Skocz do zawartości

Zdjęcie

potrzebny jakiś mały ciągniczek

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 16:28

potrzebny jakiś mały ciągniczek Witam potrzebuję mały ciągnik któru zastąpiłby T-25 w pracy przy krowach to jest dowożenie kiszonek, zamiatanie chodnika paszowego oraz inne drobiazgi.Ponieważ mam dość ciasno lepiej by było gdyby był mniejszy gabarytowo od Władka a dla mojego zdrowia wyposażony był w kabinkę, obowiązkowo musi mieć możliwość montażu tura udzwig niewielki w zupełności wystarczy 400kg a moc silnika nie musi przekraczać mocy ruska. Maksymalny budżet na ten ciągnik to 25tysięcy zł, ponieważ nie znam nowych ciągników za takie pieniądze liczę że coś mi doradzicie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
potrzebny jakiś mały ciągniczek Dzisiaj, 04:04
  •  

#2 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 16:37

potrzebny jakiś mały ciągniczek Traktor SHIBAURA 26KM 4x4 Kubota Yanmar TUR (851595016) - Aukcje internetowe Allegro
ISEKI 4270 Z TUREM 35PS (kubota,ursus c-330) (843181386) - Aukcje internetowe Allegro
Traktorek YANMAR F-210 21KM GLEBOGRYZARKA (853489334) - Aukcje internetowe Allegro

Takie z allegro ja miałem do czynienia tylko z yanmarem i dosyć dobry traktorek

#3 Share dawid2009

dawid2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 16:40

potrzebny jakiś mały ciągniczek Jeśli ma być mały to moze cos takiego traktorek Kubota L1-22 kab. nie Yanmar Iseki zetor (821998976) - Aukcje internetowe Allegro

#4 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Sport, Przebudowy i Udoskonalenia

Napisany 15 grudzień 2009 - 17:21

potrzebny jakiś mały ciągniczek Ja ci polecam MTZ BELARUS 320 FH LUPUS CIECHANÓW (853786479) - Aukcje internetowe Allegro
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

#5 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 17:30

potrzebny jakiś mały ciągniczek @pablorolnik ale 25 tysi to nie to samo co 44 tysie:P ta mala kubotka jest nawet interesujaca,albo to traktorek z kabiną TA207F 4x4 nie Kubota Yanmar (830041783) - Aukcje internetowe Allegro albo YANMAR 2301 Ładowacz TUR kubota iseki mitsubishi (851900008) - Aukcje internetowe Allegro

#6 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 17:40

potrzebny jakiś mały ciągniczek Jeśli mowa o takich małych ciągnikach to rozważał bym 2 marki Yanmar, lub kubotę ponieważ do nich nawet do starych modeli dostaniesz części. Z innymi markami trochę gorzej.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#7 Share rolnik9407

rolnik9407

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motory,rolnictwo i wszystko co z nim zwiozane.

Napisany 15 grudzień 2009 - 17:41

potrzebny jakiś mały ciągniczek Mam tutaj dwa małe ciągniki
traktorek KUBOTA Yanmar Mitsubishi Iseki TZ (839309060) - Aukcje internetowe Allegro
Yanmar 23 KM ładowacz TUR kubota iseki mitsubishi (843079888) - Aukcje internetowe Allegro
Moje filmiki na YT http://www.youtube.com/user/rolnik9407 Polecam!!!!!!!!!

#8 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 15 grudzień 2009 - 18:14

potrzebny jakiś mały ciągniczek Witam a rozważałeś może zakup miniładowarki jest to naprawdę sprzęt do którego człowiek bardzo szybko się przywiązuje

#9 Share Arek128

Arek128

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 18:36

potrzebny jakiś mały ciągniczek Niom ja własnie tez chciałem podpowiedziec ze dobrym rozwiązaniem była by miniładowarkaDodany obrazek Te miniciągniki ciekawe czy sobie poradzą. Władek pracuje tylko w oborze czy i na polu?? Duze masz stado??

#10 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 19:56

potrzebny jakiś mały ciągniczek Dzięki Panowie za podpowiedzi zaraz zobaczę co tam na allegro.
Co do mini ładowarki to faktycznie super zabawka ale kosztuje naprawde ładne pieniądze a u mnie taki ciągniczek ma pracować jedynie przy oborze i w zupełności taki ciągniczek wystarczy bo do pracy w polu mam Pronara82a, 3512 i MF255 a rusek tak jek mówiłem tylko do obory.Słyszałe też kiedyś że jest jakiś nowy ciągnik za te pieniądze, nawet czytałem na AF ale nie mogę odszukać jeśli ktoś wie to poproszę o podpowiedź.
Arek 128 W sumie to nie posiadam tak wiele "ogonów" 25krów 30byków i trochę jałowic, nie używam wozu paszowego ze wzgłędu na ciasne pomieszczenia a ciągnik sobie radzi nawet ruski ale ze względu na zimowe mrozy przyda się coś z kabinką bo rusek z kabiną nie wejdzie a z MF255 musiałbym spuszczać powietrze z kół bo zachacza minimalnie.
A i jeszcze jedno czy te ciągniczki są z plastikowymi maskami bo rusek stojąc w oborze strasznie zardzewiał a razi to moje uczucia estetyczne:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 20:51

potrzebny jakiś mały ciągniczek a ładowarki przemyśl
zawsze to zwrotniejsze-poręczniejsze
i najważniejsze udźwig duży, bo te ciągniczki 400 kg nie wiem czy uradzą

#12 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 22:19

potrzebny jakiś mały ciągniczek sebe1033 ładowarki mają większy udźwig ale nie mają z tyłu WOM-u i TUZ-a bo obecnie przy ruskim mam na podnośniku zamiatarkę do chodnika paszowego a turem przywożę słomę kiszonki itp. jest to dobre rozwiązanie bo nie trzeba odczepiać osprzętu jedynie kabinki brakuje a wielka wytrzymałość sprzętu nie jest konieczna bo ruskim rocznie przy obsłudze stadka robię max 350mth a praca lekka skoro wytrzumuje ją rusek z 1978r (duma mojego taty) :unsure: który nie psuje się od niepamiętnych czasów mimo jazdy na roślinnych olejach w zbiorniku,(moje krowy chyba nawet polubiły zapach smażonego ziemniaka ):blink:

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 23:03

potrzebny jakiś mały ciągniczek No to masz zamiatarkę
ZAMIATARKA CATERPILLAR nie BOBCAT nie CASE nie JCB (853168274) - Aukcje internetowe Allegro

#14 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 15:43

potrzebny jakiś mały ciągniczek zorzyk2 Ta zamiatarka to chyba jest ładowarka tylko ze sprzętem do zamiatania z przodu, moim zdaniem nie będzie to dobre zozwiązanie bo zamieść to zamiotę ale trudno będzie przywozić belki słomy z tym osprzętem :)o kiszonkach nie wspomnę .

#15 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 15:59

potrzebny jakiś mały ciągniczek A dlaczego chcesz pozbyć się władka? Skoro chciałbyś kabinę to kup do władaka i masz sprawdzony traktor który dobrze spełnia swoje zadanie. A moim zdaniem nic lepszego nie kupisz za te pieniądze chyba ze jakąś kubote która jak się zepsuje to części nie kupisz tak szybko jak do władka.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#16 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 18:08

potrzebny jakiś mały ciągniczek Nie zamierzam sprzedać ruska (tato by w życiu nie pozwolił, taki przywiązany) chodzi o to że ruski z kabiną nie zmieści się do obory(za wysoki, nawet mf255 z kabiną nie wchodzi) a jazda bez kabiny (lato-często deszcz ,zima-mróz) nie jest zbyt ciekawa bo nawet brat napalony na ciągniki nie chce w takie dni na rusku siedzieć a krowy obsługujemy rano i wieczorem więc z 1,5godzinki dziennie trzeba marznąć, moknąć itd.

#17 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 23:21

potrzebny jakiś mały ciągniczek Wiadomo, że nie budowali całej od podstaw. Pytanie brzmi jaki osprzet do niej by jeszcze pasował i jaki jest mechanizm zapinania. Jeśli taki jak łyżek do Caterpilara, to trwa tylko chwilę.
Inne rozwiązanie - opuść władka na zwolnicach. Kiedyś dorabiałem kabinę do władka, szerszą i niższą ze względu na niski garaż teścia. Od czasu do czasu dosiadam go i do mojego wzrostu, szczególnie na wybojach :unsure: jest za niski.

#18 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 09:53

potrzebny jakiś mały ciągniczek Jeśli po opuszczeniu mieścił by sie razem z kabina to by było cacy a jeszcze ile kasy by zostało,ale jeśli chodzi o niższą kabinę to odpada mam 196cm wzrostu a brat jest trochę wyższy i robienie niskiej kabiny źle wpłynie na nasze kręgosłupy :unsure:
ps.Wie ktoś ile można oniżyć wladka na zwolnicach?

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 19:48

potrzebny jakiś mały ciągniczek Wylicz to z proporcji, może niezbyt dokładnie ale orientacyjnie będziesz wiedział.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 21:14

potrzebny jakiś mały ciągniczek Porównaj sobie swojego z tym zdjęciem Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> T-25 + Motyl na tej fotce jest obniżony na fula tzw wersja sporting :unsure:
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53