Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6358 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 14:31

Żywienie bydła mlecznego @Gremlin no nie przesadzaj powiem Ci szczerze, że jeszcze nie miałem z żadną problemu kwestia jest tego rodzaju że trzeba o nie dbać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 22:39
  •  

#1622 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 24 grudzień 2012 - 14:42

Żywienie bydła mlecznego wiem że inne mniej dają ale problemy z hf-ami przewyższają ich wydajność, u mnie już kilka lat tym się nie zaciela, ale parę jeszcze zostało i patrzeć na nie nie mogę -to dzika rasa i krótko eksploatowana ,dawniej to były krowy żadnych chorób, ładny wygląd czyste i większa wydajność od tych kościotrupów(HF) tylko że już ich niema bo miały po kilkanaście lat

#1623 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 15:10

Żywienie bydła mlecznego Gremlin czytając to co piszesz wnioskuje ze miales bliskie spotkanie z bykiem i musial niezle cie poturbowac zeby pisac takie głupoty!HF to jest rasa szlachetna i wymaga wiedzy i wtedy jest i wydajnosc i dlugowiecznosc.A najlepsze jest stwierdzenie czyste no to rzeczywiscie jest zalezne od rasy gratuluje poczucia humoru :D I nastepnym razem jak masz zamiar pisac swoje przemyslenia to zaloz osobny temat bo twoje posty sa nijak zwązane z tematem!

Tylko wiesz zastanawia mnie czy z tych moich krów da się jeszcze coś wycisnąć, nie są to rasowe HF'y dokładnie to mam jak na razie 2 sztuki HF w pełni rasowe no i rośnie sobie jeszcze kilka sztuk. Inne krowy to takie mieszańce, więc jaką dawkę treściwych mógłbyś zaproponować? co dodać?

A z jakimi rasami masz te mieszance?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1624 Share mikaro

mikaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 15:18

Żywienie bydła mlecznego Koledzy maja racje, HF są najbardziej wymagajace ale i najbardziej wydajne. Dobrze żywione i dopilnowane nie stwarzają większych problemów. Więc jesli nie można zapewnic im odpowiednich warunków to lepiej zmienic rase na inną bo HF wtedy mogą rożczarować.

#1625 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 16:27

Żywienie bydła mlecznego @komodo 4 sztuki są młode u nas wychowane i są to mieszańce z czystym HF nasienie było kupowane z firmy Topgen. A reszta to takie już trochę staruszki i wątpię by były w nich jakieś geny ras czysto mlecznych. Ogólnie jest to taka mozaika genetyczna. Ale teraz na wiosnę będę musiał się wziąć sprzedać te staruszki i dołożyć i kupić kilka HF. Zastanawia mnie jeszcze mieszanie HF'ów z rasą czerwoną norweską kilka razy spotkałem się z artykułem w Poradniku Rolniczym gdzie hodowcy sobie takie mieszańce chwalili.

#1626 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 16:52

Żywienie bydła mlecznego wiesz takie miszanki to sam mozesz sobie robic zebys sie nie nacial na jakąs nie wiadomo jaka mieszanke ras a bedziesz mial zboza zeby dawac przez caly rok?

#1627 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 18:00

Żywienie bydła mlecznego No właśnie z tym zbożem jest problem, nie starczy do następnych żniw, wówczas będę się musiał przerzucić na pełnoporcjówkę. No z tą genetyką to cały czas pracuje żeby miało to wszystko ręce i nogi ale na to jak wiadomo potrzeba czasu, gdyby nie kupno ciągnika to pewnie zainwestował bym w około 10 jałówek wysokocielnych.

#1628 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 24 grudzień 2012 - 19:15

Żywienie bydła mlecznego Nie zagladam nikomu do portfela ale moim zdaniem poszukaj jakiegos kredytu niskoprocentowego na te jalowki jesli masz miejsce. Jalowki to najlepsza inwestycja, na pewno szybciej sie zwroci niz ciagnik

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1629 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 24 grudzień 2012 - 19:26

Żywienie bydła mlecznego

W składnie tmr-u jest ok 250-300 kg sianokiszonki i nie cała tona kukurydzy. Do tego jeszcze 30kg tresciwej i 30l melasy. Resztek trochę zostaje ale nie dużo

I co z tego masz srednio 25l od krowy dziennie??? czy masz stacje paszową czy moze z reki tresciwa i dodatki

#1630 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 20:34

Żywienie bydła mlecznego

Nie zagladam nikomu do portfela ale moim zdaniem poszukaj jakiegos kredytu niskoprocentowego na te jalowki jesli masz miejsce. Jalowki to najlepsza inwestycja, na pewno szybciej sie zwroci niz ciagnik

Ale już nie było czym robić więc zakup był konieczny:) na jałówki muszę poczekać gdzieś do maja wtedy prawdopodobnie będzie zastrzyk gotówki, a nie orientujesz się gdzie można kupić dobre jałówki w woj. mazowieckim?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 24 grudzień 2012 - 23:03

Żywienie bydła mlecznego

I co z tego masz srednio 25l od krowy dziennie??? czy masz stacje paszową czy moze z reki tresciwa i dodatki

No tak przecież jasno napisałem, mam oborę pod kontrolą więc wiem co i jak. Oborę mam uwięziową więc wszystko z ręki

#1632 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 23:17

Żywienie bydła mlecznego

Ale już nie było czym robić więc zakup był konieczny:) na jałówki muszę poczekać gdzieś do maja wtedy prawdopodobnie będzie zastrzyk gotówki, a nie orientujesz się gdzie można kupić dobre jałówki w woj. mazowieckim?

widzisz z jałowkami ciezko jest;/ mozesz teoretycznie szukac z niemiec, czech czy dani lub holandii ale musisz zdawać sobie sprawe ze sztuki ktore znajdziesz beda z innych systemow utrzymania, z innego zywienia.
Bierz pod uwage to czy jestes w stanie zapewnic im podobne warunki.

Znam kilka przypadkow ze ktos kupil 10szt a 5 zostalo;/ i to niekoniecznie wina tego co sprzedawał

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1633 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 25 grudzień 2012 - 00:10

Żywienie bydła mlecznego

Nie zagladam nikomu do portfela ale moim zdaniem poszukaj jakiegos kredytu niskoprocentowego na te jalowki jesli masz miejsce. Jalowki to najlepsza inwestycja, na pewno szybciej sie zwroci niz ciagnik

Pewnie że przy tej cenie mleka 1,15 l to super inwestycja i jeszcze kary płacić za kwotę :wacko:

#1634 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 01:07

Żywienie bydła mlecznego wstales lewa noga?:)

Gremlin, najlepiej to nic nie robic. Brac doplaty, a ziemie wydzierzawic. Tylko co gdy doplaty zabiorą albo zwieksza wymagania?

1,15zl jest cena która i tak gwarantuje oplacalnosc produkcji.

#1635 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 08:49

Żywienie bydła mlecznego Ja tam żadnej opłacalności i przyszłości w tej dziedzinie nie widzę

Edytowany przez GREMLIN, 25 grudzień 2012 - 09:08.

#1636 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 08:50

Żywienie bydła mlecznego Jak dla mnie 1,15zł za litr to jest opłacalne przy takich założeniach:

- jak najlepsza mleczarnia
- jak najlepsze krowy
- powierzchnia gospodarstwa jest własna - nie ma żadnych dzierżaw co nie dość że trzeba dojechać czasami, to odrobić kulturę na tych polach to trzeba 5 lat - tak miałem, o ekologiach 10km od domu już nie wspominam:) szkoda paliwa:)

- jeszcze bym pewnie nawymyślał:)

#1637 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 08:54

Żywienie bydła mlecznego Jak nie widzisz opłacalnosci to po co trzymasz?

#1638 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 08:59

Żywienie bydła mlecznego wlasnie:) sprzedaj a ja kupie od Ciebie kwote:P

co do dzierzaw to sie zgodze, umowa musi byc minimum 5 lat

#1639 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 09:38

Żywienie bydła mlecznego Ja napisałem przy jakich założeniach cena 1,15 zł jest opłacalna. Nigdzie nie napisałem że będę sprzedawał;

Edytowany przez piotrus19, 25 grudzień 2012 - 09:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 10:46

Żywienie bydła mlecznego ale to tyczylo sie @Gremlina :)