Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6356 odpowiedzi na ten temat

#1681 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 10:51

Żywienie bydła mlecznego

nie przesadzaj tak z wlewkami, jeżeli już to ja dawałem 200-250 over i 100-150 czystego glikolu z czego starałem się zejśc do samego glikolu bo to jest cukier dla krowy. drożdże również ok i możesz dodać ruchamaxu 10 g poprawia ph żwacza i jej tak szybko nie zakwasisz bo zwiększa wydzielanie śliny. teraz zmniejsz wleki 200 g dziennie wystarczy i dobrej jakości saino podaj a z solanka nie przesadzaj ponieważ sól zatrzymuje wode w organizmie a to powoduj obrzmienie wymienia w dużej ilości. Jak jej doładujesz energii to ph spadnie w żwaczu a to zabija bakterie i i uposledza trawienie. Gliceryna ma dlugi łańcuch kwasów tłuszczowych i wątroba cięzko ją trawi.

tak jak napisałem wcześniej od 3 dni wlewek już jej nie daję, pożywia sie bez zmian (czyli bardzo mało) ale wczoraj miałem dziwną sytuację, miała chyba jakąś niestrawność (kładła się i wstawała, jak leżała to kopała nogami i oglądał się do tyłu) ojciec dał jej jakiś rozrobiony proszek na wodzie i po godz. było juz normalnie, może ten ból coś co podpowie, co to mogło byc a może co nadal jest i dlatego mało się pożywia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 20:15
  •  

#1682 Share Marcinos512

Marcinos512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Żywienie - bydło mleczne

Napisany 31 grudzień 2012 - 12:12

Żywienie bydła mlecznego

tak jak napisałem wcześniej od 3 dni wlewek już jej nie daję, pożywia sie bez zmian (czyli bardzo mało) ale wczoraj miałem dziwną sytuację, miała chyba jakąś niestrawność (kładła się i wstawała, jak leżała to kopała nogami i oglądał się do tyłu) ojciec dał jej jakiś rozrobiony proszek na wodzie i po godz. było juz normalnie, może ten ból coś co podpowie, co to mogło byc a może co nadal jest i dlatego mało się pożywia

Jaki kał??

#1683 Share rochu1987

rochu1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 15:15

Żywienie bydła mlecznego mam pytanie na temat dawki pokarmowej dla krów. daje :
- 30kg kukurydzy
- 8kg sianokiszonki z lucerny
- 0.5 kg słomy
- 1.7 kg koncentratu z blatiny 56 procent baiłka zawiera 6% mocznika
- 0,5kg zboża
-0,6 rzepaku
0,5 soi
te produkty mieszam w paszowozie,
wydajnośc ok 24 litrów wydaje mi sie że droga dawka bo jeszcze dochodzi pasza z ręki zboze, soja i koncentrat, oprócz tego dostaja witaminy, drożdze i kwaśny. wcześniej dawałem soi 1kg 1,5 rzepaku , 0,5 zboża i 100gr mocznika to szło do paszowozu. czy ktoś może mi pomóc. mam wszystkir parametry na temat mleka i paszy, boje się że żywieniowiec z blatiny troche mnie w ch*ja robi. bo wcześniej była dawka ułozona na samej soi i rzepaku a teraz już swoje produkty w prowadza. i to mnie denerwuje.

pomyłka tam jest 46 % białka w koncetracie z blatiny

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1684 Share kamil0

kamil0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 15:29

Żywienie bydła mlecznego tak ogólnie to nie wychodzi to źle około 3.3kg treściwych na sztuke podaj parametry mleka tłuszcz białko mocznik. strasznie mało dajesz zboża

#1685 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 01 styczeń 2013 - 15:51

Żywienie bydła mlecznego Ta dawka na ile jest litrów i ile kosztuje ten koncentrat

#1686 Share jarek_cel3

jarek_cel3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne,żywienie zwierząt

Napisany 01 styczeń 2013 - 16:02

Żywienie bydła mlecznego ten koncentrat kosztuje zalezy w jakim miejscu,akurat u mojego dilera 2100 zł/t

#1687 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 17:14

Żywienie bydła mlecznego

może złapała już ketozę, jak wyglądaja odchody ? kup testoket i sprawdź mleko lub mocz i będziesz wiedział
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1688 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 18:44

Żywienie bydła mlecznego

moim zdaniem mogla miec zkret jelit
u mnie na takie schorzenia lekarz zalecil 0,7 wodki wlac

moim zdaniem mogla miec zkret jelit
u mnie na takie schorzenia lekarz zalecil 0,7 wodki wlac

#1689 Share rochu1987

rochu1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 10:22

Żywienie bydła mlecznego to jest dawka ustawiona na 20 litrów później idze pasza z ręki na każde 2 litry dostają 1 kg paszy : 70% zboża, 20%% rzepaku, 10% soi, oraz witaminy kreda i kwaśny. po tej dawce mocznik był na poziomie średnio ok 210, były takie sztuki co miały 180i też były takie co miały ok 260. tłuszcz na poziomie średnio 4.14 białko 3.47.
parametry kiszonki:
kukurydza
- sucha masa 35
-białko 7
-skrobia 34
-tłuszcz3,4
-cukier 4,84
lucerna z trawa
sucha masa 40%
-białko 18%

jak myslicie amienić ten koncentrat na soje z mocznikiem czy zostawić bez zmian.
-

mam jeszcze pytanie na temat tego TMRu . czy moge go podawać cielakom powyżej 2 miesięcy i jałówką i krowom wysokocielnym. pytam się bo ten TMR zawiera mocznik tylko że paszowy. ale jak będzie nawozowy to te czy mozna podawać.

#1690 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 11:06

Żywienie bydła mlecznego

może złapała już ketozę, jak wyglądaja odchody ? kup testoket i sprawdź mleko lub mocz i będziesz wiedział

tak naprawdę to nie oglądałem dokładnie jej odchodów ale może jakby było coś nie tak to moze sam zauważyłbym, a jezeli miałaby to być ketoza to jak beda wygladać te odchody ?, teskoket kupię jutro bo dziś nie mam możliwości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1691 Share bogdan12344

bogdan12344

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 13:23

Żywienie bydła mlecznego Witam, czy może mi ktoś udzielić informacji na temat wysłodek melasowanych,bo chciałbym wprowadzić je dla swoich krów,bo brakuje im energii,czy sa dobra pasza czy tez nie,jesli nie to czym mozna zastąpić energie. kiszonki z kuku mam bardzo ograniczoną ilość.

#1692 Share Marcinos512

Marcinos512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 14:09

Żywienie bydła mlecznego Z tego co rozumiem ograniczasz kisz kuk i bazował będziesz na sianokiszonkach z traw. Jeśli dobrze się rozumiemy to wysłodki będą bardzo dobre.

#1693 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2013 - 14:15

Żywienie bydła mlecznego q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:26.

#1694 Share Marcinos512

Marcinos512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 14:16

Żywienie bydła mlecznego

mam jeszcze pytanie na temat tego TMRu . czy moge go podawać cielakom powyżej 2 miesięcy i jałówką i krowom wysokocielnym. pytam się bo ten TMR zawiera mocznik tylko że paszowy. ale jak będzie nawozowy to te czy mozna podawać.

Mocznik można podawać zwierzętom z rozwiniętym żwaczem.

#1695 Share bogdan12344

bogdan12344

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 15:13

Żywienie bydła mlecznego Dokładnie tak ograniczam kuku a niechce stracić wydajności,no i zależy mi na kondycji krów

#1696 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 21:21

Żywienie bydła mlecznego wyslodki melasowane powinny byc dobre ja kupowalem je ostatnio po 750 zl w workach wiec dosyc tania pasza

#1697 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 21:43

Żywienie bydła mlecznego to bardzo tanie u was są na moim terenie kilka lat takiej ceny nie było. Teraz płaciłem po 1000zł za tonę.

#1698 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 23:04

Żywienie bydła mlecznego u mnie melasowane suszone po 100-110 zł za 100 kg. jako źródło energii lepsze by były prasowane takie 20 % SM
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#1699 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 08:35

Żywienie bydła mlecznego ja ostatnio za transort prasowanych prawie 19t zaplacilem 1024zl a suchej masy maja 21.8% takze fajna pasza :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1700 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 09:16

Żywienie bydła mlecznego @komodo a skąd je wziąłeś ?