Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakich rozmiarów silos na kiszonki?

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 15:58

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? Jakich rozmiarów powinny być silosy na kiszonki? Jest jakiś przelicznik na ilość sztuk?

Sam planuję wybudować silosy na dwa pokosy zielonki ok 40ha i kiszonkę z kukurydzy - ok 15ha.
Jakie proponowalibyście wymiary? Jak to rozwiązujecie w swoim gospodarstwie kiedy kosicie trawy, zbierzecie powiedzmy 20ha, przychodzi deszcz i uniemożliwia zbiór dalszej części? Czekacie z przykryciem całości? Czy może dajecie już drugą część na oddzielną pryzmę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakich rozmiarów silos na kiszonki? Dzisiaj, 03:47
  •  

#2 Share Maciej93

Maciej93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się piłką nożną , trenuje w lokalnym "klubie sportowym", starymi samochodami i rolnictwem...

Napisany 15 grudzień 2009 - 16:35

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? Ja mam co prawda o polowe mniej od ciebie kiszonki z kukurydzy ale mam silos podzielony na 2 części....

#3 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 22:46

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? Zbierasz też trawy w silos? Jak rozwiązujesz to żeby zebrać w silos pierwszy, potem drugi pokos?
Ja myślałem o trzech częściach tak żeby do jednej qq, do drugiej pierwszy pokos i do trzeciej drugi pokos traw. Pewnie trzeci poszedł by w belki, chyba ze wcześniej coś by udało się zebrać na siano

#4 Share juzio

juzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 14:42

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? kolego powiem ci tak ja mam 4 silosy
10/30/1,7 kiszonka z kukurydzy było ok. 12 ha
8/30/1,5 pierwszy pokos
6/23/1,7 pierwszy pokos
6/23/1 drugi pokos
reszta idzie w bele
pierwszy pokos było ponad 30 ha

#5 Share fiol6

fiol6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 19:37

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? Mam pytanie odnośnie silosów. Ja nie mam tyle hektarów przeznaczonych na kiszonki bo ok 3 tylko na kiszone z qq z trawy nierobie bo wole sobie zrobić siano i na to przeznaczam ok 20 hektarów. Pytanie czy jakbym zrobił dwa wały ziemi zamiast stawiania ściany czy to tez było by dobrze?? Cena mojego pomysłu jest o wiele niższa ale czy dobra. Wały zrobił bym na wys 1,5metra w odległości od siebie 3metrów. Co proponujecie?/

#6 Share karolste

karolste

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 19:45

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? Umnie mam 25h traw 2 silosy na sianokiszonkę 36x 12 a trzeci pokos idzie na siano i jest 15h a na kukurydze mam jeden 36x 12

#7 Share fiol6

fiol6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 19:50

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? karloste ile ty masz bydła??

#8 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 22:05

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? Jam mam 5 silosów, tak by mieć zapas kiszonki na pół roku. I tak w silos o pojemności około 700m3; wchodzi mi 12-13 ha kukurydzy lub 50 ha sianokiszonki
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#9 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 23:33

Mam pytanie odnośnie silosów. Ja nie mam tyle hektarów przeznaczonych na kiszonki bo ok 3 tylko na kiszone z qq z trawy nierobie bo wole sobie zrobić siano i na to przeznaczam ok 20 hektarów. Pytanie czy jakbym zrobił dwa wały ziemi zamiast stawiania ściany czy to tez było by dobrze?? Cena mojego pomysłu jest o wiele niższa ale czy dobra. Wały zrobił bym na wys 1,5metra w odległości od siebie 3metrów. Co proponujecie?/

Może to masz na myśli:
http://img641.images.../dsc00031qf.jpg

http://img519.images.../dsc00033au.jpg

Dodany obrazek
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#10 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 12:20

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? @PALAX co to za płyty? Kupowane gotowe czy samoróbki? Zbrojone? Jaka grubość?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 11 marzec 2010 - 14:01

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? Można takie zamówić w betoniarni

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#12 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 08:50

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? Te płyty wykonałem sam we własnym gospodarstwie. Zaraz zmontuje filmik to sami zobaczycie jak prosta jest budowa takiego silosu.

