Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6303 odpowiedzi na ten temat

#1401 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 16:40

Żywienie bydła mlecznego

Ja wlewam tylko tym co widze że nie pobierają. Jak pobieraja to wole sypnąc i miec spokój. A pewnośc mam ze zje bo mam uwięziówkę i jedna drugiej nie da rady podjeść. Zaciekawił mnie ten produkt bo szukam czegoś mocno energetycznego dla krów dających ponad 50 litrów

ja tez mam uwieziowke i wiem ze jak sasiadka chce to nic jej nie zatrzyma przegarnie czy cos wykombinuje ja staram sie stawiac kolo siebie krowy ktore daja najwiecej i wtedy chcociaz nie pojdzie naprozno jesli by cos zakombinowaly

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 23:53
  •  

#1402 Share Perakles

Perakles

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 18:15

Żywienie bydła mlecznego

Posiadam problem od dłuższego czasu krowy obcięły mi się w wydajności.Nie posiadam wozu paszowego ani użytkowości stada.Dodam też że przestały wyjadać i co dziennie trzeba wyrzucić resztki czego jest całkiem sporo ;/.czy może o tym świadczyć zbyt dużo dawanej kukurydzy ?krowa dostaje 2 łopaty plastikowe rano i wieczorem do tego śrutę około 1,5 kg i rano sianokiszonkę plus dodatki.Prosiłbym o pomoc bo codziennie coraz mniej mleka w zbiorniku

Sytuacja tego typu moze pojawic sie przy zejsciu krow z pastwiska lub przy zakonczeniu skarmiania zielonkami. Krowy maja niedobory bialka w paszy. Zalecilbym dodanie rzepaku lub rzepaku z soja oraz zywych kultur drozdzy dla lepszego wykorzystnia kukurydzy. Pamietajmy ze drozdze to takze dodatkowe bialko. Sytuacja moze byc takze spowodowana ketozami w stadzie ale raczej tylko wtedy gdy duzo krow sie wycielilo i zle zostaly przygotowane do laktacji

#1403 Share jankess

jankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 20:28

Żywienie bydła mlecznego Mam kilka sztuk bydła które maja termin wycielenia na początku grudnia. Co im zacząc podawać na rozdojenie??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1404 Share Perakles

Perakles

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 21:05

Żywienie bydła mlecznego Przez pierwszy okres zasuszenia krowy mleczne powinny dostawac kukurydze w ilosci doslownie dwoch garsci aby smaku nie zapomnialy. Reszta to sianokiszonka lub wypas. Spowoduje to ze krowa nie bedzie jak beka. :) 3tyg przed wycieleniem wprowadzac stopniowo wieksze ilosci kukurydzy az do pelnej dawki. Jesli krowy byly zle prowadzone w czasie zasuszenia i sa opasone to najprawdopodobniej wpadna w ketoze wiec zalecam stosowanie 3-4 dni przed i 3-4 dni po glikol energetyczny ktory sprawi ze krowa bedzie miala apetyt i bedzie pobierala pokarm i nie wpadnie w ketoze. Po wycieleniu to pasze bialkowe Pelnoporcjowka lub zboza z rzepakiem i soja Utrzymywac mocznik w granicy 180-250 ale bardziej tej wyzszej granicy. Ilosc paszy bialkowej zalezy od ilosci mleka

#1405 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 14 listopad 2012 - 14:38

Żywienie bydła mlecznego Witam jankes
Peraklas wie że w jakimś kościele dzwoni ale nie wie w którym. Jeśli chodzi o wprowadzenie krów w ostatni okres zasuszenia to naj łatwiej zrobić w następujący sposób. Krowa 3 tygodnie przed wycieleniem powinna dostawać pasze objętościowe zbliżone do tych które będzie dostawała w czasie laktacji do tego 3 tygodnie przed wycieleniem powinna dostać 1kg paszy treściwej (około 19% białka),2 tygodnie przed wycieleniem 2kg paszy treściwej,1 tydzień przed wycieleniem 3kg paszy treściwej. Zgadzam się z Parakles że warto podać krowie coś energetycznego dodatkowo może być to glikol ale ja bym polecał jakiś specjalny preparat dla krów przed wycieleniem będzie on chętniej pobierany przez krowy. Trzeba pamietać aby krowy po wycieleniu dostawały wysoko energetyczną paszę dostosowaną do krów które posiadasz najlepiej skontaktować się z osobą która na tym się zna dobrych doradców w sprawie żywienia posiada firma Josera, LNB, TN, Blatina, Polmas. Niestety firma sano takowych nie posiada a jeśli są tacy to są to nieliczne osoby.

#1406 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 14 listopad 2012 - 16:40

Żywienie bydła mlecznego Koleg moze u was akurat sa taci słabi żywieniwcy z sano bo u mnie na terenie to musze powiedzieć ze są jednymi z lepszych i naprawde potrafią podpwiedzieć czasem ciekawe rzeczy :P

#1407 Share Perakles

Perakles

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 17:10

Żywienie bydła mlecznego michal1313 masz racje nie wspomnialem o tresciwej. Trzeba pamietac ze bakterie znajdujace sie w krowim żoładku potrzebuja okolo 3tyg na namnożenie i dostosowanie sie do nowej paszy.

#1408 Share groszek78

groszek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:SPORT, ROLNICTWO

Napisany 14 listopad 2012 - 17:47

Żywienie bydła mlecznego witam, moje żywienie wygląda tak rano 17 kg kiszonki z kuku, na to śruta własna ( mieszanka zbożowa jara + pszenżyto+ owies+kreda pastewna), na to młóto browarne koło 3 kg i za godzinę sianokiszonkę do woli, po południu taka sama dawka. Wcześniej zamiast młóta dawałem koło 1kg śruty rzepakowej ale zaczęły ciąć mleko. mimo zamiany rzepaku na młóto nic się nie zmienia (młóto mają od 3 dni). wydajnośc z obory to 5500l, mocznik 110 przy białku srednim 3,6 a tłuszczu 4,6. co proponujecie dodać bo ręce opadają...

#1409 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 17:54

Żywienie bydła mlecznego musisz dodać im białka śruty rzepakowej albo sojowej wtedy podniesiesz mocznik.

#1410 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 15 listopad 2012 - 21:44

Żywienie bydła mlecznego Jak myślicie opłaca się stosować śrutę sojową 240zł za 100 kg + mieszanka zbożowa + lacto plus+pansen pilot. Czy lepiej kupić pełnoporcjówkę za 1400 za tonę?
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1411 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 22:46

Żywienie bydła mlecznego zawsze lepiej zrobić samemu nawet jeśli wychodzi to drożej niż gotowa

#1412 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 18 listopad 2012 - 10:19

Żywienie bydła mlecznego swoja zawsze wyjdzie Ci taniej, niezaleznie skad byś brał tą pełnoporcjową

problemem jest porządne wymieszanie paszy. Sprawność mieszalników w większości przypadków wynosi 0,75 (75%) tylko!!! a wątpie abyś miał planetarny który miesza z dokładnościa 0,95

w granulacie zawsze masz po rowno w każdej partii

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1413 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 18:08

Żywienie bydła mlecznego moim zdaniem wazna role w robieniu mieszalnika ma kolejnosc i sposob dodawania pasz nawet w tych zwyklych zuptorowskich czy innych ,,, swoja pasza to pewnosc mimo ze moze nie byc tak dokladnie wymieszana jak kupna ale wiesz co dajesz i nigdy byle czego sam nie wsypiesz odpadow wystraczy czasem jakas kupna pasze wrzucic do pojemnika z ciepla woda ,.... jej sklad cxzasem potrafi zaskoczyc ...

#1414 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 18:07

Żywienie bydła mlecznego jak jest maxymalna dawka kiszonki z kukurydzy ? ile kg na dzień dodając kiszonke z traw slomę i treściwe?

#1415 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 21:50

Żywienie bydła mlecznego max dawka to jest taka jak zostanie w korycie wtedy wiadomo ze wiecej nie da rady :)

#1416 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 20 listopad 2012 - 22:06

Żywienie bydła mlecznego

jak jest maxymalna dawka kiszonki z kukurydzy ? ile kg na dzień dodając kiszonke z traw slomę i treściwe?

moim zdaniem to 30kg kukurydzy
ale to i tak jest dawka na pograniczu wpedzania krowy w kwasice

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1417 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 23:45

Żywienie bydła mlecznego własnie się o to spieram z ojcem ... hmm tegoroczna kiszonka jest bardziej wilgotna 15kg rano i 15 wieczorem czyli 30 razem to jest około 6 widełek na dzień na krowe

#1418 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 07:30

Żywienie bydła mlecznego u mnie dostają po 34kg i problemu z kwasicą nie mam.

#1419 Share trus3241

trus3241

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 08:22

Żywienie bydła mlecznego witam wszystkich forumowiczów a ja mam takie pytanie i chciałbym żeby mi ktoś pomógł i doradził.. a mianowicie jakie pasze treściwe powinienem kupować posiadając tylko kisz. z qq sianokiszonkę i siano.. czy kupować zboże (jeśli tak to jakie najlepiej) + koncentraty czy jakieś gotowe np pełnoporcjowa itp???? z góry dzięki za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1420 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 09:35

Żywienie bydła mlecznego zboze jest bardzo wazne ja uwazam ze jeczmien jest najlepszy do 7 kg na krowe dziennie w zaleznosci od wydajnosci choc niektorzy wola pszenzyto albo mieszanki.Zyto ci odradzam to nieporozumienie.Jako pasze bialkowa posiej lucerne tez na kiszonke.Jezeli chcesz miec duza wydajnosc musisz sie liczyc z zakupem sruty sojowej i rzepakowej a takze kilka dodatkow jak kwasny weglan ale to w gramach na sztuke.Jezeli masz dostep do mlota to polecam 90 zl tona do 8 kg dla krowy .Moja wydajnosc to troche ponad 7 tys Wiec moze ktos ci odpowie co ma 10 tys i wiecej jak karmi .ale mysle ze duzo to zasluga slabej genetyki u mnie.Jezeli chcesz miec 10 tys i wiecej ze stada chyba bez witamin i wzmacniaczy sie nie obejdzie.Ale to wszystko kosztuje a rachunek na koncu wcale nie musi byc na plus .