Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6302 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 16:32

Żywienie bydła mlecznego atomik oni brali u mnie w okmolicy 10 stycznia chyba jeszcze burak tylko czasy kiedy mieli ma placach na 2 -3tyg przerobu sie skonczyly dzisiaj cala odpowiedzialnosc i koszty przerzucone na rolnikow a place przy cukrowniach wydzierzawione pod sklady wegla takze na placu maja na 2 gora 3 dni przy poteznych sniezycach 3 lata temu juz sraki dostali bo prawie staneła cukrownia to od nich spychy chodziły po wsiach a my nawet palca nie dolozylismy niech sie ciagaja i zakpouja jak sie odbiera 9 stycznia to trzeba sie z tym liczyc i od 3 lat nie utrzymuje tej bandy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 08:08
  •  

#1942 Share ggrzegorzewski10

ggrzegorzewski10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 19:08

Żywienie bydła mlecznego Witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu z uwagą czytam wasze wpisy. Chciałbym poruszyć temat czasopism rolniczych. Od ponad roku jestem prenumeratorem czasopisma Hoduj z głową bydło i bardzo mi pomaga to w prowadzeniu mojej hodowli. Przede wszystkim sporo jest na temat żywienia. Jestem bardzo zadowolony mimo że na początku byłem niechętny co do takich pomocy ale teraz nie wyobrażam sobie prowadzenia gospodarstwa bez Hoduj z głową. Jakie są wasze spostrzeżenia na ten temat? Korzystacie z tego typu czasopism???

#1943 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 19:38

Żywienie bydła mlecznego Przeniosłam wypowiedz do właściwego tematu :)

Edytowany przez Meg5, 25 styczeń 2013 - 19:56.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1944 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 21:04

Żywienie bydła mlecznego ja prenumeruje dobrego hodowce i tez jest wiele ciekawych rzeczy

#1945 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 26 styczeń 2013 - 15:39

Żywienie bydła mlecznego Czy moze mi ktoś powiedzieć coś na temat aminokwasów egzogennych wytwarzanych sztucznie tych np z Evoniku w żywieniu krów. Moze ktoś z was stosuje.

#1946 Share _somak

_somak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 17:47

Żywienie bydła mlecznego Firma SOMAK sprzeda importowany tańszy zamiennik dla śruty sojowej, o wyższej kaloryczności i strawności białka. Dodatek ten jest pochodzenia organicznego bez modyfikacji GMO, o zawartości min 50% białka, włókna max 10% i wilgotność max10% o koncentracji śrutu. Dodatek ten można z powodzeniem stosować do wzbogacenia mieszanki paszowej dla zwierząt trzody chlewnej, drobiu. Atesty, oraz badania potwierdzające skład zawartości białka oraz innych składników mineralnych, przeprowadzone przez akredytowane laboratorium.

Chętnych proszę o kontakt: somak@somak.pl

Zapraszamy do współpracy

Z poważaniem
somak@somak.pl

#1947 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 26 styczeń 2013 - 17:56

Żywienie bydła mlecznego modyfikowany czy nie to nikomu raczej nie przeszkadza. :huh: I co to wogóle jest skoro to zamiennik??? :blink: :blink: :blink:

#1948 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 12:42

Żywienie bydła mlecznego koledzy co powiecie na temat sano protamilk complete? stosuje to ktos?

#1949 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 19:00

Żywienie bydła mlecznego Witam lepiej byłoby przejść pod ocenę czy zatrudnić jakiegoś żywieniowca np z nutreny ile miesięcznie by mnie kosztował i czy to w ogóle opłacało by się ?

#1950 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 19:17

Żywienie bydła mlecznego kolego zywieniowiec bez tabulogramow to duzo ci nie powie moze sie domyslac ale tylko na domyslach sie skonczy lepiej wejdz pod ocene a zywieniowiec bedzie przyjezdzal za darmo jak pasze lub dodatki u nich bedziesz bral

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 22:00

Żywienie bydła mlecznego niektore firmy maja rolnikow za idiotow... tanszy zamiennik? nie prosciej napisac co to jest/jaki ma sklad? delikatnie mowiac traci to naciagactwem skoro od razu nie chcecie powiedziec co to. mozemy sobie tu urzadzic zgadywanke... ja stawiam na srute arachidowa z solidna zawartoscia aflatoksyny

Edytowany przez kubaska, 27 styczeń 2013 - 22:07.

#1952 Share przemek060609

przemek060609

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 13:36

Żywienie bydła mlecznego mały moczni na podwyszenie mocznika jest bardzo dobry UNIPRO XP z firmy sano. jestem tego pewien bo sam miałem problem z mocznikiem.

#1953 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 14:14

Żywienie bydła mlecznego unipro to nic innego jak sruta sojowa rzepakowa i mocznik trochę niacyny i drożdży ile płacisz za te unipro>>>>??

#1954 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:02

Żywienie bydła mlecznego tomaszek25 Protamilk Complete sam stosuje i efekt jest . Umnie mleko wzrosło po kilku dniach stopniowo wzrastało i wzrasta.Jestem zadowolony z tego wyboru lecz moi koledzy proponują też mi Lactome .Protamilk jest droższy od lactomy o 10 albo 15 zł z tym że protamil zawiera więcej składników np witaminy jakies stymulatory do zwiększenia mleka.A Lactoma opiera sie bardzej na szybkiej stymulacji do zwiększenia mleka i w szybszym tępie jak i większą ilością mleka.Lecz ja podaje moim krówką Protamilk complete ponieważ potrzebują moje krowy też witaminy a nie same stymulatory dlatego wybrałem właśnie protamilk.Ewentualnie skusze sie na kupno protamilku jak i lactomy i będe dawał i jedno i drugie ale w właściwej dawce aby nie przedobrzyć.Pozdawiam

#1955 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:56

Żywienie bydła mlecznego A co jeszcze dajesz im do jedzenia?

#1956 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:15

Żywienie bydła mlecznego jak mozna porownywac protamilk z lactoma przeciez jedno to koncentrat a drugie pelnoporcjowka

#1957 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 09:24

Żywienie bydła mlecznego no własnie lactoma to pełnoporcjówka. ja narazie skusze sie na protamilk a w przyszłości moze i lactoma ale ona dosyc droga jest chociaz ostatnio z wipaszu jak zobaczyłem fakture to lekko mnie zamurowało cos ok 1400za tone. a w jakiej ilosci dajesz protamilk?

#1958 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 11:12

Żywienie bydła mlecznego 1400 netto czy brutto? i jaka to była pasza ?

#1959 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 13:33

Żywienie bydła mlecznego brutto wimilk18 komplet. no rachunek za 2 tony 2800zł chyba ze sie mi cos przewidziało ale tak jest napisane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:59

Żywienie bydła mlecznego a worek czy luz??