Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6311 odpowiedzi na ten temat

#1961 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 19:12

Żywienie bydła mlecznego De Heus Krowmix 18 Red też 1400 brutto worek. Cena stała od kilku miesięcy.

Edytowany przez Ursus11, 29 styczeń 2013 - 19:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 00:23
  •  

#1962 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 19:37

Żywienie bydła mlecznego panowie mam problem ponieważ zauważyłem w odchodach krów niestrawione ziarna kukurydzy i resztki (masy) kukurydzy i chciałem się was zapytać czym to jest spowodowane i co robić?

#1963 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 29 styczeń 2013 - 19:55

Żywienie bydła mlecznego zmienić usługodawcew zbiorze kukurydzy w nastepnym sezonie a teraz kupic drozdze paszowe, ale te np z Blattina lub Josery a nie browarne

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1964 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:05

Żywienie bydła mlecznego jeżeli chodzi o ziarno to zapomniałem dodać ze jest ono przetrącone,

#1965 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 21:01

Żywienie bydła mlecznego jezeli procz ziarna czesci z masy zielonej kukurydzy i kal jest rzadki to moze byc kwasica ale to jak sie nie widzi ciezko powiedziec

#1966 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 21:12

Żywienie bydła mlecznego kolego kyllee w workach

#1967 Share pawellesz

pawellesz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo hodowla bydła motoryzacja

Napisany 30 styczeń 2013 - 16:21

Żywienie bydła mlecznego Witam. przeczytałem prawie wszystkie strony z tego tematu i teraz mam tylko mętlik w głowie więc pomyślałem że zapytam Was. w jaki sposób żywić krowy jakie składniki dodać żeby nie narazić je na ketozę czy kwasice. mam sianokiszonkę, siano, mieszanka zbóż (jęczmień, owies, pszenica) co jeszcze do tego dodać jakiś prosty(tani) sposób. Na wydajności mi nie zależy nie muszą produkować po 20,30 czy 50 litrów na dobę. zależy mi żeby sobie żyły zdrowo w miarę możliwości. Uprzedzając odpowiedż że kiszonka z qq to od razu mówię że w moim przypadku przynajmniej jeszcze nie teraz jest to nie opłacalne bo na kilka sztuk sie nie kalkuluje.

#1968 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 16:27

Żywienie bydła mlecznego to jeszeli masz kilka sztuk i nie chcesz ich uzytkowac intesywnie zeby miec jak najwiekszy zysk to odpusc sobie to hobby bo sa inne przyjemniejsze :)

#1969 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 17:12

Żywienie bydła mlecznego Jak chcesz hodować krowy po to żeby Ci stały w oborze bo nie zalezy Ci na wydajnosci, to nie doj, nie zacielaj, na samym sianie trzymaj, siano chyba w miare tanio wychodzi. W tych czasach zeby krowy były zdrowe to muszą dawać dużo mleka bo taka jest ich genetyka, jak nie dajesz im dobrego żarcia to zapomnij o tym że bedziesz miał zdrowe krowy które dają mało mleka. Jak Ci sie nie kalkuluje inwestować w zywienie dla paru krów to postaw sobie byki, zawsze jakieś urosną i troche kasy bedzie.

#1970 Share pawellesz

pawellesz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo hodowla bydła motoryzacja

Napisany 30 styczeń 2013 - 17:14

Żywienie bydła mlecznego Tak czułem że będzie tego typu odpowiedż. Hobby dobre jak każde inne :D Dochód z nich mam taki że dadzą mi cielaka mleko dla niego i jeszcze dodatkowo dla innego. Robią jako mamki tyle że cielaki nie chodzą przy nich tylko są dojone a cielaki pojone z wiaderka.

Byki też mam

Edytowany przez pawellesz, 30 styczeń 2013 - 17:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1971 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:04

Żywienie bydła mlecznego Kup worek Primasanu z Sano i dodawaj im do osypki raz dziennie po 50g, maja siano, sianokisoznke, słome i tylko mikroelementów może im brakowac, każdy robi to co lubi,
*komodo* jezeli sąsiad postawił obore na kreche na 200szt dojnych a ja mam 23 powiedz czy lepiej zje odemnie ?? i czy bedzie mial tyle czasu co ja? Robiąc wszystko sam??
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#1972 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:29

Żywienie bydła mlecznego kobra89 jak Twój sąsiad dobrze się ustawi to i lepiej zje od Ciebie i czasu bedzie miał więcej i jeszcze na wycieczke zagraniczną pojedzie i jeszcze mniej się przy tym narobi, bedzie go stać zatrudnić pracownika który mu pomoże, bo najgorzej to miec tyle że nie widomo czy powiększac stado i gospodarstwo czy nie, człowiek jak ma mało i niezmechanizowane to więcej się narobic niż ten co ma dużo i wygodnie, takie jest moje zdanie . No i nie lubie jak sąsiedzi gadają że coś ktoś postawił na kreche, to jego sprawa, jak jest pewny biznesu to czemu ma nie brac na kreche? Bierze na kreche i przynajmniej 200sztuk mu spłaca ten kredyt i za pare lat bedzie miał spłacone, a Ty w ile lat odłożysz z 23krów na nową oborę?

#1973 Share sypniewo

sypniewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 19:48

Żywienie bydła mlecznego Koledzy podpowiedzcie w jakiej dawce daj się protamilk na tone własnej śruty.

#1974 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 19:57

Żywienie bydła mlecznego w zaleznosci od tego co jeszcze dajesz z jakiego zborza to robisz i o jakiej zawwartosci bialka chesz miec pasze napisz kolego jakie zborza dajesz i jaka chcesz miec pasze 16 ,18 czy 20?

#1975 Share sypniewo

sypniewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:35

Żywienie bydła mlecznego owies mieszanka i przenicę praktycznie takie mam zboża dobra 18 wystarczy

#1976 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:40

Żywienie bydła mlecznego

Kup worek Primasanu z Sano i dodawaj im do osypki raz dziennie po 50g, maja siano, sianokisoznke, słome i tylko mikroelementów może im brakowac, każdy robi to co lubi,
*komodo* jezeli sąsiad postawił obore na kreche na 200szt dojnych a ja mam 23 powiedz czy lepiej zje odemnie ?? i czy bedzie mial tyle czasu co ja? Robiąc wszystko sam??

pojde krok dalej twoim rozumowaniem kazdy dostanie 1m na 2m takze najlepiej zostac zulem(nie obrazajac tej grupy spolecznej) i spac pod mostem i nic nie robic bo i tak skonczy kazdy tak samo
ja mu nie napisalem zeby zwiekszał poglowie tylko wydajnosc i nie napisal ze ma ja dla cielakow to zmienia postac rzeczy :)

#1977 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 22:34

Żywienie bydła mlecznego tomaszek25 daje 1,20 kg na dzień na sztukę.

#1978 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 23:32

Żywienie bydła mlecznego domino5654321 a do tego jakes białkowe podajeszczy tylko kukurydza i własna osypka?

#1979 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 10:12

Żywienie bydła mlecznego nie wiem ile bialka i jaki sklad ma protamilk
ale jak bys mial to robic na soi i rzepaku
to mniej wiecej by tak wygladalo
owies 450 kg
pszenica340
rzepak 150
soja 100
kreda jakies 10kg
bedziesz mial 18 ktora bedzie miala 6.7 Mj energi
i jakies witaminy dorzuc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1980 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 11:55

Żywienie bydła mlecznego Na co zwracanie uwagę przy wyborze paszy pełno porcjowej? % Białka czy ilość Energi?