POZDRAWIAM PALAX

#13 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:39

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? @PALAX pokaż ten filmik i napisz jak robiłeś te płyty, jak Ci się sprawuje to wszystko? Nie łamią się pod naporem? jak z wybieraniem?

#14 Share krzysiekl15

krzysiekl15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:42

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? Witam. jestem tu nowy:) bardzo fajny pomysł z takimi ścianami do silosu. Jaki to koszt zrobienia w własnym gospodarstwie takich płyt? I te same pytania co powyżej:) Właśnie zaczynam budowę obory i jestem zainteresowany budową silosów. A to jest chyba właśnie tańsza alternatywa silosu.

Ps. czy mógł bym zastąpić piach/żwir w ścianach gliną z wykopów na zbiorniki na gnojówkę?

Edytowany przez krzysiekl15, 02 kwiecień 2012 - 21:04.

#15 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 18:29

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? zastapienie kruszywa glina to zly pomysl i beznadziejny wywalenie pieniedzy w bloto dobry zwir to podstawa a nie zadne gliniane babranie jak masz w zwirku gline to i tak ja odrzucaja budowlancy

#16 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 09 kwiecień 2012 - 18:42

kolego powiem ci tak ja mam 4 silosy
10/30/1,7 kiszonka z kukurydzy było ok. 12 ha
8/30/1,5 pierwszy pokos
6/23/1,7 pierwszy pokos
6/23/1 drugi pokos
reszta idzie w bele
pierwszy pokos było ponad 30 ha

Kolego powiedz mi jakim cudem wchodzi ci 12ha kuk w takie maleństwo no chyba ze zające widac w tej kuk bo pojemnośc tego silosu wynosi 510m3 a na 12ha przecietnie 50ton/ha mamy 600ton a jeden m3 to 700 kg kuk to trzeba co najmniej silos o pojemności 850m3

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 19:06

zastapienie kruszywa glina to zly pomysl i beznadziejny wywalenie pieniedzy w bloto dobry zwir to podstawa a nie zadne gliniane babranie jak masz w zwirku gline to i tak ja odrzucaja budowlancy

Ale on chce to glinę wykorzystać do usypaniu wału ziemnego miedzy płytami. Do tego możesz jo wykozystac. Do betoniarki gliny się nie daje.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#18 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 01:16

Ale on chce to glinę wykorzystać do usypaniu wału ziemnego miedzy płytami. Do tego możesz jo wykozystac. Do betoniarki gliny się nie daje.

\
ale gdzie on chce ta ziemie wcisnac miedzy sciany w zbiorniku na gnojowke/?e??? chyba ze bedamialy pofdobna forme dosilosowi beds odkryte

#19 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 20:14

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? Czy silos na kiszonki musi być 4 m od granicy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 13 lipiec 2012 - 17:52

Jakich rozmiarów silos na kiszonki? Już wcześniej @fiol6 pisał o tym pomyśle, ale ja go odświeżę, wiec zastanawiam się z ojcem nad usypaniem 3 wałów z ziemi, żeby tworzyły one 2 silosy które miałyby pomieścić kukurydzę z ok 5-7 ha. I tu pytanie do Was: czy wystarczy usypać taki wał i zasiać na nim tylko trawę dla wzmocnienia czy też dać jakieś wzmocnienie, żeby się nie rozjechało (jeśli tak to jakie? ) Drugie pytanie dotyczy tego ile szerokości u podstawy powinien mieć wał żeby się nie rozjechał? Przewidywania wysokość to ok 100-120cm. I trzecie pytanie: jaką objętość zajmuje ugnieciona sieczka z 1 hektara kukurydzy której średnia wysokość wynosi 320cm? Jeśli ktoś z forumowiczów ma takie silosy lub wie jak powinno się je robić proszę o odpowiedź ;)