Skocz do zawartości

Zdjęcie

dzierżawa-duża odległość

142 odpowiedzi na ten temat

#41 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 22:04

dzierżawa-duża odległość

Jak można nie liczyc kosztów???!!! ;) :) Nie mogę tego pojąc. :) Teraz już nie dziwi mnie, że ktoś płaci za dzierżawę 500zł + podatek, dopłaty oddaje właścicielowi i cały czas taki "interes" jest "opłacalny".
50 tyś za hektar ziemi zwraca się w 3,5 roku przy założeniu, że paszę zamienimy na mleko - jak to udowodnisz obliczeniowo to Nobla z ekonomii w przyszłym roku masz w kieszeni :)

U mnie niestety w okolicy płaci się za dzierżawę 300-800 i dopłaty bierze właściciel, w mojej wiosce cena ziemi to max 25tys/ha.Płacenie 50tys za hektar według mnie to głupota, chyba że działa ta jest np. obok mego podwórka.

Co do tematu to jeden rolnik z sąsiedniej wioski ma pola w odległości 20-50km od domu i już tak kilka lat śmiga, kukurydze zazwyczaj kosi około 10 dni i składuje ją w dwóch miejscach: przy oborze i na polu oddalonym około 30-50km w zależności gdzie ma kukurydzę. W zimę na pole wiezie obornik na dwóch przyczepach, a na trzecią jak wraca to ładuje kukurydze, a na te po oborniku ładuje słomę w belach lub sianokiszonkę.Najciekawsze jest jak wozi zboże lub bele sianokiszonki to wtedy do jednego ciągnika podczepia od 4 do 6 przyczep :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dzierżawa-duża odległość Dzisiaj, 12:13
  •  

#42 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 22:24

dzierżawa-duża odległość

Pole się nie "zużyje" bo jak mawia mój znajomy "ziemi ogień nie spali, ani woda nie zabierze".

co do tego ze woda nei zabierze tu bym sie kłucił jak facetowi rzeka zabrała ok 3ha;) tak więc z tą woda to ostrożnie;) a co ddo tego ze sie nei zuzyje zalezy kto i jak uprawia... jedni dbają o to pole.. a inni je wyjałowią doprowadż do ruiny i tyle by było z tego;) jak dla mnei 54km to troszke daleko... dalej jak do Legnicy:0 w sumie jak by nie patrzeć chodzi głównie o transport płodów rolnych... ale w sumei żadko zdaża sei taka okazja:p a nawet z właściecielem ziemis ie dogadasz mozę Ci pozwoli u sibie zostawić sprzet;)
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#43 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 23:04

dzierżawa-duża odległość Co do transportu to zamawiasz ciężarówki i wożą. My często ciężarówkami wozimy bo albo przyczep brakuje albo czasu, nawet z pól koło domu ale wieźć trzeba ziemniaki 25 czy tam 30 km z pola, zboże też 25 km od domu trzeba wieźć, a pola od 1 do 12 km od domu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 13:02

dzierżawa-duża odległość

na jednym ha utrzyma się spokojnie 1.5 krowy, która da 8000l rocznie czyli 12000l cena u nas jest 1.2zł/l co nam daje 14400zł rocznie a nie licząc kosztów to 1 ha spłaca się w 3.5 roku ale koniec ot

Policz koszty to nie wiem czy ci się w 10lat spłaci 1ha

#45 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 14:40

dzierżawa-duża odległość czytaj wszystkie posty a nie tylko wybrane

#46 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:21

dzierżawa-duża odległość no sprzętu tam niestey nie moge zostawić ponieważ to okolica bardzo nie przyjemna rano ciągnik może być na złomie, co do transportu zboża mam 4 przyczepy 15, 11, 8 i 6 ton odowziłbym to jd 7730 i 6400
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#47 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:30

dzierżawa-duża odległość stary jak masz takie warunki to bierz i nie oglądaj się.
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#48 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 20:36

dzierżawa-duża odległość jak ja bym miał taki sprzęt jak ty to ani bym się nie zastanawiał tylko brał co jest i gdzie by to nie było.

#49 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 20:47

dzierżawa-duża odległość A kombajn jaki masz wydajny? bo wiesz jak będziesz woził zboże ciągnikami to tak Ci zejdzie z 3,5 godziny na kółko zakładając że masz 40km/h i szybki wysyp zboża będzie. Więc żeby kombajn nie stał za dużo.

#50 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 27 grudzień 2009 - 21:25

dzierżawa-duża odległość Jeżeli masz dosyć przyczep żeby cały dzień pokosić , to już zmienia postać rzeczy . Masz super sprzęt , więc to nie problem , jedyne ale to kwestia wody do oprysku , chociaż na jednorazowe opryskanie tego potrzeba ci około 8000-10000 litrów wody , czyli 10 tych zbiorników na paletech ( takich po paliwie czy czymś) , i wtedy jednym ciągnikiem przyczepę z wodą , a drugim opryskiwacz , i jednego dnia masz opryskane nawet bez wody na miejscu , takze wszystko mozna przeskoczyć . Piszesz że to dobra ziemia więc warto , bierz bo ci się przyda , nie będziesz miał problemów z bazą paszową dla twojej trzody . A w przyszłości jeszcze przyczepę 14 ton kupisz zamiast 6 czy 8 i jak zestaw zrobisz z tą twoją 11 i już kosmos to już będziesz mógł w żniwa na luzie dosłownie pracować . Trzeba przełamywać stereotypy , dzisiejsze ciągniki to nie c-330 , twoimi to 40 km/h na liczniku , plus skrzyżowania i kiepska droga to tak koło 1,5 - 2 godzin dojedziesz spokojnie z pługiem na plecach , a na pole jak wpadniesz to już leci robota że hej .
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 21:51

dzierżawa-duża odległość Można poszukać i kupić nieraz tanio cysternę. Np wojsko takie rzeczy nieraz wyprzedaje. My mamy cysternę 11 tysięcy litrów czyli 4 opryskiwacze + 2500 litrów w opryskiwaczu tj 5 opryskiwaczy czyli 50 ha za jednym razem.

#52 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 21:56

dzierżawa-duża odległość Racja, jak wpadniesz np z Orką to ciągnik może śmigać cały czas a tylko kierowcy by się zmieniali :lol:
A jakbyś miał jeszcze jedną jakąś dużo przyczepkę to już nie powinno być większego problemu w żniwa.
A co zamierzasz tam uprawiać ??

A kombajn to ma Teraz wydajny :D

#53 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:00

dzierżawa-duża odległość no kombajny narazie mam trzy ale dwa na sprzedaż bizon i deutz fahr zostawiam jd 2064 23 grudnia kupionego, co do oprysków to na przyczepe kilka baniaków po 1000litrów i jadę najgorsze to będą przejazdy pługiem i agregatem uprawowo-siewnym 4metry droga dość ruchliwa, ciekwe też ile mi ten duży jd spali na takiej trasie w obciązeniu 30ton, ale to wszystko dokładnie powiem na wiosne :lol:
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#54 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:02

dzierżawa-duża odległość Nasze pole jest dość daleko oddalone. Mamy beczkowóz 10 tys. Fotrshrit tankujemy w domu i jazda. 40 ha zboża opryskać to dosłownie kilka godzin 600 litrowym opryskiwaczem jak tankujesz od razu na polu

#55 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:02

dzierżawa-duża odległość uprwawiać to tam będe tylko zboże pszenżyto i pszenice, a przyczepe planuje kupić taką 15 ton do zestawu co do opryskiwacza to posiadam opryskiwacz Rau 3800l z belką 24m podchace do mniejszego jd to raz dwa mam objechane nie wiem jak długo orka mi zejdzie bo nie mam jeszcze konkretnego pługa do mojego jd ale myśle że w 3 dni powinieniem się uwinąc

#56 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:42

dzierżawa-duża odległość No to wszytko dobrze :lol:
Tylko teraz najgorzej z tym agregatem uprawowo-siewnym :D a dokładniej jaki to jest ??

#57 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 08:33

dzierżawa-duża odległość agregat uprawowo-siewny amazone aktywnny ze skrzynią zasypową 800kg 4m

#58 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 09:36

dzierżawa-duża odległość kolego z takim sprzętem i takimi warunkami jakie ty uzyskałeś tą dzierżawe to ja bym latał i 100km... a co robisz ze słomą??
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#59 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 14:52

dzierżawa-duża odległość słome będe całą zbierał presą rolującą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2009 - 15:03

dzierżawa-duża odległość

agregat uprawowo-siewny amazone aktywnny ze skrzynią zasypową 800kg 4m

Niestety, ale z agregatem to tylko na lawecie możesz jechać, po drogach publicznych można się poruszać z maksymalną szerokością 3 metry. Mam 3 metrowy agregat i muszę zjeżdżać na pobocze przy mijaniu z samochodami na szczęście mam tylko 3 kilometry do przejechania i droga powiatowa o małym natężeniu ruchu.