Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6354 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 01 listopad 2012 - 19:12

Żywienie bydła mlecznego

@Janek82 ale co maja wspolnego drozdze z rukorem bo nie rozumiem :) ?jedno nie wyklucza drugiego w rukorze masz sruty poekstrakcyjne plus witaminy i to wszystko wiec drozdze mozna dorzucic jak najbardziej :)

nic nie maja wspolnego zle mnie zrozumiales napisalem ze stosuje pasze de szajsa :D a drozdze dodaje osobno a witaminami z dolfosu (dolbuf pro)
fejhola jutro ci napisze bo musze isc po ulotke z worka a cena jest chyba 37 zl za worek 20 kg ale moglo sie cos zmienic teraz bo biore raz w miesiacu a ceny sie zmieniaja ale jak bierzesz wiecej to da sie cos urwac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 18:31
  •  

#1342 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 20:23

Żywienie bydła mlecznego witam kiedyś napisałem swój wątek żeby nie pisać dam linka z prośbą o przeanalizowanie :

http://www.agrofoto....-zywieniu-krow/

Jeśli chodzi o dodatki to używam Kraft mix Jossery

#1343 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 20:23

Żywienie bydła mlecznego no ostatni byla obnizka na pelnoporcjowkach o 20zl na tonie takze koncentraty tez spadly pewnie bo rzeopak i soja tanieja

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 20:34

Żywienie bydła mlecznego Komodo zacząłem stosować białko i co? mocznik dalej spadł i nie wiem czy to normalne czy też nie. Od ośmiu dni stosuję te białko i ten bufor max. Dodam że 2 dni już jedzą kukurydzę i jest już żywienie zimowe w 100%. :) ;)

#1345 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 09:03

Żywienie bydła mlecznego a ile dolozyles tego bialka i w jakiej postaci?wiesz przy zmianie zywienia tym bardziej beda zawirowania w parametrach mleka 2 dni to zbyt krotko aby cos powiedziec i jezeli tej kukurydzy dasz sporo a bialka nie dolozysz to mocznik napewno sie nie podniesie bo kukurydza to dodatkowa energia a nie bialko

#1346 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 02 listopad 2012 - 15:24

Żywienie bydła mlecznego fejhola http://naszapasza.pl/ulotki/rukor.pdf tu masz link poczytaj o skladzie

#1347 Share fejhola

fejhola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 20:24

Żywienie bydła mlecznego

U nas dalej spada mocznik, mleko w zbiorniku też. Od tygodnia stosowany ten bufor max i białko(dostają po 2 łyżki stołowe tego i tego). Dzisiaj otworzyliśmy kukurydze, powinno się poprawiać a jest gorzej :(

jak ci się ma mocznik podnieść jak ty dajesz 2 łyżki jakiegoś białka to nawet kura więcej potrzebuje ludzie zrozumcie że jak sie krowa doi to 1 kg rzepakowej czy koncentratu to minimum

janek82 dzięki ale tam są tylko parametry mieszanek a mi chodzi o skład surowcowy czyli z jakich śrut jest to umieszane

Edytowany przez fejhola, 02 listopad 2012 - 20:30.

#1348 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 20:30

Żywienie bydła mlecznego @ fejchola Jakbym tyle dał co ty mówisz - znaczy ten 1kg na raz i od razu bez przygotowania z grubej rury, to na ścianach też by było z grubej rury - tylko nasrane ;)

Edytowany przez piotrus19, 02 listopad 2012 - 20:31.

#1349 Share fejhola

fejhola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 20:41

Żywienie bydła mlecznego bez przesady dajesz pół kilo rano i pół wieczorem ta krowa nawet nie poczuje tego smaku, wytłumacz mi jak to robią inni hodowcy którzy dają po 10 kg pasz treściwych że nie maja zasranych ścian? od tego są różne bufory treści żwacza np kwaśny węglan sodu ale według mnie warto dodawac dopiero przy ok 5 kg paszy treściwej (ale trzeba to dobrać do struktury konkretnej dawki)
tak w ogóle to co to za białko podajesz ile % białka

Edytowany przez fejhola, 02 listopad 2012 - 20:44.

#1350 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 20:46

Żywienie bydła mlecznego Wiesz tych którzy dają tyle paszy ile piszesz czyli te 10kg dziennie to nie obchodzi jak ta krowa robi i gdzie leci tylko ile litrów mleka nadoi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share fejhola

fejhola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 21:48

Żywienie bydła mlecznego tylko że ty żyjesz z mleka a nie z ładnego gówna (a można obie te rzeczy połączyć) mój pracownik jak mówię żeby tyle nie ścielił to twierdzi że gnój też potrzebny a potem wiosną musze słomę dokupywać a jak ma robić TMR to zawsze ma ważniejsze rzeczy do robienia których nie może przerywać( taka dygresja ) tak jak nie lubię judaistów to jeden mosiek dojący 13 tyś litrów ze średnia długością 1,5 laktacji spytany czemu tak intensywnie eksploatuję krowy stwierdził że po prostu to mu się opłaca. Moze taki skrajny przykład ale dający do myślenia dlaczego oni żądzą światem a a my klepiemy biedę i narzekamy że się nic nie opłaca.
Dla chcących poprawić swoja hodowlę polecam prenumeratę hoduj z głową na stronie macie też archiwum gdzie możecie poczytać sobie niektóre artykuły , jest też portal hodowcy gdzie macie całą masę inf o żywieniu .
piotrus19 zawsze możesz sprawdzić to co ci pisałem na 1 sztuce tylko nie zrażaj sie po 1 dniu a potem podzielisz się z nami swoim doświadczeniem

Edytowany przez fejhola, 02 listopad 2012 - 21:49.

#1352 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 22:04

Żywienie bydła mlecznego @fejhola coś będę w tym temacie działał :) Z tydzień trzeba poczekać żeby ocenić?

Twój pracownik zbytnio się stara:)

Edytowany przez piotrus19, 02 listopad 2012 - 22:28.

#1353 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 listopad 2012 - 11:15

Żywienie bydła mlecznego q

Edytowany przez rmiecz8, 19 wrzesień 2013 - 18:55.

#1354 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 16:58

Żywienie bydła mlecznego Ile kg kiszonki z kukurydzy dajecie krowa w pełni produkcji, i jeśli to składnik TMR to na jaką wydajność jest zbilansowany? Wiadomo kiszonka kiszonce nie równa, energie tez pewnie w innej formie dajecie, ale tak dla celów porównawczych bym o to prosił.

#1355 Share fejhola

fejhola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 19:50

Żywienie bydła mlecznego kiszonka 35 % sm wydajność 35l 25kg kukurydzy 10 wysłodek buraczanych, 10 GPS, 1kg słomy i inne dodatki treściwe, wydajność 25l 21kg kuk, 13 wysłodek i 13 GPS
rmiecz8 ile podajesz buforów przy 10 i 15 kg paszy treściwej ?

#1356 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 09:16

Żywienie bydła mlecznego

Ja daję w tych granicach treściwej tzn. około 10 kg + najlepsze sztuki w stacji nawet do 5-6 kg (zależy) i się z tym nie zgodzę że nas nie obchodzi ile krowa sra i jak, bo to jest ważne. Na podstawie kału mogę stwierdzić czego krowie brakuje i tym samym poprawie produkcję i metabolizm. Ja nie jestem zdania że krowa to fabryka i ma tylko mleko doić. Owszem jest po to ale nie traktuje się jej jak maszynę tylko jak drugiego człowieka a ona tym się wypłaca i nie robię tak że jak krowa chora to wypad tylko próbuje leczyć. Ostatnio amputowałem racicę krowie aby przeżyła i mimo że nie daje mleka to trzymam ją aż się wyleczy. W następnej laktacji się zwróci.

@rmiecz8 z tą amputacją racicy to dopiero pojechałeś, mało z krzesła nie spadłem jak to czytałem :lol: A w czym ta racica jej przeszkadzała? Co się z nią działo i dlaczego tak zagrażała życiu krowy?

Edytowany przez Lukasz007, 04 listopad 2012 - 09:17.

#1357 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2012 - 11:55

Edytowany przez rmiecz8, 19 wrzesień 2013 - 18:55.

#1358 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 04 listopad 2012 - 12:05

Żywienie bydła mlecznego Nie wiem co widzisz w tym smieszneg kolego ale zdarzają sie takie przypadki amputacji jednej z racic ,nie całej a jednej połowy przynajniej ja widziałem coś takiego a powodem pewnie był poważny stan zapalny z ktorym nie mogł poradzić sobie antybityk

Piotruś kolego gwarantuje ci że napewn nie zlaksujesz krowy 1kg paszy białkowej a dawkowanie krowie paszy łyżką to chyba jakiś żart.

#1359 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 04 listopad 2012 - 12:22

Żywienie bydła mlecznego też widziałem krowy z jedną racicą i zasuwały jeszcze żeśko,normalna sprawa. a w żywieniu zimowym bez białka,to krowy będą sra....jak konie,wię smiało 2-3 kila i tak ze trzy razy dziennie runda po oborze i będzie jak na majowej trawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2012 - 12:26

Edytowany przez rmiecz8, 19 wrzesień 2013 - 18:56.