Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6362 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 03 grudzień 2012 - 18:55

Żywienie bydła mlecznego czy mógłby ktoś policzyć i wytłumaczyć jak wyliczyć % białka w śrucie, próbowałem sam ale jakoś nie mogę dojść do ładu <_<

400kg jęczmienia
200kg pszenżyta
50kg śruty sojowej 46%
50kg śruty rzepakowej 34%
Mieszanka uzupełniająca dla krów LNB 12,5 kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 08:38
  •  

#1462 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 19:31

Żywienie bydła mlecznego zboze ma około 12% 4*12+2*12+23+17:podzielić przez 7=16 zaledwie chyba tak pewien nie jestem :P

#1463 Share fejhola

fejhola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 20:14

Żywienie bydła mlecznego Według INRY w tej mieszance masz 13,8% białka a w suchej masie 15.7b.o
Jak byś chciał prawie 18% w sm to by musiało być 350 jęczmienia 200 pszenżyta 75 soji i 75 rzepaku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1464 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 20:20

Żywienie bydła mlecznego @fejhola możesz jeszcze napisać jak to policzyłeś, bo jak sam liczyłem to wyszło mi 13.3

#1465 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 12:04

Żywienie bydła mlecznego kolego wedlug mnie nie warto zastepowac sruty rzepakowej suszonym prasowanym mlutem jest tylko troche tansze a zeby uzyskac tyen sam efekt sruty sojowej w cenie wyjdzie to samo ma mniej bialka uzytecznego prawie o 20 g prawie 2 tyle ndfu i mniej energii

#1466 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:13

Żywienie bydła mlecznego kyllee nie masz racji suszone młuto jest bardzo dobre ponieważ posiada bardzo dużo białka chronionego (więcej niż soja czy rzepak) jeśli chodzi o ekonomikę zastosowania to się nie wypowiadam bo różnice w cenie i jakoci młuta suszonego są duże.
Ps. nierozumiem stwiedzenia białko użyteczne może chodziło ci o białko strawne, a jeśli chodzi o NDF w śrucie sojowej czy innych paszach białkowych to on w ogólnej dawce nie ma prawie znaczenia gdyż NDF uzyskujemy głównie z pasz objętościowych takich jak siano kiszonki, siano, słoma itp.

#1467 Share fejhola

fejhola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:16

Żywienie bydła mlecznego

@fejhola możesz jeszcze napisać jak to policzyłeś, bo jak sam liczyłem to wyszło mi 13.3

Jak byś nie liczył zawsze będzie źle a to z tej przyczyny że nie masz 100 hektarów czarnoziemów gdzie parametry zboża były by takie same tylko masz pole mozajkowate na początku będzie jęczmień wyrośnięty i będzie miał wysokie białko a na końcu pola ci wyschnie i białko będzie niskie. Po drugie wziąłeś pewnie wartości tabelaryczne a przecież są odmiany jęczmienia o niskim białku jak i wysokim dawka i termin ostatniego nawożenia azotowego też ma ogromny wpływ.

A nasze różnice wynikają z tąd że wzielismy inne wartości do wyliczeń ale to przecież tylko 0,05% nie jesteś tego nawet tak dokładnie umieszać chyba że brał byś z każdych 300 kg próbkę do badań:)

#1468 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:49

Żywienie bydła mlecznego

kyllee nie masz racji suszone młuto jest bardzo dobre ponieważ posiada bardzo dużo białka chronionego (więcej niż soja czy rzepak) jeśli chodzi o ekonomikę zastosowania to się nie wypowiadam bo różnice w cenie i jakoci młuta suszonego są duże.
Ps. nierozumiem stwiedzenia białko użyteczne może chodziło ci o białko strawne, a jeśli chodzi o NDF w śrucie sojowej czy innych paszach białkowych to on w ogólnej dawce nie ma prawie znaczenia gdyż NDF uzyskujemy głównie z pasz objętościowych takich jak siano kiszonki, siano, słoma itp.

kolego powiedz mi skad takie dane masz bo ja mam z programu zywiniowego porownalem tam mluto suszone prasowane z rzepakiem

#1469 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 07:30

Żywienie bydła mlecznego

Jak byś nie liczył zawsze będzie źle a to z tej przyczyny że nie masz 100 hektarów czarnoziemów gdzie parametry zboża były by takie same tylko masz pole mozajkowate na początku będzie jęczmień wyrośnięty i będzie miał wysokie białko a na końcu pola ci wyschnie i białko będzie niskie. Po drugie wziąłeś pewnie wartości tabelaryczne a przecież są odmiany jęczmienia o niskim białku jak i wysokim dawka i termin ostatniego nawożenia azotowego też ma ogromny wpływ.

A nasze różnice wynikają z tąd że wzielismy inne wartości do wyliczeń ale to przecież tylko 0,05% nie jesteś tego nawet tak dokładnie umieszać chyba że brał byś z każdych 300 kg próbkę do badań :)

Nie pomyślałem, że to aż takie skomplikowane :unsure: dzięki za wytłumaczenie ;)

#1470 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 11:04

Żywienie bydła mlecznego

kolego powiedz mi skad takie dane masz bo ja mam z programu zywiniowego porownalem tam mluto suszone prasowane z rzepakiem

Ja bazuje na normach DLG. Jestem ciekawy na jakim programie żywieniowym pracujesz i jakie dane masz wprowadzone do tego programu ja posidam program FUTURA i oprucz danych książkowych posiadam baze róznego rodzaju pasz które zostały przebadane w laboratorium. (polecam laboratoriom a Gietrzwałdzie koło Olsztyna). Jeśli sapytasz się obojetnie jakiego żywieniowac to powie ci że młuto jest bardzo wartościową paszą z dużą zawartością białka chronionego. Ja osobiście stosuje młuto kiszonę w dawce 4 kg dziennie dla grupy żywieniowej powyżej 28 litrów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 12:07

Żywienie bydła mlecznego ale ja nie mowie ze jest zle faktem jest ze duzo ma bialka chronionego ale sruta rzepakowa jest raczej bialkiem zwaczowym wiec ja mozna raczej mocznikiem zastapic czesciowo zeby bylo tanije a młóto prasowane suszone raczej zamiast soi albo jakiegos bialka chronionego moje dane sm 904 b.og 227 włókno og 155 ndf 467 adf 196 bnrz 102,15 b uzyt 175,30 bilans azotu w zwaczu 8,30

#1472 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 13:05

Żywienie bydła mlecznego masz rację teraz się zgadzam się z tobą ja mam podobne dane w dlg. Ps. nie do końca sie zrozumieliśmy na początku :rolleyes:

#1473 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 17:02

Żywienie bydła mlecznego po to jest te forum żeby wymieniać się danymi wtedy mniej będą nas nabijać w butelkę:) jaka cena obecnie jest tego młóta i kto go sprzedaje np w podlaskim ?? to może być częściowo alternatywa dla soi przy tej ciągle rosnącej cenie dobrze by było częściowo zastąpić soje suszonym młótem

po to jest te forum żeby wymieniać się danymi wtedy mniej będą nas nabijać w butelkę :) jaka cena obecnie jest tego młóta i kto go sprzedaje np w podlaskim ?? to może być częściowo alternatywa dla soi przy tej ciągle rosnącej cenie dobrze by było częściowo zastąpić soje suszonym młótem

#1474 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 14:21

Żywienie bydła mlecznego Ja miałem cene 1200 za tone ,lubelskie.

#1475 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 10:49

Żywienie bydła mlecznego dobra cena a to byl granulat czy suszone sypkie

#1476 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 14:35

Żywienie bydła mlecznego Suszone ale czy granulat czy sypkie to nie wiem, jak kupie to Ci powiem.

#1477 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 17:21

Żywienie bydła mlecznego ok

#1478 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 08 grudzień 2012 - 23:52

Żywienie bydła mlecznego Chodzi Ci o DDGS?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1479 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 08:35

Żywienie bydła mlecznego nie nie o DDGS chodzi o młóto browarniane prasowane z browaru

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 10:29

Żywienie bydła mlecznego ja na 1300 kg paszy sypię 300 kg rzepaku, 100 sojowej, 50 łubinu wąskolistnego słodkiego, 25 kg premiksu, 10 kg kredy i żywieniowiec wyliczył w programie 20 % białka ale pobrałem jeszcze do badania zobaczymy jak te wyniki zweryfikuje laboratorium i życie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)