Zaloguj się, aby obserwować  
gigix

82sa nie odpala

Polecane posty

gigix    6

Chwycił troszke mróz i pojawiły się problemy. Akumulatory naładowane, przy próbie odpalenia silnika słychać tylko stukające przekaźniki w skrzynce bezpieczników. Gdzie szukać problemu bo nie chce mi się w ciemno grzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Chwycił troszke mróz i pojawiły się problemy. Akumulatory naładowane, przy próbie odpalenia silnika słychać tylko stukające przekaźniki w skrzynce bezpieczników. Gdzie szukać problemu bo nie chce mi się w ciemno grzebać.

kolego nie bezpieczniki ci stukaja ani nic w kabinie to na rozruszniku ci stuka bo za mały jest prad wiem bo tez tak mam jak jest slaby akumulator :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie to musi by słaby prąd. Skoro kolega twierdzi, że akumulatory są naładowane to to raczej możemy wykluczyć. Ja raczej stawiałbym na szczotki w rozruszniku. A tak a propos jaki masz rozrusznik w swoim MTZ-cie ??


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Na pewno nie jest to odgłos z bendiksu. Rozrusznik też zakładam, że dobry. Zero obciązenia instalacji, kontrolki nie przygasają nawet jak włacze świece i próbuję uruchomć silnik. Odgłos dobiega z przekaźników pod bezpiecznikami lub ich bezpośredniego sąsiedztwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Odłącz cienki przewód przy bendiksie i podepnij do niego żarówkę reflektorową, zwierając inny jej zacisk do masy. Przy włączeniu rozruchu powinna zapalić się pełną mocą - przy sprawnym przekaźniku. Jeśli świeci bez strat, to szukaj przyczyny w włączniku elektromagnetycznym. Może rdzeń elektromagnesu jest posmarowany gęstym smarem, który w niskiej temperaturze blokuje jego ruch lub zawilgocony, jak wspominał kolega i zamarznięty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj