Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6344 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 12:46

Żywienie bydła mlecznego Ja z tą amputacją racicy to pierwszy raz się spotkałem. W przypadkach które miałem wystarczało założyć opatrunek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 17:18
  •  

#1362 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 14:27

Żywienie bydła mlecznego Ktoś może zna dobrego żywieniowca z podlaskiego. Interesuje mnie żeby zbadał pasze jakie posiadam i ułożył dawkę dla moich krów. Informacje proszę na PW

Edytowany przez piotrus19, 04 listopad 2012 - 16:14.

#1363 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 05 listopad 2012 - 01:00

Żywienie bydła mlecznego Kolego @Lukasz007 ja jak pracowałem w Niemczech przy stadzie około 180szt krów mlecznych to praktycznie 25%krów musiało mieć na tyle wyciętą jedną racicę, że na sąsiednią musiał być klejony klocek plastikowy lub drewniany do odrośnięcia powycinanej racicy. Klocek krowa musiała nosić przynajmniej 9tygodni, a czasem nawet 15tygodni jeżeli racica wolno odrastała lub się nie poprawiało. Najczęściej duże części racic usuwa się przy zakażeniu bakteriami beztlenowymi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bydło na wypasie zobacz »

•  

#1364 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2012 - 22:48

Żywienie bydła mlecznego q

Edytowany przez rmiecz8, 19 wrzesień 2013 - 18:57.

#1365 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 08:35

Żywienie bydła mlecznego

Krowa dostaje do 30 kg kiszonki z kukurydzy na dzień, dostają jeszcze energovital z trouw nutrition - koncentrat

Ile płacisz za ten energovital i jaka ma wartość energetyczną? Stosujesz też lactostart omega 3?

#1366 Share tebo

tebo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 13:07

Żywienie bydła mlecznego CZy słyszeliście o takiej firmie jak AGRO PROGRES bo był u mnie jej przedstawiciel, zajmuje się sprzedarzą dodatków do pasz.

#1367 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 13:13

Żywienie bydła mlecznego Ze 2-3 lata temu tez u mnie byli i mnie namawiali. Nie wiem jak inni ale ja nie mam co do nich przekonania.

Edytowany przez jacekkombajnista, 06 listopad 2012 - 13:13.

#1368 Share fejhola

fejhola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 19:46

Żywienie bydła mlecznego ceny energowitalu nie pamiętam to ci poda rmiecz8 ale wartość znam bo kiedyś to kupiłem na próbę
bo 12,5
białko trawione jelitowo 8%
energia netto laktacji 8,7 MJ
energia netto w SM 1,4 JPM
tłuszcze 12,9
i inne wit i min
Skład Kukurydza, wytłok z nasion słonecznika, pszenica, tłuszcz chroniony, wysłodki buraczane, otręby pszenne, kreda, melasa, sól, tlenek magnezu, fosforan diwapniowy, olej sojowy.

co do lactostart omega 3 to są makuchy z lnu pewnie z otrębą i jakims zbożem podobny produkt ma blattin

Teraz pytanie czy ktoś mający większą ilość bydła nie jest w stanie sobie takiego lub innych koncentratów mieszać? surowce ogólnie dostępne żadnych cudownych składników tu nie widze a pewnie było by sporo taniej.

Właśnie sobie układam mieszanke podobną do tej bo mam chwilowo dostęp do programu INRA tylko nie wiem jak wprowadzić wartość tłuszczu chronionego może ktoś ma takową wiedze jakie wartości ma tłuszcz chroniony w inże?

Edytowany przez fejhola, 06 listopad 2012 - 19:50.

#1369 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 09:11

Żywienie bydła mlecznego A jaki chcesz zastosować tłuszcz chroniony? Mydlany, palmowy, lniany czy jakis inny? Interesuje mnie ten produkt omega 3 bo sam zaczalem stosować podobny tylko innej firmy. Jestem ciekaw jak to cenowo wychodzi bo skład wiele sie nie rózni. Tez sie zastanawiałem czy samemu nie lepiej by bylo zrobic taki koncentrat. znajomy ma sprzet do tłoczenia oleju z lnu to by mi wycisnął i bym miał makuch. Tylko pozniej czym go przyprawić jeszcze? ;)

#1370 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 13:15

Żywienie bydła mlecznego @rmiecz8 Najlepiej żeby był niezależny,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share fejhola

fejhola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 20:22

Żywienie bydła mlecznego

A jaki chcesz zastosować tłuszcz chroniony? Mydlany, palmowy, lniany czy jakis inny? Interesuje mnie ten produkt omega 3 bo sam zaczalem stosować podobny tylko innej firmy. Jestem ciekaw jak to cenowo wychodzi bo skład wiele sie nie rózni. Tez sie zastanawiałem czy samemu nie lepiej by bylo zrobic taki koncentrat. znajomy ma sprzet do tłoczenia oleju z lnu to by mi wycisnął i bym miał makuch. Tylko pozniej czym go przyprawić jeszcze? ;)

żeby za mocno nie śmierdział bo to będzie dla świeżo wycielonych wiec żeby nie ograniczać pobrania ale jeśli bym go mieszał w TMR to mogą być mydła bo tańsze. Te koncentraty z kwasami omega 3 to są tylko na poprawę płodności a te kwasy to są właśnie w oleju lnianym więc jeśli masz możliwość dostać nasiona lnu to wystarczy je delikatnie przez gniotownik (bo nie wiem czy krowa by strawiła całe) i prosto do koryta tylko oczywiście w mniejszej dawce

#1372 Share gospodarzSpomlek

gospodarzSpomlek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 21:10

Żywienie bydła mlecznego

Kolego @Lukasz007 ja jak pracowałem w Niemczech przy stadzie około 180szt krów mlecznych to praktycznie 25%krów musiało mieć na tyle wyciętą jedną racicę, że na sąsiednią musiał być klejony klocek plastikowy lub drewniany do odrośnięcia powycinanej racicy. Klocek krowa musiała nosić przynajmniej 9tygodni, a czasem nawet 15tygodni jeżeli racica wolno odrastała lub się nie poprawiało. Najczęściej duże części racic usuwa się przy zakażeniu bakteriami beztlenowymi.

Ja mam krowy mleczne od 1,5 roku miałem u dwoch szt przypadek klocka i po dwóch tyg zmienili mi opatrunek a po kolejnych dwóch zdjąłem wogóle i było LUX...oczywiście antybiotyk bez karencji był podawany 3 razy po pierwszej robocie.... tyle z mojego doświadczenia. a klocek odklejali specjaliści :)

Ktoś może zna dobrego żywieniowca z podlaskiego. Interesuje mnie żeby zbadał pasze jakie posiadam i ułożył dawkę dla moich krów. Informacje proszę na PW

zgłoś się do Polskiej federacji a oni Ci przyślą czlowieka, ja go mam jest niezależny i robi cuda...ja na wydajność się nie nakręcam tylko bardziej na zdrowotność...wycielenia mam LUX zacielenia w miarę na 10 szt 7 łapie za pierwszym razem...może to przez to że mam młode stado. Białko 3.4 tłuszcz 4.2 i z tego co wiem to od wizyty bierze 5 zł netto za szt...

#1373 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 11:31

Żywienie bydła mlecznego mam krowe w 10 laktacji czyli ma już skończone 12 lat, już kuleje na tylne nogi i przydało by jej się zrobić korekcje racic tylko nie wiem czy warto, wycielona 3 miesiące temu, regularnie ma ruje lecz jej nie zacielałem bo nie wiem czy warto, a może lepiej ją sprzedać ?

#1374 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 14:48

Żywienie bydła mlecznego U mnie też się zdarzało że krowy kulały ,nie mogły ustać na nogach ,a po korekcji normalnie powracały do funkcjonowania . Jeżeli krowa nie ma problemów zdrowotnych ,np. chorób metabolicznych ( bo w 10 laktacji to u już wątroba może być nie źle przepita ) myślę że warto zrobić korekcje ,nie jest to duży koszt ,a krówka jeszcze może podoić .

Edytowany przez Meg5, 08 listopad 2012 - 14:50.

#1375 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 16:07

Żywienie bydła mlecznego pewnie ze warto nawet jesli nie bedzie zacielona to problem z racicami przeklada sie na wydajnosc i podnosi somatyczne a zanim sie wydoi to troche bedzie jeszcze u ciebie

#1376 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 17:46

Żywienie bydła mlecznego Mam problem, mocznik spadł w ciagu ostatnich trzech miesiecy, z ponad 200mg/l do granicy tolerancji 150mg/l mleka, przy białku 3,29% i tł 4,17%, czym to może być spowodowane?

#1377 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 07:03

Żywienie bydła mlecznego

żeby za mocno nie śmierdział bo to będzie dla świeżo wycielonych wiec żeby nie ograniczać pobrania ale jeśli bym go mieszał w TMR to mogą być mydła bo tańsze. Te koncentraty z kwasami omega 3 to są tylko na poprawę płodności a te kwasy to są właśnie w oleju lnianym więc jeśli masz możliwość dostać nasiona lnu to wystarczy je delikatnie przez gniotownik (bo nie wiem czy krowa by strawiła całe) i prosto do koryta tylko oczywiście w mniejszej dawce

Mi sie wydaje ze tłuszcze z omega 3 są nie tylko na poprawę płodności ale także na poprawę bilansu energetycznego. A może się mylę...?

#1378 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 08:23

Żywienie bydła mlecznego powiedzmy ze poprawa płodnosci wynika z dobrego bilansu energetycznego bo krowa z ujemnym bilansem energetycznym bedzie lapac stany ketozowe i wtedy wiadomo spada plodnosc

Mam problem, mocznik spadł w ciagu ostatnich trzech miesiecy, z ponad 200mg/l do granicy tolerancji 150mg/l mleka, przy białku 3,29% i tł 4,17%, czym to może być spowodowane?

NO jezeli krowy byly wypasane to nic dziwnego bo im blizej jesieni tym gorszej jakosci i z mniejsza zawartoascia białka sa zielonki ale przy tych parametrach ten mocznik nie jest zły

#1379 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 10:57

Żywienie bydła mlecznego Na poprawę bilansu energetycznego mozna zastosować różne tłuszcze. Ale tłuszcz lniany różni sie właśnie tym, że nie dość że poprawia bilans energetyczny, to ma także kwasy omega 3 i omega 6 które dodatkowo wpływają na poprawę płodności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share fejhola

fejhola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 21:51

Żywienie bydła mlecznego Panowie mam problem od jakiegoś czasu większość krów powyżej 3 laktacji po ocieleniu zapada na hipokalcemie. W całym okresie zasuszenia dostają premiks KWZ pierwsze 3 tyg to głównie słoma potem dostają pół na pół kukurydzę z młodym GPSem z wsiewką z traw + pół kilo śr rzepakowej kilo śr zbożowej i kilo corn mksu, tydzień przed porodem zwiększam ilość kisz z kukurydzy dodam że pasza leży na stole cały czas. Po porodzie pija pójło ok 40 litrów dostają wlewkę z propionianu wapnia lub chlorku wapnia i siano. Wszystko idzie na marne bo na drugi dzień lub jeszcze tego samego uszy robią się zimne i brak apetytu ostatnio to 5 dni musiałem lać wapno zanim zatrybiła
Ktoś ma jakieś rozsądne wytłumaczenie tego stanu rzeczy, jak radzicie sobie u siebie z okresem okołoporodowym