Skocz do zawartości

Zdjęcie

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika)

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rappek4

rappek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 16:14

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) Posiadam John deera 6510 z 1999r. COś sie stało z biegam jak rączka od wbijania luzu i jazdy do tyłu i do przodu jest na luzie świeci zielona litera N tak jak powinno być, natomiast jak wciskam ją aby jechać to zaczyna pikać choć jest wbity bieg i włączona rączka ciągnik stoi,a gdy jest na luzie nie pika i jest tak jak powinno być tylko jak wbije rączke aby jechać to wtedy pika. stało sie to z dnia na dzień wczoraj go zagasiłem a dzisiaj już nie pojechał co sie mogło stać???????????
Prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) Dzisiaj, 10:54
  •  

#2 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 16 grudzień 2009 - 16:56

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) witam

my w zeszłym roku mieliśmy podobny problem - tylko że w modelu 8200 - przyczyną było uszkodzenie cewki elektromagnetycznej odpowiedzialnej za sterowanie skrzynią biegów
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#3 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 17:19

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) A sprawdziłeś na początek czy coś sie nie stało z wyłącznikiem do hamulca postojowego ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#4 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 19:35

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika)

Posiadam John deera 6510 z 1999r. COś sie stało z biegam jak rączka od wbijania luzu i jazdy do tyłu i do przodu jest na luzie świeci zielona litera N tak jak powinno być, natomiast jak wciskam ją aby jechać to zaczyna pikać choć jest wbity bieg i włączona rączka ciągnik stoi,a gdy jest na luzie nie pika i jest tak jak powinno być tylko jak wbije rączke aby jechać to wtedy pika. stało sie to z dnia na dzień wczoraj go zagasiłem a dzisiaj już nie pojechał co sie mogło stać???????????
Prosze o pomoc.

Kolego jedyne co to możesz zobaczyć wtyczki u dołu skrzyni od elektrozaworów czy kontaktują oraz dobrze było by sprawdzić dwignię rewersu czy rozłącza neutral a tak najprościej to by było trzeba odczytać kody diagnostyczne

#5 Share rappek4

rappek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 20:25

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) a gdzie sie znajduje ta cewka elektromagnetyczna???

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 maj 2010 - 12:54

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) Hej
szukam miejsca gdzie pojawia się prąd, kiedy wybieramy bieg wsteczny.
Chodzi o to ze chcę podłączyć sygnalizator dzwiękowy jazdy do tyłu.
Chcemy zrobić coś takiego jak jest w kombajnach i innych duzych maszynach - maszyna zaczyna pikać w momencie kiedy jedzie do tyłu - chodzi tutaj o względy bezpieczeństwa.
Ktoś z was próbował coś takiego montować?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#7 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 23 maj 2010 - 13:29

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) Nieznam mechanizmu zmiany biegów ale mozna to zrobić na kontraktronie- magnes - na dzwigni montujemy magnes -przy odpowiednim połozeniu dzwigni magnes przełaczy kontraktron -zwiera zasilanie do masy -podobna zasada jak czujnik oleju w C-330

Sygnalizator podpinasz pod zasilanie jeden kabel + a druga końcówka poprzez kontraktron zwierny podaje minus-mase i wtedy właczy sie sygnalizator Musiałbym widziec fotkę zmiany biegów w tym ciagniku.

Robiłem komuś w C-330 -podobnie ale zamontowałem włacznik w skrzyni biegów

#8 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 23 maj 2010 - 16:31

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) Tylko że tu biegi wsteczne włącza się rewersem a nie dźwignią biegów

#9 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 maj 2010 - 20:29

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) Jak jest rewers elektrohydrauliczny to można się wpiąć w kabel od ów wstecznego, bezpośrednio albo przez przekaźnik zależy ile prądu pobiera brzęczyk. Ja tak mam zrobione w ładowarce tylko u mnie się halogen na dachu zapala jak cofam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 23 maj 2010 - 20:41

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) rewers jest przy kierownicy wiec to raczej elektrohydrauliczny, muszę więc poszukać który kabel odpowiada za wsteczny

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2010 - 15:54

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) Rewers jest hydrauliczny sterowany linką. ;)

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 25 maj 2010 - 15:56

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) na jutro mam zamówiony serwis więc się dopytam chłopaka

#13 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 maj 2010 - 17:43

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) mam brzęczyk w weidemannie ale odłączyłem na samym początku, za bardzo denerwujący dzwiek, w budynku nie do wytrzymania.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 25 maj 2010 - 18:36

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) Nie słyszałem, aby któryś z producentów cięgników montował coś takiego bo i po co, skoro z ciagnika jest doskonała widoczność do tyłu oraz oświetlenie robocze na tył. Było by to pikanie trochę irytujące na polu. Zresztą kodeks ruchu drogowego nie wymaga tego od producentów ciągników rolniczych, a jedynie od samochodów ciężarowych gdzie są tzw. martwe pola widoczności.
A prądu nie szukaj bo go nie znajdziesz.

W razie czego jest zawsze klakson jeśli ktoś podchodzi pod koła.

W dominatorze zamontowałem wyłącznik krańcowy który jest uruchamiany cięgnem przy skrzyni przy włączeniu wstecznego biegu.

#15 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 25 maj 2010 - 19:57

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) ale szeryf chce aby pikało kiedy cofa, on widzi co się dzieje wokoł ale bardzo czesto osoby - gapie nie widzą ze cofa, szczegoolnie jak trzeba spiąć jakies przyczepy albo cos - tu nie chodzi o bezpieczeństow kierowcy ale o bezpieczeństwo osob postronnych

#16 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 18:45

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) niedziała mi klima przy 6310 SE co robic pokoleji by dojsc do wyjasnienia problenu :D :)

#17 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 20:11

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) a co klima ma ze wstecznym wspolnego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share LukasMielec

LukasMielec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 00:45

john deere 6510 problem ze skrzynią biegów (elektronika) Naprawiłeś ?? (to samo co stało sie u mnie-równiez z dnia na dzień)
Pozdrawiam.

Edytowany przez LukasMielec, 25 styczeń 2013 - 00:47.