Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kuba5997    11

Moim zdaniem zmniejsz dawkę, ja bym zmniejszył jeden i drugi o połowę, 25kg witamin wystarczy na 1 t paszy. Chyba że masz na prawdę problemy z płodnością to zmniejsz ten drugi o połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Najlepsze w deheusie=najsłabsze w porządnych firmach

Co do ceny to podobno spaliła się fabryka w Niemczech co produkowała jakiś tam dodatek i przestawiciele deheusa jeżdżą już od dwóch tygodni i opowiadają  że wszyscy będą podnosić cenę za witaminy bo każdy się zaopatrywał w tej fabryce  a to jakiś niby moloch i może brakować witamin

 

Tyle że jak na razie  z tego co wiem to tylko deheus podniósł ceny drastycznie i raczej chcą po prostu wykorzystać ten argument  do podwyżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079
Dokładnie to już z rok temu spaliła się wytwórnia basfa u którego zaopatrywała się połowa europy i witaminy wszędzie drożeją josera prowimi bioinwe do tej pory podobno wszyscy mieli zapasy a teraz wyższa cena za mleko to łatwiej podwyższyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815
17 minut temu, kuba5997 napisał:

Moim zdaniem zmniejsz dawkę, ja bym zmniejszył jeden i drugi o połowę, 25kg witamin wystarczy na 1 t paszy. Chyba że masz na prawdę problemy z płodnością to zmniejsz ten drugi o połowę.

ok. Żywieniowiec z federacji to samo i powiedział.Mam problemy z płodnością tylko w tamtym premiksie są chelatowe formy,ale dam 10kg mniej i zobaczymy 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

To prawda wszystkie podrożały, a josera oprócz tego owaliła skład.  Stosuje ktoś z was witaminy z emiwo?

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaraz jadę po Dolfosa to zapytam jak nie zapomnę.-_- 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A co stosujesz z dolfosu i w jakiej cenie jest? Chce przejśc z Josery na dolfos i szukam zamiennika za Lacto plus keragen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Dokładnie tak jak Sławek mówi, pożar w BASF-ie spowodował wzrost cen. Ja kupiłem przed podwyżkami na zapas. Zawsze to trochę zaoszczędzone. Podobno wiosną czy latem znów ma ruszyć pełna produkcja, ale czy firmy będą skłonne obniżyć ceny- wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Cena mleka spadnie,ale pasze już nie. Tak samo w sklepach co roku ceny żywności idą w górę,a u nas ceny raz w górę raz w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    69

Jaką różnicę macie w moczniku pomiędzy rannym a wieczornym udojem? Bo pomimo zmniejszenia rzepaku na wieczornym udoju mocznik skoczył o 40mg/l w stosunku do rannego udoju... Czyżby aż taka różnica zawartości białka między belkami sianokiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Xawier napisał:

A co stosujesz z dolfosu i w jakiej cenie jest? Chce przejśc z Josery na dolfos i szukam zamiennika za Lacto plus keragen

Tylko witaminy i bufor. Katotenu na razie nie daję, ale pewnie kupię Repromax z agrocentrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
Thomas2135 dolfos tak samo podwyzki, ja zamówiłem jeszcze teraz 500kg zapasu na pół roku witamin po starej cenie. podobno po nowym roku niektóre produkty nawet i o 20% w górę jeśli chodzi o dolfos. u innych też się pytałem i podwyżki po nowym może nie tak duże ale po 10zl na worku będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Z tresciwej daje to co napisalem. Wozu nie mam tylko taczkuje. Zywieniowiec ma byc w styczniu u mnie z federacji po 3 udoju. Najlepsze jest to ze ta sztuka co ma ketoze to 25 qq znika w moment tak samo sianokiszonka. Jutro kupie glikol i jej dam. Mialem reszte to chyba gliceryna z wit. Takie zolte to dostala do pyska szklanke rozcienczona z woda na dzien dobry ale wiecej nie mialem.  ja z dolfosu na ewrol z agroloku przechodze  bo wtedy mam wszystko z jednego miejsca a  bm lactan bralem od weterynarza po 107zl za 20kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Ma ketozę subkliniczną, nie widać po krowie,ale w badaniach mleka już tak. Nie ma się czym przejmować przez tydzień dać jej glikolu i będzie ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupuję na bieżąco i dzisiaj po starej cenie, bo stara dostawa ale faktycznie nowa będzie droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079
ChiquitaB nie rozcieńczaj gliceryny ani glikolu (chyba że jest bardzo gęste ) bo to osłabia działanie a w ketozie subklinicznej to krowa może i dawać 40 l na dobę jak równie dobrze ta u której w wynikach jest K może nie mieć ketozy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Mam w dawce 20 kg premixu / na tonę każdej mieszanki. Nie polecam dawki 2x większej, bo pogorszy sytuację jeszcze. Można się skusić na większą na początku laktacji do 150 dni. U mnie do wozu idzie 5,5 kg mieszanki podstawowej/na sztukę i z ręki do 6 kg premii z dodatkami chronionymi. Te dające dużo dostają, bo potrzebują więcej proporcjonalnie do ilości mieszanki treściwej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
4 godziny temu, czesio1612 napisał:

Thomas2135 dolfos tak samo podwyzki, ja zamówiłem jeszcze teraz 500kg zapasu na pół roku witamin po starej cenie. podobno po nowym roku niektóre produkty nawet i o 20% w górę jeśli chodzi o dolfos. u innych też się pytałem i podwyżki po nowym może nie tak duże ale po 10zl na worku będą

i jeszcze maja być droższe po nowyn roku..ja jestem  nie daleko dolfosa producenta i mówili.... a i prad o 20%,,,,,,,,,,,,,,,, a jak zywic jalowki 2 tyg przed ocieleniem?? jalowki w kondycji sredniej ,,co wprowadzać  do skarmiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Tak myslalem ze moze facet sie orznal bo na 500kg mi pisal dawke tresciwej i moze mu sie pokrecilo bo przeqaznie na tone chyba licza a mieszalnie mam 500kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815
2 godziny temu, przezuwaczka napisał:

Mam w dawce 20 kg premixu / na tonę każdej mieszanki. Nie polecam dawki 2x większej, bo pogorszy sytuację jeszcze. Można się skusić na większą na początku laktacji do 150 dni. U mnie do wozu idzie 5,5 kg mieszanki podstawowej/na sztukę i z ręki do 6 kg premii z dodatkami chronionymi. Te dające dużo dostają, bo potrzebują więcej proporcjonalnie do ilości mieszanki treściwej.

Czemu nie polecasz? Daję 50kg może dlatego mam problemy z zacieleniami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć co zrobić żeby podnieść mocznik u krów na początku laktacji. Właściwie to z tego co patrzę to wydaje mi się że potrzeba im dorzucić energii i białka tylko w jaki sposób i czym to zrobić . Ostatnio krowy dostawały około 20-25 kg kiszonki z kukurydzy do tego sianokiszonki do woli ( 12-16 kg) do tego własną mieszankę w trzech odpasach w ilości dziennej 3,64 kg śruty zbożowej, 1,04 kg śruty rzepakowej, 1,16 kg śruty sojowej 180 g nutraminka max i 180 g bufora i do tego 0,55 extendera a parametry krów wyglądają tak:

1 Krowa DD79  bi 3,32 tł 4,08 mocznik 159, 2 krowa DD75 bi 3,00 tł 3,51 mocznik 187, 3 krowa DD36 bi 3,07 tł 4,50 mocznik 105, 4 krowa DD23 bi 3,24 tł 4,19 mocznik poniżej 100.

Mocznik u dwóch pierwszych krów spadł po zwiększeniu udziału kiszonki z kuku i zmniejszeniu sianokiszonki a extender był podawany tylko przez 3 tygodnie między próbami doju ale już go nie stosuję. Dzięki za podpowiedzi


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Nie za malo tresciwej? Ja daje 5kg. U mnie z mocznikiem rowniez walcze. A powiedzcie w jakich widelkach powinna byc somatyka bo gdzies slyszalem ze jak bardzo niska to tez nie dobrze bo teraz dwie sztuki mialy po ok. 20tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815
9 minut temu, ChiquitaB napisał:

Nie za malo tresciwej? Ja daje 5kg. U mnie z mocznikiem rowniez walcze. A powiedzcie w jakich widelkach powinna byc somatyka bo gdzies slyszalem ze jak bardzo niska to tez nie dobrze bo teraz dwie sztuki mialy po ok. 20tys

Im niższa somatyka  tym lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Z tym extenderem było ponad 6kg dziennie na głowę. A no i nie mam paszowozu ani stacji paszowych ( stary uwięziowy budynek)


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj