prostownika i z 40 s kręcił aż w końcu odżył, sprawdzam bagnet a tam kisiel a ropa zalana wczoraj z polskiej stacji CPN, Władek trafił pod ocieplany garaż dostał 500ml denaturatu na 10l ropy i dopiero ropa stała się ropą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

nie wiem czy to prawda ale mowili mi ze swiece grzeje sie powyzej -20 lub -30 stopni

załuzcie sobie rozrusznik planetarny koszt ok 250 zl i jaK AKUMUlator jest dobry odpala bez problemu przy -15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zegarek    0

kolego podaj mi jaki masz prostownik z rozruchem czy bez i jaka cena z góry dziękuje

 

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.13 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Prostownik BESTER BSI12/25, 25A ładowanie, 100A wspomaganie rozruchu, zakupiony za grosze niekompletny. Sterowanie elektroniczne, zabezpiecza akumulator przed przeładowaniem.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

nie wiem czy to prawda ale mowili mi ze swiece grzeje sie powyzej -20 lub -30 stopni

załuzcie sobie rozrusznik planetarny koszt ok 250 zl i jaK AKUMUlator jest dobry odpala bez problemu przy -15

 

Chyba poniżej nie powyżej.

Nieprawda. Świecę można użyć przy każdych problemach z rozruchem i niższych temperaturach. Wszystko jest zależne od potrzeb i warunków jak i stanu silnika.

Za 250zł nie kupisz rozrusznika planetarnego (z przekładnia planetarną) co najwyżej z przekładnią zwykłą.

Jak jest wszystko dobrze jak i akumulator odpala bez problemu na oryginalnym rozruszniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

witam panowie mam takie pytanie,mam takiego sasiada co mi dzisiaj powiedzial cos na temat odpalenia wladka jak jest mroz powiedzial mi zebym mu raz psiknol do kolektora sacego plakiem i odpali odrazu moze to byc prawda?mam nowe akumulatory maja rok czasu i maly rozrusznik mam tez swiece zarowa i uzywam jej  wladek stoji na polu jak bylo -10 stopni to wladek odpalil za drugim razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Co to znaczy, że zapalił za drugim razem? Ile czasu kręcił?

Z samostartem jest to możliwe, ale niezalecane. Jeśli sam potrafi zapalić i jeszcze masz zdrowy silnik to tym bardziej bym go nie stosował.

Trzeba umieć go stosować, by nie narobić krzywdy silnikowi.

Musiał byś odpinać przewód od filtra do kolektora by móc zaaplikować środek.

Dodatkowo należy odpiąć zasilanie świecy żarowej.

Zamień świece żarową na świecę płomieniową jest o wiele skuteczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

ja to robie tak grzeje swiece zarowa jakoms minute i obracam jakies 3-4 sekundy silnikiem i robie jakoms minute przerwy i po minucie krece drugi raz i wtedy odpala czy dobrze robie?a co to za ruznica jaka swieca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A różnica i to duża.

W zapotrzebowaniu na prąd, jak i skuteczność cieplną.

Nie negując oryginalnej, ale płomieniowa jest skuteczniejsza. Jeśli ktoś dużo używa ciągnika zimą to gra warta świeczki. :lol:

Żarową trzeba grzać 40-60 sekund przy sporym poborze prądu (Szczerze nie pamiętam wartości). Dodatkowo czas robi swoje.

Płomieniowej wystarczy 10 sekund przy poborze prądu około 15A.

W płomieniowej źródłem ciepła jest płomień który jest skuteczniejszy od spirali w ogrzewaniu powietrza, zwłaszcza że jest w stanie ogrzać powietrze wciągane przez silnik.

Żarowa nagrzewa powietrze w kolektorze przed zapaleniem, jeśli silnik nie zapali po kilku obrotach to ciepłe powietrze się kończy, a ona nie jest w stanie skutecznie rozgrzać wciąganego zimnego powietrza i grzanie trzeba rozpocząć od nowa.

Jedna świeca płomieniowa używana jest w dużych silnikach więc skuteczność jest ogromna.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Panowie a dostane orginalna swiece plomieniowa do wladka?zeby tylko zakrecic i odpalac?a do zbiorniczka trzeba nalac benzyny zeby sie palil plomien tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Do Władka nie ma oryginalnej świecy płomieniowej, bynajmniej narazie.  można takową zaadoptować od Forda Transita. Jest tego pełno na Allegro. Do zbiorniczka najlepiej nalewać naftę, bo benzyna może okazać się niebezpieczna. Nafta ma to do siebie,, że nie gęstnieje w minusowych temperaturach.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Benzyna jest wybuchowa, do zbiorniczka nafta lub ON.

Świeca ma być na 12V i mieć zaworek termobimetalowy. Świeca może być od MF tylko gwint nie jest idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Mój tak samo, 4-5 przekręceń wału i pali, bez odprężnika, ale wolę dać odprężnik, lżej mu się pali. Przy -10 jest ok, ale przy -20 już trochę muszę go pomęczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

tak szybkoobrotowy, ojciec mówił, że od jakiegoś MTZ-a, pasował na wieniec czy jakoś tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

Ja próbowałem odpalić swojego władka na oryginalnym rozruszniku przy -5 stopni i dopiero za piątym podejściem odpalił, no ale miałem też w zbiorniku jeszcze letnie paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

tak szybkoobrotowy, ojciec mówił, że od jakiegoś MTZ-a, pasował na wieniec czy jakoś tak. 

 

Toż to to samo :P


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

ja przy swoim Władku też mam rozrusznik szybkoobrotowy teraz go odpalam przy pomocy odprężnika zawsze to lżej dziś było - 17 i nie miałem problemów dodam tylko że akumulator założony 12 v żelowy, wcześniej przy oryginalnym rozruszniku nawet bym nie próbował odpalać bo by nie dał rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

Ciekawe jak jest z jakością tych tanich rozruszników szybkoobrotowych, np. te co są na allegro i cena rozrusznika nie przekracza 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Gdy one zaczeły wchodzić zakupiłem takiego za 250 zł,kolor srebrny, do niego aku 12v 120A, smiga od 5 lat lecz wymieniałem w nim bendix, koszt 50 zł od lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Toż to to samo :P

 

Byc może, nie wiem nie znam się, mi na nim odpala bez problemu :P

 

Ja odpalam co 2 dzień, wożę nim bele kiszonki do obory(właściwie to ciągam linką, bo ładowacza nie mam i tyle jeden traktor, t25a Leda. 

Edytowano przez kalwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

2 szpilki 100cm z tulejkami + rama redełka z odzysku i mamy super tanie widły do bel. Przy Władku można nawiercić otwór w laszach podnośnika 8cm od oryginalnych otworów w stronę zaczepienia maszyn i podniesie nawet najcieższe bele, tylko trzeba przód dociążyć :)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak: 

 

Jak jest mróz (-10, -15 stopni) to zanim go odpale to biore jakies niepotrzebne foliowe torebki (ważne, żeby nie były dziurawe :) ) i leje do nich gorącej wody, po czym zawiązuje na supełekj i stawiam na akumulatorach na jakies 10 minut. Jest to banalnie prosty sposób odpalenia ciągnika (nie tylko władka) podczas zimy. Oczywiście dobrze by też było żeby uprzednio miał zamontowany szybkoobrotowy rozrusznik (wtedy silnik mniej sie dusi przy odpalaniu i pali praktycznie za pierwszym razem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj