Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6358 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3187 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 22:15

Żywienie bydła mlecznego Przepraszam zapomniałem się i wprowadziłem was w błąd. W tej chwili drożdże z Dolfosu dostają tylko 40-50g a farmpaka 50g. Do buforowania mam czysty bufor z węglanem i wyciągiem z alg. Ten bufor z drożdżami Dolfosu dostaje lewa strona obory. Może wyjaśnię jeszcze jedno skąd różne produkty. otóż po prawej stronie obory stoją czerwone krowy typu MO i SM a po lewej czarne HF i ich krzyżówki. Kał mają myślę odpowiedni ani za gęsty ani za rzadki. Czasem zrobią rzadziej, ale to po mokrej sianokiszonce z III pokosu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 22:17
  •  

#1822 Share Jony0913

Jony0913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Sport piłka nożna kamieniarstwo rolnictwo dobra muzyka nowoczesne maszyny

Napisany 14 styczeń 2013 - 12:08

Żywienie bydła mlecznego Witam panowie doradcie jak ułożyć dobra dawkę żywieniową krowy dotychczas dostają rano siano potem marchew pastewną z ziemniakami śrutę z własnych zbóż jęczmień owies pszenżyto jakieś 5 kg dziennie witaminy wieczorem siano wodę mają cały czas wydajność beznadziejna 12-15 litrów od szt dziennie rodzice nigdy nie stosowali jakiś pasz więc chciałbym to zmienić zakupiłem śrutę rzepakową, sojową i koncentrat protamik z sano jaką dawkę ułożyć by poprawić wydajność jeśli ktoś by mógł podajcie na 1 tonę ile czego wymieszać co jeszcze dokupić dodam że nie posiadam kiszonki z traw ani kukurydzy wszystko zbierane siano 2-3 pokosy z łąk trwałych w tym roku będę chciał zrobić kiszonkę z kukurydzy troche to pozmieniać zboże posiadam pszenica żyto jęczmień owies pszenżyto łubin gorzki ale to na poplony z góry dziękuję jak mi ktoś odp Pozdrawiam

#1823 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 13:08

Żywienie bydła mlecznego co do sruty to na poczatek jakas 18 by wystarczyla i 6,6 Mj energi
ja bym zaproponowal
250 jeczmieniu
200 pszenzyta
200 owsa
60 pszenicy
150 sr rzepakowej
100 sojowej
20 kg kredy pastewnej
20 kg witamin
bedzie miala ok 18 % BIALKA I 6,6 MJ ENERGI

kolego alemimo wszytso brakuje ci energii .. napisz jakie ilosci tych ziemniakow dajesz i tej marchwi szkoda ze nie masz kiszonki z kukurydzy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1824 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 15:12

Żywienie bydła mlecznego panowie pomóżcie mi ułożyc dawke dla krów mam kukurydze sianokiszone 18komplet z wipaszu,
koncentrat38% no i ewentualnie cos trzeba by jeszcze dołożyc.

#1825 Share Jony0913

Jony0913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Sport piłka nożna kamieniarstwo rolnictwo dobra muzyka nowoczesne maszyny

Napisany 14 styczeń 2013 - 17:17

Żywienie bydła mlecznego Dzięki no niestety nie mam nigdy się tego nie robiło <kiszonki> w tym roku zrobie troche na próbę rano dostają tak po 5 kg szt ziemniaki marchew do tej pory dawało się jeszcze dynię ale już się skończyła a wogóle dynia ma jakieś właśćiwośći jest sens to siać i dawać? smakować im to smakuje a ten protamik sano ile tego dodać bo już to kupiłem i jak zrobię to mieszankę to ile kg na szt na dzień ?

#1826 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 18:22

Żywienie bydła mlecznego Co podać krowom żeby lepiej trawiły kiszonke z kukurydzy, ponieważ w kale są kawałki kukurydzy??????/

#1827 Share kkrzysiekk

kkrzysiekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 18:29

Żywienie bydła mlecznego konrad 82 jest to spowodowane niewystarczającą ilością cukrów w procesie trawienia.

#1828 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 18:34

Żywienie bydła mlecznego Tzn?? Dlaczego tak się dzieje?

#1829 Share kkrzysiekk

kkrzysiekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 18:41

Żywienie bydła mlecznego za mało energii (cukier lub skrobia) w żwaczu

Edytowany przez kkrzysiekk, 15 styczeń 2013 - 18:42.

#1830 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 18:48

Żywienie bydła mlecznego Do paszy treściwej dołożyć ziarko z kukurydzy???Pomoże??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share kkrzysiekk

kkrzysiekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 18:55

Żywienie bydła mlecznego radziłbym zastosować glikol najtańszy i chyba najszybciej działający preparat. Tego 300ml gdzieś się daje dziennie na sztukę.

#1832 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 19:44

Żywienie bydła mlecznego Panowie, mam pytanie: Otóz w stadzie jest 1 sztuka, ktora cieli sie w polowie kwietnia i jest dosc mocno otyła, boje sie ze po wycieleniu wpadnie w ketoze, no i moze nie bedzie dobrze doic.
Czy mogę stosowac mocznik paszowy, nie znając parametrów mocznika w mleku? Daje ok 16 l na dzień, Pytam bo jeszcze nigdy nie stosowalem mocznika, a podobno mozna narobic wiecej szkody niz pozytku nieumiejetnym stosowaniem.

#1833 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3187 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 23:22

Żywienie bydła mlecznego Jeśli nie chcesz narobić sobie kłopotów, to po co zawracasz sobie głowę mocznikiem. Najlepiej byłoby, bo to niedrogo wychodzi jak pobierzesz mleko od tej krowy i zbadasz mocznik w mleczarni lub innym laboratorium. Dlaczego chcesz w ogóle zacząć stosować mocznik? Aby ustrzec się przed ketozą powinieneś ograniczyć krowie jedzenie do samej sianokiszonki ewentualnie dołożyć słomy na wypełnienie żołądka aby dalej jej nie zatuczać. Przed porodem możesz podawać jakiś koncentrat energetyczny a w dni porodu wlewkę w postaci glikolu propylenowego i dać jej do wypicia jakiegoś drinka. Przedłuż kurację do kilku dni po porodzie i ketoza nie powinna się pojawić.
@Konrad82 pisząc niestrawione kawałki kukurydzy masz na myśli ziarniaki kukurydzu? Jeśli ziarniaki są uszkodzone a mimo to niestrawione pojawiają się w kale, może oznaczać to niedobór białka w paszy a nie skrobii. Jeśli w kale widzisz niestrawione frakcje łodygi(łyka) i liści kukurydzy może oznaczać to, że masz zakwaszone krówki. Napisz dokładniej jak to wygląda a najlepiej wpisz w szukajkę jasło kukurydza w kale i przeczytaj to co znajdziesz, bo problem ziarników w kale był poruszany już kilkukrotnie.

Edytowany przez Thomas2135, 15 styczeń 2013 - 23:26.

#1834 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 23:25

Żywienie bydła mlecznego "Konrad a jakie masz parametry mleka?

#1835 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 07:31

Żywienie bydła mlecznego Bialko 3,3 tłuszcz 4,5 mocznik koło 150

#1836 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 07:41

Żywienie bydła mlecznego Stosuje ktoś w żywieniu prdukty z tej firmy?

http://www.grupapasz...e&id=5&Itemid=9

Chodzi mi o to jak sie z nimi współpracuje. Jesli ktos ma z nimi styczność to prosze o odpowiedź. Może być na PW.

Edytowany przez jacekkombajnista, 16 styczeń 2013 - 07:43.

#1837 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 08:58

Żywienie bydła mlecznego no mocznik moglby byc wyzszy jezeli to sa same trafione powtarzam trafione przez gniotownik ziarniaki to doloz sruty rzepakowej 1kg na dzien i zobaczysz co bedzie jesli sie zmniejszy udzial ale nadal beda jakies to jeszcze dolozysz 0,5kg (tylko nie wystartuj odrazu z tym 1kg tylko zacznij od 250g np) ale jesli slabo ziarno bylo zrobione przez maszyne to niestety nic nie zrobisz z tym dopiero za rok jak wezmiesz lepsza mszyne U mnie w ubieglym roku przy 2kg dopiero bylo ok ale stosowalem 18% pasz a teraz przy mocniejszej jest to zbede

#1838 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 09:22

Żywienie bydła mlecznego 1kg na sztuke dziennie? To są połówki ziaren nawet i mniejsze nietrawione . kukurydza jest wykoszona dobrze , całego ziarna nie znajdziesz, najwieksze kawałki to połówki niektóre może troche wieksze. Jakby ta kukurydza byłaby lepiej trawiona to białko powinno podskoczyć????

#1839 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 16 styczeń 2013 - 09:47

Żywienie bydła mlecznego U mnie to samo , też nie trawią kawałków ziarna i też się zastanawiam co zrobić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 11:34

Żywienie bydła mlecznego macie w dawce drożdże? jak nie to warto by było dodac i wtedy po kilku dniach sprawdzić czy kal się zmienił czy pozostał taki sam.