Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6359 odpowiedzi na ten temat

#1641 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 25 grudzień 2012 - 11:46

Żywienie bydła mlecznego Mam zamiar i przestawić się na świnie ,dużo osób w moim rejonie tak zrobiło i nienarzeka i chociaż oprząta cały rok po dniu -rano 7-8 teraz po południu ok15 a przy krowach wiecznie po nocy i ci co mają chlewnie widze ile kasy mają, jakie maszyny, ziemie wykupują a u tych co mają krowy to tylko wieczne narzekanie że nic z tego niema, zimą sięganie kiszonek i rozmrażanie i żadnych inwestycji no chyba że trzyma ponad 50 szt ale wtedy to cały dzień w oborze i nikt mi nie powie że jest inaczej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 00:11
  •  

#1642 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 25 grudzień 2012 - 12:00

Żywienie bydła mlecznego Ja wiem czy cały dzień przy krowach sasiad ma 60 sztuk pójdzie rano wydoi zgarnie łajno do krat zada kiszonkę podwieczór wjedzie ciągnikiem zgarnie resztki zada śrutę zada kichę przywiezie na rano zgarnie znów z krat gówna wydoi i z głowy doją w dwójkę przewodówką na 8 aparatów i tez ma wzięte dwa ciągniki Zetora , John Deere , Zgrabiarkę , wycinak , , Pług , Przyczepę wywrotke , Zbierajacą Potinger i nie narzeka na brak kasy daje rady spłacic kredyty i nie bierze ich na jakieś programy tylko zwykły kredyt , obora przejazdowa też

#1643 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 25 grudzień 2012 - 16:23

Żywienie bydła mlecznego

No tak przecież jasno napisałem, mam oborę pod kontrolą więc wiem co i jak. Oborę mam uwięziową więc wszystko z ręki

A tej treściwej to 30 kg na wszystkie sztuki dajesz czy tylko tyle do paszowozu a reszte z reki a jak tak to ile???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1644 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 25 grudzień 2012 - 18:42

Żywienie bydła mlecznego

Mam zamiar i przestawić się na świnie ,dużo osób w moim rejonie tak zrobiło i nienarzeka i chociaż oprząta cały rok po dniu -rano 7-8 teraz po południu ok15 a przy krowach wiecznie po nocy i ci co mają chlewnie widze ile kasy mają, jakie maszyny, ziemie wykupują a u tych co mają krowy to tylko wieczne narzekanie że nic z tego niema, zimą sięganie kiszonek i rozmrażanie i żadnych inwestycji no chyba że trzyma ponad 50 szt ale wtedy to cały dzień w oborze i nikt mi nie powie że jest inaczej

wszedzie jest kasa tylko zalezy od skali produkcji. Jak masz 10 dojnych to wiadomo ze kokosow miał nie bedziesz, podobnie z 10 sztukami macior. Ile Ci z tego zostanie?

a postaw na 50 macior i policz zysk.

Ojciec miał trzode. Nigdy wiecej!!!!! miał 500szt rocznie odstawianych. Cena i płatność jak w disco polo rytm, raz góra raz dół. A na mleku masz co miesiac miedzy 6-8 kase na koncie i to w wiadomej ilości. Masz mniejsze ryzyko epidemii w stadzie. Jak wpadnie Ci w prosiętach biegunka to juz masz tydzien odchowu i kilka sztuk w plecy. A przy 50 maciorach to tez masz non stop cos do zrobienia, albo szczepienie albo ruja, albo odsadzenie. Wiec nigdzie nie ma różowo. Ojciec nie jedno probował w życiu ale nigdy takie zysku jak na mleku nie bylo.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1645 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 18:48

Żywienie bydła mlecznego powiem tak wszedzie jest kasa wieksza mniejsza ale w bydle mimo ze to najbardziej pracochlonny kierunek rolnictwa zwlaszcza mleczne zgadzam sie z przedmowca w 100 % liczy sie staly systematyczny przyplyw gotowki mimo ze koszty ciagle rosna a jakos zawsze cos tam zostaje moze nie na wielkie inwestowanie ale na kredyty i zycie jest ,,, ze swiniami musisz miec bardzo dobrze ustawione porody odchow i zdrowe stado zeby w miare systematycznie byla kasa jak wiadomo z 3 szt nigdy wielkiej kasy nie bedzie czasami nawet z 300 nie bedzie jak nie bedzie z glowa robione i wszytko trzeba bedzie kupic tak wiec moj wniosek z tego jest taki ze wszytsko w miare logiki i ekonomiki mierzyc sily na zamiary

#1646 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 25 grudzień 2012 - 19:33

Żywienie bydła mlecznego

A tej treściwej to 30 kg na wszystkie sztuki dajesz czy tylko tyle do paszowozu a reszte z reki a jak tak to ile???

30kg do paszowozu, i dodatkowo z ręki 1kg treściwej na 2kg mleka

#1647 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 21:49

Żywienie bydła mlecznego Ja wam powiem, że wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Kolega jak przejdzie na świnie też będzie narzekał na cenę, że zboże drogie itp. :D Tak jest w każdej branży.

#1648 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 23:05

Żywienie bydła mlecznego niedawno kupilem cielaczka i bardzo czesto ma on biegunke nie wiem co juz robic wystarczy ze wypije wiecej niz 2 litry mleka i znów to samo....czesto dostaje leki i proszki na biegunke i na dluzsza mete to nie pomaga wiecie co sie moze z nim dziac ???

