Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6303 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 02 sierpień 2012 - 12:25

Żywienie bydła mlecznego komodo jeżeli tak doją,a nie chcesz zwiększać kg. to zamień na 21-22 procent białka,będziesz miał w takiej paszy więcej białka jelitowego i nie ma bata ze drgną,chyba ze masz mocznik wysoki to wtedy też trzeba energii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 03:11
  •  

#1142 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 sierpień 2012 - 14:44

Żywienie bydła mlecznego Ja rzepakowej nie daję. Po takiej ilości mieszanki te krowy przekraczają 70 a ta po Shottle 75 litrów. Pozostałe w stacji dostają do 5kg a kilkanascie daje po 50- 60. Te z drugiej grupy w stacji wogóle nie dostają a w paszowozie tylko 7kg.

#1143 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 21:24

Żywienie bydła mlecznego nie mocznik to jest w normie od 220-260 i moze dalbym i wiecej ale to ile razy musialbym zadawac juz by czlowiek z obory nie wyszedl a pozniej przy takiej ilosci mleka to trzeba juz zaczac 3 razy doic a na oborze sie zycie nie konczy przeciez :)
@Rmieczu a ile razy doisz te najwydajniejsze sztuki?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 sierpień 2012 - 21:57

Żywienie bydła mlecznego wszystkie doje 3 razy dziennie. Masz rację że więcej roboty ale u mnie robią to pracownicy. Odkąd postawiłem tą oborę dla pracy powiedziałem nie i teraz tylko nadzoruję. Niektóre prace sam wykonuję ale na udoju to tylko jak próbny jest to jestem a normalnie nie.

#1145 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 11:27

Żywienie bydła mlecznego no wlasnie ale to tez musisz miec naprawde zaufanych ludzi do dojenia no i ja do 20 sztuk nie bede zatrudnial ludzi bo to troche bez sensu :) bo jak samemu robic 3 krotny doj to juz zero czasu jakiegos wolnego a nie wiem czy czytales jak Lach opowiadal jak byl we francji i gospodarz w niedziele nie doil wieczorem a on czy nie ma przez to zapalen a gospodarz powiedzial ze owszem sa ale w poniedzialek, wtorek ,srode.... ale w niedziele nie i mam wolne na wyjscie z zona i Lach powiedzial ze dla niego byla to lekcja pokory ze nie mozna gnac tylko za wydajnoscia ,ze warto znalez czas dla siebie

#1146 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 03 sierpień 2012 - 13:55

Żywienie bydła mlecznego @rmiecz8 ilu robotnikow zatrudniasz i ile im płacisz?? ^^ jezeli to nie tajemnica

#1147 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2012 - 13:56

Żywienie bydła mlecznego @Komodo ty masz dobre krowy a nie chcesz powiększać hodowli? Przy większej ilości mógłbyś mieć robota a nawet dojenie na hali zajmuje mniej czasu. Masz paszowoz czy wszystko ręcznie karmisz?

#1148 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 20:01

Żywienie bydła mlecznego recznie rozdaje bo na paszowoz jest troche za waski korytarz ale bedziemy to przerabiac zeby byl paszowoz bo jednak ulatwia troche prace moze nie skraca bo teraz akurat karmienie to tez nie jest jakis wysilek no i lepsze dla krow chociaz teraz tez dostaja wszystko razem ale jednak to troche komplikuje zadawanie

#1149 Share adrian009

adrian009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 20:44

Żywienie bydła mlecznego A jeżeli będzie zmarźnięta bela to dobrze rozmiesza?

#1150 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 sierpień 2012 - 07:02

Żywienie bydła mlecznego Rozmiesza dobrze.
Niby żarcie z paszowozu jest lepsze ale u niektórych lepiej sprawdza się ręczne zadawanie wszystkiego oddzielnie lecz tu musi być to bardzo dokładne. W sumie to w taki sposób można dla każdej krowy podawać oddzielną dawkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 07:21

Żywienie bydła mlecznego napewno latwiej jest zadawac tresciwa bo kada sztuka traktowana jest idywidualnie no duzy plus jest tez przy wykrywniu jakiejs dolegliwosci odrazu widac ze nie wyjedzone jest i mozemy juz podjac jakies kroki bo dojne to wiadomo na hali da mniej mleka tez zareagujesz ale zasuszonych nie doisz a jak jedza wszystkie to nie wieadomo czy jadly wszystkie. No i konkurecja w stadzie to mnie najbardziej denerwuje bo krowy silne dominuja w pastuchu i niezaleznie jak szeroko by mialy jedzenie to piwerwiastki nie maja zycia dlatego wydaje mi sie ze w wolnostanowiskowej pierwiastki powinny miec osobna grupe

#1152 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 sierpień 2012 - 19:53

Żywienie bydła mlecznego U mnie pierwiastki niektóre to sobie lepiej radzą jak krowy po kilku laktacjach. Mam taka jedną to żadna krowa do niej nie podejdzie bo się boi.

#1153 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 08:09

Żywienie bydła mlecznego ale wiesz jak napisales niektore ale wiekszosc jednak jest slabsza bo zdarzaja sie takie fighterki jak pierwiastka po montbeliarde ktora weszla do stada w pastucha i chciala zwojowac caly swiat niestety samica alfa jest poza zasiegiem jakiej kolwiek sztuki :) jedno moge powiedziec zaskakujaco dobrze radza sobie te mikre jerseyki nie rzadza ale jako jedyne moga pic i jesc bez obaw przy grupie trzymajacej wladze

#1154 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 18:45

Żywienie bydła mlecznego Wogóle, z pierwiastkami, to jest tak,że one mają troche inne "zwyczaje". Np. zabierają się do jedzenia dużo częściej niż wieloródki, za to jedzą mniejsze porcje. W większym stadzie wydaje mi się, że oddzielna grupa pierwiastek, to obowiązek.

#1155 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2012 - 10:27

Żywienie bydła mlecznego Przy większych stadach krowy się już nie znają i nie odróżniają nowych. u mnie z konkurencją wśród bydła nie ma problemu. Żadne nie są gnębione a pierwiastki nie wyróżniają się wśród starszych jako słabsze.

#1156 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2012 - 21:50

Żywienie bydła mlecznego

Ja rzepakowej nie daję. Po takiej ilości mieszanki te krowy przekraczają 70 a ta po Shottle 75 litrów. Pozostałe w stacji dostają do 5kg a kilkanascie daje po 50- 60. Te z drugiej grupy w stacji wogóle nie dostają a w paszowozie tylko 7kg.

Troche kolego wyolbrzymiasz wydajności przy średniej stada jak podawałeś 10 tys. Powiedz z kąd jesteś ? Dowiemy się czy muwisz prawdę czy opowiadasz zmyślone historyjki.

Troche kolego wyolbrzymiasz wydajności przy średniej stada jak podawałeś 10 tys. Powiedz z kąd jesteś ? Dowiemy się czy muwisz prawdę czy opowiadasz zmyślone historyjki.

A i nie ma stada w podlasiu ma ponad 100 krów powyżej 10tys wydajność kture bym nie znał.

#1157 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 11:09

Żywienie bydła mlecznego mam 10 szt. dojnych i 5 młodzieży i mam 110 balotów sianokiszonki, słomę jęczmienną, owsianą i ziemniaki. Chce kupić wysłodki suche bo w okolicy nie ma żadnej cukrowni, jakie wysłodki polecacie i kiedy je najlepiej zadawać, w jakiej ilości i czy suche czy moczyć ?

#1158 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 sierpień 2012 - 14:39

Żywienie bydła mlecznego Ja nie muszę ci się tłumaczyć i udowadniać że istnieję. Dla ciebie może mnie nie być i mojego stada też nie.

#1159 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 10 sierpień 2012 - 15:35

Żywienie bydła mlecznego

wszystkie doje 3 razy dziennie. Masz rację że więcej roboty ale u mnie robią to pracownicy. Odkąd postawiłem tą oborę dla pracy powiedziałem nie i teraz tylko nadzoruję. Niektóre prace sam wykonuję ale na udoju to tylko jak próbny jest to jestem a normalnie nie.

To jak oceniasz stopień zdrowotności wymienia? Jakosci mleka od danej sztuki, przeciez mastitis moze być z dnia na dzień. Az tak ufasz pracownikowi? on wie co ma podac w takim wypadku? Jaka masz hale?

U mnie po canvas to byki duże były.
Żywienie należy dostosowywać do wydajności i najlepiej z zapasem. Jak postawię drugą oborę to stado podzielę na 3 lub 4 grupy i będzie łatwiej żywić a zarazem zarządzać. Nie mogę przecież krowie co dała 17000 i tej co dała 11000 dać te same żarcie. Na razie mam 2 grupy (<9500 i zasuszone oraz >9500)Mam nadzieję że będę w stanie szybko to zmienić.

to jaka masz średnia? jaki jest okres miedzywycieleniowy? jak mozesz to wklej pierwsza strone tabulogramy z wycieciem nazwiska i bedzie wszystko jasne

Dawałem do paszowozu lactome ale teraz i do stacji i do wozu daję pasze provimi. Nie wiem czy do stacji nie przerzucę się na hendriix ale nie wiem czy warto.
Do tej pory w stacji 3 najlepsze dostawały po 8- 9kg ale jak podzielę na grupy to dostaną mniej a nadrobie w paszowozie. Narazie do wozu sypie 11 kg/szt. Mam nadzieję że moje rekordzistki jeszcze się rozdoją ale wtedy to by wyszło ponad 20/szt.

To co Ty dajesz kupiona pasze do wozu??? dla mnie to irracjonalne

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 sierpień 2012 - 19:21

Żywienie bydła mlecznego Ja już pisałem odpowiedzi na te pytania i nie mam zamiaru dla was nic udowadniać. Poszukajcie.

Edytowany przez rmiecz8, 11 sierpień 2012 - 07:39.