Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6348 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 03 kwiecień 2012 - 18:01

Żywienie bydła mlecznego Witam
Na początek chciałbym podziękować członkom tego tematu szczególnie komodo i ppp, którzy pomogli mi rozwiązać moje problemy. :) Faktycznie, dzieki ich uwagom przybyło mleka w ciągu kilku tygodni :) chociaż na tym nie poprzestaje. mimo wszystko mam wiele problemów chodzi mi o zacielenia :wacko:

krowy non stop powtarzają chociaż są juz kilka miesięcy po wycieleniu. okres miedzy wycieleniowy się wydłuża i nasienie do najtańszych nie nalezy. :(
moze mi ktoś doradzić w czym tkwi problem.?? Czy chodzi o żywienie czy coś innego?? dodam jeszcze ze mam w oborze stwierdzone BVD. Szczepiłem już dwukrotnie. ale czy ta choroba ma na to wpływ?? :huh:

Edytowany przez a8185, 03 kwiecień 2012 - 18:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 09:33
  •  

#1042 Share harytubewardziu

harytubewardziu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Niezawodne maszyny rolnicze. Hodowla bydła mlecznego. Nowoczesna uprawa.

Napisany 03 kwiecień 2012 - 18:09

Żywienie bydła mlecznego chyba mało energii w dawce skoro masz taki problem, dajesz kiszonkę z kuku? Spróbuj może z innym inseminatorem.

#1043 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 03 kwiecień 2012 - 18:42

Żywienie bydła mlecznego daje kukurudze. mozna by rzec do oporu. jakość tez jest niezła. Podaje pełnoporcjówki i ddgs kukurydziany. :unsure: i sądząc po wynikach z oceny energia jest ok. chociaż nie przecze ze krowy są chude. niektóre jak szkielety. tylko jeden "szkielet" sie zaciela a drugi nie. wiecej jest tych na nie. :(

co do inseminatora nie mam wątpliwości. facet sie stara. jezeli uzna ze za wczesnie na krycie bo sluz jest nie taki jak trzeba przyjedzie za kilka, kilkanascie godzin i wtedy zapładnia. :mellow: wiec ten czynnik bym wykluczył

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share harytubewardziu

harytubewardziu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Niezawodne maszyny rolnicze. Hodowla bydła mlecznego. Nowoczesna uprawa.

Napisany 03 kwiecień 2012 - 19:14

Żywienie bydła mlecznego no to nieciekawie. Ja jeszcze oceny nie mam, ale krowy są płodne jak na razie. Może ktoś pomoże. Ale oprócz pełnoporcjówki dajesz też witaminy co nie? Myślę, że warto dawać lizawki zawsze coś pomoże no i żeby w oborze nie panowała ciemnica bo w tamtym roku krowa mi dopiero zawodziła jak wiosną wpadało sporo słońca do obory, więc słońce też witamina

#1045 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:04

Żywienie bydła mlecznego Ja na 11 dzień po kryciu daję zastrzyk z progesteronem. Moim zdaniem to pomaga. Spróbuj też dawać witaminy na płodność lub karoten. Jest to wskazane dla krów, które mają problemy z rozrodem i płodnością.

#1046 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:13

Żywienie bydła mlecznego tez dawałem zastrzyki. i dalej powtarzają. własnie siedze i analizuje wyniki z oceny i parametry są wg mnie wporządku tzn mocznik jest za niski (~150) wiec to wpływa tylko na plus. stosunek tł/bi ~1,2. Im wiecej książek czytam tym wiekszy mam mętlik i dalej nic nie wiem :mellow:

#1047 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:27

Żywienie bydła mlecznego Kolego skoro masz mocznik poniżej 150 to nie masz prawie szans na zacilenie. Też miałem kiedys taki problem. Musisz poprawic ten mocznik najlepiej zeby był chociasz 180 tak do 300 pomoże napewno.

#1048 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:55

Żywienie bydła mlecznego

tez dawałem zastrzyki. i dalej powtarzają. własnie siedze i analizuje wyniki z oceny i parametry są wg mnie wporządku tzn mocznik jest za niski (~150) wiec to wpływa tylko na plus. stosunek tł/bi ~1,2. Im wiecej książek czytam tym wiekszy mam mętlik i dalej nic nie wiem :mellow:

http://kpodr.pl/inde...rowotnoci-stada

Tu masz ABC żywienia. Warto przeanalizować sztuki wg. tab. 3 co pomoże Ci zbilansować żywienie i poprawić skuteczność krycia.
antyfan AF

#1049 Share DFDaro

DFDaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 23:19

Żywienie bydła mlecznego Witam
Czy mógłby ktoś mi pomóc ustalić dawkę dla krów. Krowy dają b.mało mleka(tragedia) i nie mam pojęcia co robić. Daje kiszonkę z kukurydzy i sianokiszonkę z traw.

#1050 Share DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 16:30

Żywienie bydła mlecznego Cześć. Otóż mam taki problem z mocznikiem u krów jest on po prostu do niczego i przez to krowy nie maja rui a jak maja to się nie kryją, A wiec wynosi on u mnie zaledwie 35

A oto skład paszy dostają to na 3 rozdania czyli 1,5 dnia
-750 kg kuku
-500 kg sianokiszonki
-30 kg słomy

a po paszy sypie śrutą tak ok 3 kg na raz głownie owies i trochę jęczmienia
i śrutą rzepakowa tak ze 2 kg
Robimy tym co mamy ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:23

Żywienie bydła mlecznego troche dziwne bo po rzepakowej mocznik powinien skoczyc bo rzeczywiscie jest tragiczny

#1052 Share DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:33

Żywienie bydła mlecznego NO i jeszcze dość słabo jedzą bo to daje tyko dla 20 krów bo tyle obecnie doje reszta zasuszona.
Robimy tym co mamy ;p

#1053 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 21:24

Żywienie bydła mlecznego Ale ten mocznik to w jakich jednostkach podałeś?

#1054 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 15 kwiecień 2012 - 07:58

Żywienie bydła mlecznego Dajecie też swoim krowom lizawki?

#1055 Share DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 10:45

Żywienie bydła mlecznego No jak to w jakich jak norma jest 180-220 to u mnie jest 35 ;/
Robimy tym co mamy ;p

#1056 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 11:33

Żywienie bydła mlecznego Od kilku miesięcy (przybyły mi wysłodki buraczane) zmieniłem żywienie i tak dawka żywieniowa : 12 - 15 kg qq+ 12kg wysłodków+ 5 kg młóta browarnianego + śruta jęczmienno- pszeniczna razem z otrębami ok 2 kg + dodatki + 12 kg kiszonki z buraka rano / 2 kg ziemniaków (pasę ze względu na cenę nie opłaca się sprzedawać), tłuszcz 4 białko 3 zauważyłem że krowy no co tu dużo mówić są grube a nie dają więcej mleka niż gdy nie miały wysłodków ale nie da się ojcu przetłumaczyć czego jest za mało a czego za dużo

#1057 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2012 - 11:38

Żywienie bydła mlecznego Wysłodki nie zwiększają produkcji tylko uzupełniają braki energii (można zastąpić nimi kukurydzę).

#1058 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 11:59

Żywienie bydła mlecznego aha oki tzn ale coś wpływa na to że krowy no co tu dużo mówić grubną

#1059 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 15 kwiecień 2012 - 12:22

Żywienie bydła mlecznego

Od kilku miesięcy (przybyły mi wysłodki buraczane) zmieniłem żywienie i tak dawka żywieniowa : 12 - 15 kg qq+ 12kg wysłodków+ 5 kg młóta browarnianego + śruta jęczmienno- pszeniczna razem z otrębami ok 2 kg + dodatki + 12 kg kiszonki z buraka rano / 2 kg ziemniaków (pasę ze względu na cenę nie opłaca się sprzedawać), tłuszcz 4 białko 3 zauważyłem że krowy no co tu dużo mówić są grube a nie dają więcej mleka niż gdy nie miały wysłodków ale nie da się ojcu przetłumaczyć czego jest za mało a czego za dużo

Przydało by się więcej białka, śruta rzepakowa lub słonecznikowa.
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 12:25

Żywienie bydła mlecznego za miesiąc bee kosił żyto a za plus minus dwa lucerkę to może pomóc ? Nie wiem jak żyto ale lucerka chyba pomoże ale nad słonecznikiem i rzepakiem się zastanowię