Skocz do zawartości

Zdjęcie

Medion ,Dominator i pochodne

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 16:59

Medion ,Dominator i pochodne Kiedyś wstawiłem fotkę z tabelką z instrukcją ustawiania kombajnu do omłotu Dodany obrazek
Wielu prosiło mnie o lepszej jakości fotki lecz takie tylko miałem.
Teraz wstawiam fotki z ściągi do Mediona 310 ale pasują do większości Dominatorów także Dodany obrazek

Załączone miniaturki

• 1c.jpg
  • C2.JPG

Edytowany przez Vril, 02 lipiec 2012 - 05:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Medion ,Dominator i pochodne Dzisiaj, 04:51
  •  

#2 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 17:35

Medion ,Dominator i pochodne Powiedz mi kolego taką rzecz. Jeżeli w instrukcji pisze że górne sito ma być ustawione na 13mm a dolne na 8mm to gdzie te milimetry zmierzyć? :unsure:

#3 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 19:01

Medion ,Dominator i pochodne Z tego co słyszałem od serwisu na tym suwaku z dźwignią są ząbki po łuku i jeden ząbek
to 1 mm :unsure:
Można te dwie strony złożyć do kupy i zalaminować i wozić w kombajnie .

Mam jeszcze drugą stronę ściągi z uwagami do ustawień tylko ma 320 kb i jak chcę wstawić
to mi wywala błąd a jak zmniejsze rozdzielczość do tych 180 kb to staje się obraz nieczytelny .Da sie coś z tym zrobić ?

#4 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 19:08

Medion ,Dominator i pochodne te oznaczenia nie sa w mm (przynajmniej z tego co pamietam), ale mozna zrobic tak:

ustawiasz sito gorne (tak jak ma byc dolne), mierzysz suwmiarka i wedlug niego nastawiasz podobna szczeline na dolnym sicie. pozniej gorne ustawiasz normalnie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 19:44

Medion ,Dominator i pochodne Nie wiem też czy to mm czy co innego ale serwisant tak mówił że jeden ząbek 1 podziałka
czyli w tabeli 13 to przesuń o 13 ząbków .
Ale Twój sposób też dobry tylko suwmiarka ma też sakale w mm więc sam nie wiem jak się to ma do tej tabelki i czego tu się trzymać :unsure:

Edytka : Ok patrze i w tabeli jest podane w mm więc nic tylko sprawdzić w praktyce na sicie czy np: 13 ząbków
w prawo zrobi szczelinę na 13 mm

#6 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 10:26

Medion ,Dominator i pochodne W instrukcji obsługi rzeczywiście podane jest to w mm ale napewno nie odpowiada to ilości ząbków przy sitach więc musi to być jakiś inny sposób na pomiar tej szczeliny. Tylko jaki :unsure:

#7 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 21:56

Medion ,Dominator i pochodne ale nie rozumiem co za problem widzicie w pomiarze suwmiarka? przeciez przy danym nachyleniu sita bardzo latwo jest skopiowac to obok, albo ponizej.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 10:55

Medion ,Dominator i pochodne Czyli sugerujesz aby z boku zaznaczyć położenie zamkniętego sita a później otworzyć i zmierzyć wysokość do wierzchołka sita blaszkowego? :unsure: Jeśli tak to co zrobić z dolnym sitem jak tam nawet komar h... nie wsadzi a nie mówiąc o rękach z suwmiarką :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:04

Medion ,Dominator i pochodne Ja uważam że jak zamknięte sito to wymiar jest O mm
Natomiast jak uchyle to powstoje pewien prześwit Wysokość między czóbkiem blaszki sita a nastepną blaszką
tj. wymiar otwarcia sita .Pomiar dokonuje głebokościomirzem sufmiarki. Jakoś to mi sie sprawdza.

#10 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:32

Medion ,Dominator i pochodne @grzegorz13174 logiczne ze nie wsadzisz lapy z suwmiarka czy bez do dolnego sita, ale nastawiasz gorne i na jego przykladzie nastawiasz dolne, golym okiem da sie skopiowac nastawienie

#11 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 11 styczeń 2010 - 20:19

Medion ,Dominator i pochodne jak nie mozesz suwmiarki swadzić do dolnego sita to sobie wsadz zapalke, przyrzymaj palcem i zmierz. a w ogole te cale mm, ktore producent podaje w instrukcji to bujda, bo instrukcja nie widzi jakie sa warunki na polu. to sa tylko dane teoretyczne i podawane w przyblizeniu zeby ktos koszacy rzepak wiedzial ze trzeba sita pozamykac, a nie kosic z otwartymi powiedzmy na 14
Piszę po polsku!

#12 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 21:04

Medion ,Dominator i pochodne no oczywiscie, ale to sa ustawienia wyjsciowe, od ktorych powinnismy zaczac, a pozniej tylko skorygowac.
inna sprawa jest rutyna w ustawianiu kombajnu, wtedy czasem nie potrzeba nic mierzyc tylko ustawic na odpowiedni zabek, przejechac 200 metrow byle nie przy rowie, obserwowac straty, wyjsc zobaczyc co leci i wtedy ewentualna korekta sit i dmuchawy i heja, poki warunki sie nie zmienia B)

#13 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 11 styczeń 2010 - 21:26

Medion ,Dominator i pochodne w pelni zgadzam sie z @brzozakiem2
Piszę po polsku!

#14 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 21:50

Medion ,Dominator i pochodne Ja tylko zapytałem jak wy to mierzycie bo ja wcale tego nie mierzę tylko ustawiam według obserwacji jak to opisał kolega brzozak ale każdy ma swój sposób, nie ma jednego wzorca ustawienia sit B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 23 czerwiec 2016 - 15:29

Medion ,Dominator i pochodne

WItajcie panowie, kosil ktos z was claasem dominatorem bobik i lubin ? wiecie moze na jakich nastawach to kosic ? na ktora dziurke klepisko, jakie obroty bebna, jaki wiatr i jak sita ustawic ? Moze ktos wie mniej wiecej ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Dodaj odpowiedź