X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6343 odpowiedzi na ten temat

#141 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 12:52

Żywienie bydła mlecznego A może być 18% białka (Krowimix 18 Basic), bo tam gdzie kupuję to 16% wcale nie są tańsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 11:02
  •  

#142 Share korba84

korba84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 10:18

Żywienie bydła mlecznego Trochę nie na temat - ale mam pytanie. W jęczmieniu jest dużo prosa i chcemy zastosować Roundup, tylko czy słoma, którą krowy dostaną do wozu nada się i nie zaszkodzi krowom? Ile trzeba zachować karencji? Proszę o szybką odpowiedź bo czas leci i trzeba kosić ;)

#143 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 11:11

Żywienie bydła mlecznego Oczywiście, ze słomy będziesz mógł użyć jako paszy dla zwierząt, jak i ściółki dla nich... Powinno minąć oczywiście 10-14 dni od zastosowania środku. Nie wskazane jest jedynie stosowanie danej sromy jako podłoża, ani podściółki ogrodniczej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share korba84

korba84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 10:05

Żywienie bydła mlecznego Dziękuję za odpowiedź i mam jeszcze jedno pytanie ile musi leżeć zboże po wymłóceniu? Czy musi się "wypocić" przed podaniem krowom?

#145 Share korba84

korba84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 07:17

Żywienie bydła mlecznego Już się dowiedziałam - zboże powinno leżeć 1-2 tygodnie zanim poda się je krowom

#146 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 20:50

Żywienie bydła mlecznego Jak myślicie czy można w 100% zastąpić kiszonkę z kukurydzy śrutowanym ziarnem z kukurydzy?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#147 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 07 wrzesień 2010 - 21:12

Żywienie bydła mlecznego Mi się wydaje że to nie to samo

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#148 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 05:39

Żywienie bydła mlecznego Energetycznie da się zastąpić jedną na drugą. Obydwie są paszami energetycznymi, ale kiszonka z qq jest paszą objętościową w miarę obojętną w procesie trawienia przez przeżuwacza, poza tym jest paszą strukturalną stymulującą pracę żwacza. Śruta qq podawana w dużych ilościach będzie zakwaszać treść żwacza.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#149 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 09:00

Żywienie bydła mlecznego A gdybym objętościowo podawał krowom mieszankę słomy i siana? Czy to będzie dobre rozwiązanie? Pytam, bo kukurydza w moim regionie jest droga, trudna w uprawie i mało jej rośnie. Dodam, że cały czas od 1999 roku siejemy odmianę San.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#150 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 18:21

Żywienie bydła mlecznego Mleka z tego nie będzie, ale przeżyć przeżyją. Posiej qq o jak najniższym FAO koło 180, powinna dojrzeć do sprzętu nawet posiana bardzo późno. Jeżeli jednak nie możesz uprawiać qq to radzę przejść na sianokiszonkę z motylkowych drobnonasiennych, wtedy energię uzupełnisz śrutą z ziarna qq.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 22 listopad 2010 - 19:03

Żywienie bydła mlecznego Panowie jak namówić ojca do skorzystania z porad żywieniowcy ? Tłumaczyłem mu że, poprawi wydajność stada i zdrowotność. Ale ojciec w ogóle nie słucha ?

#152 Share kws

kws

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 21:56

Żywienie bydła mlecznego Witam p/p jakim produktem paszowym poprawić pobieranie jedzenie TMR słabo jedzą myślę ze przez popowodziowe opóźnione zbiory sianokiszonki z traw ale w odległości 40 km każdy ma podobne kiszonki. Weterynarz poleca drożdże
co o tym myślicie?

#153 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 26 listopad 2010 - 15:37

Żywienie bydła mlecznego Drożdże powinny pomóc, dzięki nim pasza jest szybciej rozkładana w żołądku.

#154 Share bogusk

bogusk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 07:16

Żywienie bydła mlecznego Drożdże oczywiście ale jeszcze spróbuj dodać laktomę i trochę słomy

#155 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 30 listopad 2010 - 15:57

Żywienie bydła mlecznego Mam takie pytanie, co zrobic zeby krowy dawaly wiecej mleka?
Podam co im daje jesc jesli czegos nie daje to prosze mi napisac
Daje im Kiszonke z qq i 5kg srutu na sztuke oczywiście do woli siana i woda to podstawa.
3 krowy daja dziennie 10l mleka :lol:
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#156 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 16:05

Żywienie bydła mlecznego A gdzie jakies dodatki mineralne?

#157 Share lusjan

lusjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 19:44

Żywienie bydła mlecznego A do śruty zbożowej co dodajesz z białkowych?
Nie bardzo wiem jak masz przygotowaną kiszonkę i siano, w jakiej fazie, z jakich roślin to sianko, u mnie np. mam problem z wydajnością ponieważ przez tą powódź sianokiszonka była zbierana po kwitnieniu, białko poszło w przemiany :D

#158 Share Miras258

Miras258

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Chodowla bydła

Napisany 30 listopad 2010 - 20:15

Żywienie bydła mlecznego

Mam takie pytanie, co zrobic zeby krowy dawaly wiecej mleka?
Podam co im daje jesc jesli czegos nie daje to prosze mi napisac
Daje im Kiszonke z qq i 5kg srutu na sztuke oczywiście do woli siana i woda to podstawa.
3 krowy daja dziennie 10l mleka :P

Są różnego rodzaju pasze i koncentraty. My od kilku lat dodajemy do śruty "krasule" i coś jeszcze ale nie pamiętam nazwy. Efekty są dobre. Pomysł o zmianie diety np kilka dni to kilka to. My dajemy na przemian wysłodki i kiszonkę z liści buraczanych a jeśli któraś straci apetyt to buraki opasowe. :D a jak to nie pomoże zmień krowy ;)
nie ma opierdala... sie :)

#159 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 21:17

Żywienie bydła mlecznego Dawno nie czytałem tu czegoś bardziej błędnego. NIE zmienia się składu żywienia. Żywisz bakterie w żołądkach krowy, a one przetwarzają karmę na składniki przyswajalne przez układ krowy. Zmieniając często skład nie dajesz się wykształcić florze.

Do @Wacek21: przeczytaj choć jedną książkę o żywieniu krów, wierz mi, opłaci się. Nie wiadomo jakie masz składniki do dyspozycji, ile masz krów, jaka rasa, jak mieszasz paszę. Daj nam szansę. Nie dajesz wcale białka, a i nie wiem co masz za energię z kukurydzy i śruty. Słoma i siano to wypełniacz, powinno się ograniczać jej podawanie na rzecz bardziej wartościowych składników. Żywienie to dość ścisła wiedza, Składa się z bilansu trzech składników w zależności od ich przyswajania i z uwzględnieniem terminu podania. To wszystko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 01 grudzień 2010 - 07:38

Żywienie bydła mlecznego No faktycznie białka prawie wcale nie daje, siano zbierane już po fazie kwitnienia ale 2gi pokos był zbierany w odpowiednim terminie i siano jest "soczyste". Kiedyś dawałem makuch rzepakowy, dobry będzie? czy mam kupić jakieś pasze typu protamilk czy jak wspomniał kolega krasule ? Ile mam dawać tego krowom?
Jeszcze mam jeden problem, jałówki nie chcą jeść kiszonki z qq. Kiszonka ubita nie jest spleśniała ani ciepła a jałówka tego nie chce jeść jak ja nakłonić do spożywania tej kiszonki?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!