Skocz do zawartości

Zdjęcie

dzierżawa-duża odległość

142 odpowiedzi na ten temat

#61 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 16:00

dzierżawa-duża odległość i tu kolejna rzecz której nie rozumiem. czy my w polsce mamy takie durne przepisy?? agregat jest 3m spoko, a jak 4m to już problem... to po co takie produkują?? przeciesz jasne jest to, że na pole trzeba dojechać. to skoro mają w przepisach 3m to niech nie produkują 4 metrowych, a po prostu 3 metrowe składane hydraulicznie
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dzierżawa-duża odległość Dzisiaj, 12:05
  •  

#62 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 16:03

dzierżawa-duża odległość Nienapisał że 4m nie składany może ma 4m składany, który w transporcie ma 3m. Bo z tego co wiem to 3m można chyba jechać.

#63 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 28 grudzień 2009 - 16:07

dzierżawa-duża odległość A czy opłac się obrabiac pole ok. 4ha oddalone od gospodarstwa o 15km? Mam JD 6100 i wszystek potrzebny sprzęt, tylko siewnik mam 3m roboczej, a w rzeczywistości jest 3.5m :lol: W JD są nówki opony. I co tam zasiac żeby sie najlepiej opłacało ziemia jest jest 4-5 klasy. Dodam że jest moją własnością, nie wiem co robic, :D Droga jest asfaltowa cały czas
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 16:08

dzierżawa-duża odległość to sorry nie zrozumiałem, choć wiem że anazonka produkuje podorywkowe 4 m nie składane tak jako ciekawostka

#65 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:32

dzierżawa-duża odległość 15 km to nie jest tak daleko...

#66 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 20:00

dzierżawa-duża odległość szkoda że ja nie mam takich propozycji...

#67 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2009 - 20:06

dzierżawa-duża odległość

Nienapisał że 4m nie składany może ma 4m składany, który w transporcie ma 3m. Bo z tego co wiem to 3m można chyba jechać.

A widziałeś 4 metry aktywny składany :lol:

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2009 - 21:29

dzierżawa-duża odległość

jak ja bym miał taki sprzęt jak ty to ani bym się nie zastanawiał tylko brał co jest i gdzie by to nie było.

Bardzo rozsądne słowa.Aż miło poczytać jaki duch w narodzie.
Ja jakiś odmieniec jestem,jak czytam takie budujące posty to kiepsko widzę swoją dalszą przyszłość,jedynym pocieszeniem jest to, że ci co tak rozumują "długo nie pociągną" i w tym resztka nadziei.

#69 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 21:30

dzierżawa-duża odległość są brony aktywne składane, ale one mają więcej niż 4 metry, chyba 5 i 6 metrowe. Ale są takie agregaty nieraz, że jest taki wózek i się je wiezie w poprzek jakby na długość.

#70 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:35

dzierżawa-duża odległość Xemit chodziło mi o takie warunki jak on ma, no przecież wiadomo że z pod krakowa nie pojade ciągnikiem do szczecina uprawiac 40ha po 800zł+dopłaty dla właściciela więc nie wiem czemu tak jesteś wniebowzięty? i rozwiń to dalej ,,długo nie pociągną"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2009 - 23:11

dzierżawa-duża odległość W starym przysłowiu "pamiętaj rozchodzie,żyć z dochodem w zgodzie" jest zawarta pewna mądrość,którą zdaje się nie każdy zauważa.Spotkałem się z opinią że przetworzenie plonu z ha lucerny przy cenie mleka 1,2,daje ok 14000 zł zysku.Tylko nie wiem skąd niedawny lament przy cenie 1 zł za litr i obawy bankructwa przez producentów mleka,czyż 11-12 tyś/ha to mało,czy też koszty uzyskania przychodu są większe od zysków?Czy każdy następny litr mleka na rynku ma gwarancję zbytu?Czy cena na ten każdy następny litr wzrośnie,utrzyma się na dotychczasowym poziomie,czy może przypadkowo spadnie i co gorsze spowoduje spadek ceny dotychczasowej wielkości sprzedaży?
Odpowiedz sobie sam na takie proste pytania i dowiesz się o co mi chodzi.Każda ziemia i w każdych warunkach,to może wskażesz mi kalkulację produkcji jakiejś rośliny,która udowodni że można zarobić tyle by proceder się opłacał,oczywiście na takim areale.Ja natomiast spróbuję Ci udowodnić że lepiej kupić gotowe np.zboże paszowe niż samemu go produkować.
P.S.Gospodarzę ok 30 lat i sam nie jestem pewien jutra,a ty po paru postach wiesz jakie ktoś ma warunki-nie wierzę. http://www.wir.org.p...lk/jeczmien.htm zwróć uwagę ile można kupić zboża za kasę wydaną na "koszty",a ile można go za ta kasę wyprodukować.

#72 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 23:18

dzierżawa-duża odległość @xemit bardzo dobrze mówisz, w styczniowym wydaniu Top Agra będzie artykuł odnośnie kosztów produkcji, i ukazane na kilku gospodarstwach. bo nie koniecznie kto produkuje więcej ten więcej zarabia:D
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#73 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2009 - 23:37

dzierżawa-duża odległość Jest to niestety bardzo przykre zjawisko.Głupotą niestety nazywam produkowanie towaru, bez zwracania uwagi na skutki finansowe, jakie to niesie.Mam głęboka nadzieję że przyjdzie czas na bankrucję "oszołomów" którzy w ten sposób psuja rynek,jeśli tak się nie stanie, marny los czeka każdego z nas,a wierzcie mi,taka grożba jest zupełnie realna i wcale nie tak odległa w czasie jak się może co niektórym pozornie wydawać.
P.S.Na rękach powinniśmy nosić rolników, którzy nie dbają o plony, a w chlewni jedynym zwierzęciem jest szczur, który wyjada marne plony.
Co będzie gdy ta zaniedbana ziemia zacznie produkować "normalne" plony, a szczura zastąpi krowa lub świnia?
Az strach się nie bać.

#74 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 00:42

dzierżawa-duża odległość Tu się nie zgodze... bo według mnie trzeba wspierać rodaków... powinno się ograniczyć import!! i priorytetowo towary polskie kupować i sprzedawać!! a tylko niedobory na rynku łatać towarem importowanym, no i oczywiście reklama i export na cały świat:D ale ja mam zapędy...
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#75 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 10:59

dzierżawa-duża odległość ale koledzy troche schodzimy z tematu ale i ja dorzuce swoje 3 grosze i wywołam poruszenie, bo nie można ograniczać importu!! kolego co ci z tego jak sprzedaż pszenice po 800zł i ty jesteś zadowolony bo problemu się pozbyłeś i masz kase a co z tym co kupi od ciebie te zboże, przerobi je na pasze i sprzeda świniaki po 3zł. (hodowcą świń nie jestem )jestem drobiarzem. każdy musi coś zarobic albo coś dołożyć do interesu

#76 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2009 - 11:02

dzierżawa-duża odległość Z pewnością wspieramy rodaków,kupując środki chemiczne,ciągniki i maszyny oraz nawozy polskiej produkcji ;[ Oczywiście na forum,wychwalamy polski sprzęt i wszystkich namawiamy na jego kupno,podobnie jak na telewizory,telefony,odzież itd.rodzimej produkcji.
Świat na nic innego nie czeka,jak na polskie towary,gdyż np.kanadyjska czy rosyjska pszenica już się przejadła.Polska jest tak bogatym krajem że potrafi skredytować zakup zboża,czy też wieprzowiny do np.Kenii czy Etiopii i nie przejmuje się tym ze Ci co żywności potrzebują nie maja ani pieniędzy,ani zdolności kredytowej.Chyba że liczymy iż rząd Japonii,Niemiec bądz USA otworzy się na polskie rolnictwo,skazując swoich rolników na zagładę ekonomiczną.Niestety o takim scenariuszu można pomarzyć tylko w kabarecie lub filmie Spielberga.Życie jest brutalne i albo ty dymiesz,albo ciebie dymają,wszystko inne nazywało się "komunizm" i skończyło się tak jak pokazała historia.
Owszem rolnictwo potrzebuje wsparcia,ale najwięcej zdrowego rozsądku i zdawania sobie sprawy z konsekwencji ekonomicznych każdego kroku,po to by żyło się nam lżej i godniej,a rolnik był szanowany i stracił miano "pazernego kmiota"
Próby ograniczenia importu skończą się niczym innym jak embargiem na polskie towary,gdyż umowy o wolnym handlu do czegoś zobowiązują i świat idzie w tym kierunku,chyba że Polska będzie w niedługim czasie tak mocna ekonomicznie,ze to my będziemy rozdawać karty w światowej ekonomii,ale szkoda tylko ze prędzej uwierzę w Świętego Mikołaja niż w taki bieg wydarzeń.
Polskie rolnictwo przypomina faceta który siedząc na gałęzi,podcina ją.Na szczęście coraz więcej osób zauważa iż kierunek pod tytułem"maksymalizacja produkcji" ma bardzo krótkie nóżki i bije nas po kieszeni ze zdwojoną siłą.
Ciekawe co zrobimy gdy w żniwa 2010 ceny spadną do poziomu 25-35 zł(to moze być wersja optymistyczna).Czy dalej będziemy szukać ofert zakupu ziemi po 30-50 tyś,czy tez ustawimy się w kolejce po kolejną zabawkę z Agromy?
I na koniec.
Jesli kolega Lukas zamiast kupować zboże wpadnie na pomysł by wydzierżawić 40 ha i mieć swoje ziarno to dotychczasowy sprzedawca straci kupca i będzie musiał szukać następnego .Ten oczywiście wynegocjuje niższą cenę, gdyż to zboże będzie nadwyżką na rynku.Zakupione okazyjnie zboże, poniżej kosztów produkcji będzie wspaniałą pasza dla swin i ten kto je kupił będzie mógł sprzedać swoje świniaki po niższej cenie niż Lukas.W związku z tym Lukas będzie musiał obniżyć cenę na swoje świnie by sprostać konkurencji.tylko ze jego pasza będzie droższa i ta walka może być przegrana.
Taki scenariusz ma 99% szans na realizację i warto go rozważyć przy kalkulacji dzierżawy pola. :lol:
P.S. Sam zrezygnowałem z dzierżawy dwóch kawałków gruntu,jeden 5 ha ok 600m od domu,drugi 2 ha ok 1 km od domu.Za dzierżawę nie płaciłem ani złotówki,dopłatę brał właściciel i on płacił podatek.Po żniwach oznajmiłem że przestaję to uprawiać,otrzymałem propozycję że dopłaty będą moje,a kosztem tylko podatek.Od żniw pola zarastają chwastami .Sam posiadam wszelki sprzęt i wolny czas by to uprawić,podobnie jak wielu z moich sąsiadów,jednak pola do dzisiaj stoją ugorem i będą stały gdyż kilku się już mocno poparzyło opierając się na emocjach zamiast rachunku.
I to jest budujące ;[

#77 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 12:12

dzierżawa-duża odległość @xemit to nie ma tam u was gospodarstw mlecznych, którym potrzeba każdy kawałek ziemi?

#78 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 29 grudzień 2009 - 14:25

dzierżawa-duża odległość No i w moim przypadku opłaca się czy nie? Zboże z tego kawałka na pewno bym sprzedał, chociaż mam hodowlę, ale starcza mi zboża z kawałków blisko domu. Mam przyczepkę 4.5t z nadstawką, tak że wejdzie ponad 5 ton i 3.5t z nadstawką, tak że wejdzie ok. 4t. Tylko jest jeden problem, ponieważ nie mam zaczepu transportowego w JD tylko dolny i nie mam pneumatyki :lol: I jeszcze mam pytanko czy jadąc z 3.5m siewnikiem z włączonym sygnałem ostrzegawczym, policja może się doczepic do tego ze ni mam przy nim oświetlenia, albo jeszcze czegoś? ;[
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#79 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 14:46

dzierżawa-duża odległość przyczepi się że przekraczasz 3m. Dojazdy do pola też kosztują musisz sobie policzyć czy np sprzedając te 5 ton zboża co tam Ci urośnie czy pokryją koszty i jeszcze coś zostanie w kieszeni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 15:46

dzierżawa-duża odległość

@xemit to nie ma tam u was gospodarstw mlecznych, którym potrzeba każdy kawałek ziemi?

Widzę, że niedokłądnie przeczytałeś post @Xemit'a. A czy gospodarstwa mleczne nie moga kupić sobie gotowego zboża?? Sytacja analogiczna do "trzodziarzy", o kórych pisał @Xemit.