Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6374 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 20:30

Żywienie bydła mlecznego

witam
panowie a co sądzicie o takiej dawce dodam że stosuje ją gdzieś od 6 miesiecy jak narazie wydajność dochodzi do 8800kg robie im TMR wóz na 1sztukę wygląda tak:
słoma 1.75 kg
kiszonka kuku 33 kg
młoto browarniane 9 kg
protamilk complete 2,4 kg
camisan 0,1 kg
tlenek magnezu 0,64 kg
soda 0,1
multisannektar (cukry) 0,64 kg
śruta z pszenicy 3,74 kg
bakterie EM probiotyk 0,06l
policz ktoś na ile to jest litrów mleka?

nie masz siana lub sianokiszonki?jakie masz parametry mleka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 05:33
  •  

#1562 Share kamil0

kamil0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 20:56

Żywienie bydła mlecznego siana nie mam wcale tylko sianokiszonka dostają ją byki jałówki i krowy zasuszone. tym w laktacji nie daje sianokiszonki bo nie mam szlachetnych traw tylko same łąki naturalne i można powiedzieć że każdy balot inny także dawać to do wozu to kosmos raz tak raz tak a łąk nie przesieje nowymi trawami bo w wiekszości to dzierżawy. parametry tłuszcz 3.95 białko 3.4 mocznik 195

#1563 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:02

Żywienie bydła mlecznego

brakuje wlokna? 20kg sianokiszonki i siano do woli to gdzie te braki no wedlug mnie to brakuje energi w stosunku do bialka bo jest sianokiszonka móto i protamilka z energi wyslodki i sruta i cala dawka nie liczac siana to 34kg to troche za malo no chyba ze krowki sa malego kalibru do 500kg ale to i tak wedlug mnie za malo

no rzadko sr*ją

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1564 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:02

Żywienie bydła mlecznego Witam wszystkich mam nadzieje ze ktos mi pomoze i powie cos madrego :) a wiec posiadamy razem z bossem problem z naszym stadem krow mlecznych tzn nie maja apetytu wogole nie wyjada tmr co za czym idzie spadek mleka i zastanawiamy sie czym jest to spowodowane, do wozu sypiemy

180kg wyslodki buraczanej
10kg kredy pastewnej
100 kg soji
50kg rzepaku
500kg mloto browarniane
150kg slomy (mniej wiecej)
2 bele sianokiszonki ( I pokos i II pokos)
2.2 T kukurydzy
i po jakies 2 - 5 kg pasza ze stacji paszowej (granulki)

kiedys taka dawke bez problemu wyjadaly a teraz od jakiegos miesiace moze wiecej staramy sie dojsc do przyczyny tego spadku pobierania paszy zauwazylismy ze jezeli da sie mniej sianokiszonki a wiecej kuku tzn 1.5 beli i 2.5 kuku to kal krow jest bardzo gesty natomiast jezeli dostana 2 bele i 2.2 kuku to wydalaja zadziej i troche mleko podskoczy ale nie na dlugo (pobieranie paszy w tych 2ch przypadkach nie zmienia sie)

Przed wczoraj robilismy badanie kalu specjalnymi sitami ( 3 rodzaje gestosci sit ) itp i wychodzilo ze na 1 sicie zostaja spore kawalki kukurydzy siana itp (widac ze siarnko jest rozlupane przez sieczkarnie lecz krowy nie wiadomo dlaczego nie trawia tego) 2 sitko jakies tam inne nieztrawione zeczy a na 3cim sicie widac soje rzepak czyli cos jest nie tak i teraz jezeli mozecie poradzcie mi cos madrego jak rozwiazac prblem
Połączone. +1pkt. za dublowanie tematu

Edytowany przez danielhaker, 19 grudzień 2012 - 08:25.

#1565 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:12

Żywienie bydła mlecznego Leje sie z nich bo nie ma energii właśnie, jakie masz białko w mleku?

#1566 Share agroCENTER

agroCENTER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:24

Żywienie bydła mlecznego Probowales dodawac drozdze paszowe? 30-40kg na tone paszy. Pomagaja w zaburzeniach trawiennych

No i ogolnie sa rozne dodatki na bazie drozdzy i maja np witaminy ktore dzialaja jeszcze skuteczniej niz same drozdze.
Pracowalem w firme produkujacej dodatki paszowe i wiem co hodowcy najbardziej chwalili i co sie sprawdzalo.
Teraz handluje takimi rzeczami wiec jak cos to pisz ;)

#1567 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:27

Żywienie bydła mlecznego 30-40kg na tone???

#1568 Share agroCENTER

agroCENTER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:40

Żywienie bydła mlecznego Tak dla krowy mlecznej jest to 100-200g na dzien - na tone paszy wychodzi 30-40kg ;)

#1569 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 22:15

Żywienie bydła mlecznego ano nie wiem jakie bialko bo nie mam tabulogramów a mleczarnia nie robi białka.. czyli co? kukurydza się kłania?

#1570 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 14 grudzień 2012 - 22:42

Żywienie bydła mlecznego kukurydza musi być jesli chcesz osiagac wysokie wydajnosci mozliwie jak najnizszym kosztem

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 22:51

Żywienie bydła mlecznego

siana nie mam wcale tylko sianokiszonka dostają ją byki jałówki i krowy zasuszone. tym w laktacji nie daje sianokiszonki bo nie mam szlachetnych traw tylko same łąki naturalne i można powiedzieć że każdy balot inny także dawać to do wozu to kosmos raz tak raz tak a łąk nie przesieje nowymi trawami bo w wiekszości to dzierżawy. parametry tłuszcz 3.95 białko 3.4 mocznik 195

no niby mocznik dobry i bialko ladne ale tluszcz troche lezy ale bedzie ciezko go podniesc bez siana lub sianokiszonki a masz stado pod ocena?bo byc moze pojedyncze sztuki beda mialy stany kwasicowe .I widze ze jetes fanem sano ile placisz za ten Protamilk?

#1572 Share kamil0

kamil0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 12:14

Żywienie bydła mlecznego tak mam stado pod oceną. nie koniecznie jestem fanem sano poprostu na dzień dzisiejszy sprawdza mi się ta dawka. czasem kturaś sztuka wpadnie w kwasicę ale to dlatego że za dużo sypne z ręki paszy bo wybitne sztuki są premiowane czyli stosuje tzw PMR. policzy ktoś na ile litrów jest mój wóz?

#1573 Share matyz32go

matyz32go

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 13:03

Żywienie bydła mlecznego tłuszczu mam 3,7%
białka 3,0%
ilość sianokiszonki mogłem zaniżyć bo wiadomo że różnie może ważyć...nawet do 25kg

mocznika nie wiem ile mam

#1574 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 16:22

Żywienie bydła mlecznego masz duze braki energi w dawce i bez kiszonki z kukurydzy bedzie ciezko cokolwiek zrobic chyba ze zainwestujesz w wyslodki suche lub do zakiszenia prasowane one maja mniej wody i dosyc sporo energi

#1575 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 17:05

Żywienie bydła mlecznego jak leży u Ciebie kukurydza to polecam rónież wysłodki prasowane mają więcej energii od kukurydzy i z wysłodków są chyba najlepsza postacią
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1576 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 17:40

Żywienie bydła mlecznego a jakie drozdze bys polecil no i dawkowanie ile na sztuke ??
woz paszowy robiony jest na jakies 90 sztuk.
czy dodanie drozdzy zwiekszy pobieranie paszy ??

nasz zywieniowiec mowi ze krowy maja jak by za malo energji i zastanawiam sie czy nie dodac mielonego ziarna kukurydzy ale tak czy siak raczej nie zwiekszy to pobieranie paszy

#1577 Share kamil0

kamil0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 17:45

Żywienie bydła mlecznego według mnie jeżeli w kale są niestrawione resztki to może to być kwaśica żwacza

#1578 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 17:49

Żywienie bydła mlecznego hmm a nawet jesli to jak sobie z tym poradzic ?

#1579 Share agroCENTER

agroCENTER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 21:55

Żywienie bydła mlecznego Na sztuke wychodzi 100-200g dziennie. Liczac ze woz paszowy starcza na 90 krow wyjdzie 9-18kg do calego wozu.
Same drozdze sa pomocne w zaburzeniach trawiennych i troche zwieksza pobranie paszy - dostarcza tez erergii witamin i roznych substancji mineralnych. Jest skuteczniejsza mieszanka od drozdzy - Protovit - zawiera drozdze, glikol, propionian walnia, kwasny weglan sodu i niacyne. Mozna powiedziec ze bardzo wzbogacone i jeszcze skuteczniejsze drozdze ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share agroCENTER

agroCENTER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 22:41

Żywienie bydła mlecznego Na zapobieganie kwasicy zwacza sa tez rozne mieszanki - np zawierajace kwasny weglan sodu (typowo na kwasice zwacza), tlenek magnezu (stabilizuje pH zwacza), naturalne glikokrzemy (powoduja zageszczenie tresci jelitowej) i suszone algi morskie (najwyzsza sila buforujaca).
Wiec jesli jest to kwasica to polecam takie preparaty - klienci bardzo chwala Agro-Sode. Jesli bedziesz potrzebowal moge zalatwic ;)