Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa jednoosiowa wywrotka

78 odpowiedzi na ten temat

#41 Share grzesiektomek

grzesiektomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2010 - 13:49

Przyczepa jednoosiowa wywrotka panowie planuje zrobić przyczepkę wywrotkę do traktorka sam
proszę odpiszcie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa jednoosiowa wywrotka Dzisiaj, 08:18
  •  

#42 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 10:14

Przyczepa jednoosiowa wywrotka pozwolę sobie podpiąć się do tematu, ponieważ mam pytanie: gdzie można zakupić zawiasy kulowe (łączące ramę ze skrzynią ładunkową) do przyczepy wywrotki?? W najbliższym czasie będę robił jednoosiową wywrotkę z kipem na 3 strony i najlepiej sprawdzą się tutaj takie zawiasy.
Pozdrawiam

#43 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 11:49

Przyczepa jednoosiowa wywrotka @martinezo-na allegro takie zawiasy są,różnej wielkości i ładowności,http://allegro.pl/ku...51.html#gallery

Edytowany przez wiesmag, 26 marzec 2011 - 12:11.

#44 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 12:08

Przyczepa jednoosiowa wywrotka dzięki za link, wcześniej znalazłem ale tylko kilka rodzajów od 18t wzwyż, i cena też była wysoka.

Edytowany przez martinezo, 26 marzec 2011 - 13:19.

#45 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 27 marzec 2011 - 11:42

Przyczepa jednoosiowa wywrotka ja też przymierzam się do przerobienia rozrzutnika na przyczepę z kiprem tylko u mnie jest problem tego typu że rozrzutnik jest mi raz na ruski rok potrzebny więc muszę to przerobić tak żeby wszystko działało jak teraz.
Najłatwiej było by zrobić na dwa siłowniki po bokach ale nie mogę takich upolować nigdzie żeby miały duży skok - coś około 100cm.
Taniej wyszedłby jeden umieszczony na środku ale tamtędy przechodzi mi wał od napędu a on musi zostać.
a może próbuję go przesunąć na bok robiąc obejście z dwóch krótkich wałów kardana bo tak czy inaczej będzie musiał być rozpinany - z przodu mocowany jest do dolnej ramy a z tyłu i w środku do ramy pod skrzynią.

#46 Share kiler13

kiler13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 październik 2011 - 20:41

Przyczepa jednoosiowa wywrotka Jestem własnie w trakcie budowy wywrotki jednoosiowej. Chciałbym zrobic w niej trójstronny wywrot . Ale jak patrze na ceny gotowych zestawów kul do takiego wywrotu to ręce opadają . Zwłaszcza ze solidnie takie kule wcale nie wygladają. Już haki samochodowe wydją sie solidniej wykonane. I tu moje pytanie .Czy takie haki nadawałyby sie na zawiasy kulowe do wywrotki? Są potrzebne tylko dwa na tył przyczepy i mozna je za grosze dostac.

#47 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 16 październik 2011 - 20:51

Przyczepa jednoosiowa wywrotka Rzeczywiście gotowe są drogie ja zrobiłem wywrotkę jednoosiową trzystronny wywrot ale zawiasy własnej konstrukcji dolna część w postaci widełek z dwóch płaskowników 100x10mm z przodu na stałe do ramy a z tyłu do rury aby umożliwić wywrot do tyłu z otworem fi 25rozsunięte na 6cm pomiędzy które wchodzą kawałki rurki o tej średnicy wspawane w ramę podłogi sworznie wsuwane w otwory rama główna trójkatna o wysokości dwóch profili 100x50mm z ścianką 4mm ale obecnie robiłbym z ceownika 14cm ponad 3 tony swobodnie wytrzymuje ale to obciążenie sporadyczne bo opony 15 cali od busa

#48 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 17 październik 2011 - 13:48

Przyczepa jednoosiowa wywrotka co do zawiasów ram to ja u siebie sam robiłem poprostu przetoczyłem z wałka jakiegoś i jest luksius a za wałek dałem tyle co na złomie więc grosze mam wywrot nsa 3 strony a tak praktycznie to na boki może raz kipowałem :)
no ale czasem się przyda jak coś to moge przesłac foto jak wyglądaja te zawiasy u mnie jak ktoś chce

#49 Share kiler13

kiler13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 październik 2011 - 21:38

Przyczepa jednoosiowa wywrotka Ja własnie robie rame główną z ceownika 14 cm .A rame paki z ceownika 12 cm .Os przyczepy przwdopodobnie D 47 , koła 15" balony.

#50 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 09:58

Przyczepa jednoosiowa wywrotka Witam, zamiaruje zbudowac przyczepe jednoosiową z wywrotem na 3 strony. Jakie powinna posiadać parametry do zarejestrowania aby diagnosta zakwalifikował ja jako przyczepę o ładownosci 3,5T? Czy są jakies konkretne wytyczne w kwestii wielkosci skrzyni, minimalnego rozmiaru opon? To, że musi posiadac hamulce i oswietlenie - wiem :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:48

Przyczepa jednoosiowa wywrotka Jeśli chcesz zarejestrować taką przyczepę to najlepiej podjedz na stację diagnostyczną, to diagnosta powinien powiedzieć ci co i jak się ma, albo do starostwa do komunikacji. Kiedyś też czytałem coś na ten temat na jakimś forum diagnostów ale nie pamiętam jakim <_<

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#52 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:24

Witam, zamiaruje zbudowac przyczepe jednoosiową z wywrotem na 3 strony. Jakie powinna posiadać parametry do zarejestrowania aby diagnosta zakwalifikował ja jako przyczepę o ładownosci 3,5T? Czy są jakies konkretne wytyczne w kwestii wielkosci skrzyni, minimalnego rozmiaru opon? To, że musi posiadac hamulce i oswietlenie - wiem :D

Witam.A dlaczego nie o dwóch osiach.Byłaby stabilniejsza.Pozdrowienia! :D

#53 Share kiler13

kiler13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 19:14

Przyczepa jednoosiowa wywrotka Wykonałem belkę tylną wywrotu trójstronnego do mojej przyczepy jednoosiowej (ład 3,5 tony).
1- płaskownik grubośc 12 mm, szerokośc 55mm
2- rura fi 70 grubośc ścianki 6mm
3- zawiasy belki
Dodany obrazek

Płaskownik jest solidnie przyspawany do rury. Belka będzie obciążona tylko podczas wywrotu ,w czasie transportu ciężar ładunku będzie spoczywał na ramie .
Zastanawiam się czy ta rura jest wystarczająco solidna ???

Edytowany przez kiler13, 13 grudzień 2011 - 19:16.

#54 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 19:50

Przyczepa jednoosiowa wywrotka spokojnie-ja delikatniejszy mam w dwuosiowej.
musisz pamiętać że to najbardziej na zawiasie jest obciążone,po za tym obciążenie jes dużo mniejsze,większość spoczywa na siłowniku.

#55 Share kiler13

kiler13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 21:55

Przyczepa jednoosiowa wywrotka dzięki kolego!

#56 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 08:48

Przyczepa jednoosiowa wywrotka ja u siebie do 1 osiówki to tylko wytoczyłem takie kawałki z wałka i wytrzymuje wszystko bez najmniejszego problemuhttp://www.google.pl/imgres?q=zawiasy+skrzyni+kulowe&um=1&hl=pl&qscrl=1&nord=1&rlz=1T4ACAW_pl___PL365&biw=1366&bih=641&tbm=isch&tbnid=NU_WnMWTczxUfM:&imgrefurl=http://www.autoakcesoria.com.pl/sklep/zawiasy/do_wywrotki/rid,9532.html&docid=RHYRLbRusl9SaM&imgurl=http://www.autoakcesoria.com.pl/img/produkty/_big/kule_wywrotki_3f92515010.jpg&w=775&h=475&ei=fUKBT7fXCvTV4QSM-8XTBw&zoom=1&iact=hc&vpx=872&vpy=348&dur=1514&hovh=176&hovw=287&tx=122&ty=137&sig=117621476979866960748&page=4&tbnh=132&tbnw=215&start=68&ndsp=25&ved=1t:429,r:4,s:68,i:225 teraz jedyne czego żałyje że nie zrobiłem centralnego otwierania burty na dole po bokach tutaj jest elegancko podane wszystko

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2012 - 15:08

co do zawiasów ram to ja u siebie sam robiłem poprostu przetoczyłem z wałka jakiegoś i jest luksius a za wałek dałem tyle co na złomie więc grosze mam wywrot nsa 3 strony a tak praktycznie to na boki może raz kipowałem Dodany obrazek
no ale czasem się przyda jak coś to moge przesłac foto jak wyglądaja te zawiasy u mnie jak ktoś chce

Edytowany przez spawtech, 14 luty 2013 - 10:48.

#58 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:33

Przyczepa jednoosiowa wywrotka jak chce ktoś foto to na pw

#59 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 22:46

Przyczepa jednoosiowa wywrotka Odświerzę temat bo zimą zamierzam wykonać przyczepkę jednoosiową z trój stronnym wywrotem i o ładowności ok 5-6 t i mam pytanie jaką najlepiej oś zastosować i jakie koła, opony, jaki siłownik i z jakich ceowników wykonać ramę dolną i górną, a wymiary skrzyni 2,15x3,20x1m i wzorował bym się na przyczepie pronara T671 Proszę o wszystkie wskazówki.
I jaki może być orientacyjny koszt ?

Edytowany przez marcin2057, 16 listopad 2013 - 22:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 11 luty 2014 - 22:51

Przyczepa jednoosiowa wywrotka Rama w stylu "Pronar"? Bardzo dobre rozwiązanie, jest mocna, przyczepa ma duże skręty a jest stosunkowo łatwa do zrobienia, siłownik najlepiej od tary lub jakiegoś stara aby mail duzą średnice tłoczyska bo to jest ważne i najlepiej aby był zamontowany w środku paki (jeżeli będziesz miał wybór kup siłownik na kulach jeżeli chodzi o mocowanie bo są mocniejsze) co do osi to staraj się ja zamocować raczej w 3/4 długości tak jak w tej przyczepie a cena to zależy już od tego co gdzie i za ile kupisz.