Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przezuwaczka    446

Jak dla mnie energii brakuje, bo trawa ma białko, ale cukry słabsze o tej porze roku. Kiszona kukurydza to energia w jelicie. Suche ziarno mielone niestety nie i zakwasza żwacz. Wysłodka jest najbardziej jelitowym po qq żródłem energii.

Jak wygląda kał? Jest ciemny, czy jasny, lużny, czy ścisły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48
8 minut temu, przezuwaczka napisał:

Jak dla mnie energii brakuje, bo trawa ma białko, ale cukry słabsze o tej porze roku. Kiszona kukurydza to energia w jelicie. Suche ziarno mielone niestety nie i zakwasza żwacz. Wysłodka jest najbardziej jelitowym po qq żródłem energii.

Jak wygląda kał? Jest ciemny, czy jasny, lużny, czy ścisły?

Suche ziarno kukurydzy ma wiecej energi jelitowej niz kiszone. Musi byc tylko drobno zmielone. Podczas kiszenia nastepuje rozklad zeiny tzw pancerza skrobiowego w efekcie kiszone ziarno kukurydzy jest bardziej podatne na dzialanie bakterii zwaczowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

jak wracają z pastwiska do daj im 2 kg wysłodek moczonych melasowanych, nie zwykłych, do tego 2 kg zbóż, 0,5 -0,7 rzepaku, 0,3 sojowej,  i siano jeśli brak kukurydzy. Tłuszcz od siana wzrośnie, a wysłodki obniżą mocznik (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, kocmen24 napisał:

Suche ziarno kukurydzy ma wiecej energi jelitowej niz kiszone. Musi byc tylko drobno zmielone. Podczas kiszenia nastepuje rozklad zeiny tzw pancerza skrobiowego w efekcie kiszone ziarno kukurydzy jest bardziej podatne na dzialanie bakterii zwaczowych.

Bardzo możliwe, ale spróbuj zastąpić qq mielonym ziarnem, to się dowiesz, że to niemożliwe. Nie przypadkiem dobra qq to najważniejsza pasza. Robiłam różne manewry i akurat zabawy mieloną kukurydzą wywoływały najgwałtowniejsze biegunki. Oczywiście inne zboża są o wiele szybciej rozkładalne w żwaczu. Wysłodki i kiszone ziarno wchodzą tylko w grę.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Ja zamówiłem z sano komplet bakterie + kwas, ale co do ceny to powiem jak przyjedzie, same bakterie to 185 netto/100ton , więc myślę ze komplet na 100 ton koło 500zł. Sam mam pytanie co do filii podkładowej bo nigdy nie stosowałem i nie wiem na co zwrócić uwagę przy wyborze, czy zamówić pierwszą lepszą w internecie czy szukać konkretnego producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podkładówki raczej niczym się nie wyróżniają. Po prostu cienka elastyczna folia jednorazowego użytku.  Ja jak kupowałem to z Silovitu na big-agro a wcześniej u okolicznego sprzedawcy, ale przestał sprzedawać. Zakiszacz myślę kupić i przetestować. Z olx sano duo to ok 425 zł kwas i bakterie. Teraz mają nowość typowo pod kukurydzę Labacsil Mais. Ta pierwsza to na ok 2,5 ha czyli 100 t. Tylko trzeba podobno benzeosan sodu dołożyć. Kiedyś sprzedawca mówił, ale nie wiem czy na pewno tak jest.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosowałem benzoesan i sorbinian. Polane tylko na  wierzchnią warstwę pryzmy i strat nie ma. Nawet jak ptaki wydziobały dziury to pleśni jest na pół łopaty. W tym roku będę mieszał to w opryskiwaczu i co kilka przyczep przejadę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak a zwolenników jest tylu co przeciwników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Na jednej założyłem. Ogólnie lepiej jest złożyć bo ziemi potem nie ma w kiszonce. Jednak z wybieraniem jest gorzej 

I tak powinno się zakładać na każdej bo są te przepisy 

Już 6 ha poszło dwurzędówką 

Co jakiś czas awarie ale jakoś idzie. Wałki się rozpieprzają.A teraz łańcuch się rozleciał potrójny 

Jeszcze 5ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2018 o 16:00, krzysieek napisał:

Jak się ślinią to przypadkiem z azotem na pastwisku przesadziłeś?

Jak się slinia to kwasica daj więcej buforu a najlepiej zbadaj u tych sztuk zwacza ph

Edytowano przez Takisobierolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jak się ślinią to niech sobie się ślinią taka ich natura i wcale nie musi oznaczać to kwasicy. Równie dobrze może być to zasadowica. U kolegi jest poprostu źle zbilansowana dawka pod względem energetycznie białkowym i tyle. Skoro nie ma kiszonki z kukurydzy to dobra alternatywa jest wyslodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Co do zakiszaczy to Mega sill na wierzch dajemy, 180 zł za baniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856
dziś kupiłem zakiszacze z sano na 50ton trawy/100ton kukurydzy koszt 400 zł netto. chce pryskać boki, chyba że namyśle się zrobić aplikator na obciążnik to dokupię jeszcze na pozostały areał

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
8 godzin temu, leszek1000 napisał:

Na jednej założyłem. Ogólnie lepiej jest złożyć bo ziemi potem nie ma w kiszonce. Jednak z wybieraniem jest gorzej 

I tak powinno się zakładać na każdej bo są te przepisy 

Już 6 ha poszło dwurzędówką 

Co jakiś czas awarie ale jakoś idzie. Wałki się rozpieprzają.A teraz łańcuch się rozleciał potrójny 

Jeszcze 5ha 

Jak długo kosisz 1 hektar ?  folia pod spod qq chyba zalezy tez troche od działki na kturej sie składuje pryzme ja mam lekki piasek wiec woda dosc szybko wsioka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Parametry z mleka: tłuszcz 4,2 białko 3,4 , mocznik 153 i sraczka na pół stada, bez sensu, sianokiszonka sucha 11, słoma 1,5, kukurydza 25, zboże 3,5  rzepak 1,7 , soja 0,3  i bądź mądry, jedna kwasicowa biegunka nawet :/ :/ po co mi ten TMR nic sie nie zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Może struktury nie ma i sortują?  Ale żeby było tak ch*jowo to mi się wierzyć nie chce. U mnie zjadają o 10 kg kukurydzy wiecej sianokiszonki tak samo. 3.5 kg zbóż to strasznie dużo? Kto ci ta dawkę układał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Co może iść za grzejącym i kawalącym się rzepakiem w big bagu , bo przywieźli mi ze 2,5 tygodnia temu świeży i kolejne torby się grzeją.. straci na wartości???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
40 minut temu, marcinffff napisał:

Parametry z mleka: tłuszcz 4,2 białko 3,4 , mocznik 153 i sraczka na pół stada, bez sensu, sianokiszonka sucha 11, słoma 1,5, kukurydza 25, zboże 3,5  rzepak 1,7 , soja 0,3  i bądź mądry, jedna kwasicowa biegunka nawet :/ :/ po co mi ten TMR nic sie nie zgadza

To sianokiszonka czy siano właściwie? Jak będzie spalone przez słońce, kruche to też będzie sraczka od tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj