Skocz do zawartości

Zdjęcie

dzierżawa-duża odległość

142 odpowiedzi na ten temat

#121 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 13:33

dzierżawa-duża odległość Owies będzie drogi ale jak go sobie sam wychodujesz to chyba taki drogi nie będzie. Czyż nie? Jak będzie popyt na każdy opał to czy to owies czy zrębki, to i tak każdy będzie więcej płacił byle tylko kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dzierżawa-duża odległość Dzisiaj, 12:31
  •  

#122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2009 - 14:23

dzierżawa-duża odległość

Chyba źle mnie zrozumiałeś ;[ . Dlaczego palisz owsem- bo jest tani, a jak wszyscy zaczną nim palić jego cena prawdopodobnie wzrosnie bo jak sam pisałeś wzrośnie na niego popyt i przestanie być konkurencyjnym paliwem w stosunku do innych. Ja zgadzam się , że jest to bardzo dobre paliwo, ale wierzba, zrabki, itp. też nie są złe. W moich stronach np najtańsze jest drzewo i mając piec na gaz drzewny też mam w domu komfort cieply ;[ .
Może wrócimy już do tematu :)

Sprawa nie polega na tym by palić koniecznie owsem,jest dziesiątki innych alternatyw,jednak tylko zużycie zboża na cele opałowe ma wpływ na rynek rolny i wynikającą z tego podwyżkę pozostałych zbóż.
Wierzba,olej opałowy,węgiel i wysuszone łajno krów, niestety nam rolnikom nic nie daje.A te 700 tys pieców i każdy ze zużyciem 6 ton to tyle samo zboża co 10 mln tuczników,zakładając że świnia zjada średnio 4 q zboża.Jakoś nie mogę sobie wyobrazić wzrostu pogłowia o taką ilość bez destrukcji rynku wieprzowiny,a spalenie w piecu-owszem.Ot i cała filozofia.
Chyba że w twoim rejonie drewno opalowe ma jakiś związek z ceną pszenicy w lokalnym młynie,ale niestety za stary jestem by to pojąć :lol:

#123 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 31 grudzień 2009 - 16:14

dzierżawa-duża odległość

Nie ma kombajnu bo jak ma być jak nie ma wielkich plantacji. a taką jednoroczną zetniesz przystawka do ciągnika jak masz pare ha i nie mów że trzeba jeszcze rębakiem bo jak robi sieczke z kukurydzy to z tego też powinna. A zwykłą dużą sieczkarnią do kukurydzy (np class jaguar) z odpowiednią przystawką też idzie. A propo tego tego kombajnu daj mi jakiś link chętnie pooglądam.

Co do zbytu to dam Ci przykład jaki był z trocinami kiedyś to się prosiliśmy żeby ktoś wziął za niską cene a duże firmy wysypywały na śmietniska a teraz to każdy by chciał każdą ilość mówie o tych co sprzedają na elektrownie więc ze zbytem czyba nie będzie problemu zwłaszcza że brakuje drewna teraz już w Polsce bo Niemcy kupują chyba że coś się zmieni, ale elektrownie muszą też to spalać nie siedzicie w akurat przemyśle drzewnym ale ja tak i widzę co się robi teraz.

Narazie was zostawie bo muszę iść walczyć ze śniegiem bo u mnie 20 cm nasypało.

Co do kombajnu to czytałem o nim w jakimś czsopiśmie jak znajdę to dam znać gdzie, pamiętam tylko, że miał specjalne opony po kilkadziesiąt tys za sztuke do jazdy po ściętej wierzbie o odpowiedniej wytrzymałosci. Co do sieczkarni to nikt ci tego nie zetnie i nie zsieka zapomnij to nie do tego sprzęt, w jakimś RTP była przystawka do ciagnika, która cieła przy ziemi i potem konieczny rębak. Podobnie jest z wydajnością, która w rzeczywistości jest o połowę mniejsza od podawanych 30 ton. Co do zbytu czas pokaże, o wiele łatwiej jest ze zbożem. W planach mam jak xemit opalać owsem tylko muszę zainwestować w piec.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2009 - 16:22

dzierżawa-duża odległość A to nie jest konieczne,są palniki do których można zaadaptować każdy piec przez dorobienie drzwiczek z otworem.Ceny zaczynają się od 4 tyś. Opis_palnik_ecofire E+ i ES+

#125 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 16:25

dzierżawa-duża odległość Jakoś nie mogę sobie wyobrazić wzrostu pogłowia o taką ilość bez destrukcji rynku wieprzowiny,a spalenie w piecu-owszem.Ot i cała filozofia.
Chyba że w twoim rejonie drewno opalowe ma jakiś związek z ceną pszenicy w lokalnym młynie,ale niestety za stary jestem by to pojąć ;[
[/quote]
A czy parenaście lat temu mogłeś wyobrazić sobie, że do pieca będziesz wrzucał zboże :lol: Drewno opałowe może i nie, ale wierzba jak najbardziej tak samo amarantus czy malwa pensylwańska, w końcu gdzieś to musi rosnąć.

#126 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2009 - 17:04

dzierżawa-duża odległość Nie dojdziemy do porozumienia,rozmawiamy na dwa różne tematy.Ja o rynku zboża i ewentualnym zdjęciu nadwyżki przez jego spalenie oraz wpływie takiego procederu na ceny pozostałego zboża,Ty natomiast o ogrzaniu i komforcie cieplnym uzyskanym z wierzby,jakiejś malwy czy też innego badziewia.
Jak wspominali forumowicze w innych tematach,niestety w tym kraju się nie da.
P.S. paręnaście lat temu było lżej i żyło się prościej,dzisiaj mamy nadprodukcję i ceny na skandalicznie niskim poziomie na granicy absurdu ekonomicznego.
Kończę,leśniczy idzie na Sylwestra,biorę piłę i idę zaj***ać parę kubików drewna z lasu.Będzie i tanio i ekonomicznie.
A zboże,niech kosztuje nawet 15 zł,ja będę miał ciepło.

#127 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 31 grudzień 2009 - 17:20

dzierżawa-duża odległość A nie wiecie ile % mogę stracic jeśli odstawię zboże prosto z pola do młyna/przetwórni niż jakbym je zmagazynował?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#128 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 31 grudzień 2009 - 17:50

dzierżawa-duża odległość

A to nie jest konieczne,są palniki do których można zaadaptować każdy piec przez dorobienie drzwiczek z otworem.Ceny zaczynają się od 4 tyś. Opis_palnik_ecofire E+ i ES+

Niestety konieczne bo obecnie mam kocioł gazowy, co niestety coraz bardziej bije po kieszeni a w magazynie leży około 8 ton owsa posiany bo nie było za bardzo co.

#129 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 18:50

dzierżawa-duża odległość Ale to ty sam zacząłeś pisać jak to leżysz w zimę w ciepłym domku i grzejesz tyłek i sam pisałeś że wierzba jest przereklamowana i wogóle jest ble. Pisząc, że ten kto jest rozsądny powinien palić owsem, mnie drzewo kosztuje 500 zł, a 6 ton owsa około 2000tyś czyli co jestem nierozsądny. Opalanie owsem napewno nie zmieni sytuacji na rynku zboża, może co jedynie poprawić sytuację ekonomiczną małego procentu gospodarstw, ale to też plus. Kończąc życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku.

#130 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 12:01

dzierżawa-duża odległość w tym tygodniu załatwiłem już wszystkie formalności i na wiosne moge ruszać już w to pole :D
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 13:14

dzierżawa-duża odległość Jakie warunki ustaliłeś?

#132 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 01 luty 2010 - 19:42

dzierżawa-duża odległość całą dopłate biore ja, płace podatek i daje dzierżawe, wysokości 200kg pszenicy od ha
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#133 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:14

dzierżawa-duża odległość bajkowe warunki... gratulacje
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#134 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:36

dzierżawa-duża odległość No właśnie super warunki

#135 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 05 luty 2010 - 17:50

dzierżawa-duża odległość

No właśnie super warunki

no też tak myśle, tylko mam teraz problem aby kogoś znaleźć jako kierowce ciągnika, jest ktoś zainteresowany ?

#136 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 05 luty 2010 - 19:22

dzierżawa-duża odległość a gdzie dokładnie??
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#137 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 luty 2010 - 20:11

dzierżawa-duża odległość Żebym miał prawko i żebyś zapewniał lokum to bym się zgłosił.

#138 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 05 luty 2010 - 21:32

dzierżawa-duża odległość A który to rejon pomorskiego bo pomorskie jest dość duże.

#139 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 17 październik 2012 - 19:51

dzierżawa-duża odległość Interesuje mnie jak rozwiązujecie problem dojazdu na pola oddalone o te 30+ kilometrów.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 17 październik 2012 - 19:58

dzierżawa-duża odległość W moim przypadku wsiadam i jadę najdalsze pola mam akurat w odległości 30 km .
Jak dla mnie taka odległość nie ma żadnego znaczenia jak jest do czego jechać ;) .