Polecane posty

krystek1992    20

Czy jest jakiś program albo coś co w pewnym stopniu wskaże ile krowa potrzebuje witamin i mikro-makro elementów w zależności od wagi, dnia laktacji i zadawanych pasz?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
co myślicie o dolozeniu energii i białka w postaci tłuszczu chronionego 0.25 kg i soi 0.75 na krowe do dawki w której dostają 4 kg pelnoporcjowa 18, 2 kg ddgs,0.3 ziarno kukurydzy,0.5 soja, 0.2 rzepakowa plus witaminy bufor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
5 godzin temu, krystek1992 napisał:

Czy jest jakiś program albo coś co w pewnym stopniu wskaże ile krowa potrzebuje witamin i mikro-makro elementów w zależności od wagi, dnia laktacji i zadawanych pasz?

Są, ale drogie i nie wiem, czy to ci się przyda na co dzień. Ja połowy nie ogarniam, bo za małe doświadczenie i mało danych mam. Żywieniowcy uśredniają wszystko i dopasowują do otrzymanych wyników. Resztę ogarniają z czasem. Ja na podstawie dawek z 5 ostatnich lat modyfikuję czasem poziom białka, jak mocznik nie taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

Przy tej wydajności ja bym nie kupował tłuszczu chronionego. Masz problemy z ketozami ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

Można dawać.Ja dawałem,ale efektów w postaci zacielania nie było.Teraz załatwiam białko chronione dostaną tylko te które będą dawać powyżej 35l. Bo mają po wycieleniu niski mocznik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

soja,ale mogę jeszcze GMO stosować. 

Rok temu bardzo dużo było porośniętych rzepaków,więc śruta rzepakowa może zawierać dużo toksyn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Soja "bypass" tj z białkiem chronionym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, przezuwaczka napisał:

Są, ale drogie i nie wiem, czy to ci się przyda na co dzień. Ja połowy nie ogarniam, bo za małe doświadczenie i mało danych mam. Żywieniowcy uśredniają wszystko i dopasowują do otrzymanych wyników. Resztę ogarniają z czasem. Ja na podstawie dawek z 5 ostatnich lat modyfikuję czasem poziom białka, jak mocznik nie taki.

@przezuwaczka ten Twój program liczy aminokwasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

No,ale z wipaszu Alha i doradził żeby kupić. Bo wcześniej dodatek z soi i kukurydzy dawałem,ale powyżej 130 mocznika nie miały,oczywiście w pierwszym miesiącu po wycieleniu,jak zacznę stosować to dam znać co i jak. 

11 minut temu, norbert098 napisał:

A co polecacie na poprawę rozrodu?

Mają ruję,ale nie zachodzą ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mocznik też. Krowy są badane, ruje regularne, widoczne? Kto inseminuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
nie mam krów pod ocena a mleczarnia daje tylko wynik na tłuszcz to mam 4.05
inseminacje robi inseminator z 20 letnim doświadczeniem,ruje widoczne regularne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
2 godziny temu, jacekkombajnista napisał:

@przezuwaczka ten Twój program liczy aminokwasy?

Liczy. Testowałam tylko wersję demonstracyjną(mocno ograniczoną), ale wg mojego żywieniowca to dobry program. Poczytaj tutaj. Masz dawkę opartą na ddgs, że potrzebujesz aminokwasy bilansować? 

2 godziny temu, norbert098 napisał:

A co polecacie na poprawę rozrodu?

Bilans energia-białko na początek. Bez oceny niestety na oko, a do tego to naprawdę kogoś mądrego trzeba.

4 godziny temu, norbert098 napisał:

mi chodzi dawać to tym wydajniejszym

I wszystkim 3 tyg przed i 3 po wycieleniu, żeby dać szansę pokazać, co mogą. Jak nie będzie 30 l w 4 tyg, to odstawić. U mnie po wprowadzeniu dodatków chronionych, okazało się, że wszystkie potrafią dać ponad 30 l/dzień 😎 Polecam chociaż do 100 dni/zacielenia.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, przezuwaczka napisał:

Liczy. Testowałam tylko wersję demonstracyjną(mocno ograniczoną), ale wg mojego żywieniowca to dobry program. Poczytaj tutaj. Masz dawkę opartą na ddgs, że potrzebujesz aminokwasy bilansować? 

 

Chodzi mi o zbilansowanie chronionej metioniny i lizyny ale to chyba wyższa szkoła jazdy i nie wiem czy sobie poradzę a przy mojej wydajności bez bilansowania amino ani rusz

 

Edytowano przez jacekkombajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
13 godzin temu, kr9292 napisał:

@przezuwaczka  Z czego u ciebie składa się premia???

Luknij fotkę. Wysłodka i drożdże są na 0, bo Marel Brew jest na drożdżach i energii mam full w dawce. 

4 godziny temu, jacekkombajnista napisał:

Chodzi mi o zbilansowanie chronionej metioniny i lizyny ale to chyba wyższa szkoła jazdy i nie wiem czy sobie poradzę a przy mojej wydajności bez bilansowania amino ani rusz

 

Jaka to wydajność? Znam temat, ale wiem też, że jest to mocno skomolikowane i trzeba posiadać wyniki pasz w tym kierunku. Takie z tablic nijak się mają do rzeczywistości. Bilans aminokwasów pozwala zaoszczędzić białko nie kosztem ilości mleka i poprawić zdrowotność. Wiem, że ci od repassu i soipassu robili badania na stadzie prof Lacha. Tylko to drogie produkty, bo vat mają wysoki i niekoniecznie widać oszczędności.

15210256561352095401224.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj