Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6311 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 13:24

Żywienie bydła mlecznego niecałe 10zł/szt na miesiąc. U nas mleczarnia dopłaca 3gr za kontrolę tak że właściwie to oni płacą za to.

Edytowany przez damian40000, 02 marzec 2012 - 16:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 03:49
  •  

#1002 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 13:35

Żywienie bydła mlecznego temat o kontroli użytkowości już jest http://www.pfhb.pl/?...ena_cenniki.htm zreszenie producentów a konkretni cennik, o metodach pomiaru również jest na stronie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1003 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 14:46

Żywienie bydła mlecznego Ale za to że masz oborę pod oceną mleczarnia np w moim przypadku dokłada mi dodatkowo 2gr/l do mleczka więc przy dobrej wydajności jesteś jeszcze flaszkę do przodu na każdym miesiącu :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1004 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 10:27

Żywienie bydła mlecznego do tego przy sprzedazy jalowek wysokocielych za kilka lat bedziesz mial duzo wiekszaa $$$$$ a roznice bedziesz widzial za 2 -3 lata na wydajnosci stada ... z ocena uzytkowosci jest tak jak z jazda sportowa fura bez kontrolek od smarowania i ladowania i temp wody wiadomo mozna jezdzic ale nie kazdy wyczuje czy juz sie "woda nie gotuje" albo nie "zacierasz" tej krowy..

#1005 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 17:45

Żywienie bydła mlecznego Mam małe pytanko odnośnie pasz, w jakiej cenie kształtuje się śruta rzepakowa i sojowa? Ostatnio rozmyślałem o tym czy nie taniej by było zastąpić Kromilk 38% z Nutreny samodzielnie sporządzoną mieszanką owych śrut.

#1006 Share fefluun

fefluun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:31

Żywienie bydła mlecznego Śruta rzepakowa - workowana po 25 kg - 1012 zł/t brutto
Śruta sojowa - workowana po 25kg - 1696 zł/t brutto
Ceny z dnia dzisiejszego:) śruty z ROLPOL-u

#1007 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 21:50

Żywienie bydła mlecznego Więc śruta rzepakowa wychodzi 25,30 za worek a śruta sojowa 42,40 za worek, w stosunku do jednego worka Kromilku, który kosztuje mnie około 60zł wydaje się być bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. W jakiej ilości podaje się krowom tych śrut? Dodam jeszcze, że w skład tej paszy wchodzi śruta zbożowa (owies, jęczmień, pszenżyto) śruta z kukurydzy, witaminy Josera (nazwy dokładnie nie pamiętam) oraz drożdże Dolfos'u.

#1008 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 20:47

Żywienie bydła mlecznego Witam mam w gospodarstwie tego typu pasze :
wysłodki, kiszonka z kukurydzy, siano( dobrej jakości), oraz dodatki drożdże, witaminy z josery (josera Lacto plus keragen) i ostatnio zakupiony koncentrat z sano o nazwie protamilk complete. I mam pytanie ile czego mam podać na jedną sztukę aby uzyskać około 20l mleka. Tak aby nie dawać czegoś za dużo czy też nie było jakichś braków w dawce. Obecnie daję 2/3 kiszonki z kukurydzy i 1/3 to wysłodki plus siano. I do tego po 100g na dzień witamin z josery i od 3 tyg pasze na bazie koncentratu sano lecz w małej ilości ok 2,5 kg na dzień.Z badań mleczarni wychodzi mi że tłuszcz jest na poziomie 3,8 a białko 3,51.Za ewentualne wskazówki dziękuje..

Edytowany przez Piterr, 08 marzec 2012 - 14:55.

#1009 Share fefluun

fefluun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 23:22

Żywienie bydła mlecznego Na 20 litrów produkcji dziennej to nie będziesz musiał bardzo kombinować. Do podanych pasz objętościowych dodaj trochę białkowych i powinno być git. Pod warunkiem, że kiszonka z kuku jest dobrej jakości. Podaj mi parametry protamilku (bo w necie nie mogę znaleźć) a sprubuję ułożyć Ci odpowiednią dawkę. Chociaż ja sam osobiście zrezygnowałbym z protamilku a zastąpił to zwykłą śrutą sojową/rzepakową. Przy produkcji 20l dziennie nie ma potrzeby pakować się w niepotrzebne koszty

Edytowany przez milanreal1, 10 marzec 2012 - 22:25.
cytowanie poprzedniego posta

#1010 Share dan89

dan89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:muzyka, zootechnika

Napisany 10 marzec 2012 - 12:40

Żywienie bydła mlecznego Witam . mam podobny problem o którym mowa. Stadko mam nie za duże ale podnieść wydajność by sie przydało i doradżcie cos...mianowicie krówki dostają kuku , siano dobrej jakośći , marchewkę , treściwe ( owies , pszenżyto , witaminy Dolfosu , i teraz problem co jesczcze im zadać ....do tej pory troche kombinowałem dostawały jeszcze unipro z sano , potem tata zakupił Protamilk i ilość podskoczyła ale jest za drogi jak dla mnie i trzeba coś zmienić...pomyślałem o soji i unipro ale nie wiem czy to dobry pomysł ?chodzi o koszty głównie . nie wiem też w jakiej proporcji soje i unipro podać bo z protamilku rezygnuję . poradzcie coś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share figo

figo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 13:03

Żywienie bydła mlecznego kup sobie pasze gotową, osobiście stosuje 18% z schaummana polecam bardzo dobra pasza, a cenowo wychodzi ok 1100/ t.

#1012 Share andrzej25

andrzej25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 21:08

Żywienie bydła mlecznego w moich stronach agrocentrum 18% jest około 1200 /tonę

#1013 Share simental22

simental22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 10:15

Żywienie bydła mlecznego Witam co powinienem dodać do dawki aby poprawić krowom apetyt

#1014 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 12:04

Żywienie bydła mlecznego Dobrej jakości pasze:)

Dodatkowo jeśli masz problemy z apetytem u krów polecam drożdże paszowe. Przynajmniej u nas się sprawdza, co prawda nie mamy większych problemów z apetytem, ale pod wiosnę trochę słabiej pobierają objętościowe. Wtedy podajemy drożdże, działa szybko.

#1015 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 11 marzec 2012 - 12:40

Żywienie bydła mlecznego mam pytanie odnosnie tych drożdzy. Czy drożdze są skuteczne dlatego ze powodują namnażanie bakterii żwacza?? czy poprostu krowom smakują??

bo mam problem. niektóre krowy jedzą jak szalone a niektóre wogole. zwłaszcza pierwiastki. i czy drożdze pomogą???

#1016 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 13:46

Żywienie bydła mlecznego podejrzewam ze jak pierwistki to mozesz miec problem z ketoza(pierwiastki szczegolnie sa atakowane) a druga opcja chociaz w zywieniu zimowym ma to mniejsze znaczenie jesli sie jałowke pokryje wczesniej i po wycieleniu wypadnie jej akurat zrzucanie zebow to niczym jej nie poprawisz apetytu wez za pysk i zobacz czy sie jej nie ruszaja ale to nie trwa długo taki okres a jesli u ciebie to utrzymuje sie dłuzszy czas to napewno ketoza a na ketoze to nie drozdze tylko dodatki energetyczne najlepiej podane bezposrednio do pyska masz gwarancje ze pobrane przez sztuke w odpowiedniej ilosci

#1017 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 14:06

Żywienie bydła mlecznego moja krowa z tęsknoty za cielakiem tydzień czasu mleka nie zostawiła a tylko ryczała aż tynk spadywał w efekcie zaczeła w oczach zjeżdżać z wagi ketotrest lekko różowy ale 0,5kg glikolu w proszku rozpuszczone w 2 butelkach po jabolu rano i wieczorem i jest poprawa.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1018 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 11 marzec 2012 - 14:24

Żywienie bydła mlecznego @komodo zeby są ok. byla zacielana jak trzeba. ketoza tez raczej odpada bo zatuczona nie była poza tym tłuszcz ma 3,93. Jałowki u mnie mają diete. miesiąc przed wycieleniem dostają kukurydze. i nie wiem czy to troche nie za pozno??

ogólnie mam problem z jałowkami bo ich odchów nie wychodzi mi za dobrze. gdybym nie kupywał jałowek to i pewnie nie miał bym dobrych krów. na około dokupywać jałówki to ogromny koszt ale jezeli nie kupie to mleka mało i wciąż problem. może ktoś poleci mi jakś program odchowu jałówek

Edytowany przez a8185, 11 marzec 2012 - 14:29.

#1019 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 16:00

Żywienie bydła mlecznego @ Atomik a przysadzacie cielaka do krowy po wycieleniu? U nas kiedyś też tak było, że krowy darły się po 2-3 tyg. za cielakami. Teraz robimy w ten sposób, że po wylizaniu cielaka przez krowę, poimy małego z wiadra ze smoczkiem i zabieramy z obory w której są krowy. Często nawet nie zamruczy i nie ma potem całego cyrku, bo jak jedna zacznie się drzeć, to reszta lubi wtórować i bez stoperów do obory się nie zbliżaj.

@ a8185 A co konkretnie Ci nie wychodzi? Opisz jak odchowujesz i w jakich warunkach.
A co do apetytu pierwiastek- one z reguły tak mają, są przeważnie trochę mniejsze i mają inny sposób pobierania paszy- małymi porcjami a często. U nas pierwiastki jedzą bardzo wolno. Mieliśmy wrażenie, że coś z nimi jest nie tak, ale co dostały, to zjadły, tyle, że wolniej. Wiem, że to zawrót gitary, ale najlepiej takim sztukom dawać częściej, świeżą paszę- przynajmniej przez te 2-3 tyg jak zobaczysz, że jest ok, to możesz sobie darować.
Co do drożdży, z tego co wiem (jak się mylę, to poprawcie) drożdże stymulują pracę żwacza bo są dobrą pożywką do rozwoju bakterii odpowiedzialnych za trawienie w żwaczu. Czy smakują? chyba tak:) w każdym razie jeśli masz problemy z pobieraniem paszy i jesteś pewien, że to co dajesz jest dobrej jakości mogę Ci polecić drożdże. Efekt jest dość szybki.

Edytowany przez ppp, 11 marzec 2012 - 16:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 11 marzec 2012 - 16:37

Żywienie bydła mlecznego co do jakości pasz to nie mam żadnych zarzutów. wiec chyba bede musiał kupic drożdże.

a co do hodowli jałowek to od momentu zakonczenia zywienia mlekiem jałowki jedzą sianokiszonke do woli i troche sruty zbożowej az do 8 miesiąca ciąży. nie daje zadnych witamin i innych dodatków. i wychodzi różnie. jedne są super mlecznicami a inne masakra. jedne są wyrośniete a inne małe jak kozy. wiec poprawiam genetyke kilka lat ale żadnych efektów