Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6374 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 14:21

Żywienie bydła mlecznego sa drozdze odpowiedzilnne za trawienie wlokna a sa tez za reszte najlepiej sprawdzic na wlasnym stadzie ktore daja najwiekszy efekt no i wiadomo jaka cena

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 02:07
  •  

#1742 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 14:38

Żywienie bydła mlecznego

cz ktoś z nas stosuje drożdze paszowe z josery pansen pilot

ja spasłem 1 worke na 20 sztuk i przerzuciłem się na farmpak, lepiej jedzą teraz, po pansenie nie widziałem takiej różnicy. W mleczarni płace 58 zł za 10 kg dawka 50 g na sztukę farmpaka sc
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1743 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2013 - 15:55

Żywienie bydła mlecznego no właśnie zauważyłem że na razie nie chętnie to jedzą i się zastanawiam dlaczego

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1744 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 18:39

Żywienie bydła mlecznego Ja tam te drożdże to mieszam w mieszalniku ze wszystkim bo sam robie dawkę, pod pysk to żadnych witamin drożdży sody nie sypie bo nie chcą jeść.

#1745 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:57

Żywienie bydła mlecznego ale drozdze Farmpak sc to akurat sie krowy zabijają o tą odrobine :) i apetyt maja naprawde zaj...sty :)

#1746 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:01

Żywienie bydła mlecznego

co powiecie o drożdzach z dolfosu mają większą koncentracje i troche witamin jakie lepsze z farmpaka czy z dolfosu

Ja stosuję drożdże z Dolfosu. Mam worek żywych Dolcell i worek suszonych Torrovit. Mieszam je razem i podaję z buforem. Nie mam porównania do innych, ale te myślę nie są złe. Za 10kg żywych i 10 suszonych płacę ok. 130zł. Jak pamiętam mają szczep Sacharomyces Cerevisae(piszę z pamięci) o koncentracji 900X109 .Dla porównania biobufor z Trouw nutrition zawierający te same drożdże zawiera 1x109 Musiałbym sprawdzić na workach dokładniej skłąd, ale tych po dolfosie już nie mam. Słyszałem, od znajomego handlującego dodatkami,że dobre są też drożdże Levucell z Adifeed. http://adifeed.pl/pl...ki-i-prebiotyki Koleś ponoć miał już ustawiony paszowóz i niby krowy miały wszystko a jego dziadek zaczął podsypywać je krowom. W efekcie dzwoni za jakis czas przywieź mi pan jeszcze z worek, bo kup więcej(znaczy więcej pobierają) i mleka w ciągu 2 dni o 20 l więcej.

#1747 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:21

Żywienie bydła mlecznego no to wlasnie Farmpak jest z Adi Feed i potwierdzam ze robi roznice

#1748 Share rochu1987

rochu1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 12:56

Żywienie bydła mlecznego jakie stosujecie witaminy dla krów zasuszonych i dla krów w laktacji,

#1749 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 12:56

Żywienie bydła mlecznego

no właśnie zauważyłem że na razie nie chętnie to jedzą i się zastanawiam dlaczego

szczepy są te same tylko nośniki inne. u mnie pansen pilot co druga nawet nei wąhała mieszałem je z paszą, a farmpak w powietrzu kubek mi wyrywały-w aucie pachnie jakbym zacier robił :)
@thomas mój żywieniowiec się śmieje jak ktoś przelicza te potęgi i się licytuje że on to daje krowie 10000000000000 a drugi daje 1000000000000 drożdży, ludzie na litość boską co to wam daje ? jednych producent zaleca 100 g innych 30g a innych 50 g na łeb. po yoserze ja nie widziałem zbytnio różnicy a po farmpaku więcej pobierają objętościówki na 20 krów jest to okolo 1,5 - 2kg kukurydzy więcej i lepiej wyjadaja kiszonkę z z trawy bo TMR nei posiadam tylko wszytsko z rączki i taczuszki:)
@łukasz ja stosuję schaumann rindavit a w zasuszeniu na 3 tyg przed wycieleniem podaję z tej linii rindavit VK 150 g na sztukę ma odwrócony stosunek Ca i P

Edytowany przez atomik, 06 styczeń 2013 - 13:07.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1750 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:02

Żywienie bydła mlecznego to uważaj z tym zacieram bo cię o bimbrownictwo posądzą :lol: a tak poważnie muszę w takim razie wypaść to co kupiłem i poszukam coś lepszego

Edytowany przez Profil usunięty, 06 styczeń 2013 - 13:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:37

Żywienie bydła mlecznego Atomik ja tylko podałem informacje z worków. Nie znam się na tym i nie wiem jak to odczytywać, bo niby szczep ten sam a odmiany (nie wiem jak to określić) inne. Dawkowanie jest faktycznie inne, bo Biobuforu daje się 100g, Dolcella 50g a Torrovitta 50-100g. Przypomniało mi się, że miałem krótko drożdże z Provitim VitalPro i tamtych dawało się 30g, i zawierały inne szczepy.http://provitim.pl/p...olity-drody/132 Jeść zaczęły jakby więcej po nich, ale zjadały to niechętnie. Przedstawiciel firmy okazał się bardzo nierzetelny i nie mogę już ich kupić. Co do Dolfosu to ciężko mi odpowiedzieć czy działają lepiej czy gorzej, bo zaczęły je dostawać (kilka sztuk) po ataku kwasicy spowodowanym nadmiarem kiszonki z kukurydzy. Sam chyba odstawię na chwile Dolfosa i kupię ten Levucell(farmpak) i zacznę podawać krowom. Dam znać jakie będą efekty, bo widzę, że powinny jeść więcej ale jakoś nie mają ochoty.

Edytowany przez Thomas2135, 06 styczeń 2013 - 13:38.

#1752 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:46

Żywienie bydła mlecznego Witam. Właśnie przejąłem rodzinne gospodarstwo i mam takie małe pytanie odnośnie żywienia. do tej pory wyglądało to tak pierwszy uduj jest 0 4.30 dostają ok 7kgospy na mokro na sztukę i słomę potem o 9.00 kiszonka z QQ o 12.00 sianko o 15.00 znów QQ o 16.30 drugie dojenie troszkę kartofli i na noc znów słomę.
Wydaje mi się że w tym jadłospisie zbyteczna jest poranna ospa bo i tak głównie z mieszanki i jęczmienia się składa i w dodatku na mokro czy nie lepiej zmienić posypując dwa razy po QQ?!?! Ewentualnie jeśli mógł by mi ktoś doradzić jakąś konkretną zmianę w żywieniu.
Na ten rok planowałem zrobić więcej kiszonki z trawy żeby była na cały rok i może by sprzedać część zboża a kupić na to konto jakąś paszę??!!
Proszę o pomoc i z góry również za ewentualną dziękuje:):):)

#1753 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:55

Żywienie bydła mlecznego dajac ospe na pusty zoladek odrazu je zakwaszasz lepiej daj jak mowisz qq i na nia posyp i wymieszaj widlami dajesz jakies bialko rzepakowe lub sojowe do tej sruty czy same zborze daj te qq zaraz po dojeni i poznije daj sianokiszonke i wieczorem ja bym tak samo zrobil chyba ze zamiast sianokiszonki jak malo jej masz to na noc sloma ,, ile mniej wiecej kg qq dajesz ile tego zesrutowanego zborza i sianokiszonki ile dajesz?? to ty caly czas musisz przez takie ustawienie dnia w oborze siedziec

#1754 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:57

Żywienie bydła mlecznego Mówisz ciąglę o kiszonce z QQ i sianie, a sianokiszonki nie robisz? Ja bym pomyślał też o śrucie rzepakowej...

#1755 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:59

Żywienie bydła mlecznego Przede wszystkim koniecznie dawaj tą ospę w dwóch odpasach dziennie. Z treściwych to aby dajesz samą mieszankę z jęczmienia? Dajesz soję, rzepak? Moim zdaniem lepiej dawaj QQ wieczorem bo w nocy krowy najwięcej jedzą a tak tylko zapychają się słomą. Treściwe dobrze jest podawać właśnie na QQ. Staraj się nie dawać ospy na pusty żołądek bo krowy Ci się zakwaszą

#1756 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:59

Żywienie bydła mlecznego

no to wlasnie Farmpak jest z Adi Feed i potwierdzam ze robi roznice

a ile te drożdże kosztują

#1757 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 06 styczeń 2013 - 14:01

Żywienie bydła mlecznego @rafa007 0 4.30 krowy doisz? kto by mi kazał zimą o tej porze wstać

#1758 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 15:18

Żywienie bydła mlecznego tak mama ustawiła bo po dojeniu do pracy jeździ a teraz ja to kontynuuje:) kiszonka z trawy już mi się skończyła z początkiem stycznia QQ na dwie krowy daje duży koszyk to będzie ok 15 do 20kg myślę na oko:) właśnie ta ospa rano myślałem że to nie jest najlepszy pomysł i zauważyłem że w nocy więcej jedzą:) właśnie do tej pory nie dawaliśmy żadnych dodatków ale myślę że lepiej sprzedać troszkę zboża a kupić dodatki.
Może mogli byście mi podpowiedzieć jak w moim skromnym jak na razie zakresie najlepiej ustalić żywienie co jak i o której im dawać. myślałem nawet żeby z jakiejś proporcji mieszać wszystko ręcznie i tak im podawać??!!

#1759 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 15:30

Żywienie bydła mlecznego U mnie wygląda to tak. Dój rozpoczynamy o 4. Po dojeniu idzie QQ i inne dodatki potem sianokiszonka. Jak stoją na oborze to o 12 znowu sianokiszonka. O 16 powtórka rannego obrządku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:03