Skocz do zawartości

Zdjęcie

dzierżawa-duża odległość

142 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 19:55

dzierżawa-duża odległość witam, ostatnio trafiła mi okazja wzięćia ziemi wdzierżawe na dość dogodnych warunkach tylko odległość jest dość spora 54km, ziemi jest 41ha klasy 2-5 co o tym panowie myślicie opłaca się? posiadam już jedną dzierżawe w odległości 34 km w kawałku 32ha klasa ziemi 2-4, czekam na wasze opinie
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dzierżawa-duża odległość Dzisiaj, 18:05
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 19:56

dzierżawa-duża odległość jak masz już ziemie w sporej odległości to chyba sam już powinieneś wiedzieć czy się opłaca

#3 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 20:10

dzierżawa-duża odległość @lukas17 napisz co to za dogodne warunki i gdzie tyle ziemi i w takich klasach jest

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 20:13

dzierżawa-duża odległość Sam wiesz najlepiej czy się opłaca, chcesz naszej rady a nie napisałeś nawet jaki masz sprzęt jak masz ciągniki z szybkimi skrzyniami czy tam naprawde szybkimi ecospeed no i najwazniejsze jakie drogi masz do tych pól, jeśli jakąś główną szosę w dobrym stanie że można płynąć ciągnikiem 40km/ha to spoko, w sumie sam mam pola 17km od domu to ojcu schodziło na dojazd c 330 liczył sobie spokojnie 2 godz ( jazda albo polnymi drogami albo szosą same dziury i nierówności)

#5 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 16 grudzień 2009 - 21:19

dzierżawa-duża odległość No właśnie Ferdek07 ma rację :unsure:
Case <3

#6 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 16 grudzień 2009 - 21:27

dzierżawa-duża odległość Jak masz sprzęt i zapał to nie ma się co oglądać :unsure: Ale trzeba też brać pod uwagę warunki tej dzierżawy. Sam dzierżawie 20ha 17km od domu :blink:
ArturKowalewo

#7 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 21:37

dzierżawa-duża odległość Jeżeli tak jak piszesz sa dogodne warunki i masz porządne maszyny to niema co się zastanawiać ! Druga taka okazja może się nie TRAFIĆ.

#8 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 16 grudzień 2009 - 21:38

dzierżawa-duża odległość Masz możliwość parkowania sprzętu gdzieś blisko? Wówczs dojeżdżasz autem i odległość nie ma aż takiego znaczenia. Pozostaje potem tylko przywieść plony, zależy co chcesz tam uprawiać. Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#9 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 16 grudzień 2009 - 21:40

dzierżawa-duża odległość automoderacja

Edytowany przez Lukasz1987, 23 maj 2013 - 13:46.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#10 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 21:46

dzierżawa-duża odległość ja mam do pola najdalej 3km ale jak by mi się trafiło tak jak tobie to ani bym się nie zastanawiał tylko brał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 22:00

dzierżawa-duża odległość A ja sie zastanawiałem czy kupić 8 ha 5,5km od domu :unsure:
Teraz widzę że podjąłem dobrą decyzje.
co do twojego problemu jeśli masz odpowiedni sprzęt żeby w miarę szybko to obrobic i chce ci się taki kawał jechać to bierz

#12 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 22:38

dzierżawa-duża odległość Jest trochę daleko, ale przynajmniej konkretny kawałek, bo branie kilku ha w takiej odległości to lipa, więcej stracisz na dojazdy. Ja bym brał,jeżeli zasiejesz zboże lub qq, pojedziesz tam, w 2 dni zaorzesz, w 2 dni posiejesz, nawóz posiejesz w jeden dzień, skosisz w 1 czy 2 dni ( zależy jaki kombajn), spryskasz w 1 dzień, a zboża nie trzeba często pryskać. Co innego ziemniaki, szczególnie frytkowe/chipsowe, które trzeba pryskać na zarazę co 9-14 dni, wtedy często trzeba by było tam jeździć. Co do transportu płodów, to można na taką odległość wynająć jakieś ciężarówki jeśli nie masz wystarczająco dużo przyczep. Dobrze by było żebyś miał tam jakąś bazę aby sprzęt na dzień czy dwa tam zostawić. My mamy teraz najdalej pole 12 czy tam 15 km od domu, ale jest tam qq więc rzadko tam jeździmy, ale mieliśmy 80 ha ziemniaka w jednym kawałku 24 km od domu to trochę jeżdżenia było ale pole dobre to się opłacało, mieliśmy tam znajomego u którego zostawialiśmy sprzęt, ale nie wszystek i nie zawsze, niektórymi ciągnikami wracaliśmy, niektóre zostawialiśmy. Bierz bo teraz o pole ciężko, masz okazję, szczególnie że duży kawałek, a szybkim ciągnikiem dojedziesz w 1,5 godziny nawet krócej. Na te pole 24 kilometry był dobry dojazd, droga lepsza taka wojewódzka chyba, pole przy drodze, szybciej tam byłem niż na niektórych kawałkach 6-8 km od domu do których trzeba było dużo jechać polną drogą o niskim standardzie.

#13 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 grudzień 2009 - 00:15

dzierżawa-duża odległość koło mnie chłop wydzierżawił a teraz chyba nawet kupił 60ha w 2 kawałkach ale tylko przez drogę. co do bazy to się dogadał z sasiadem co mieszka na poczatku wioski i wszystkie sprzęty trzyma u niego kiedy przyjezdza na większa akcje - wode do opryskiwacza tez u niego tankuje i juz :unsure: zawsze mozna sie dogadac jakos

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#14 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 17 grudzień 2009 - 08:35

dzierżawa-duża odległość Ja tez tak robię chociaż do swojej dzierżawy mam tylko 7km a sprzęty stoją u gościa co mieszka 500m od początku pola. Jedynie jak orzę to zawsze wracam do domu
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#15 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 17 grudzień 2009 - 09:22

dzierżawa-duża odległość Dokładnie tak jak wszyscy Ci radzą. Wszystko zależy jakie masz Ciągniki bo 50km to jednak kawał drogi ciągnikiem i czy nie ma możliwości zostawienia maszyn gdzieś bliżej żeby za każdym razem nie jeździć do domu. I też ważne co tam masz zamiar uprawiać
-----

#16 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 11:24

dzierżawa-duża odległość niapisz coś o tych dogodnych warunkach
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#17 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 12:59

dzierżawa-duża odległość z tego co czytam to u was jest niezły popyt na dzierżawę ziemi, bo w moim rejonie to ludzie proszą innych aby ktoś wziął pole w dzierżawę i to max 500m od domu. A o tym aby ktoś jeździł 10 czy więcej km to nikt nie słyszał.

#18 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 13:00

dzierżawa-duża odległość semos gdzie tak jest?? chętnie bym wzioł kilka ha
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#19 Share rafik88

rafik88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 14:17

dzierżawa-duża odległość u nas też problemy z dzierżawą. U nas jedynie możesz komuś uprawiać by brali całość dopłat, a co najwyżej uda sie niektórym szarpnąć tak że zgarniają 50% Dobrze mówicie wyżej... Jak masz sprzęt to bierz, o ile weźmiesz nie mniej niż 70% dopłat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 14:34

dzierżawa-duża odległość u nas to płacisz za ha 400zł i całe dopłaty i to bez żadnej umowy czyli nic pewnego na przyszłość