#1649 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 10:09

Żywienie bydła mlecznego polecam colostrin z josery, albo cos podobnego jako dodatek do mleka. Podaje kilka razy dla sztuk u ktorych widze problem.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1650 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 10:17

Żywienie bydła mlecznego zero mleka przez 1-2 dni do tego pectospeed na pierwszy napój a potem pectolit lub emix to ze elektrolitów na silne biegunki wodniste iniekcja z potencil lub z innych leków nie antybiotykowych borgal. dodatkowo do mleka po 1-2 dniach kawa zbożowa. podejrzewam że cielak jest w wilgotnej oborze z małą wymianą powiterza i poprostu bakreie mają raj do wylęgu. cielak pije z wiadra/smoczeka czy doi krowę ? bo jesli z wiadra i stawiasz na ziemi to jest duzy błąd i to też może być przyczyna biegunek chodzi o tzw. rynienkę. wiadro 40 cm nad ziemią. do tego dostęp do świeżej wody i siano dobrej jakości

zapytam ja również jak leczycie krowę jak już zapadnie na ketozę ? nie mówie tu o żywieniu okołoporodowym wlewach energi przed i po. zdarza się że po 4-5 tygodniach od wycielnia krowa/pierwsiatka złapie tę nieprzyjemną chorobę, jak wtedy postepujecie ?

Edytowany przez atomik, 27 grudzień 2012 - 13:55.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1651 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 15:39

Żywienie bydła mlecznego @atomik ja polecam Ci płynną paszę Ketomix, lub inne temu podobne, u mnie zawsze pomaga przez pierwszy tydzień podaję tak około 200ml raz na dobę a w drugim tygodniu połowę mniej.

#1652 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 16:38

Żywienie bydła mlecznego @iAtomik wlej jej dwie butelki Magnapacu rozrobionego z woda to ci koryto zje :) i powtorz kilka razy

#1653 Share Marcinos512

Marcinos512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Żywienie - bydło mleczne

Napisany 27 grudzień 2012 - 17:28

Żywienie bydła mlecznego

zapytam ja również jak leczycie krowę jak już zapadnie na ketozę ? nie mówie tu o żywieniu okołoporodowym wlewach energi przed i po. zdarza się że po 4-5 tygodniach od wycielnia krowa/pierwsiatka złapie tę nieprzyjemną chorobę, jak wtedy postepujecie ?

sterydy - injekcja
wlewki energetyczne tylko na stany subkliniczne

#1654 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 17:36

Żywienie bydła mlecznego ale nie mam ketozy tylko wrażliwe sztuki akurat i pytam jak wy leczycie, steryd to taka opcja hardcorowa ale przy silnej ketozie faktycznie chyba konieczne. @komodo magnapack śmierdzi gorzej jak szlam z oczyszczalni zakupilem ale wymieszana z paszą i kukurydzą nie jest pobierany dlatego pozostaje wlewka. na test zakupilem dzisiaj lacto vit plus z overa

Edytowany przez atomik, 27 grudzień 2012 - 17:41.

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#1655 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 17:40

Żywienie bydła mlecznego

sterydy - injekcja
wlewki energetyczne tylko na stany subkliniczne

kolego jakie sterydy dajesz??

#1656 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 17:45

Żywienie bydła mlecznego dexafort tylko i wyłącznie

#1657 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 19:28

Żywienie bydła mlecznego ja krowom po wycieleniu daje 300 gram tluszczu chronionego i 700 gram soji. Taka jakby mieszanka plus 2 razy wlewka energetyczna

od momentu gdy zaczalem to podawac nie mam zadnych problemow z ketoza

i moim zdaniem podstawa to odpowiednie zasuszenie

#1658 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 19:45

Żywienie bydła mlecznego dokładnie. podstawa to prawidłowe zasuszanie, a ja u swoich sztuk 2 tygodnie przed wycieleniem i 6 tygodnie po wycieleniu daje po 150-250ml gliceryny z firmy over Energia Plus koszt 5zł/1kg. Wartość energetyczna Energii plus wynosi dla krów mlecznych (NEL) 16,8 MJ w I kg.

#1659 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 19:56

Żywienie bydła mlecznego

ja krowom po wycieleniu daje 300 gram tluszczu chronionego i 700 gram soji. Taka jakby mieszanka plus 2 razy wlewka energetyczna

od momentu gdy zaczalem to podawac nie mam zadnych problemow z ketoza

i moim zdaniem podstawa to odpowiednie zasuszenie

A czy twój patent można by choć częściowo zamienić rzepakiem i śruta kukurydzianą, jeśli tak to w o ile większych ilościach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1660 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 20:20

Żywienie bydła mlecznego

zero mleka przez 1-2 dni do tego pectospeed na pierwszy napój a potem pectolit lub emix to ze elektrolitów na silne biegunki wodniste iniekcja z potencil lub z innych leków nie antybiotykowych borgal. dodatkowo do mleka po 1-2 dniach kawa zbożowa. podejrzewam że cielak jest w wilgotnej oborze z małą wymianą powiterza i poprostu bakreie mają raj do wylęgu. cielak pije z wiadra/smoczeka czy doi krowę ? bo jesli z wiadra i stawiasz na ziemi to jest duzy błąd i to też może być przyczyna biegunek chodzi o tzw. rynienkę. wiadro 40 cm nad ziemią. do tego dostęp do świeżej wody i siano dobrej jakości

nie stosowałem jeszcze tej rady bo cielak raz zadko sra a raz gesto teraz pojawil sie inny problem dzisiaj zauwazylem ze cielak ciezko ma wstawac chociaz jest na ogół "sztywny"