Polecane posty

Krzynio    0

Panowie Jaką umieszac treściwa zeby było dobrze?? :D :D

Daje krowom kiszonke z kuku, sianokiszonke i siano.

Kupiłem PIASTmix KROWA STANDARD, do tego mam śrute rzepakową, otręby pszenne, śrute z owsa i zyta.

Tylko w jakich proporcjach to mieszać?? a moze jeszcze czegos dokupic?

 

Może warto dodac drożdży?? Tylko moze ktos sie orientuje jaka jest ich cena?

104zł z soymaxu a 150 z sano Drożdze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaasia    0

Witam,czy moglibyście mi odpowiedzieć czy taka dawka jaką stosuję jest dobra czy powinno się coś zmienić.

Dla krów rasy jersey dwie są w 120 dniu laktacji(ok 15 l mleka),jedna jest tydzień po wycieleniu ,dwie zasuszone.

Dostają

siano do woli,słoma do woli

rano i wieczór -1,5kg mieszanki treściwej (śruta zbożowa z owsa,jęczmienia i pszenżyta i śruta kukurydziana stosunku 2:1)+0,75kg otrąb+0,75kg wysłodek buraczanych(moczonych)+witaminy

południe marchew ok 4kg

 

Krowy zasuszone dostają siano do woli i 1kg owsa na dzień + trochę marchwi w południe

 

proszę o odpowiedz czy nie za dużo albo za mało treściwych, tak żeby osiągnąć jak najlepszą wydajność nie stosując gotowych pasz i sianokiszonek. I jeszcze jedno pytanie jak pójdą na pastwisko i będą na nim przebywać od rana do wieczora to ile treściwej powinny dostawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

komodo w twoim rozumieniu wieczorem to jest po dojeniu czy przed?

 

Bo ja właściwie podaje podobnie do tego co ty napisałes z małymi wyjątkami: rano 10kg sianokiszonki + za 30 min 4,5kg sruty (pszenzyto 1,5kg,sojowa z rzepakową 0,5kg, toffi 0,5kg, witaminy 0,25 kg i do tego jeszcze okolo 1,75 pełnoporcjowej 18)

w południe 10kg kukurydzy

przed dojeniem wieczornym czyli około 17.30 dostaja 10kg kukurydzy na to 1,5kg sruty

po dojeniu sianokiszonka 10kg

Wszystkie dawki które podałem sa w przeliczeniu na 1 krowe.

I co w tej dawce można zmienic aby zwiększyć wydajność, bo moim zdaniem chyba mam za mało białka w dawce ale ekspertem jeszcze nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

wedlug mnie lepiej przed dac wtedy odrazu po doju sie krowy nie klada tylko jedza i zaworki maja czas sie zamknac przed kontaktem z podlozem

No malo bialka bo w sumie 0,5kg poekstarkcyjnych srut i troche pelnoporcjowki i pozniej jeszcze jakis maly procent wiec musisz dolozyc rzepakowej wiecej na kukurydze im posyp i efekt w mleku powinien byc widoczny tylko stopniowo 'A jakie masz parametry mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Paramatry mam zadziwiajaco dobre bo tłuszcz 4,3 i białko 3,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Panowie Jaką umieszac treściwa zeby było dobrze?? :D :D

Daje krowom kiszonke z kuku, sianokiszonke i siano.

Kupiłem PIASTmix KROWA STANDARD, do tego mam śrute rzepakową, otręby pszenne, śrute z owsa i zyta.

Tylko w jakich proporcjach to mieszać?? a moze jeszcze czegos dokupic?

 

Może warto dodac drożdży?? Tylko moze ktos sie orientuje jaka jest ich cena?

 

 

Pomoże ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

zawsze ktos pozmoze

tylko napisz co chesz osiagnac jaka chcesz osiagnac produkcje mleka i jakie masz parametry tej kiszonki chociazby sucha mase to juz cos bedzie wiadomo z kuku i sianokiszonki i ile tego dajesz to wtedy cos sie ulozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Na mocznik ostatanio nie zwracałem uwagi ,a jest niski bo aby 150~. Co do wydajności to na dzien dzisiejszy srednia wychodzi 17,5l na sztuke ;/ Chyba musze posłuchac twojej rady komodo i dawac wiecej rzepakowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no najrozsadniejsze i najtansze posuniecie bo mocznik nie jest za wysoki a i wydajnosc jest tez napewno do poprawienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Kiszonka ma ok 35-40% suchej masy, Daje 20 kg na krowe do tego 10 kg sianokiszonki 3 kg siana

 

Wydajnośc mysle ze jakby spróbowac podnieśc do ok 20l na dobe to już by było coś. :)

Edytowano przez Grzesiu95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

wez wage gramowke i mikrofalowke i dokladnie zbadaj takie mowienie 35 40 to wiesz jest roznica w wartosci duza i sianokiszonke zbadaj tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

daj na tone 100 kg soi, 100 kg sr rzepakowej ,350 otremby pszennej 400 owsa 15 kg kredy do tego 50 kg ziarna kukurydzy

i daj im 5 kg tej paszy tresciwej

20 kg kiszonki z kukurydzy

15 kg sianokiszonki

i jak beda chcialy i daly rade jesc to tego siana mozesz dac 3 kg tak jak dawales

i powinny 2o dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

tą soje można zastapic czyms tańszym?

 

A co sadzisz o czyms takim

300 kg owies

200 kg żyto

200 kg otreby pszenne

150 kg rzepak

100 kg kukurydza

30 kg przemix

15 kg kreda

Edytowano przez Grzesiu95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

kukurydza i rzepak ma mniej bialka niz soja, szczegolnie by-pass ktore wplywa szczegolnie na mleko. juz te 100kg soji mozesz sie wykosztowac i sprawdzic


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

nie wiem czy to dobry pomysl zyto ma duzo substancji anty zywieniowych a tak jak statek pisze 100 kg soi mozesz kupic i ta dawka ktora podales ma znacznie mniej bialka o jakies 3 % ale jak chesz tak isc po kosztach to czesc soi zastap mocznikiem np w tej dawce co podales jak dasz zamiast 30 kg premixu (nie wiem ile ma bialka ten co posiadasz i czy juz przypadkiem nie jest na moczniku) dasz 20 kg i 15 kg moczniku to wtedy mocna 19 powinna ci wyjsc tylko malo bialka chronionego bedzie wtedy i jeszczejedno po tym zycie spdziewal bym sie zapalen jakichs wiec witaminy z cynkiem obowiazkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Koledzy , tak z ciekawości zapytam. Czy na 90 dojnych (bez młodzieży) wystarczy 15 ha trawy i 35 ha qq.?

A na około 50 młodzieży wystarczy 5 ha qq i 20 ha słabych łąk.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie wiem raczej tak na styk starczy na twoim miejscu wyrównał bym stosunek trawa z qq posiał mieszake traw z lucerna i zebrał taka sama ilośc paszy a o lepszych parametrach. Soja wcale tak drogo nie wychodzi teraz w porównaniu do rzepaku 1950soja 1400 rzepak a stosunek bialka 46:33 czyli w przeliczeniu na bialko wychodzi to samo. A soja jest dużo lepsza także po tej cenie wprowadze ją teraz dla wszystkich krów ograniczając rzepak i DDGS. Ostatnio zamowiłem bialko chronione AminoPlus 46% białka chronionego 72% cena 2700 brutto tona co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Bardzo dobra jakość, ile będziesz tego dawał ?

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest ale nie ma mniej tego białka 40 czy 41%?? Słyszałem ze w tym sezonie było problemy ze zbiorem czy cos i staciła na jakości mozliwe ze moze zawierać mikotoksyny także nie wiem czy warto ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
svetik11    0

Witam

Znalazłem na allegro glicerynę paszową 86% w super cenie 73zł za 30 kilogramów, widać że sprzedaje się tego dużo i ludzie wystawiają pozytywne komentarze, stosował ktoś z Was taką glicerynę o takim stężeniu czyli 86% ?

tak się zastanawiam nad jej zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj