lukas17

dzierżawa-duża odległość

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie dojdziemy do porozumienia,rozmawiamy na dwa różne tematy.Ja o rynku zboża i ewentualnym zdjęciu nadwyżki przez jego spalenie oraz wpływie takiego procederu na ceny pozostałego zboża,Ty natomiast o ogrzaniu i komforcie cieplnym uzyskanym z wierzby,jakiejś malwy czy też innego badziewia.

Jak wspominali forumowicze w innych tematach,niestety w tym kraju się nie da.

P.S. paręnaście lat temu było lżej i żyło się prościej,dzisiaj mamy nadprodukcję i ceny na skandalicznie niskim poziomie na granicy absurdu ekonomicznego.

Kończę,leśniczy idzie na Sylwestra,biorę piłę i idę zaj***ać parę kubików drewna z lasu.Będzie i tanio i ekonomicznie.

A zboże,niech kosztuje nawet 15 zł,ja będę miał ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A nie wiecie ile % mogę stracic jeśli odstawię zboże prosto z pola do młyna/przetwórni niż jakbym je zmagazynował?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

A to nie jest konieczne,są palniki do których można zaadaptować każdy piec przez dorobienie drzwiczek z otworem.Ceny zaczynają się od 4 tyś. Opis_palnik_ecofire E+ i ES+

 

Niestety konieczne bo obecnie mam kocioł gazowy, co niestety coraz bardziej bije po kieszeni a w magazynie leży około 8 ton owsa posiany bo nie było za bardzo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ale to ty sam zacząłeś pisać jak to leżysz w zimę w ciepłym domku i grzejesz tyłek i sam pisałeś że wierzba jest przereklamowana i wogóle jest ble. Pisząc, że ten kto jest rozsądny powinien palić owsem, mnie drzewo kosztuje 500 zł, a 6 ton owsa około 2000tyś czyli co jestem nierozsądny. Opalanie owsem napewno nie zmieni sytuacji na rynku zboża, może co jedynie poprawić sytuację ekonomiczną małego procentu gospodarstw, ale to też plus. Kończąc życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

w tym tygodniu załatwiłem już wszystkie formalności i na wiosne moge ruszać już w to pole :D


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

całą dopłate biore ja, płace podatek i daje dzierżawe, wysokości 200kg pszenicy od ha


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

bajkowe warunki... gratulacje


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

No właśnie super warunki

no też tak myśle, tylko mam teraz problem aby kogoś znaleźć jako kierowce ciągnika, jest ktoś zainteresowany ?


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

a gdzie dokładnie??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Żebym miał prawko i żebyś zapewniał lokum to bym się zgłosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Interesuje mnie jak rozwiązujecie problem dojazdu na pola oddalone o te 30+ kilometrów.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

W moim przypadku wsiadam i jadę najdalsze pola mam akurat w odległości 30 km .

Jak dla mnie taka odległość nie ma żadnego znaczenia jak jest do czego jechać ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

ale chyba jakiś większy sprzęt jest? Bo chyba z opryskiwaczem czy rozsiewaczem nie jeździsz 2o razy po jednego zabiegu?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Akurat załatwiam wszystko jednym opryskiwaczem i jak trzeba to wole zrobić 2 kursy rozsiewaczem dłużej ale nie potrzebuje drugiego kierowcy do 2 maszyny itp.

Tak jak pisałem jezeli jest do czego jechac 30 km w dzisiejszych czasach to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Ile twoim zdaniem powinno być minimum żeby jechać te 30 km?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj