Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszek1000    1814

Tylko co mi da badanie. 2 lata temu też miałem problem zbadałem i żaden żywieniowiec mi nie pomógł.

W tygodniu będzie miał ocenę mleka.Zobaczymy jaki mocznik będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    561
Dnia 27.08.2018 o 23:17, Thomas2135 napisał:

A ja za jakieś ponad 2 tyg na kiszonkę i to nie całość, bo na niższej działce zielona i mleko w ziarnie. W tej suchszej linia mleczna w 1/3 ziarna.

Mam drugi rok kukurydzę(rossomak fao 260 siana koniec kwietnia, warmińsko mazurskie, powiat Kętrzyn). Nie wiem czy to już czas optymalny na koszenie. Kuku zielona nie schnie(ale solidnie nawożona) i ziarenka w kolbie też twardawe(da się przegryźć - nie mam juz kolb z mlekiem). Niektóre kolby maja już otwartą  pochwę i część kolby wystaje. Jak się kolbę przełamie to ziarenko od wewnątrz osi kolby  jest takie białawe na długość więcej jak 3/4(nie wiem jak się ocenia tą linią mleczną) a końcówka ziarna jest szklista.

Już czas kosić tą dość późną odmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Tylko co mi da badanie. 2 lata temu też miałem problem zbadałem i żaden żywieniowiec mi nie pomógł.

Zbadaj dla siebie. Pomożemy ci to zinterpretować i wnioski wyciągnąć. Zaczynałam, to wszystko przed zbiorem w mikrofali(100 g materiału ze szkl. wody) suszyłam. Potem 5-7 dni po otwarciu do laboratorium w Jeżewie wozimy. Wynik na maila za godzinę mam. Po 6 latach szacuje wynik na oko z 2-3 % błędem, ale wiem od siania, co tam poszło.

Teraz wyzwanie suszowe w tym roku. SM w kukurydzy już wysokie(wczoraj zagłówek wyszedł 39% sm, wiec reszta z 35% ma), jedna kolba w pełni dojrzała, druga z pojedynczymi ziarnami, a liście zielone. Szykujemy się po niedzieli ciąć. Skrobia może 30% wyjdzie, oby lepsza była.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

starsza sztuka 9lat  ostatnia laktacja 9000   obecnie doiła od grudniakolo 30 dziennie, czym mozna ją jeszcze ruszyc z pobraniem drozdze    , w wiekszym odtepie gikol ale co to moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

W gazetce SANO pojawiło się bilans żywienia paszami w laktacji:

-Słoma                                    1,2

-Lactoma HP +Lac power    9+1

-Melasa                                   2

-WYsłodki buraczane            10

-Kiszonka z kukurydzy          26 kg

Onia przełamują wszelkie normy.... ile w tym struktury ??? 😨

Raz czytam, potrzeba lucernia i sianokiszonki. Czytam za 3 misiace że zrezygnowali z sianokiszonek i lucerny od dawna :D :D oni i ile ich teorii . Gbyby ta dawka działała, to bym zrobił tak ale trzeba mieć jaja żeby bez praktycznie włókna zrobić to dobrze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Eksperymentują i dobrze my nie będziemy musieli. Mają niezłe krowy a takim zapewnic energie to nie lada wyczyn więc pewnie dlatego. Wydaje mi się że kilogram słomy na strukturę wystarczy, a jeśli robią dłuższą sieczkę z kukurydzy to napewno. Mi ten pomysł się podoba bo jak wszyscy w tym roku pewnie zauważyli kukurydza jestem zdecydowanie stabilniejsza w plonowaniu niż trawy tańszą i wydajniejsza.

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

3-4 kg rozcieńczają słomą dla zasuszonych, ja i w laktacji  bym dał 3 kg, ale ja się nie znam.... swoją drogą mało pracowite, większość z zakupu pasz, kukurydzę tylko siać i uprawiać, hmmm coś jak przy brojlerach ;) a taak to trawy dużo potrzeba zachodu i odsiewania, . Ciekawe jak te krowy wygladają po kilku latach, jeśli dobrze  to szacun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440
W pierwszym poście tego tematu też był medyk który łamał schematy i z powodzeniem zastąpił kukurydzę nutri honey. A okazało się że to dopiero sfera marzeń. Tak samo tutaj. Ta dawka wydaje się droga, same wyslodki i lactoma to jakieś 23 zł, z qq i reszta dobije może do 28zl, trochę bez sensu, myślę że z dobrymi objetosciowymi można zejść poniżej 20zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a lactoma hp ma wsoim składzie witaminy bo sano daje 1deko witaminy na litr mleka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, tumiwisizm napisał:

 Ta dawka wydaje się droga, same wyslodki i lactoma to jakieś 23 zł, z qq i reszta dobije może do 28zl, trochę bez sensu, myślę że z dobrymi objetosciowymi można zejść poniżej 20zl.

Weź pod uwagę że to nie dawka na 30 litrów mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Dokładnie👍

Czasem mam wrażenie, że to plaga jakaś. Potem okazuje się, że młotek ze mnie, bo mogłam to przewidzieć. Przyznam, że powoli wiem co raz więcej i jak widzę pozytywny efekt za***rzania, to cieszę się jak dziecko. Innym razem chce się wyć. Rok temu 4 zakażenia ecoli na raz. Codziennie każdej kroplówa przez tydzień. Jedna taka 15 tys wydajności oczy czerwone przez miesiąc, w końcu zrzutka i do żyda. Dzisiaj jej wnuczka pierwsza lak 46 l na dzień, a prawnuczka PF 136. Dlatego nie łamcie się😉

Wracając do żywienia to wszystkie te dawki na gotowcach, czy paszach z zakupu są nieekonomiczne. Inaczej jeśli mocno obniżają koszt siły roboczej, a z tym dzisiaj krucho. Ludziom nie chce się robić, więc musimy usprawniać pracę, aby nie zapędzić się do grobu.😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

Przezuwaczka apetyt nadal słaby. Wczoraj wypuściłem krowy na łąkę może to pomoże. Dałem im tam siano i wodę. Trawa jest. Myśle czy do paszowozu siania nie dać zamiast słomy.Badanie będzie zrobione. Wczoraj wlałem do paszowozu trochę melasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

wypuszczaj 2-3 razy w tygodniu mimo ze roboty w  ciort aby to powiazać, takie moje zdanie, w trawie witaminy i odkwaszacz idealny . Zamiast sianokiszonki trawy skubną zielonej i tez dobrze będzie... aaa u mnie biegunki ustąpiły, przywoże kukurydzę zieloną i po 2-3 dniach krowy odżyły, winnemu była kukurydza z silosu. Niby ładna, ale toksyny bankowo były

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

Ciekawe pytanie. Ja stosuję w premiksie w premii . . W tourw mają teraz nowe premiksy,w jednym są algi,  widział ktoś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Acidbuf jest z alg morskich. Nurtimix ma też jakiś produkt. O coś takiego ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, kr9292 napisał:

Acidbuf jest z alg morskich. Nurtimix ma też jakiś produkt. O coś takiego ci chodzi?

Wipasz ma czysty bufor z alg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

A ja się zastanawiałem czy wymieniać słabsze krowy... Współczuję. Szczepić się nie da na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj